İçeriğe atla

One Piece karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
One Piece karakterlerinin cosplay'i. Yokohama, Japonya.

One Piece manga ve anime serisinde Eiichiro Oda tarafından yaratılan geniş bir karakter kadrosu bulunuyor. Dizi; çok sayıda korsan, asker, devrimci ve diğer maceracıların çeşitli insanüstü ve doğaüstü yetenekleri kullanarak birbirleriyle savaştığı kurgusal bir evrende gerçekleşir. Karakterlerin çoğu insandır, ancak karakterler arasında devler, deniz adamları ve deniz kızları, balık adamlar [a], gökyüzü insanları ve minksler gibi farklı canlılar da vardır. Karakterlerin birçoğu "Şeytan Meyveleri" yiyerek elde edilen doğaüstü yeteneklere sahiptir.

Hasır Şapka Korsanları

[değiştir | kaynağı değiştir]

resim21 Kasım 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Monkey D. Luffy (モンキー・D・ルフィー) (Mugiwara no Luffy (麦わらのルフィー - Hasır Şapkalı Luffy de denmektedir): 19 yaşında bir erkek olan ana karakterdir.[1] Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanıdır. Korsan olma tutkusu Kızıl Saçlı Shanks'a duyduğu hayranlıktan kaynaklanmaktadır. Kaygısız ve bazen de aklı havada biri olarak tanımlanır. Genellikle oldukça kabarık bir iştahı vardır, özellikle de ete düşkündür. Kazara yediği ve yiyenlere özel bir yetenek bahşeden Şeytan meyvelerinden "Gomu Gomu no Mi" sayesinde vücudu bir lastiğin özelliklerini kazanmıştır. Luffy'nin hayali Korsanlar Kralı olmaktır. Luffy, OVA'da Urara Takano ve animede Mayumi Tanaka tarafından seslendirilmiştir.resim22 Aralık 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Roronoa Zoro (ロロノア・ゾロ): Mürettebata ilk katılan kişidir. 21 yaşında[1][2] ve üçüncü katanasını ağzıyla kavrayarak tek seferde üç kılıç kullanabilen becerikli bir kılıç ustasıdır. Zoro aslında bir ödül avcısıdır ve korsanları yakalayarak Dünya Hükûmeti tarafından başlarına konan ödülleri alır. Luffy'nin hayatını kurtarması nedeniyle tayfalığı kabul etmek zorunda kalmıştır. Coğrafi yönleri anlamada son derece zayıftır ve kolayca kaybolur. Ayrıca uykuya çok düşkündür ve içmeyi sever. Amacı dünyanın en büyük kılıç ustası olabilmektir. Zoro, OVA'da Wataru Takagi ve animede Kazuya Nakai tarafından seslendirilmiştir. Kılıçları; Sandai Kitetsu lanetli kılıcıdır. Yubashiri adlı bir kılıcıda vardı lakin Enies Loby'de Shuu tarafından yok edilmiştir ve Thriller Bark'da gömülüdür. Wado İchimonji adlı bir kılıcı daha vardır zoro bu kılıcı ağzında kavrar bu kılıcın eski sahibi Kuina'dır ve en çok bu kılıcına önem verir ve son olarak Shuusui adında bir kılıcı vardır bu kılıcın eski sahibi efsanevi ejder öldüren bir samuraydır ve zoro sahibini yenip kılıca sahip olmuştur.

resim12 Mayıs 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Nami (ナミ): Mürettebatın 20 yaşındaki[1] rotacısıdır ve mürettebata ikinci katılandır. Gemicilik becerileri mükemmeldir ve güçlü sezgileriyle havadaki en ufak değişiklikleri bile hissedip analiz edebilir. Ayrıca mükemmel bir hırsız ve kapkaççıdır. En büyük amacı dünyanın tüm bir haritasını çizmektir. Nami, OVA'da Megumi Toyoguçi ve animede Akemi Okamura tarafından seslendirilmiştir.

resim12 Mayıs 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Usopp (ウソップ): Mürettebatın üçüncü olarak katılan 19 yaşındaki[1] nişancısıdır. Kronik bir yalancı, yetenekli bir mucittir ve Hasır Şapka'nın korsan bayrağını boyamada ve ayrıntılı kar heykelleri yapmada da gösterdiği kayda değer bir sanat yeteneği vardır. Usopp'un hayali, "denizin cesur savaşçısı" olabilmektedir. Usopp, animede Kappei Yamaguçi tarafından seslendirilmiştir.

resim10 Mayıs 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Sanji (サンジ): Mürettebatın sürekli sigara içen 21 yaşındaki[2] aşçısıdır ve mürettebata dördüncü olarak katılmıştır. Açlıktan ölmenin ne anlama geldiğini kendi tecrübelerinden bilmektedir. Bu yüzden, yemek isteyen birini asla geri çevirmez ve yiyeceklerin ziyan edilmesi onu kolayca altüst eder. Kadınlara karşı zaafı vardır ve güçlü bir şövalyelik hissi vardır. Ne pahasına olursa olsun bir kadını asla incitmez. Dövüşürken sadece ayaklarını kullanır bunun sebebinin ellerini yemek yaparken kullandığını ve onları riske atmak istemediğini söyler. Sanji'nin amacı, bütün deniz canlılarının bulunduğu yer olan "All Blue" denen büyük denizi bulmaktır. Sanji, animede Hiroaki Hirata tarafından seslendirilmiştir.

resim10 Mayıs 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. TonyTony Chopper (トニートニー・チョッパー Tony Tony Chopper): Mürettebatın beşinci olarak katılan 17 yaşındaki[3] doktorudur. Şeytan meyvelerinden "Hito Hito no Mi"yi yiyerek insan özellikleri kazanan, mavi burunlu bir ren geyiğidir. Hem insanlarla hem de hayvanlarla aynı şekilde konuşabilmektedir. Ayrıca çok saftır ve kendisine söylenen her şeye kolayca inanır. Aynı zamanda aşırı derecede duygusaldır. Amacı, dünyadaki tüm hastalıkları iyileştirebilen bir ilaç yapmaktır. Chopper, animede İkue Otani tarafından seslendirilmiştir. Ban D. Age veya Kahve Kral efsanesi olarak da bilinir.

resim22 Aralık 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Nico Robin (ニコ・ロビン): 30 yaşında[4] bir arkeologdur ve mürettebata katılan altıncı kişidir."Hana Hana no Mi" denilen şeytan meyvesini yemesi sonucu, istediği her yerden çiçekler açtırırmışçasına insan uzuvları çıkartma yeteneği kazanmıştır. Son derece zekidir ve küçük yaşlardan beri arkeolojiye ilgi duymaktadır. En büyük amacı, tarihin uzun ve kayıp bir kısmını anlatan antik bir taş olan Rio Poneglyph'i bulup deşifre edebilmektir. Ayrıca Poneglyphleri okuyabilen nadir insanlardandır.Ohara bilginlerinden geriye kalan tek kişidir. Oharaya düzenlenen Buster Call (Yıkım Çağrısı)'dan Amiral Akoiji tarafından kurtarılmıştır.Hasır Şapkalara Barok Örgütünden katılmıştır. Hasır şapka tayfasının diğer üyelerine göre çok daha soğukkanlı ve sakindir. Robin, animede Yuriko Yamaguçi tarafından seslendirilmiştir.

resim22 Aralık 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Franky (フランキー): Mürettebata yedinci katılan kişidir ve 36 yaşında[5] bir marangozdur. Kola-güçlü bir cyborgdur (insan ve makine bileşimi). Yapay vücudu sayesinde inanılmaz güçlüdür ve ön cepheden gelen çoğu saldırıya karşı oldukça dayanıklıdır. Sayısız silahla donatılmıştır. Bununla beraber Franky, çok hassastır ve Chopper gibi hislerini saklamada beceriksizdir. Amacı, bir hayal gemisi inşa edip dünyayı dolaşmaktır. Water seven arkından sonra tayfanın kullandığı gemiyi inşa etmiş ve onu Luffy'ye hediye etmek istemiştir. Daha sonra arkadaşları ile hasır şapka korsanları tarafından tayfaya katılmaya ikna edilmiştir. Sabaody'de kuma tarafından uçurulduğu adada kendini geliştirmiş ve arkadan gelecek saldırılara karşıda dayanıklı hale gelmiştir. Aynı adada gemiye de bazı takviyeler yapmış bu takviyeleri daha sonra tayfa yeniden birleşince gemiye uygulamıştır. Franky, animede Kazuki Yao tarafından seslendirilmiştir.

resim2 Mayıs 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Brook (ブルック): 90 yaşında[6] bir müzisyendir ve mürettebata katılan sekizinci üyedir. Yaşayan bir iskelettir. Bir kez ölüyü diriltebilen şeytan meyvelerinden "Yomi Yomi no Mi"yi kullanarak dirilmiştir. Centilmence bir karakter ile sapık, kaba bir tür karışımı ilginç bir kişiliği vardır. Çoğu zaman ağırbaşlı, eğitimli bir tavırla konuşurken bazen şaşırtıcı derecede kötü tavırlar sergiler. Amacı, Grand Line'ın etrafında daire çizip Reverse Mountain'a dönmek ve böylece Rumbar Korsanları (kendisi de bu korsan tayfasındaydı) tarafından Laboon'a verilen sözü yerine getirmektir.Tayfada Zoro'dan sonra ikinci kılıç ustasıdır. Brook, animede Chō tarafından seslendirilmiştir.

Diğer Organizasyonlar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya Hükümeti

[değiştir | kaynağı değiştir]

Filo Amirali Sengoku Eski amiraldir.

Filo Amirali Akainu (Sakazuki) Dünya hükûmetinin son amiralidir. Yediği şeytan meyvesi yüzünden vücudunu lava çevirebilmekte ve her türlü lav saldırısı düzenleyebilmektedir. Monkey D. Luffy(Hasır Şapka Korsanlarının Kaptanı)'nin üvey kardeşi olan Portgas D. Ace'i öldüren kişidir.

Amiral Kizaru (Borsalino) Dünya Hükûmeti'nin başka bir amiralidir. Yediği şeytan meyvesinin verdiği güç sayesinde vücudunun özü et ve kemik yerine ışığa dönmüştür.Kurşunlar veya kılıç darbeleri işe yaramaz hepsi içinden geçip gider.Işıktan yapılma bir bedene sahip olduğu için ışık hızında olmasa da çok hızlı hareket edebilir ve lazer saldırıları düzenleyebilir.

Amiral Fujitora (Issho) İlk olarak Fujitora'dan Akainu bahsetmiştir. Dressrosa'da ortaya çıktı. Gözleri kör ve kılıç ustadır.Gördüğü acı verici onca olaydan sonra gözlerini kendi kör etmiştir. Barda kendini kandıran adamları yere koca bir delik açarak içine gömmüştür.Ayrıca Kılıcı ile yer çekimini yükseltebilmektedir.

Amiral Aokiji (Kuzan) Dünya hükûmetinin eski 3 amiralinden biridir. Yediği şeytan meyvesinin verdiği güç sayesinden dokunduğu şeyleri insanlarda dahil buza çevirebilir. Marineford Savaşı (Büyüklerin savaşı)'ndan sonra filo amirali Sengoku yenilgiyi üstlenip görevinden ayrılır ve yerine Aokiji'yi önerir ama Akainu bir şekilde daha uygun görülür ve İkisi boş bir adada 10 günlük uzunca bir düello yaparlar. Sonuçta Aokiji mağlup düşer, ağır yaralar alır ve görevinden ayrılıp kayıplara karışır. En son dünya hükûmeti soylularının dediğine göre Aokiji blackbeard korsanlarına katılmıştır.

"Kahraman" Monkey D. Garp Monkey D. Luffy'nin ve Portgas D. Ace'nin büyük babası ve korsan kral Gol D. Roger'a zamanında karşı koyabilmiş tek kişidir.Şeytan meyvesi gücünün olmamasına rağmen olağanüstü bir gücü vardır. Öyle ki çıplak eliyle gülleleri toplardan daha hızlı atabilmektedir. Yumrukları ölümcüldür. Marineford savaşından sonra rütbesini bırakmış ve yeni gelen acemileri eğitmek için gönüllü olmuştur.

"Beyaz Avcı" Smoker (G-5) Mangadaki ilk göründüğü Logue Town'da görevli kaptan kıdeminde bir denizciyken şu an G-5 denizci üssünden sorumlu koramiraldir. Moku Moku Meyvesini yiyerek dumana dönüşme özelliğini kazanmıştır. Duman adam olduğundan fiziksel saldırılar içinden geçip gider, aynı zamanda düşmanını dumanla yakalayıp dumanla boğabilir. Aynı anda içtiği 2 puroyu ağzından düşürmeyen ve sırtında meyve güçlerini etkisiz kılan bir jitte (deniz taşından yapılmış silah) taşıyan bir karakterdir. Adil olan, adalete inanan bu yüzden emir komuta zincirine pek uymayan, bu hususta üstleriyle takışabilen ve karşı gelebilen sağlam bir kişiliği olan ender denizcilerdendir.

"Şeytan Bambu" Vergo

İlk olarak Punk Hazard'a ortaya çıkar G-5 in başındaki Koramiraldir. Aslında korsan olup kendisi Doflamingo için çalışmaktadır. Punk Hazarda Trafalgar Law'a yenilmiştir.

Tsuru

Eski Bir Denizcidir. Woshu Woshu No Mi meyvesini yemiştir.

Momonga (G-1) Güçlü koramirallerden biridir. Tayfanın en çok karşısına çıkan ve zorlayan denizcilerden birisidir. İlerleyen zaman içerisinde tayfa adına en çok sıkıntı oluşturabilecek denizci olması tahmin edilmektedir. One Piece Film Z'de yer almıştır.

Doberman

Onigumo Saçlarıyla da kılıç kullanabilen kılıç ustasıdır.

Yamakaji

Strawberry

Lacroix

Comil (G-2)

Ronse

Stainless

Cancer

Dalmatian

Bastille Baltasıyla uzun menzilli ve güçlü saldırı yapabilen bir koramiraldir.Dressrosa'da Sabo'ya yenilmiştir.

Maynard

Jonathan Mozambia

John Giant

Brannew

Daigin

Yarisugi (G-5)

Kibin

Bilić Topçudur. Movie'de Luffy'ye yenilmiştir.

Tashigi Smoker'ın yardımcısıdır. Kılıç ustasıdır.

Hina: Ori Ori meyvesi yemiştir. Mr.2 (Mister Two)'yu yakalayan kişidir.

T-Bone: Enies Lobby yolunda Zoro'ya yenilmiştir.

Shu: Sabi Sabi no Mi meyvesini yemiştir. Enies Lobby'de Zoro'nun Yubashiri kılıcını şeytan meyvesi gücüyle küfe çevirip yok etmiştir.

Coby: İlk olarak Monkey D. Luffy'nin yardımıyla denizcilere katılır. Bizzat Kahraman Garp tarafından eğitilir.

Very Good

Sharinguru

Gorilla

Nezumi (16. Şube) : Cocoyasi köyünde Arlong'la anlaşıp Nami'nin paralarını çalan kişidir.

Shichibukai'ler (Denizin Yedi Savaş Lordu)

[değiştir | kaynağı değiştir]

Shicbukai'ler Dünya Hükûmeti tarafından baş edilemeyecekleri anlaşılan güçlü korsanlardır. Bu yüzden hükûmet korsanlarla mücadele etmek adına onları yanında çalıştırmaktadır ancak çoğu hükûmete çalışıyor gibi gözükseler de kendi amaçları uğrunda çalışmaktadırlar.

Duracule "Şahin Göz" Mihawk Animede Şahin Göz(Takanome) Mihawk olarak geçer. Dünya üzerindeki en iyi kılıç ustasıdır. Zoro ile arasında bir dövüş olmuştur ve Zoro yenilmiştir. Başka bir zamanda yeniden karşılaşmaya iki tarafta söz vermiştir. Kılıcının adı 'Kokutou Yoru'dur. Yonkou (Dört İmparator Korsandan biri) Shanks ile arkadaştır ve Shanks'ın kolu kopmadan önce sık sık düello yaparlarmış. Öyle bir kılıç ustasıdır ki, tek bir kılıç hareketiyle koskoca bir gemiyi ortadan ikiye bölebilir. Az konuşan gizemli bir tiptir ancak oldukça akıllı ve mantıklı bir adamdır.

Bartholomew Kuma Kuma oldukça iri yapılı birisidir (boyu yaklaşık 5 metre) vücut yapısı neredeyse bir ayıyı andırır. Pati adam olarak da bilinir aslında devrimci Dragon için çalışmaktadır ama hala bilinmeyen nedenlerden dolayı hafızası silinmiş, vücudu cyborga dönüştürülmüş ve bu halinden onlarca kopyalanıp çoğaltılmış bir halde hükûmete hizmet etmektedir. Pati şeklindeki avuç içiyle birisine vurduğunda, kişi yok olarak bilinçsiz bir şekilde 3 gün 3 gece havada uçar ve dünyanın herhangi bir yerine düşer. Ayrıca kendisine yapılan saldırılara karşı saldırıya aynı şekilde cevap veren bir savunma özelliği vardır.

"Kaizoku Jotei(Korsan İmparatoriçe)" Boa Hancock Shichibukailer arasındaki tek kadındır.Mero Mero No Mi'yi yediği için kendisine aşık olanları taşa çevirme özelliği kazanmıştır. Karşısındakini güzelliğiyle mest ettikten sonra taşa çevirebilir, aksi takdirde kişi taş olmaz. Çok güzel bir kadın olması bu yeteneğini daha da güçlü kılıyor(Görünüşe bakılırsa bu yetenek sadece Monkey D Luffy'i etkilemiyor). Monkey D Luffy'e aşıktır. Yediği meyveden dolayı vücudu yaşlanmaz.

"Palyaço" Buggy Buggy Korsanları'nın kaptanıdır. Ayrıca eski Roger Korsanları'nda çıraklık yapmıştır. En başta Monkey D. Luffy'nin düşmanıydı. Ancak İmpel Down İsyanı'ndan sonra müttefik olmuşlardır. Bara Bara Meyvesi'ni yemiştir. Bu meyve ona vücudunu parçalama ve her parçayı ayrı bir şekilde hareket ettirme gücü vermiştir. Buggy'e kesme ve yarma saldırıları işlemez.

Donquixote Doflamingo  Doflamingo, Shichibukai ların en çok korkulan üyelerindendir ve Shichibukai lık unvanının yanı sıra Tenryuubito luk ve Dressrosa'nın Kralı unvanlarına da sahip hem fiziki hem de politik açıdan inanılmaz güçlü biridir. Shichibukai'liği sadece hükûmetin ona sağladığı güvenlik garantisi için kabul etmiş fakat. Dressrosa'nın krallığını yapmakta olup, aynı zamanda dünya soylularından (Tenryuubito) biridir.Doflamingo bir şeytan meyvesi kullanıcısıdır.Şeytan Meyvesiyle ince ipler oluşturup kişileri kontrol edebilir ayrıca bu ipler çok keskindir.

Lordluktan Atılanlar:

"Ölüm Cerrahı" Trafalgar Law Law fizik olarak ince yapılıdır. Kolları genelde dirseklerine kadar sıvalıdır iki çift kolunda ve elinde birçok kabileye ait-tarz dövmelerinin yanı sıra her iki kulağında iki çift küpesi vardır; kotunun diz ve ayak bileği alanlarında benekli garip işaretler vardır . Law’ın yüzle ilgili özelliklerine gelince, her iki gözünün altında ince gölgeleri vardır ağzı sabit olarak gülümsemede görülür. favorileri uzun ve öne doğru dik; çenesinin altında sakalı vardır giydiği kuzey-tarz şapkası ile en tarz karakterlerden birisidir. Sol el parmaklarının her birinde D - E - A - T - H "ÖLÜM" anlamına gelen harf dövmeleri vardır yine bileklerinde korsan bayrağına benzer kabile tarzı dövmeleri dikkat çekmektedir. Monkey D. Luffy ile ittifak kurduğunu amiral Fujitora'ya söyleyince Shichibukai'likten atılmıştır.

Sir Crocodile Arabasta Krallığını ele geçirmeye çalışmıştır. Nico Robin in yardımı ile gizli silah Plutonu bulmaya çalışmaktadır. Arabasta da Luffy tarafından yenilmiştir. Yediği şeytan meyvesi ona kuma dönüşme ve kum üretip kontrol edebilme özelliğini vermiştir. Aynı zamanda dokunduğu her şeyin özündeki suyu emerek istediği şeyi kurutarak kumlaştırabilir. Kendisi de kumdan olduğundan saldırılardan etkilenmez. Ancak Luffy onun zayıf noktasını bulmuş, kendisini ve onu ıslattıktan sonra yenebilmiştir. Arabasta krallığında Luffy'e yenildikten sonra Shichibukai rütbesini kaybetmiştir.

Jinbei Balıkadamdır, balık adamlarla insanların barışmasını kolaylaştırmak için shchibukai olmayı kabul etmiştir, denizciler tarafından yapılan savaş çağrısını reddettiği için Impel down'a atılmıştır. Suda çok güçlü olmasıyla beraber karada da bir o kadar güçlüdür. Balık adam karatesi diye bir teknik kullanır.Köpek balığı-balina balık adamdır.

Marshall D. Teach: Şeytan meyvesine sahip olmak için Beyazsakal'ın tayfasındaki 4. tümen komutanını öldürerek kaçan, Luffy'nin abisi Ace'in aradığı kişidir. Çalarak yediği şeytan meyvesi ona sonsuz karanlık yaratabilme gücü vermiştir. Karanlıktan yarattığı girdap her şeyi içine çekerken, düşmanın şeytan meyvesi gücünü de emebilir. Bu yeteneğiyle Marineford da yenilen Beyazsakal Edward Newgate'ın de gücünü emerek, 2 şeytan meyvesinin de gücünü kontrol ederek çok daha korkunç ve güçlü olmuştur.

Gecko Moria Gecko Moria yüzen ada Thriller Bark'ta yaşayan bir Shichibukai'dir. Shichibukai olmadan önce başına konan ödül 320,000,000 Belli idi. Thriller Bark Arkı'nın baş kötü karakteridir. Kage Kage No Mi gücüyle Brook'un ve birçok insanın gölgesini çalmıştır. Büyük yaraları olan yaşlı adam Spoil Luffy'den Moria'yı yenmesini istemiştir. Boyunun büyüklüğüne rağmen bir Dev değil Edward Newgate veya Fukurou gibi normal insanlardan daha büyük bir insandır. Gölge çalarak güçlenen Moria yüzünden gölgesi çalınan insanlar sadece karanlık yerlerde hayatta kalabilir. Marineford savaşından sonra scihibukai olamayacak kadar güçsüz olduğu gerekçesiyle diğer bir shcihibukai olan Donquixote Doflamingo tarafından öldürülmüştür. Yonkou'dan biri olan Kaido ile bizzat dövüşmüştür.

Karasakal Korsanları

[değiştir | kaynağı değiştir]

Marshall D. Teach (マーシャル・D・ティーチ, Māsharu D. Tīchi) ya da daha çok bilinen adıyla Blackbeard (黒ひげ, Kurohige) Beyazsakal Korsanlarının baş düşmanıdır. Logia Türü olan Yami Yami No Mi(Karanlık Karanlık Meyvesi)'yi yemiştir. Sir Crocodile'ın tutuklanması ve Portgas D. Ace'i yakalayıp Dünya Hükûmetine teslim etmesiyle birlikte denizin yedi savaş lordundan biri olmuştur.Ayrıca Beyazsakalın Gura Gura no Mi meyvesini o öldükten sonra o gücü eline geçirip,2 Şeytan Meyvesini aynı anda kullanan ilk insan olmuştur.

Yağmur Shiryu (雨のシリュウ Ame no Shiryū) mahkûmlara yaptığı zulümler yüzünden hapsedilene kadar Impel Down Hapishanesi Baş Gardiyanlığı'nı yapmıştır. Monkey D. Luffy ve Marshall D. Teach, hapishaneye baskın yaptığında geçici olarak serbest bırakılmıştır. Ancak, yapılan anlaşmaya ihanet eden Shiliew, Teach'in teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır.

Lafitte (ラフィット Rafitto) Karasakal Korsanları'nın rotacısıdır.Lafitte solgun ve hasta gibi görünen bir adamdır. Genelde dans ederek yürür. Tayfadaki diğer elemanlar gibi onunda boyu uzundur. Ayrıca gizlice insanlara yaklaşmayı sever.Bilinmeyen türde bir meyve yemiştir. Bu meyve sayesinde kollarını kanatlara dönüştürüp uçabilir. Kanatları melek kanatlarını andırır. Meyvesinin türü Zoan ya da Paramecia'dır.

Van Ogre

Jesus Burges

Doc Q

Catarina Devon

Sanjuan Wolf

Basco Shot

Abalo Pizzaro

Beyazsakal Korsanları

[değiştir | kaynağı değiştir]

Geçmişte denizlerdeki en büyük korsan oluşumudur, aynı zamanda insanların hayatlarını tehdit edebilecek korsanlar için yıllarca caydırıcı bir güç olmuştur. Marineford savaşına kadar.

Beyazsakal Edward Newgate(öldü) Oldukça yaşlı olmasına rağmen gücünden hiçbir şey kaybetmemiş olan Beyazsakal korsanlarının kaptanı. Yediği şeytan meyvesi kendisine deprem yaratma gücü vermiştir. Sahip olduğu çok kalabalık tayfasının her birine 'oğlum' diye hitap ettiğinden, tayfa Beyazsakalı baba olarak kabullenmiştir ve çok güçlü bir sadakatle bağlıdırlar. Beyazsakal Edward Newgate, sert mizacının ardında gerçek bir baba şefkatiyle mürettebatına bağlıdır, ayrıca gençken bulduğu hazineleri elinin tersiyle itmesinden sonra kendisine ne istendiği sorulduğunda "aile" şeklinde cevaplamıştır. D'nin arzusunu bilen saysan bir elin parmaklarını geçmeyecek kişilerden biridir. Büyük Marineford savaşında ölmüştür.

Mavi Anka Marco 1. yardımcı kaptan

Portgas D. Ace 2. yardımcı kaptan(öldü) Luffy'nin üvey abisi ve Korsanlar Kralı Gol D. Roger'ın oğludur.

Elmas Jozu' 3. yardımcı kaptan

Çiçek Kılıç Vista 5.yardımcı kaptan

Küçük Bahçe Adası (Devler Adası) Ahalisi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Broogy

Dorry

Davul Adası Ahalisi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Wapol Davul Adası'nın kralı.Bir savaş sırasında ülkeden kaçmıştır.Uzun yıllar yollarını kaybettiklerinden geri dönemeyen Wapol babasının aksine ülkeyi zorbalıkla yöneten biri.20 kişilik seçkin bir doktor grubu oluşturup diğer doktorları sürgün etmiştir.Böylelikle büyük paralar karşılında halkın tedavi olmasını sağlamıştır.

Kuromarimo Wapolun en güçlü iki adamından biri, statik elektrikle yüklenmiş saçlarını atar.

Chess Wapolun diğer en güçlü adamı, ok atar.

Dr. Hililuk Wapol'un Davul Adasında kendi emri altına alamadığı iki doktordan biri.Aslında şarlatan doktor(hastalara yanlışlıkla yanlış ilaçlar verir.) 30 yıl boyunca her hastalığı iyileştirebilecek kiraz ağaçlarını yapabilmek için çalışmıştır.Tony Tony Chopper'ın manevi babası.

Dr. Kureha Wapol'un Davul Adasında kendi emri altına alamadığı iki doktordan diğeri. Dr. Kureha, Dr. Hiriluk'un tersine gerçekten iyileştirme bilgisi ve yeteneği olan bir doktordur. İstediği zaman adadaki kasabaları gezerek, istediği fiyatlarla halka hizmetini sunmaktadır. TonyTony Chopper'ın Dr. Hiriluk'tan sonra hamiliğini üstlenmiş ve ona bildiklerini öğreterek iyi bir şifacı olmasını sağlamıştır. Luffy'nin aranıyor posterindeki tam adını gördükten sonra söylediği "D.'nin arzusu hala devam ediyor ha!" sözlerinden D.'nin arzusunu bildiği düşünülmektedir

Dalton Başlangıçta Wapol'un sağ koludur, fakat belli olaylardan sonra başkaldırmıştır. Wapol'un mağlubiyeti sonucunda, Davul Adası halkı tarafından yöneticiliğe seçilmiştir.

Arabasta (Kumluk Ada) Ahalisi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Nefertari Kobra (Arabasta Kralı)

Prenses Vivi Nefeltari Kobra'nın tek çocuğu ve Arabasta prensesidir. Adada yaşananların ardında Barok Örgütünün olduğunu öğrenmesiyle birlikte, kralın hizmetkarı ve akıl hocası Igaram ile kılık değiştirerek örgüte sızmıştır. Daha sonra Hasır Şapkalarla karşılaşmış ve güçlerini birleştirmişlerdir. Barok Örgütü Destanı boyunca Hasır Şapkaların bir üyesi olmuştur.

Carue Prenses Vivi'nin dev kuş hayvanı.

Kohza Alabastalı isyancıların lideridir. Prenses Vivi'nin çocukluk arkadaşıdır. Krala her zaman bağlı bulunan Toh-Toh'un oğludur. Alabasta'daki kuraklığın gerekçesi olarak kralı gördüğü için isyanı başlatmıştır. Fakat daha sonra kuraklığın asıl sebebinin Barok Örgütü ve örgütün gizli lideri Sir Crocodile olduğunu öğrenmesiyle birlikte olayları engellemeye çalışmıştır.

Toh-Toh Koza'nın babası ve kralın takipçisidir. Kralın emriyle çölde yeni bir yerleşim yeri kurmaya büyük bir kafilenin lideri olarak gitmiştir. Başlarda her şey güzel giderken, Sir Crocodile'in girişimleriyle başarısızlığa uğramıştır. Oğluda dahil olmak üzere herkes tarafından terk edilmiş fakat krala ve görevine bağlılığından bir adım geriye adım atmamıştır.

Chaka Alabasta'nın koruyucusu Kral Kobra'nın yardımcılarından biri.

Pell Alabasta'nın en güçlüsü zoan türü tori-tori(kuş-kuş) no mi Model Falcon isimli şeytan meyvesinin gücüne sahip.

Igaram

BaroqueWorks Örgütü

[değiştir | kaynağı değiştir]

Sir Crocodile (サー・クロコダイル, Sā Kurokodairu) ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. Zero (ミスター・ゼロ, Misutā Zero) Denizin yedi savaş lordundan biriydi ve Barok Örgütünün gizli lideridir. Deniz lordu olmadan önce başına konulan son para 81 milyon berrydir. Gizli örgütün lideri olduğu ve Alabasta'da yaşananlardan sorumlu olduğunun öğrenilmesinin ardından Dünya Hükûmeti tarafından tutuklanmış ve Karasakal onun yerine 7. savaş lordu olarak atanmıştır.

Ms. All Sunday Nico Robin

Daz Bonez (ダズ・ボーネス, Dazu Bōnesu) ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. 1 (ミスター・ワン, Misutā Wan) Yediği şeytan meyvesi onu bıçak adam yapmıştır. Kollarını bıçağa dönüştürerek etkili saldırılar yapabilir.

Ms. Doublefinger Vücudunun her bölgesini dikene çevirebilen kadın.

Bentham (ベンサム, Bensamu) ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. 2 Bon Clay (Mr. 2 ボン・クレー, Misutā Tsū Bon Kurē) Kadın ve erkek özelliklerini tek vücutta taşıyan bir korsandır. Sir Crocodile'in en güçlü adamlarından biriyken, Hasır Şapkaların arkadaşlık ilişkilerinden etkilenmiş ve onların tarafına geçmiştir. Hasır Şapkaların Bahriyelilerden kaçabilmesi için kendisini ve gemisini feda etmiştir. Daha sonra Luffy kardeşini Impel Down'dan kurtarmaya çalışırken Bentham'ı bulmuş ve onu kurtarmıştır. Bentham'da eski dostuna kardeşini kurtarmak üzere yardım etmiştir.

Galdino (ギャルディーノ, Gyarudīno) ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. 3 (ミスター・スリー, Misutā Surī) Vücdundan çok sert ve normal darbelerle zarar görmeyen mumlar oluşturur. Bu mumlara istediği gibi şekil verebilir.

Ms. Golden Week Renklerin insanlarda çağrıştırdığı duyguları kullanarak çizim yapar.

Mr. 4 4 numaralı vurucu. Köpeğiyle beraber saatli bomba şeklindeki topları kullanır.

Ms. Merry Christmas Köstebek kadın

Mr. 5

Ms. Valentine

Mr. 6

Ms. Mother's Day

Mr. 7

Ms. Father's Day

Mr. 8

Ms. Monday

Mr. 9

Ms. Wednesday(prenses vivi)

Mr. 10

Ms. Tuesday

Mr. 11

Ms. Thursday

Mr. 12

Ms. Saturday

Mr. 13

Ms. Sunday

Skypia(Gökada) Ahalisi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Gan Fall Skypia adasının eski tanrısı. Skypia'da yöneticiler tanrı (神様, Kamisama) olarak anılmaktadır. Kami Eneru'nun gelişiyle yerinden olmuş ve bir şekilde olanlardan kendisini sorumlu tuttuğu için hayatını halkını korumaya adamıştır. Kami Eneru'nun nihayi yolculuğuna çıkmasıyla yeniden tanrılık görevine geri dönmüştür.

Pierre Ganfor'un uçan ata dönüşebilen kuşu ve bineğidir.

Conis

Pagaya

Satori of the Forest

Wyper Skypia'ya büyük bir talihsizlik sonucu gelmiş olmuş olan Shandianların savaş lideridir. Köyün bilgesinden dinlediği hikâyelerle kendisini Kami Emeru ve Skypia'lıları mağlup edip kutsal toprakları geri almaya adamıştır.

Kamakirid

Braham

Genbo

Raki

Aisa

Kami Eneru Skypia adasının yeni tanrısı. Eski tanrı Ganfor'un aksine adayı demir yumrukla yöneten bir diktatördür. Tek amacı sonsuz toprağa(aya) ulaşmaktır. Luffy onu altın çana ulaşmak için yenmiştir ancak ölmemiştir.

Yama

Sky Rider Shura

Sky Boss Gedatsu

Sky Breeder Ohm

Water 7 Ahalisi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Iceburg:Water 7 şehrinin aynı zamanda da Galley-La şirketinin başkanıdır. Iceburg, Franky ile birlikte, Tom'un iki öğrencisinden biridir.

Pauli:Iceburg'un en gözde elemanı ve 1 no'lu gemi yapım iskelesinin elemanıdır.

Kokoro

Cp-9 Örgütü (Cipher Pol 9)

[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya hükûmeti için çalışan gizli bir örgüttür. Cp-9'un, 9'a kadar olan diğer Cp örgütlerinden tek farkı suikast izinlerinin olmasıdır. Örgütün ajanları eğitimli suikastçilerdir ve 6 stil kullanıcılarıdır. Water 7'da 4 yıl boyunca marangoz işçileri olarak kamufle olmuş, halkın sevgisini ve güvenini kazanmışlardır. Ancak hiç beklenmedik bir anda suikast girişiminde bulunup kendilerini deşifre ettiklerinde halkı şoke etmişlerdir. Hasır Şapka korsanları, Nico Robin'i kurtarmak için suikastçilerle savaşmış ve zor olsa da hepsini yenmişlerdir.

Spandam Cp-9 örgütünün başıdır. Güçsüz olmasına rağmen oldukça zorbadır.

Rob Lucci Cp-9 örgütünün en güçlü suikastçisidir. Ayrıca yediği şeytan meyvesi sayesinde leopar-insan' a dönüşen Lucci, şeytan meyvesi yeteneğini kullanmadan da kolay kolay yenilmez. Water 7'de marangoz olarak çalışırken 4 yıl boyunca hiç konuşmamış, onun yerine omuzunda duran güvercini konuşmuştur. Güvercin, Lucci hamle yapmadan saniyeler öncesinde uçup, dövüş bittiğinde geri lucci'nin omuzuna konar.

Kaku Çok yükseğe sıçrayabilir, uzun mesafeleri zıplayarak ve havada uçarak dakikalar içinde aşabilir. Yediği şeytan meyvesi onu zürafa-insan yapmıştır.

Spandine Spandam'ın babası ve CP9'ın 22 yıl önceki başkanı. 22 Yıl önceki Ohara'daki Yıkım Çağırısı'nı başlatan kişidir. Ayrıca Spandyne diye anılır. Oğlu gibi korkak olan Spandie, bencildir yani kısaca Spandam ile kişilikleri hemen hemen aynıdır.

Blueno Deşifre olmadan önce barmen olarak kamufle olmuştur. Yediği şeytan meyvesi her şey üzerinde, hatta boşlukta bile kapı açma yeteneği kazandırmıştır.

Kumadori Düşmanına saldırmak için saçlarını kullanır. Saçları istediği uzunluğa ulaşabilir ve düşmanı sarıp etkisiz hale getirebilir.

Fukurou Yuvarlak, garip şekillidir ve agzında konusacagı zaman acması gereken bir fermuar vardır. Sürekli chapapa der. Enies Lobby'de Franky'ye yenilir.

Kalifa Sekreter olarak kamufle edilen Kalifa, suikast girişiminden önce kendisine verilen şeytan meyvesini yiyerek insanları sabunlaştırma yeteneğini kazanmıştır.

Nero Kovulmuş Cp-9 elemanı.

Balık Adam Adası

[değiştir | kaynağı değiştir]

Neptün Balık Adam Ada'sının kralıdır.Görünüm olarak büyük bir deniz erkeği olup turuncu saçı ve sakalı vardır.Sakalından yüzü görülmemektedir.Ultimarine adlı balık adam karate tekniği yapabilmektedir.

Shirahoshi Neptün'ün kızıdır.Balık Adam Adası'nın prensesir.Sürekli ağlar.Luffy ona mızmışhoşi adını takar. Shirahoshi 3 büyük antik silah dan biri olan Poseidondur.

Fukaboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.Mavi saçları vardır.

Ryuboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.

Manboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.

Madam Shyarly Deniz Kızı Kafenin sahibidir.Gördüğü bütün kehanetler tutmaktadır.Korsanlar çağının başlayacağını bir yıl önceden görmüş ve ertesi sene korsanlar çağı başlamış.En son Luffy'nin Balık Adam Adası'nı yok edeceğini görmüştür.

Camie Luffy'nin Sabaody de kurtardığı deniz kızıdır.İki yıl sonra pek değişmemiştir.Deniz Kızı Kafe'de çalışmaktadır.

Pappug Hasır şapkaların sabody takım adalarına giderken kurtardıkları Denizkızı Camie nin arkadaşı olan bir deniz yıldızıdır.Crimin firmasının sahibidir.

Ishilly Camie'nin arkadışır.Caribou tarafından kaçırıldı.Sonra Caribou Ryugu Sarayında serbest bıraktı.Deniz Kızı Kafe'de çalışmaktadır.

Punk Hazard Adası

[değiştir | kaynağı değiştir]

Aokiji ile Akainu'nun savaştığı adadır.Vegapunk çalışmalırını 2,5 yıl önce burada yapmıştır.

Caesar Clown (シーザー・クラウン Shīzā Kuraun?) Vegapunk ile birlikte çalışmırtır.2,5 yıl önce adada patlamaya sebep açan kişidir.Ödülü 300,000,000 B lidir.Joker için çalışmaktadır.SAD adlı yapay şeytan meyvesi üretiyordur.Çocukların üstünde deneyler yaparak onları dev yapmıştır. Punk Hazard'a Luffy'ye yenilmiştir.Gasu Gasu no Mi meyvesini yemiştir.

Luffy'nin Ailesi

[değiştir | kaynağı değiştir]

Monkey D. Garp (モンキー・D・ガープ) Denizci, yardımcı Amiral, Luffy'nin dedesi.

Monkey D. Dragon (モンキー・D・ドラゴン) Babası, devrimcilerin lideri, dünyanın en çok aranan adamı

Portgas D. Ace (ポートガス・D・エース) Beyaz Sakal Korsanları' nın 2. Kaptanı. Ace hikâyenin başında M. D. Luffy'nin abisi olarak tanıtılmıştır, fakat olayların gelişmesiyle Luffy ile hiçbir kanbağının bulunmadığı ortaya çıkmıştır. Ace, babası olan korsanlar kralı Gol D. Roger'ın isteği doğrultusunda Garp tarafından kaçırılmış ve Luffy ile birlikte abi kardeş gibi büyütülmüştür. Bu sebeple Ace ve Luffy birbirlerine gerçek abi-kardeş gibi yakındır. Yediği şeytan meyvesi kendisine ateşin gücünü vermiştir.

Gold Roger (Asıl adı Gol D. Roger) Korsanlar Kralı, Portgas D. Ace'in öz babasıdır. Hikâyenin başında, idamıyla dünyadaki korsanlık devrini nasıl başlattığı anlatılmaktadır.

Sabo Devrimci Ordusu Kurmay Başkanı. Ace ve Luffy'nin üvey kardeşidir. Öldüğü sanılmıştır fakat Dressrosa'da ortaya çıkarak Mera Mera No Mi'yi yiyerek Ace'in gücünü devralmıştır

11 Supernova (十一人の超新星, Juichinin no Choushinsei) Shabondy Takımadalar Bölgesi'ne gelen en iyi 11 çaylağa verilen addır. Her birirnin başındaki ödül 100,000,000 Beli'den büyüktür

1."Mugiwara(Hasır Şapka)" Monkey D. Luffy (1,500,000,000 $) Serinin Ana Karakteridir, Korsanlar Kralı Olacak Kişidir.

2.Eustass "Kaptan" Kid (470,000,000 $) Güney Mavi'den gelme ve lakabı Kaptan olan azılı bir korsandır. Sabaody Takımadaları'ndaki ödülü 100.000.000 Beli'den fazla olan 11 korsandan biridir. Takımadalardaki en büyük ikinci ödüle sahiptir.Kid yaptığı sivil katliamları ile meşhur birisidir. Genelde insanları kızdıran alaycı şakalar yapar. Ne zaman hakarete uğradığını düşünse ya da birinden gıcık alsa hemen saldırıya geçer Eustass Kid manyetizma ile ilgili bir Şeytan Meyvesi yemiştir.

3."Sihirbaz" Basil Hawkins (320,000,000 $)Hawkins uzun boylu bir adamdır. Kırmızı gözleri ve sembol şeklinde üçgen kaşları vardır. ilginç bir giyim tarzı olmakla beraber stili Orta Çağ zamanlarını andırır.Basil Hawkins adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Bu meyve Hawkins'e voodoo bebekleri ile gelen saldırıları başka kişilere yönlendirme gücü vermiştir. Hawkins'in doğrudan saldırı karşısında kaç kişi seçebildiği bilinmemektedir.

4."Kızıl Bayrak" X.Drake: (222,000,000 $)Eski Denizci Gemi Tuğamirali ve Drake Korsanları'nın kaptanıdır. North Blue'dan gelmiştir.Drake dört kanatlı bir balta ve saber sınıfı bir kılıç kullanır. Üst düzey bir fiziksel güce sahiptir. Drake Antik Zoan türü bir meyve yemiştir. Bu meyve ona dinozora dönüşme gücü vermiştir

5. "Jewelry Bonney"(140.000.000 $) 11 Süpernova arasındaki tek kadın. Normal bir vücuda sahip olmasına rağmen bir oturuşta büyük bir restorandaki bütün yiyecekleri yiyebilir. Gücü insanları yaşlandırıp, gençleştirebilir. Marineford Savaşından sonra yaptıkları için Marshall D. Teach'e sinirlenip kafa tutmuş ve ağır bir yenilgiye düşmüştür.

6. "Trafalgar D. Water Law": (500.000.000 $) Kalp Korsanlarının Kaptanıdır, Corazon adı oradan gelmektedir

7."Stratchmen Apoo": (350.000.000 $)

8."Killer": (200.000.000 $) Kid Korsanlarının Yardımcı Kaptanıdır, Yetenekli bir kılıç ustasıdır

9."Capone Bege": (138.000.000 $)

10."Roronoa Zoro": (320.000.000 $) Hasır Şapka Korsanlarının İkinci Kaptanı Olarak Bilinmektedir, Yetenekli bir kılıç ustasıdır.

11."Urouge": (108.000.000 B)

  1. ^ Fish-men are humanoids in One Piece whose upper body resembles that of sea creatures. They are contrasted with mermen who have the upper half of a human and the bottom half of a fish.Şablon:Gnr
  1. ^ a b c d SBS questions: One Piece Manga - 4. Cilt, 27. Bölüm, Fan sorusu: Luffy, Zoro, Nami ve Shanks'in yaşları kaçtır? ((JP) ISBN 4-08-872594-8 (US) ISBN 1-59116-337-4 )
  2. ^ a b SBS question: One Piece Manga - 7. Cilt - 55. Bölüm, Fan sorusu: Sanji-san kaç yaşında? ((JP) ISBN 4-08-872683-9 (US) ISBN 1-59116-852-X )
  3. ^ SBS questions: One Piece Manga - 19. Cilt - 167. Bölüm, Fan sorusu: Merak ediyordum, acaba Vivi ve Chopper kaç yaşlarında? ((JP) ISBN 4-08-873133-6 )
  4. ^ One Piece Manga - 218. Bölüm
  5. ^ SBS questions: One Piece Manga - 44. Cilt - 427. Bölüm, Fan sorusu: Mmm, Franky-san hakkında küçük bir sorum var. 10 yaşında evlat edinildi, 12 yaşında deniz trenini inşa etmeye başladı, 10 yıl sonra Express'i bitirdi ve 4 yıl sonra "8 yıl önceki" olay gerçekleşti, bu da şu anlama geliyor ki... 34 YAŞINDA!! Bir kişi o yaşta gerçekten bu kadar çatlak olabilir mi? Hesaplamaları yapmadan önce 18 yaşında falan olduğunu sanmıştım... ((JP) ISBN 4-08-874287-7 )
  6. ^ One Piece Manga - 487. Bölüm