Never Say Never (Justin Bieber şarkısı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21.04, 13 Mayıs 2016 tarihli sürüm (düzeltme AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Never Say Never
Never Say Never: The Remixes albümünden
Justin Bieber single
Yayımlanma 25 Ocak 2011
(bakınız yayınlanma tarihleri)
Format dijital yükleme
Kaydedilme 2010
Tarz R&B, hip-hop, pop
Süre 3.47
Şirket Island, RBMG
Yazar Adam Messinger, Nasri, Justin Bieber, Kuk Harrell, Jaden Smith, Omarr Rambert
Yapımcı The Messengers
Justin Bieber tekli kronolojisi
""Pray""
(2010)
"Never Say Never"
(2011)
""Next to You""
(2011)

"Never Say Never", Kanadalı pop şarkıcısı Justin Bieber'ın kaydettiği bir şarkıdır. Şarkı esasen, 2010 yılında çekilen The Karate Kid filminin tanıtım müziği olarak yayınlandı, ayrıca şarkıya aynı filmin başrol oyuncusu Jaden Smith eşlik etmiştir. Şarkı esasen, açık saçık sözleriyle bir demo halinde Amerikan şarkıcı Travis Garland'a aitti. Sözler, The Messengers, ve Omarr Ramber tarafından yazılmıştır. Nedense, bilinmeyen bir sebepten ötürü Bieber, şarkıyı film için kaydetmekten vazgeçti. Şarkının sözleri filme uygun olarak yeniden The Messengers, Rambert, Smith, ve Bieber'ın vocal prodüktörü Kuk Harrell tarafından yazılmıştır. Şarkı, R&B ve pop özgüleri içerir fakat şarkının sadece bir bölümü hip-hop'dur. Şarkı ilk olarak 8 Haziran 2010'da dijital yükleme olarak yayınlandı. Şarkı daha sonra Bieber'ın ikinci toplama albümü My Worlds Acoustic'e eklendi. Bieber'ın aynı isimdeki 3-D konser filmini tanıtmak amaçlı şarkı, Never Say Never: The Remixes albümünün lider teklisi oldu.

"Never Say Never", Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'da ilk yirmiye girmeyi, Avustralya'da ise ilk kırka girmeyi başardı. The Remixes albümünde tekrar yayınlandıktan sonra şarkı, Billboard Hot 100'de sekizinci sıraya kadar yükseldi.

Canlı performanslar

Şarkı ilk olarak, 4 Haziran 2010'da Today Show'da "Baby", "Somebody to Love", ve "One Time"'ın bir parçası olarak seslendirildi. Şarkı, Bieber'ın ilk turnesi My World Tour'un şarkı listesinin de bir parçasıydı. 31 Ağustos 2010'daki Madison Square Garden konserine, hip-hop bölümünü söylemesi için Smith davet edildi. Bieber, şarkıyı son olarak halen süren Believe Tour'da seslendirmekte.

Radyo ve yayınlanma tarihi

Radyo

Radyo'da çalına tarihi ve formatı
Ülke Tarih Format
Amerika Birleşik Devletleri Ocak 25, 2011 Mainstream[1]
ritmik[1]

Satın alınabilir yayınlanma

Yayınlanma tarihi, kayıt şirketi ve format.
Ülke Tarih Format Şirket
ABD June 8, 2010[2] dijital yükleme Island Records, RBMG
Ocak 25, 2011[3]

Kaynakça

  1. ^ a b "Radio Industry News, Music Industry Updates, Arbitron Ratings, Music News and more!". FMQB. 11 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2011-01-30. 
  2. ^ "Never Say Never (feat. Jaden Smith) - Single by Justin Bieber". iTunes. Apple Inc. 27 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ "Never Say Never (feat. Jaden Smith) - Single by Justin Bieber". iTunes. Apple Inc. 12 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi.