Not Defteri (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Not Defteri
Not Deferi afis.jpg
Not Defteri Dizi Afişi
Format Televizyon dizisi
Tür Gençlik
Yönetmen Ilgaz Giritlioğlu
Oyuncular Fatih Al
Ebru Özkan
Ekin Mert Daymaz
Tarık Özcan Ündüz
Besteci Harems
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 13 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Murat Kahraman Özalp
Yapımcı Şükrü Avşar
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 100 dakika
Yapım şirketi Avşar Film
Yayın bilgileri
Kanal FOX (HD)
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 26 Mart 2014 – 25 Haziran 2014
Durumu Yayından kaldırıldı.[1]

Not Defteri, Ölü Ozanlar Derneği filminde Robin Williams’ın canlandırdığı efsanevi öğretmen karakterinden esinlenerek uyarlanan Not Defteri adlı dizinin yapımını Avşar Film üstlendiği, senaryosunu Alphan Dikmen ve Başak Angigün'in kaleme aldığı, başrollerinde Fatih Al, Ekin Mert Daymaz ve Ebru Özkan'ın yer aldığı 26 Mart 2014'da yayın hayatına başlayan Gençlik televizyon dizisi. 2 Temmuz 2014'te sezon finali için hazırlık yapmıştır fakat RTÜK'ten şikayet gelince yayından kaldırılmıştır. 25 Haziran 2014'te son bölümünü yayınlayarak ekranlara veda etmiştir.[2]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Mahir Soysal, ilk ders günü için Dersaadet Lisesi’nin kapısından adımını atarken aynı zamanda içine sığınabileceği yeni bir hayat arayışındadır. Geçmişte bütün meslektaşlarının umutsuz vaka olarak gördükleri problemli öğrencilere yol gösterip onları hayata kazandıran Mahir, tam da bu uğraş esnasında kendi ailesinin hayatını karartacak trajik bir olay yaşamalarına neden olmuştur.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Not
Fatih Al Mahir Soysal Edebiyat öğretmenidir. Geçmişinde yaşadığı bir travma yüzünden eşinden boşanmış ve bu acı olay üzerine eşi onu terk ederek, çocuğunu da yanına alıp İstanbul’a taşınmıştır. Mahir hoca ise bu duruma çok üzülmüş ve eşinin kendisinden sakladığı kızını görmek için elinden geleni yapmaktadır. Sırf kızını bulmak için İstanbul’a tayin istemiştir. İstanbul’da atandığı liseye geldiğinde ise gözlerine inanamamıştır. Bu lisede disiplin adına hiçbir şey yoktur. Öğrenciler asla ders çalışmaz ve asla öğretmenlerini takmamaktadır. Mahir hoca ise bu duruma çok bozulmuştur. İlk derse girdiğinden itibaren artık tek amacı sadece İstanbul’da kızını bulmak değil aynı zamanda bu lisede öğrencilerini de adam etmeye niyetlidir. Koyduğu kurallar ilk başta öğrencilere saçma gelse de sonrada herkes Mahir hocaya ısınacaktır.Suna'ya ilgi duymaktadır.
Ebru Özkan Suna Bir firmada ustabaşı olarak çalışıp geçimini sağlamaktadır. Hasta babası ve kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. İnanılmaz derecede cesur ve bir o kadar da yardımsever biri olarak ön plana çıkmaktadır. Mahir hoca ile araları çok iyidir ve iyi geçinmektedirler.
Ekin Mert Daymaz Egemen Egemen fakir ama çok dirayetli ve gururlu bir öğrencidir. Sınıfında ise en büyük rakibi amcasının oğlu Ufuk'tur. Ufuk zenginliğini kullanarak okulda herkese baskı yapabildiği halde Egemen’e bir türlü yapamaz. Egemen ise Ufuk ile sürekli sorunlar yaşamaktadır. Egemen ayrıca sınıfın en güzel kızı Selin ile çıkmaktadır. Selin çok zengin bir kız olduğu halde Egemen ile iyi geçinmekte ve birbirlerine kör kütük aşıktırlar. Ufuk ise bu iki sevgiliyi birbirlerinden ayırmak için elinden geleni yapmaktadır.
Tarık Ündüz Ufuk Ufuk zengin bir öğrencidir. Egemen ile kuzendir. Ufuk babasının parasına güvendiği için herkesi para ile satın alabileceğini düşünmektedir. Sırf bunun için kendi gibi zengin çocuklardan oluşan okulda bir grubu vardır ve herkesin başına bela olmuşlardır. Sınıfında ise Selin’e aşıktır ama Selin, Egemen’i sevdiği için Ufuk'un tekliflerini reddetmektedir. Ufuk ise bunu bir türlü içine sindiremez çünkü Selin gibi zengin bir kızın Egemen gibi fakir bir çocukla neden çıktığını anlayamaz. Fakat Selin’in de peşini bırakmaz.
Beste Kökdemir Selin Çok zengin bir ailenin kızı olmasına rağmen paraya asla değer vermeyen, parasıyla övünmeyen bir tiptir. Sınıfının en güzel kızıdır. Onun güzelliği okulda dilden dile dolanır ama o gönlünü sadece Egemen’e vermiştir. Sınıftaki diğer zengin olan çocuk Ufuk ise onun Egemen ile olan ilişkisini anlayamamaktadır. Sırf Selin’i elde edebilmek için elinden geleni yapmaktadır ama Selin, Egemen'i o kadar çok sevmektedir ki kimse bu aşıkları ayıramaz.
Seda Telciler Ceyda Zengin ve eğitimli bir ailenin kızı. Güzel ve alımlı. Selin’in çocukluktan beri en yakın arkadaşı. Aynı zamanda aile dostlarının oğlu olan Ufuk’a uzun zamandır, platonik aşk besliyor. Ufuk’un, Selin’e olan aşkını için için kıskanıyor. Selin onun kötü niyetinden ve arkasından çevirdiği oyunlardan bihaber. Görünüşte iyi niyetli, güvenilir bir dost olan Ceyda, Ufuk’u elde etmek ve Selin’i onun gözünden düşürmek için her yolu deniyor. Selin’in kendisiyle paylaştığı sırlarını, ona karşı kullanıyor. Kibirli, hırslı ve bencil biri.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim Günü ve Saati Sezon Başlangıcı Sezon Bitişi Çekilen Bölüm Sayısı Bölüm Aralığı TV Sezonu Kanal
1. Sezon Çarşamba 20.30 / 21.30 26 Mart 2014 25 Haziran 2014 13 1-13 2014 FOX

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış Bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]