Necdet Pekmezci

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Necdet Pekmezci; gazeteci, yazar.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Necdet Pekmezci, Ulusal Basın Ajansı'nda gazeteciliğe başladı. Milliyetçi Hareket Partisi muhabiri olarak uzun süre görev yapan Pekmezci daha sonra Sabah Gazetesi'nde çalışmalarını sürdürdü.

Necdet Pekmezci bir süre sonra kitap çalışmalarına ağırlık verdi. Türkiye'de Milliyetçi Hareket Partisi ve Refah Partisi'ni en iyi bilen gazetecilerden biri olarak gösterilen Necdet Pekmezci, ilk olarak 1999 yılında Ülkücüler "Öteki Devletin şehitleri" adlı eserini Kaynak yayınları çatısı altında yayınlattı. Bu kitabın büyük ilgi görmesi üzerine çalışmalarını sürdüren Necdet Pekmezci, bir müddet sonra Elips Yayınları'ndan Mankurtlar Vadisi "Derin Devletin Askerleri" adlı eserini yayınladı.

Daha sonra Türkiye'nin en çok konuşulan kişilerinden Yeşil'i (Mahmut Yıldırım) kitaplaştıran Pekmezci'nin eseri önümüzdeki günlerde yine Elips Yayınları tarafından okuyucuya sunulacak.

Türkiye'nin yakın siyasi tarihi ile ilgili araştırmalarını sürdüren Necdet Pekmezci, halen Habera adlı internet gazetesinde 1 köşe yazıları yazmaktadır.