Nokia 2700 Classic

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Nokia 2700 Classic Finlandiyalı telefon üreticisinin 2009'un 1.çeyreğinde piyasaya sürdüğü cep telefonu.Nokia bu telefonunda da tercihini Symbian'dan yana kullanmıştır.Tasarım hatlarıyla günümüz dokunmatik telefonlarının aksine bar tipi dizayn edilen Nokia 2700 Classic,geçmişten izler taşımaktadır.Telefon 2" boyutunda ve 262K renk derinliğinde bir ekrana sahiptir.Temel yapısının önemli bir kısmını sert plastik oluşturmaktadır.

Nokia 2700 Classic önden görünüm.

Yazılım[değiştir | kaynağı değiştir]

Telefonun genel yazılım platformu Java üzerine inşa edilmiştir. Symbian S40 cihazın işleyişindeki mekanik parçalardan biridir. Klasik tablo şeklinde bir menü yapısı ve her Nokia telefonun vazgeçilmezlerinden biri olan Mesajlar, Arama Kaydı, Rehber, Galeri gibi elemanlardan oluşmaktadır.

Multimedya[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Telefonda bir adet mono hoparlöre yer verilmiştir. Aynı zamanda kutu içeriğinden çıkan mikrofonlu kulaklık ve içindeki radyosu telefonun diğer müzik araçlarıdır. Aynı zamanda telefon 3, 5mm AV giriş ile üretilmiştir. Telefonun desteklediği müzik formatları ise;AMR, AMR-WB, MIDI, MXMF, MP3, AAC, WMA dır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]