New Goblin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
New Goblin
Yayım bilgileri
Yayımcı Marvel Comics
İlk görünüm The Amazing Spider-Man (15 Ağustos 1962)
Yaratan Stan Lee
Steve Ditko
Hikâyedeki bilgileri
Gerçek adı Harry Osborn
Yardımcıları Green Goblin
Güçleri Green Goblin'a benziyor. Ama Green Goblin'den çok daha güçlü. Çok daha hızlı ve Teknolojik yapısı çok fazla

New Goblin Marvel Comics evreninde kurgusal karakterdir.

New Goblin aslında Peter Parker'ın yani Örümcek Adam'ın en yakın arkadaşı Harry Osborn'dur. Harry babasının ölümünden sonra Örümcek adamın aslıda en yakın arkadaşı Peter olduğunu öğrenince Peter'dan intikam almak için kendi kendine yemin eder.(Sonrasında babasının uşağı sayesinde babasının kendini öldürdüğünü öğrendiğinde yeminini bozarak Örümcek Adam'a Venom ve Kum Adam karşısında yardım eder.) Kuvvetli fiziki güce sahiptir ve kendi tasarladığı teknolojik ekipmanları kullanır.

Güç ve yetenekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sörf Tahtası Şeklindeki Planör[değiştir | kaynağı değiştir]

New Goblin Sörf tahtası şeklindeki planörü ile mükemmel hızlara ulaşabilir. Bu planörde adeta yok yoktur. Sınırsız mermi, sınırsız sinyalli bomba (Beyzbol topu büyüklüğündeki bombalar), Sınırsız füze, çok yüksek hızlara ulaşabilmesi için sınırsız X500 nitro ve planörünün ucundan iki titanyum bıçak çıkabilir (Bu bıçaklar onun ölümüne neden olmuştur). New goblin X500 nitronun maksimum hızına çıkarsa ışık hızına çok yakın bir hızda uçabilir, ancak bu hızda giden bir planörde sadece New goblin düşmeden durabilir. Ayrıca sınırsız ateşleme katmanı vardır, New goblin bu ateşlemeleri hem saldırı için hem de savunma için kullanabilir.

Diğer ekipmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

New Goblin birebir mücadele için arkasında Star Wars'ta ki kılıçlara benzeyen yeşil renkte bir kılıç taşır.

Ayrıca sağ ve sol kolunda istediği zaman çıkabilen üçer tane çok keskin, titanyumdan yapılan bıçaklar vardır. Bir de jilet gibi keskin bumeranga benzer aleti vardır.