Nicholas Rush

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Nicholas Rush
Stargate Universe karakteri
Nicholas Rush (SGU).jpg
Robert Carlyle tarafından canlandırılan Nicholas Rush karakteri.
İlk görünüm "Air"
Son görünüm Devam etmekte.
Canlandıran Robert Carlyle
Ailesi Gloria Rush (öldü)
Bilgileri
Meslek Yıldız Geçidi Komutanlığı
Bilim adamı

Doktor Nicholas Rush, Kanadalı-Amerikalı Metro-Goldwyn-Mayer-Syfy ortaklığında çekimleri yapılan Stargate Universe adlı günümüz odaklı maceraların anlatıldığı askerî bilim kurgu drama serisi televizyon dizisinde, çok uluslu araştırma ekibiyle Dünya'ya dönemeyip evrenin uzak bir köşesinde Kadim halkına ait Destiny uzay gemisinde seyahat yapmak zorunda kalan karakterlerden biridir. Karakteri İskoçyalılı aktör Robert Carlyle canlandırmaktadır. Rush'ın ilk olarak göründüğü dizinin başlangıç bölümü olan "Air", Ekim 2009'da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da yayınlandı.

Karakter bilgisi[değiştir | kaynağı değiştir]

SGU "Air" bölümüde Rush'ın yoksul bir geçmişi olduğu ortaya çıkar. Babası İskoçya, Glasgow'daki tersanelerde çalışmıştı. O üniversite hayatı boyunca iki işte birden çalışarak kenidisine yatırım yaptı.[1]

Rush Kadim teknolojisi konusunda bir uzmandır. Gloria Rush ile evliyken, eşi, Nicholas Rush'ın araştırmalarına engel oluyordu. Fakat Gloria'nın ölümünden bu yana kendisini daha çok bilime adamıştır. Rush Icarius Projesine öncülük eder, ve ilk hedefi Yıldız Geçidi'nin dokuzuncu sembolü "Chevron"un gizemini keşfetmekti. Rush 2009 yılında dokuzuncu sembolü araştırmak için Icarius Üssüne atandı.

Icarius üssüne yapılan bir saldırı esnasında, Rush ve Eli Wallace, dokuzuncu sembol olan Chevron'un nasıl çevrileceğini anlar, Yıldız Geçidi uzaklardaki bir gökadada insansız olarak seyahat eden Destiny uzaygemisine açılır, Icarius personelinin gemiye gitmesinden o sorumludur, ve gemide Dünya'ya geri dönüş için hiçbir yol yoktur.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b Andy Mikita. "Air". Stargate Universe. 1. sezon. Bölüm 1-3. Syfy.  Bilinmeyen parametre |writers= görmezden gelindi (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]