Nu, pogodi!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Nu, pogodi! karakterlerinden tavşan ve kurt

Nu, pogodi! (Rusça:! Ну, погоди, Eh, Just For You Wait [1] veya Just Wait [2]!) Soyuzmultfilm tarafından üretilen bir Sovyet animasyon dizisidir.Serisi 1969 yılında oluşturulan ve Sovyetler Birliği'nin bir popüler karikatür oldu.Son bölüm 2006 üretilmiştir.Orijinal film dili Rusça ama çok az konuşma (bölüm başına en fazla birkaç cümle de genellikle ünlemler ya) kullanılır. Serisi (ve muhtemelen yemek) bir tavşan, Zayats yakalamaya çalışırken, yaramaz ama sanatsal kurt, Volk'un komik maceralarını izler.Serisi genellikle ya tavşan yardım veya kurt planları ile müdahale ek karakterler var.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kurt[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaygın Volk (Rusça: Волк) olarak İngilizce çevrilmesi Kurt, başlangıçta hevesle vandalizm döner kim holigan olarak tasvir edilir, suistimalleri küçüklerin, molalar yasaları ve bir sigara içen. Diğer taraftan, tavşan yakalamak için Wolf girişimleri çok sık sık mizahi kontrast için onun parçası (patinaj, bale ve Waltzing dahil olmak üzere) esrarengiz yetenekleri ile karakterize edilir. Wolf ayrıca çok iyi gitar çalmak ve güçlü rocker motosiklet binmek. İlk bölümde, Hare, Kurt ıslık popüler dağcı şarkısı, (Vladimir Vysotsky bir imza şarkı) "A Friend Hakkında Bir Şarkı" yakalamak için yüksek bir bina tırmanma sırasında. Bu yetenekleri rağmen, Kurt düzenleri çoğu sonunda başarısız ya da ona karşı çevirmek. Karakteri başlangıçta Anatoli Papanov tarafından da dile getirildi. Geç Sovyet ve Sovyetler-sonrası dönem boyunca, ancak, Wolf görüntü daha yavaş yavaş bir karton ve daha az ceza kişi içine kötülüyor. Son bölümde (# 20), örneğin, Kurt yerine sigara bir lolipop çiğneme görülür ve onun çizim tarzı yeni Rus Karikatürler anımsatır (Rusça: Новые русские мультфильмы) oldukça eski Sovyet slapstick tür daha. Wolf ayrıca daha fazla veya daha az, ilk persona ve aktör sesi karşı ilk bölüm, bu yana birçok durumda korkakça tutum bir sürü benimsemiştir.

Hare[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaygın Zayats (Rusça: Заяц) olarak İngilizce tercüme Hare, sözde olumlu kahraman olarak tasvir edilir. O çok daha az süre perdede alır ve az Kurt daha geliştirilmiş ve onun eylemlerinin çoğu sadece Kurt düzenleri reaksiyonlardır. Bu nedenle, bazı izleyicilerin sempatisini Kurt. [Kaynak belirtilmeli] Daha sonra bölüm yılında rolü (izleyicilerin sempatisini de "kötü" ile yatıyor Wile E. Coyote ve Road Runner öncül benzer) daha vardır ve Hare daha aktif ve gelişmiş hale gelir, ve hatta çeşitli vesilelerle Kurt kaydetmek için yönetir. Hare atak bir dizi bir perküsyonist olarak tasvir edilir. Karakteri başlangıçta Klara Rumyanova tarafından da dile getirildi.

Diğer karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çeşitli roller katılır, (örneğin, bakıcının bir müze, tezgahtar,: hikâye de bedenen kuvvetli ve ağır Hippopotamus (Бегемот Begemot, "Behemoth" Rusça), en sık görülen hangi hayvan karakter destekleyen döküm, özellikleri vb) passer-by ve Kurt genellikle kimin canını sıkıyor ve kaçmak zorunda. Episode # 5 (1972) yılında, Hare su kavun (Kurt kap sahnede onu gizlemeye) arasında gizli Kurt bulur. Hare Ayrıca kavun, aslında Kurt başkanı olmak tasfiye birini satın almak için arıyor geçen Hippopotamus, önerir. Suaygırı "karpuz" nin olgunluğu test etmek Kurt kafasını sıkar ve yanlışlıkla onu saklandığı yerden dışarı zorlar. Bölüm Kurt (bir lavabo üzerine) Moskova Metro içine aşağı kayar ve içine kafa kafaya çarparak ve Suaygırı altında biten ile bitiyor. Başka bir yinelenen karakter Kedi (Rusça: Кот Kot), kim illüzyonist ve dizi boyunca birkaç sahne performansları görünür. Kedi iyi bir sihirbaz olduğu gösterilmiştir, ama çok bencil ve alkış son derece duyarlıdır edilir. Episode # 9 (1976), Kedi tuzaklar onun levitation eyleminde Kurt (yakalanmaktan Hare kaydeder). O Hare gelen alkış kabul ve kabul etmek onun hareket iki kez Kurt düşer. Diğer hayvanlar ayılar, kızıl tilkiler, filler, kunduzlar ve domuz da dahil olmak üzere, seri olarak gösterilir.

Arka plân[değiştir | kaynağı değiştir]

Demir Perde'nin yıkılışının filmlerin daha iyi bir döviz izin 1990'lardan bu yana, hem Rus hem de Batılı seyirciler Nu, pogodi arasındaki benzerlikler kaydetti! ve Amerikan çizgi film, en çok dikkat çeken varlık Tom ve Jerry. Yönetmen o hemen, özellikle İkinci Dünya Savaşı, Bambi sonra Almanya'dan SSCB getirildi Disney animasyon filmlerinin öğrenme olduğunu itiraf etti. Oğlu 1987 yılında bir VCR satın kadar Ancak, o herhangi bir Tom ve Jerry bölüm görmedim. [3] Tematik, Nu, pogodi! çeşitli gerçek yaşam durumları ve konumları üzerinde fazla vurgu yapmaktadır.

Serisi çok az konuşulan hatları vardır. En yaygın hat "Nu, pogodi!" Dir (Eh, sadece bekle!). Onun planları başarısız olduğunda bu Wolf tarafından okunduğu. Serisi 'marka her bölüm (ve öncesi başlığı giriş sonunda) sonunda, Kurt ezberden olduğunu "Nu, Zayats, nu pogodi!" (Eh, Hare, sadece bekle!). Serisi ayrıca birçok homurdanıyor, gülüyor ve şarkılar içermektedir. Serisi Anatoli Papanov (Wolf ses) ölümünden sonra askıya alındı. Sesinin 1993 (bunlar, sırasıyla, 1994 ve 1995 yılında yayımlanan) gelen 17. ve 18. bölüm kullanılan örnekler (stüdyo serisi için yaptığı tüm işleri outtakes arşiv vardı) önceden kaydettiğiniz. Bu ürün yerleştirme çok (çoğu Nokia olmak kaydetti) özellikli ve AMT tarafından desteklendi [hangileri?] [Anlam ayrımı belirtilmeli]. 2005 serisi Igor Kristenko (Kurt) ve Olga Zvereva (Hare) tarafından dile getirilen ve Noel Filmler stüdyo tarafından yapıldı. Onlar Aleksey Kotyonochkin (merhum özgün bir yönetmen Vyacheslav Kotyonochkin oğlu) tarafından yönetildi. Komut Felix Kandel ve Aleksandr Kurlyandsky, özgün yazarlarından iki tarafından yazılmıştır. İki yıl boyunca, halka büyük ölçüde kullanılamaz ve yalnızca belirli film festivallerinde gösterildi. Ancak, geç 2007 yılı Aralık ayında bir DVD nihayet iki filmi yanı sıra, Aleksey Kotyonochkin tarafından çizilmiş bir verme-film ve çizgi roman içeriyordu Rusya'da piyasaya sürüldü. Şu an itibariyle, sadece süpermarket zincirleri Pyatyorochka ve Perekryostok mevcuttur. [4] Kritik ve popüler alımı [değiştir]

Serisi Sovyet halk arasında, uzun yıllar boyunca, son derece popüler oldu ve Rusya'da bu güne kadar popüler. Yönetmenin meslektaşlarının kritik reaksiyon az elverişli idi. Kimse düpedüz babasına söylemesine rağmen yönetmen oğlu Aleksey Kotyonochkin, nasıl hatırlıyor, Soyuzmultfilm ve animatörler ve yönetmenlerden genellikle Nu, pogodi kabul! düşük sınıf olmak. Onun parçası için, Vyacheslav Kotyonichkin auteur sinema takipçisi (ki çoğu zaman stüdyoda yapılıyordu) değildi ve bunları birileri gereksiz gösteriş örnekleri olarak kabul. Kotyonochkin altmetin sevilmeyen ve çok basit, basit senaryolar yaratmaya çalıştı. Serinin ana fikri basit ve "Batı" oldu; küçük adam incitme veya kendiniz aptalca bir durum içine alacak. Serisi çok popüler olduğu için, ancak, genellikle eleştirel bir tartışma konusu oldu. Sovyet eleştirmenler birçok farklı altyazıları gördü: örneğin filmler gay nedeni destekleyici olduğunu Kurt zaman zaman kabul edilebilir bir toplumsal hareket olarak kabul edildi, iyi niyet işareti olarak Hare çiçek verir, çünkü ([doğrulamak için tırnak gerekir] erkeklerde, kadar Amerika'da 1960'ların sonlarında Robin Batman ilişkileri bugünün eleştiri gibi), ya da onlar aydın ve işçi sınıfı (işçi sınıfı ve Hare aydınlar temsil Wolf ile) arasındaki mücadeleyi temsil ediyordu. Aleksey Kotyonochkin mesnetsiz olarak bu yorumların reddetmiştir. [3]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Unutulmaz melodileri bir dizi yazılı veya karikatür aksiyon sahneleri maç için seçilmiştir. Soundtrack çoğunluğu 1960-1980'den itibaren çeşitli uluslararası salon ve dans LP kayıtları, birçoğu müzik denetçiler parçası olan 'özel koleksiyonlarda doğrudan düzenlenebilir. [5] Bu kayıtlar kredi sayılmadı, bu nedenle kökeni Bazı bugün karanlık kalır. Kimin müzik Nu Pogodi yer aldı bilinen yorumcularından bazıları Chico Buarque, Herb Alpert, Nikolai Rimsky-Korsakov, Dijital Duygu, Günter Gollasch, Bill Haley, Ted Heath, Leroy Holmes, Halina Kunicka, Son James, Müslüman Magomayev, Paul Mauriat vardır , Hazy Osterwald, Pesnyary, Edita Piekha, Franck Pourcel, Perez Prado, Alla Pugacheva, Eric Rogers, Earl Scruggs, Igor Sklar, Terry Snyder, Studio 11, Mel Taylor, Klaus Wunderlich, Billy Vaughn, Helmut Zacharias ve Zemlyane. Açılış kredisi tema Macar besteci Tamás Deák tarafından yazılmaktadır Vízisí (Su Kayağı), düzenlenebilir ve Magyar Radyo Tánczenekara & Harmonia vokal seslendirdi. [6] edildi Bazen şarkı sözlerini değiştirilmiş ya da tamamen harekete karşılık ikame ve Yeni Yıl tatili şarkı (daha sonra popüler bir standardı [7] olmuştur Papanov ve Rumyanova arasındaki düet) özellikle serisi için yazılmıştır. Başlangıçta, kült Rus şarkıcı / oyuncu Vladimir Vysotsky Wolf sesle atıldı, ama stüdyoda onu kullanmak için bir Sovyet devletinin kuruluştan gerekli onay alamadım. Ancak, Vysotsky bazı saygı açılış bölüm gibi, Wolf onun "Arkadaşa Şarkısı" ıslık çalıyor, kalır