Onur Şentürk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sakhalinio (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21.15, 1 Ekim 2016 tarihli sürüm (Gerekçe: + nedensiz içerik silinmesi + kaynak gerektiren bilgi eklentisi + yapıcı olmayan değişiklik)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Onur Şentürk
Doğum 9 Kasım 1979
İzmir, Türkiye
Meslek Müzisyen, Besteci, Söz Yazarı

Onur Şentürk (d. 9 Kasım 1979 İzmir) müzisyen, besteci, ve söz yazarı.

Biyografi

Onur Şentürk, 9 Kasım 1979'da İzmir'de doğdu. Müziğe ilk olarak annesinin ona hediye ettiği keman ile başladı. Küçük yaşından itibaren müzik eğitimini başta annesi olmak üzere çeşitli öğretmenler ve müzisyenler tarafından aldı. Lise yıllarında artık TRT repertuarına kayıtlı besteleri olan ve başta İzmir olmak üzere çeşitli illerde, ulusal ve yerel radyolarda konserler veren bir müzisyen oldu.

Lise yıllarında, müzik çalışmalarının yanında Pc World Türkiye ve Ad.Net dergilerinde yazıları yayımlandı.

Aglomera adlı grubu ile Schöller firmasının Türkiye çapında düzenlediği beste yarışmasına finale kaldı. Yine Power Türk radyosu tarafından düzenlenen Türkiye'deki en iyi on ses yarışmasında finale kaldı.

İlk üniversite eğitimini 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde bulunan Fairleigh Dickinson University'den işletme alanında yaptı. Ardından 2007 yılındaİzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden lisans diplomasını aldı.

2005 yılında TRT radyolarında yayınlanan "Öğle Üzeri Yorum Var" programına gitarı ve şarkılı yorumlarıyla katkıda bulundu.

Yine 2005 yılında ATV ekranlarında yayınlanan ve bestesi Cem İdiz'e ait olan "Naciye'yi Kim Sevmez" adlı dizinin jenerik müziğini seslendirdi.

2007 yılında vizyona giren ve Nazım Hikmet'in 1941 yılında kaldığı Bursa Cezaevi dönemini konu alan "Mavi Gözlü Dev" adlı filmde Cem İdiz tarafından bestelenen Nazım Hikmet'in "Davet" adlı şiirini yorumladı ve seslendirdi.

Seslendirdiği dizi ve film müzikleri

Dış bağlantılar