İçeriğe atla

One UI

Vikipedi, özgür ansiklopedi
One UI
Geliştirici(ler)Samsung
İlk yayınlanma1 Eylül 2018 (5 yıl önce) (2018-09-01)
Güncel sürümOne UI 6.1 1 / 11 Ağustos 2023 (10 ay önce) (2023-08-11)
Geliştirme durumuAktif
İşletim sistemiAndroid
TürKullanıcı arayüzü
Resmî sitesiWeb sitesi

One UI, Samsung Electronics tarafından Android cihazları için geliştirilen bir yazılım yerleşimidir. Samsung Experience ve TouchWiz'in ardından, geniş ekranlı akıllı telefonların tek elle kullanılmasını kolaylaştırmak için özel optimizasyonlarla daha da kolaylaştırılacak şekilde tasarlanmıştır. Samsung'un 2018'deki geliştirici konferansında tanıtıldı ve ilk olarak Samsung firmware güncellemelerinin bir parçası olarak Android P ile tanıtıldı.[1]

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

One UI kullanıcı arabirimi, Samsung'un donanım ve yazılımını "mükemmel bir uyum içinde birlikte çalışma" yapma ve büyük ekranlı akıllı telefonlarda daha "doğal" bir deneyim sağlama hedefinin bir parçası olarak tasarlandı. Dahil olan uygulamalarda göze çarpan bir tasarım deseni, kasıtlı olarak genel özellikleri ve kullanıcı arayüzü öğelerini ekranın alt kısmına değil ekranın altına yerleştirmektir.[2] Bu, cihazı tek elle kullanırken bir kullanıcının parmağıyla ulaşmalarını kolaylaştırır. Benzer nedenlerden dolayı, uygulamalar ana içeriklerini ekranın dikey ortasına doğru itmek için büyük başlıkları kullanır. Gezinme çubuğu hareketlerin kullanımını desteklerken, sistem genelinde "gece modu" da eklenmiştir. Bu, kullanıcı arabirimi öğelerine ve desteklenen uygulamalara koyu renk düzeni verir. Android Pie yukarı akışında olduğu gibi, son uygulamaların Genel Bakış ekranı önceki sürümlerin dikey düzeninin aksine yatay bir düzen kullanır.[3]

Gelişim[değiştir | kaynağı değiştir]

One UI kullanıcı arayüzü, Samsung tarafından 2019'un başından beri Samsung Galaxy S10 serisi ve 2019 Samsung Galaxy A serisi dahil olmak üzere piyasaya sürülen yeni Android cihazlara dahil edildi.[4]

2019'daki mevcut Samsung cihazları için One kullanıcı arayüzü, Ocak 2019'da Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy Note 9, Şubat 2019’da Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy Note 8, Mart 2019’da Samsung Galaxy Note 7 (Galaxy Note Fan Sürümü), Nisan 2019’da Samsung Galaxy S7 ile başlayan Android 9.0 Pie güncellemesinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü.[5] Yılın ortalarından itibaren çeşitli orta sınıf ve düşük seviye modeller (özellikle Galaxy A ve Samsung Galaxy J serisi serisi modeller) ve 2019'un sonlarında Samsung Galaxy Tab serisi modelleri de donatıltı.[6]

Samsung, Kasım 2018’de One UI güncellemelerinin genel beta sürümünü başlattı.

One UI 1.0[değiştir | kaynağı değiştir]

One UI'nin ilk sürümü olan One UI 1.0, çeşitli uygulamalar ve iOS arasında giderek daha popüler hale gelen birçok özelliği getirdi. Her şeyden önce, karanlık alanlarda görüntülemeyi kullanıcının gözünde daha kolay hale getirmek için karanlık mod eklendi. Bu özellik birçok uygulamaya dahil edildi ve sonunda iOS 13 ve Android 10'a getirildi. İlk sürüm ayrıca yerel ekran görüntüsü düzenleme araçları, iyileştirilmiş eğriler, Her Zaman Açık Ekranda iyileştirmeler (dokun ve göster), yeniden eşleme desteğine sahip yükseltilmiş bir Bixby getirdi. Android 9 Pie jest desteği ile birlikte gelirken, yalnızca Pixel cihazlarda ve stok AOSP cihazlarında mevcuttu. Ancak Samsung, OneUI yüklü cihazlarda gezinmek için kendi hareket sistemini oluşturmaya karar verdi. Tek yapmak gereken gezinmek için 'düğmelerin' üç konumunda cihazın altından yukarı kaydırmaktı.[7]

One UI için küçük bir güncelleme olan One UI 1.1, birkaç kamera, parmak izi ve yüz tanıma kararlılığı düzeltmeleri ve performans optimizasyonları getirdi. Bu güncelleme Galaxy S8, Note8, S9 ve Note9 serisinde mevcut değildir, ancak Galaxy S10 serisi cihazlar için bir OTA güncellemesidir.[8] A30, A50 ve A70 gibi 2019 Galaxy A serisi cihazlarla piyasaya sürüldü.

One UI 1.5, öncelikle Galaxy Akıllı Saatler içindi, ancak Windows için yerel Bağlantı desteği sağlıyor. Galaxy Note10 serisi cihazlarla piyasaya sürüldü. Ayrıca küçük değişikliklerden geçen 3 bildirim sesi vardı.[9] One UI 1.5, Samsung'un Windows 10'a daha iyi mobil entegrasyon getirmek için Microsoft ile ortaklığından sonra Galaxy Note10 cihazlarına önceden yüklendi. Galaxy S7 serisi ve Note 5 cihazları, güncellemeyi resmi olarak Samsung'dan almadı. Açık Kaynak'taki birçok geliştirici topluluk, sistemi bu cihazlara taşıdı.

One UI 2.0[değiştir | kaynağı değiştir]

One UI'nin ikinci nesil güncellemesi olan One UI 2.0, Galaxy kullanıcılarına tenli bir Digital Wellbeing deneyimi, Device Care gibi daha rafine bir UI, hızlı ayarlarda saat konumunda küçük bir UI değişikliği, yerel ekran kaydedici, yeni Android 10 hareket sistemi, Dinamik Kilit Ekranı (her kilit açma işleminde farklı duvar kağıdı), Dosyalar'da bir Çöp Kutusu klasörü, yerel Android Auto ve daha zor Konum izni erişimi getirdi.[10] OneUI 2.0 zaten Galaxy S10, Note10, Galaxy S9 ve Note9 serisine sunuldu. Önceden yüklenmiş One UI 2.0 cihazlarından Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite bulundu.

One UI 2 için küçük bir güncelleme olan One UI 2.1, 120 Hz tazeleme hızını, Hızlı Paylaşım, Müzik Paylaşım, ek kamera modları ve Canlı Altyazılar için yerel destek getiriyor. İlk olarak Galaxy S20 serisi cihazlar ve Galaxy Z Flip ile piyasaya sürüldü. Ayrıca Galaxy S9, Note9, S10, Note10, Galaxy Fold gibi diğer cihazlar için geldi ve bir yazılım güncellemesi olarak Galaxy A (2020) cihazlarını seçti.[11] One UI 2.1, S10, Note 10, S9, Note 9 ve Tab S6 cihazları için kararlıdır. S20'ye ve 2020'de piyasaya sürülen çoğu Samsung cihazına önceden yüklenmiştir.

One UI 2.5, Samsung, Galaxy Note 20 serisi ile geldi ve güncelleme şimdi Galaxy S20 ve daha eski Samsung telefonlarına doğru ilerliyor. One UI 2.5, UI'de köklü değişiklikler getirmiyor, ancak kamera, DeX, jest navigasyonu ve diğer hizmetlere birçok yeni özellik eklemesi var.[12] One UI 2.5, Galaxy Note20 cihazlarının yanı sıra Galaxy Z Fold 2 ve Samsung Galaxy S20 FE'ye önceden yüklenmiştir.

One UI 3.0[değiştir | kaynağı değiştir]

Android 11 tabanlı One UI 3.0, 2 Aralık 2020'den itibaren Galaxy S20 cihazları için piyasaya sürüldü. Güncelleme, yarı saydam bir bildirim paneli, cihazın yanında sağ veya solunda konumlandırılmış yeni ses kontrolleri gibi birkaç revizyon içeriyor. Tüm kullanıcı arayüzünde fiziksel ses tuşları, biraz geliştirilmiş widget'lar ve daha yumuşak animasyonlar ve geçişler de bulundu.[13] One UI 3.0, Aralık 2020'de Galaxy S20 cihazlarında güncellendi.

İlk olarak Galaxy S21 serisi ile piyasaya sürülen küçük bir güncelleme olan One UI 3.1, 17 Şubat 2021'de Galaxy S20 serisinden başlayarak desteklenen diğer Galaxy cihazlarında kullanıma sunulmaya başlandı. Kayda değer bir kullanıcı arayüzü değişikliği yoktur. Geliştirilmiş dokunmatik otomatik odaklama ve otomatik pozlama denetleyicisi gibi birçok yeni kamera özelliği iyileştirmesi, geliştirilmiş Tek Çekim özelliği ve Nesne Silgisi, Çoklu Mikrofon Kaydı, Göz Rahatlığı Kalkanı, Özel Paylaşım ve diğer yazılım uygulamaları içerir.[14] One UI 3.1, Galaxy S21 cihazlarına önceden yüklenmiştir.

One UI 3 için küçük bir güncelleme olan One UI 3.1.1, ilk olarak 11 Ağustos 2021 Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 3 ile birlikte yayınlandı. One UI 3.1.1, Galaxy Z Fold 3 cihazlarına önceden yüklenmiştir.

One UI 4.0[değiştir | kaynağı değiştir]

One UI arayüzünün Android 12 tabanlı 4. major versiyonu olan One UI 4.0, 15 Kasım 2021 tarihinde Galaxy S21 serisine; ardından 2021 Aralık ayı sonlarına doğru katlanabilir telefonlar, S20, Note20, S10 ve Note10 serilerine verildi. Güncelleme ile cihazlara Android 12'nin en önemliği özelliklerinden biri olan Renk Paleti özelliği verildi. Kişisel Widget önerileri, çoklu emoji, yenilenmiş ve daha yumuşak bir kamera arayüzü, gizlilik belirteçleri, ekstra ekran karartma, geliştirilmiş fotoğraf düzenleyici gibi birçok özellik geldi. Uygulama ve Widget'lardan çıkış animasyonları daha yumuşak hale getirildi. Galaxy S21 FE'ye daha önceden yüklü bir şekilde gelmiştir.

One UI 4.1, Galaxy S22 ve Tab S8 serileriyle piyasaya sürülmüştür. 16 Mart 2022'den itibaren Galaxy S21 ve Z Fold3/Flip3 serilerine verilmiş ve ardından da desteklenen modellere verilmeye başlanmıştır. Güncellemede kayda değer değişiklikler bulunmamaktadır. Güncelleme ile Pro modda tüm lensleri kullanabilme (bazı S, Z ve Note serilerinde mevcuttur), gece portresi, telefoto lens ile portre video çekim desteği, gölge ve yansıma silme, Akıllı Öneriler, Telefon Bağlantısı Son Uygulamalar, Samsung Wallet gibi yeni özellikler gelmiştir. Şubat 2022'den sonra çıkan cihazlarda ön yüklü şekilde gelmiştir.

One UI 4.1.1, 10 Ağustos 2022 Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 modelleri ile tanıtılmıştır. One UI 4.1 üzerine küçük bir güncelleme olan One UI 4.1.1, Android 12L tabanlıdır. Görev Çubuğu, çift parmakla kaydırarak ekranı ikiye bölme, sağ üst köşeden kaydırarak uygulamalara pop-up görünüm kazandırma gibi özellikler ile gelmiştir.

One UI 5.0[değiştir | kaynağı değiştir]

Android 13 tabanlı One UI 5.0, 24 Ekim 2022'den itibaren Galaxy S22 serisi cihazları için yayınlandı.[15] Ardından da 2022 Kasım ayı içerisinde amiral gemisi modeller olan Galaxy S21,[16] Note20 ve S20[17] serileri için; orta ve orta-üst segment modeller olan Galaxy A33 5G,[18] A53 5G,[19] A73 5G, M52 5G, M32 5G ve A52 için; Galaxy Tab S8 serisi[20] tabletler için de yayınlandı. Güncelleme ile daha kişileştirilebilir bir kilit ekranı, çok daha geliştirilmiş "güvenlik merkezi" ve güvenlik gösterge paneli, geliştirilmiş kamera deneyimi ve birçok yeni kamera özellikleri, Renk Paleti'nde 16 farklı renk seçebilme, Ayarlar'da yeni "Modlar ve Rutinler" ve "Bağlı Cihazlar" kısımları, Bixby Text Call, Bakım Modu,[21] yenilenmiş uygulama ikonları, çok daha hızlı ve pürüzsüz animasyonlar, geliştirilmiş Samsung DeX deneyimi, her uygulama için ayrı dil ayarlama özelliği, geliştirilmiş metin ayıklama, RAM Plus özelliğini tamamen kapatabilme gibi birçok yeni ve geliştirilmiş özellikler getirildi.[22] One UI 5.0, Samsung'un şu ana kadar en hızlı dağıtılan ve en büyük boyutlu sürüm güncellemesi (S22 serisi için 3.1 GB) olmuştur.

One UI 5.1, Galaxy S23 serisi ile piyasaya sürülmüş olup 13 Şubat 2022 tarihinden itibaren Samsung'un daha önce çıkardığı amiral gemisi modellere güncelleme olarak gönderilmiştir.[23] Güncelleme ile özçekimlerin renk tonlarını hızlıca değiştirme, Hava Durumu uygulamasında saatlik yağış grafiği ve widget'ında mevcut hava koşullarının özeti, Dynamic Hava Durumu Widget'ı, Expert RAW'a hızlı erişim, pil Widget'ı gibi bazı özellikler getirilmiştir.

One UI 5.1.1, 26 Temmuz 2023'te Galaxy Z Fold5/Flip5 ile tanıtıldı. İki Elle Sürükle ve Bırak, yeni Flex Mode kontrolleri, Daha Gelişmiş Bellek Yönetimi gibi bazı özellikleri beraberinde getirmiştir.[24]

One UI ile çalışan cihazlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Akıllı telefonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Aygıt Orijinal

Versiyon

Yükseltilebilir

Versiyon

Kaynak
Galaxy S serisi
Samsung Galaxy S8/S8+/S8 Active Samsung Experience 8.1
(Android 7.0 "Nougat")
One UI 1.0

(Android 9 "Pie")

[25]
Samsung Galaxy S9/S9+ Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.5 (Android 10) [26]
Samsung Galaxy S10e/S10/S10+/S10 5G One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy S10 Lite One UI 2.0 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [27]
Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra
(LTE/5G)
One UI 2.1 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [17]
Samsung Galaxy S20 Fan Edition
(LTE/5G)
One UI 2.5 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [28]
Samsung Galaxy S21 5G/S21+ 5G/S21 Ultra 5G One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [16]
Samsung Galaxy S21 Fan Edition 5G [29]
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra One UI 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13) [15]
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra One UI 5.1 (Android 13) One UI 6 Beta 1 (Android 14) [30]
Galaxy Z serisi
Samsung Galaxy Fold One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy Z Flip / Z Flip 5G One UI 2.1 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [31]
Samsung Galaxy Z Fold 2 (LTE/5G) One UI 2.5 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [32]
Samsung Galaxy Z Fold3 5G One UI 3.1.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [33]
Samsung Galaxy Z Flip3 5G
Samsung Galaxy Z Fold4 One UI 4.1.1 (Android 12L) One UI 5.1 (Android 13) [34]
Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Fold5 One UI 5.1.1 (Android 13)
Samsung Galaxy Z Flip5
Galaxy Note serisi
Samsung Galaxy Note Fan Edition Samsung Experience 8.1
(Android 7.0 "Nougat")
One UI 1.0
(Android 9 "Pie")
[35]
Samsung Galaxy Note 8 Samsung Experience 8.5
(Android 7.1.1 "Nougat")
One UI 1.0
(Android 9 "Pie")
[36]
Samsung Galaxy Note 9 Samsung Experience 9.5
(Android 8.1 "Oreo")
One UI 2.5 (Android 10) [37]
Samsung Galaxy Note 10/Note 10+ (LTE/5G) One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 4.1 (Android 12) [38]
Samsung Galaxy Note 10 Lite One UI 2.0 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [39]
Samsung Galaxy Note20/Note20 Ultra
(LTE/5G)
One UI 2.5 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [40]
Galaxy A serisi
Samsung Galaxy A8/A8+ (2018) Samsung Experience 8.5
(Android 7.1.1 "Nougat")
One UI 1.0
(Android 9 "Pie")
[41]
Samsung Galaxy A6/A6+ (2018) Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.0 (Android 10) [42][43]
Samsung Galaxy A7 (2018) Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.0 (Android 10) [44]
Samsung Galaxy A8 Star (2018) / A9 Star Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.0 (Android 10) [45]
Samsung Galaxy A9 (2018) Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.0 (Android 10) [46]
Samsung Galaxy A10 One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [47]
Samsung Galaxy A10e / Galaxy A20 (Japan)
Samsung Galaxy A10s
Samsung Galaxy A20
Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20s One UI Core 1.1 (Android 9 "Pie") One UI Core 3.1

(Android 11)

[48]
Samsung Galaxy A30 One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [49]
Samsung Galaxy A30s One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [50]
Samsung Galaxy A40 One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [51]
Samsung Galaxy A50 [52]
Samsung Galaxy A50s One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [53]
Samsung Galaxy A60/M40 One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [54][55]
Samsung Galaxy A70 [56]
Samsung Galaxy A70s One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [57]
Samsung Galaxy A80 One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [51]
Samsung Galaxy A90 5G One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy A01 Core / M01 Core One UI Core 2.0 (Android 10 Go Edition) One UI Core 3.1 (Android 11)
Samsung Galaxy A01 One UI Core 2.0 (Android 10) One UI Core 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy A11 One UI 2.0 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12) [58]
Samsung Galaxy A21 (Japan) One UI Core 2.1 (Android 10) One UI Core 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy A21
Samsung Galaxy A21s One UI Core 2.5 (Android 10) One UI Core 4.1 (Android 12) [59]
Samsung Galaxy A31 One UI 2.1 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12) [60]
Samsung Galaxy A41 [61]
Samsung Galaxy A51 (LTE) One UI 2.0 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [62]
Samsung Galaxy A51 5G / A51 5G UW One UI 2.1 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [63]
Samsung Galaxy A71 (LTE) One UI 2.0 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [64]
Samsung Galaxy A71 5G / A71 5G UW /
A Quantum
One UI 2.1 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [63]
Samsung Galaxy A02 / M02 One UI Core 2.5 (Android 10) One UI Core 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy A02s / M02s [65]
Samsung Galaxy A12 One UI 2.5 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12) [66]
Samsung Galaxy A22/A22 5G One UI Core 3.1 (Android 11) One UI Core 5.1 (Android 13) [67]
Samsung Galaxy A32 (LTE) One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [68]
Samsung Galaxy A32 5G [69]
Samsung Galaxy A42 5G One UI 2.5 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12) [70]
Samsung Galaxy A52 / A52 5G / A52s 5G One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [71]
Samsung Galaxy A72 [72]
Samsung Galaxy A03/A03s/A03 Core One UI Core 3.1 (Android 11) One UI Core 5.1 (Android 13) [73]
Samsung Galaxy A13 One UI 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy A13 5G One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [74]
Samsung Galaxy A23 One UI 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy A33 5G One UI 5.1 (Android 13) [18]
Samsung Galaxy A53 5G [75]
Samsung Galaxy A73 5G [76]
Samsung Galaxy A04/A04s/A04e One UI 5.1 (Android 13) [77]
Samsung Galaxy A14 One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy A14 5G One UI 5.0 (Android 13) One UI 5.1 (Android 13) [78]
Samsung Galaxy A24 (LTE) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy A34 5G
Samsung Galaxy A54 5G
Galaxy XCover serisi
Samsung Galaxy Xcover 4 Samsung Experience 8.1 (Android 7.0 "Nougat") One UI 1.0 (Android 9 "Pie")
Samsung Galaxy XCover 4s One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [79]
Samsung Galaxy XCover Pro One UI 2.0 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy XCover 5 One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [80]
Samsung Galaxy XCover6 Pro One UI 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13) [81]
Galaxy M / F series
Samsung Galaxy M10 Samsung Experience 9.5
(Android 8.1 "Oreo")
One UI Core 2.0
(Android 10)
[82]
Samsung Galaxy M20 [83]
Samsung Galaxy M30 [83]
Samsung Galaxy M30s One UI Core 1.1
(Android 9 "Pie")
One UI Core 3.1
(Android 11)
[84]
Samsung Galaxy M40
Samsung Galaxy M01 One UI Core 2.0 (Android 10) One UI Core 4.1
(Android 12)
[85]
Samsung Galaxy M01s One UI Core 1.1 (Android 9 "Pie") One UI Core 3.1
(Android 11)
Samsung Galaxy M11 One UI Core 2.0 (Android 10) One UI Core 4.1
(Android 12)
[86]
Samsung Galaxy M21 [87]
Samsung Galaxy M21s
Samsung Galaxy M31 [88]
Samsung Galaxy M31s One UI Core 2.1 (Android 10) [89]
Samsung Galaxy F41
Samsung Galaxy M51 [90]
Samsung Galaxy M12 One UI Core 3.1 (Android 11) One UI Core 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy M22
Samsung Galaxy M32 / M32 5G One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13) [91]
Samsung Galaxy M42 5G [92]
Samsung Galaxy M52 5G [93]
Samsung Galaxy M62 / F62 [94]
Samsung Galaxy M13 / M13 5G One UI Core 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy M23 5G One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy M33 5G [95]
Samsung Galaxy M53 5G [96]
Samsung Galaxy M04 [97]
Samsung Galaxy M14 5G One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy M34 5G One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy M54
Galaxy J series
Samsung Galaxy J3 (2017) / J3 Pro Samsung Experience 8.1
(Android 7.0 "Nougat")
One UI 1.1
(Android 9 "Pie")
[98]
Samsung Galaxy J5 (2017) / J5 Pro [99]
Samsung Galaxy J7 (2017) / J7 Pro [100]
Samsung Galaxy J7 Core / J7 Neo / J7 Nxt [101]
Samsung Galaxy J7 Prime (2018) / J7 Prime 2 [102]
Samsung Galaxy J7 Duo Samsung Experience 9.0
(Android 8.0.0 "Oreo")
One UI 2.0
(Android 10)
[103]
Samsung Galaxy J7 (2018) US [104]
Samsung Galaxy J4 [105]
Samsung Galaxy J6 / On6 [106]
Samsung Galaxy J8 / On8 [107]
Samsung Galaxy J4+ Samsung Experience 9.5

(Android 8.1 "Oreo")

One UI 2.0

(Android 10)

Samsung Galaxy J6+ Samsung Experience 9.5

(Android 8.1 "Oreo")

One UI 2.0

(Android 10)

Tabletler[değiştir | kaynağı değiştir]

Aygıt Orijinal

Versiyon

Yükseltilebilir

Versiyon

Kaynak
Galaxy Tab S series
Samsung Galaxy Tab S3 TouchWiz Grace UX
(Android 7.0 "Nougat")
One UI 1.1
(Android 9 "Pie")
[108]
Samsung Galaxy Tab S4 Samsung Experience 9.5
(Android 8.1 "Oreo")
One UI 2.1 (Android 10) [109]
Samsung Galaxy Tab S5e One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [110]
Samsung Galaxy Tab S6 (LTE) One UI 1.5 (Android 9 "Pie") One UI 4.1 (Android 12) [111]
Samsung Galaxy Tab S6 5G One UI 2.5 (Android 10) One UI 4.1 (Android 12)
Samsung Galaxy Tab S6 Lite One UI 2.1 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy Tab S7/S7+
(LTE/5G)
One UI 2.5 (Android 10) One UI 5.1 (Android 13) [112]
Samsung Galaxy Tab S7 FE One UI 3.1 (Android 11) One UI 5.1 (Android 13)
Samsung Galaxy Tab S8/S8+/S8 Ultra

(WiFi/5G)

One UI 4.1 (Android 12) One UI 5.1 (Android 13) [20]
Samsung Galaxy Tab S9/S9+/S9 Ultra(WiFi/5G) One UI 5.1.1 (Android 13)
Galaxy Tab A series
Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2017) Samsung Experience 8.5
(Android 7.1.1 "Nougat")
One UI 1.1
(Android 9 "Pie")
[113]
Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2018) Samsung Experience 9.5
(Android 8.1 "Oreo")
One UI 2.1 (Android 10) [114]
Samsung Galaxy Tab A 10.0 One UI 2.0 (Android 10) [107]
Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) One UI Core 1.1
(Android 9 "Pie")
One UI Core 3.1
(Android 11)
Samsung Galaxy Tab A 8.0
with S Pen
(2019)
One UI 1.1 (Android 9 "Pie") One UI 3.1 (Android 11) [115]
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019)
Samsung Galaxy Tab A7 (2020) One UI 2.5 (Android 10) One UI Core 6.0 (Android 14) [116]
Samsung Galaxy Tab A7 Lite (2021) One UI 3.0 (Android 11) One UI 6.0 (Android 14)
Samsung Galaxy Tab A8 (2021)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note9/One-UI-Reviews/td-p/891974 [yalın URL]
 2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2019. 
 3. ^ "Arşivlenmiş kopya". 9 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2019. 
 4. ^ "Arşivlenmiş kopya". 11 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2019. 
 5. ^ "Arşivlenmiş kopya". 19 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2019. 
 6. ^ "Arşivlenmiş kopya". 16 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2019. 
 7. ^ "Arşivlenmiş kopya". 1 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 8. ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 9. ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 10. ^ "Arşivlenmiş kopya". 18 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 11. ^ "Arşivlenmiş kopya". 5 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 12. ^ "Arşivlenmiş kopya". 12 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 13. ^ "Arşivlenmiş kopya". 17 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021. 
 14. ^ "Arşivlenmiş kopya". 27 Eylül 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Eylül 2021. 
 15. ^ a b "Samsung Galaxy S22 series now getting One UI 5.0 and Android 13". GSMArena.com (İngilizce). 24 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 16. ^ a b SamMobile. "BREAKING: Public Galaxy S21 Android 13 and One UI 5.0 update is out!". SamMobile (İngilizce). 7 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 17. ^ a b SamMobile. "BREAKING: Stable Galaxy S20 Android 13 One UI 5.0 update also rolling out!". SamMobile (İngilizce). 7 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 18. ^ a b "Samsung Galaxy A33 5G is receiving Android 13-based One UI 5.0 stable update". GSMArena.com (İngilizce). 11 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 19. ^ SamMobile. "BREAKING: Galaxy A53 5G starts getting stable Android 13 (One UI 5.0) update". SamMobile (İngilizce). 9 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 20. ^ a b SamMobile. "BREAKING: Galaxy Tab S8 series gets stable Android 13 and One UI 5.0 update". SamMobile (İngilizce). 14 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 21. ^ "Samsung'dan servise giden cihazlar için yeni gizlilik özelliği: 'Bakım Modu'". news.samsung.com. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 22. ^ "Samsung'un bugüne kadar geliştirdiği en kişisel kullanıcı ara yüzü: Yeni One UI 5". news.samsung.com. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 23. ^ "Samsung officially details worldwide One UI 5.1 rollout for older devices". GSMArena.com (İngilizce). 15 Şubat 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Şubat 2023. 
 24. ^ TUNÇER, Can (4 Temmuz 2023). "Samsung One UI 5.1.1 ile sunulacak tüm yenilikler belli oldu". Teknoloji haberleri - LOG. 4 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ağustos 2023. 
 25. ^ "Samsung Galaxy S8 starts receiving stable One UI update". GSMArena.com (İngilizce). 20 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 26. ^ Singh, Karandeep (16 Haziran 2020). "One UI 2.1 update starts hitting Samsung Galaxy S9 with June security patch in tow". Android Police (İngilizce). 16 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 27. ^ SamMobile; Matei, Mihai (28 Kasım 2022). "Android 13, the last big update for the Galaxy S10 Lite, is now live". SamMobile (İngilizce). 28 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 28. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (21 Kasım 2022). "BREAKING: Galaxy S20 FE gets Android 13 (One UI 5.0) update". SamMobile (İngilizce). 21 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 29. ^ SamMobile; Matei, Mihai (21 Kasım 2022). "BREAKING: One UI 5.0 update is available for Galaxy S21 FE". SamMobile (İngilizce). 21 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 30. ^ Michail. "Samsung officially launches One UI 6 Beta program". GSMArena.com (İngilizce). 11 Ağustos 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2023. 
 31. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (24 Kasım 2022). "Original Galaxy Z Flip gets updated to Android 13 and One UI 5.0". SamMobile (İngilizce). 24 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 32. ^ SamMobile; Mishra, Abhijeet (24 Kasım 2022). "Galaxy Z Fold 2 Android 13 and One UI 5.0 update is live (starting with the UK)!". SamMobile (İngilizce). 24 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 33. ^ "Samsung Galaxy Z Fold3 and Z Flip3 also get One UI 5.0 udpate". GSMArena.com (İngilizce). 18 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 34. ^ SamMobile. "Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 getting stable Android 13 update". SamMobile (İngilizce). Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 35. ^ Vasile, Cosmin. "The non-exploding Samsung Galaxy Note 7 is getting Android 9.0 Pie". Phone Arena (İngilizce). 26 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 36. ^ Mehta, Tushar (15 Şubat 2019). "Samsung Galaxy Note 8 gets One UI with Android Pie in Europe and India". xda-developers (İngilizce). 15 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 37. ^ Wilde, Damien (1 Temmuz 2020). "[Update: Sprint Note 9] One UI 2.1 now rolling out for the Samsung Galaxy Note 9". 9to5Google (İngilizce). 19 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 38. ^ SamMobile. "Galaxy Note 10, Galaxy S10 start getting One UI 4.1 update in Europe". SamMobile (İngilizce). 22 Mart 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 39. ^ SamMobile; Matei, Mihai (21 Kasım 2022). "BREAKING: One UI 5.0 update is live for the Galaxy Note 10 Lite". SamMobile (İngilizce). 21 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 40. ^ "Samsung Galaxy S21, Galaxy S20 and Note 20 series get stable One UI 5.0 update". GSMArena.com (İngilizce). 7 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 41. ^ Adhikari, Sumit. "Galaxy A8 (2018) starts receiving the Android Pie update in Europe". SamMobile (İngilizce). 18 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 42. ^ Naresh, Sagar (3 Temmuz 2020). "[Live in Indonesia] Samsung Galaxy A6 (2018) One UI 2.0 (Android 10) update goes live". PiunikaWeb. 18 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 43. ^ Hazarika, Skanda (1 Nisan 2020). "Samsung Galaxy A10s and Galaxy A6+ get updated to Android 10 with One UI 2.0". xda-developers (İngilizce). 2 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 44. ^ Naresh, Sagar (27 Nisan 2020). "[Live in Philippines] Samsung Galaxy A7 (2018) Android 10/One UI 2.0 update rolling out in India along with March security patch". PiunikaWeb. 10 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 45. ^ "Samsung begins Android Pie rollout for the Galaxy A8 Star". SamMobile (İngilizce). 17 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 46. ^ M., Abhijeet. "Galaxy A9 (2018) Android 10 update rolling out". SamMobile (İngilizce). 30 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 47. ^ Jeong, Eugene. "Three more Samsung midrangers get Android 10 and One UI 2.0". Phone Arena (İngilizce). 14 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 48. ^ Dua, Amit (9 Mayıs 2020). "Galaxy A20s Starts to Receive Android 11 Update with One UI 3.0 Version". Gizchina.com (İngilizce). 10 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 49. ^ M., Abhijeet. "Galaxy A30 Android 11 One UI 3.1 update out now, India first market to get it". SamMobile (İngilizce). 17 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Mayıs 2021. 
 50. ^ S., Asif. "Samsung starts rolling out Android 10 update to Galaxy A30s". SamMobile (İngilizce). 16 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 51. ^ a b "Samsung starts rolling out Android 11 with One UI 3.1 to the Galaxy A40 and Galaxy A80". xda-developers (İngilizce). 24 Mart 2021. 24 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Nisan 2021. 
 52. ^ "Samsung Galaxy A50 joins the Android 11 family". GSMArena.com (İngilizce). 8 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 53. ^ "Samsung Galaxy A50 and Galaxy A50s get updated to Android 11 with One UI 3.1". xda-developers (İngilizce). 8 Mart 2021. 8 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 54. ^ "One UI 3.1 update goes live for Galaxy M30s and Galaxy A60". xda-developers (İngilizce). 15 Nisan 2021. 15 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Nisan 2021. 
 55. ^ Donnell, Deirdre O. "The Samsung Galaxy M40 updates to Android 10". Notebookcheck (İngilizce). 11 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 56. ^ "Samsung Galaxy A70 gets One UI 2.5 update". GSMArena.com (İngilizce). 19 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 57. ^ "Galaxy A70s joins the Android 11 update party". SamMobile (İngilizce). 25 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Nisan 2021. 
 58. ^ "Galaxy A11 is the latest Samsung smartphone to get Android 11-based One UI 3.1 update". GSMArena (İngilizce). 13 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Haziran 2021. 
 59. ^ Taylor, James Lee (10 Aralık 2020). "Samsung Galaxy A21s One UI 2.5 update has arrived, yours to download now". Sammy Fans (İngilizce). 10 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 60. ^ "Android 11 update for Galaxy A31 now rolling out internationally". SamMobile (İngilizce). 27 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Nisan 2021. 
 61. ^ "Surprise! The Android 11 / One UI 3.1 update is live for the Galaxy A41". SamMobile (İngilizce). 27 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Nisan 2021. 
 62. ^ SamMobile. "One UI 3.1 update rolling out to Galaxy S20, A51, and more 'from today'!". SamMobile (İngilizce). 18 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 63. ^ a b S, Balaji (8 Şubat 2021). "5G versions of Samsung Galaxy A51 and A71 get One UI 3.0(Android 11) update". Gizmochina (İngilizce). 8 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2021. 
 64. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (22 Kasım 2022). "BREAKING: Galaxy A71 gets updated to Android 13 and One UI 5.0". SamMobile (İngilizce). 22 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 65. ^ "Galaxy A02s starts getting the Android 11 update". SamMobile (İngilizce). 10 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mayıs 2021. 
 66. ^ "Galaxy A12 starts getting the Android 11 update". SamMobile (İngilizce). 10 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mayıs 2021. 
 67. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (30 Kasım 2022). "Galaxy A22 5G gets the Android 13 update in India". SamMobile (İngilizce). 30 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 68. ^ "Samsung Galaxy A32 is receiving Android 12 with One UI 4.1". GSMArena.com (İngilizce). 6 Mayıs 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 69. ^ "Samsung Galaxy A32 5G gets Android 12 update with One UI 4.1". GSMArena.com (İngilizce). 15 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 70. ^ SamMobile. "Galaxy A42 5G gets One UI 4.1 update without Smart Widgets". SamMobile (İngilizce). 24 Mart 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 71. ^ SamMobile. "BREAKING: Stable Android 13 and One UI 5.0 update rolling out to Galaxy A52". SamMobile (İngilizce). Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 72. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (24 Kasım 2022). "BREAKING: Galaxy A72 gets Android 13 (One UI 5.0) update". SamMobile (İngilizce). 24 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 73. ^ "Samsung Galaxy A21s, A02s and A03s are receiving Android 12 and One UI 4.1 updates". GSMArena.com (İngilizce). 5 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 74. ^ "Samsung Galaxy A13 5G gets Android 12-based One UI 4.1 update in the US". GSMArena.com (İngilizce). 14 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 
 75. ^ "Samsung Galaxy A53 is now receiving One UI 5 with Android 13". GSMArena.com (İngilizce). 9 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 76. ^ "Samsung Galaxy A73 5G gets One UI 5.0 stable update". GSMArena.com (İngilizce). 11 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 77. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (31 Mart 2023). "Galaxy A04s gets updated with One UI 5.1, gains new features". SamMobile (İngilizce). 31 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2023. 
 78. ^ SamMobile; Shaik, Asif Iqbal (24 Mart 2023). "One UI 5.1 update reaches the Galaxy A14 5G". SamMobile (İngilizce). 24 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2023. 
 79. ^ "Android 10 with One UI 2.0 starts rolling out to Galaxy XCover 4s". SamMobile (İngilizce). 11 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 80. ^ SamMobile; Mishra, Abhijeet (2 Aralık 2022). "Samsung brings Android 13 to a not-too-popular rugged Galaxy phone". SamMobile (İngilizce). 2 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 81. ^ SamMobile. "Galaxy XCover 6 Pro gets Android 13 (One UI 5.0) update". SamMobile (İngilizce). 14 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 82. ^ "SM-M105F | Samsung Galaxy M10 | Firmware for M10". samfw.com. 18 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Nisan 2021. 
 83. ^ a b "Breaking: Galaxy M20 and M30 receiving Android 10 update in India". SamMobile (İngilizce). 12 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 84. ^ "Samsung Galaxy A50 and Galaxy M30s receive Android 10 with One UI 2.0". xda-developers (İngilizce). 17 Mart 2020. 17 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2020. 
 85. ^ "Samsung Galaxy M01 bumped up to Android 12, its last major update". GSMArena.com (İngilizce). 14 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 86. ^ SamMobile. "Samsung is rolling out the Android 12 update for the Galaxy M11!". SamMobile (İngilizce). 1 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 87. ^ SamMobile. "Galaxy M21 starts getting Android 12 update". SamMobile (İngilizce). 21 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 88. ^ SamMobile. "Galaxy M31 gets the sweet Android 12 update!". SamMobile (İngilizce). 12 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 89. ^ SamMobile. "Galaxy M31s gets the Android 12 update". SamMobile (İngilizce). 28 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 90. ^ SamMobile. "Samsung Galaxy M51 Android 12 update is finally here!". SamMobile (İngilizce). 23 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 91. ^ "Samsung Galaxy M32 5G now receiving the Android 13/One UI 5 update". GSMArena.com (İngilizce). 15 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 92. ^ "Samsung Galaxy M42 5G is receiving Android 13-based One UI 5.0 update". GSMArena.com (İngilizce). 2 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 93. ^ SamMobile. "BREAKING: Android 13 (One UI 5.0) update now out for Galaxy M52 5G!". SamMobile (İngilizce). 15 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2022. 
 94. ^ SamMobile; Matei, Mihai (22 Kasım 2022). "Galaxy F62 users now have access to Android 13 One UI 5.0 update". SamMobile (İngilizce). 22 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 95. ^ SamMobile; Mishra, Abhijeet (28 Kasım 2022). "Galaxy M33 5G Android 13 One UI 5.0 update rolling out now!". SamMobile (İngilizce). 28 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 96. ^ SamMobile; Matei, Mihai (28 Kasım 2022). "Galaxy M53 5G has received Android 13 One UI 5.0 in Europe". SamMobile (İngilizce). 28 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2022. 
 97. ^ "Notify Update". doc.samsungmobile.com. 19 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2023. 
 98. ^ "Samsung Galaxy J3 (2017) Starts Getting Android Pie: Report". NDTV Gadgets 360 (İngilizce). 2 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 99. ^ "Samsung Galaxy J5 (2017) is now receiving the Android 9 Pie update with One UI". GSMArena.com (İngilizce). 28 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 100. ^ "Samsung Galaxy J7 (2017) Reportedly Receiving Android Pie Update With One UI". NDTV Gadgets 360 (İngilizce). 12 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 101. ^ "Galaxy J7 Nxt now making the jump to Android Pie and One UI". SamMobile (İngilizce). 10 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 102. ^ "Samsung Galaxy J7 Prime 2 gets Android Pie update". GSMArena.com (İngilizce). 10 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 103. ^ Huwais, Mohammed (16 Eylül 2019). "Samsung Galaxy J7 Duo receives Android 10 (One UI 2.0) Update". Get Droid Tips (İngilizce). 20 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 104. ^ "Arşivlenmiş kopya". 5 Şubat 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Eylül 2021. 
 105. ^ "Arşivlenmiş kopya". 1 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Eylül 2021. 
 106. ^ "Samsung Galaxy J6 Starts Getting Android 10 Update: Report". NDTV Gadgets 360 (İngilizce). 8 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 107. ^ a b "Android 10 rolls out for Samsung Galaxy J8, Tab A 10.5, and LG Q70". xda-developers (İngilizce). 14 Temmuz 2020. 14 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 108. ^ "[Updated] Samsung releases Android Pie update for the Galaxy Tab S3 and Tab A (2017)". SamMobile (İngilizce). 20 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 109. ^ Wilde, Damien (27 Haziran 2020). "Android 10 rolling out for Samsung Galaxy Tab S4, Tab S5e". 9to5Google (İngilizce). 10 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 110. ^ "Samsung Galaxy Tab S5e gets Android 11 update with One UI 3.1". GSMArena.com (İngilizce). 9 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2021. 
 111. ^ SamMobile. "One UI 3.1 update lands on Galaxy Tab S6 two months ahead of schedule". SamMobile (İngilizce). 2 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2021. 
 112. ^ SamMobile; Matei, Mihai (22 Kasım 2022). "BREAKING: Galaxy Tab S7 gets Android 13 One UI 5.0 update". SamMobile (İngilizce). 22 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Kasım 2022. 
 113. ^ "[Update: In the US] Android 9 Pie rolling out now to Samsung Galaxy Tab S3, Tab A 2017". Android Police (İngilizce). 11 Eylül 2019. 13 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 114. ^ Vasile, Cosmin. "AT&T rolls out Android 9.0 Pie for Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2018)". Phone Arena (İngilizce). 23 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 115. ^ "Galaxy Tab A 10.1, Tab A 8.0 (2019) getting Android 10 One UI 2 update". SamMobile (İngilizce). 6 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2020. 
 116. ^ "Samsung Galaxy Tab A7 İçin Android 12 One UI 4.1Güncellemesi!". r2.community.samsung.com. 13 Temmuz 2022. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2022. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]