NavPix

Vikipedi, özgür ansiklopedi

NavPix, coğrafi veri ile bir görüntüyü birleştiren teknolojisi ile Navman tarafından uygulanan özel adıdır.

"NavPix" adı yazılımı ve bu yazılımdan kaynaklanan jeo-referanslı bir görüntü kullanılır.

NavPix yazılımı[değiştir | kaynağı değiştir]

NavPix teknolojisi kullanıcıların N Serisi (NavPix'in için "N"), ICN 720 veya ICN 750 taşınabilir GPS navigasyon cihazları Navman entegre dijital kamerayı kullanarak JPEG görüntü çekmenizi sağlar.

Navman GPS (Küresel Konumlama Sistemi) alıcısı bu görüntünün çekildiği yerin enlem ve boylamını belirler. Bu bilgiler daha sonra görüntünün Exif (Değiştirilebilir görüntü dosyası biçimi) NavPix yazılımı meta veri içine yazılır.

NavPix görüntü daha sonra uyumlu Navman cihazlarda bir hedef veya ilgi noktasını tanımlamak için kullanılır.

NavPix kaynakları[değiştir | kaynağı değiştir]

Coğrafi bilgi meta verileri yazıldığı gibi dahası, görüntünün kendisinin uyumlu cihazlar arasında paylaşılan veya NAVMAN en NavPix Kütüphanesi yüklenebilir, hangi ikisi Navman kullanıcıları tarafından alınan ve Lonely Planet dahil olmak üzere profesyonel fotoğraf sağlayıcıları, kaynaklı olan NavPix görüntülerin geniş bir yelpazede sunuyor.

NavPix Kütüphanesi ayrıca kütüphane imajı ile veya adresi girerek ve kullanarak ilişkilendirmek istediğiniz ya enlem ve boylam girerek kullanarak (GIF gibi diğer formatları dahil) NavPix resimlerini yüklemek ve NavPix görüntüleri dönüştürme sağlayan kişi yazılım Posta kodu look-up dayalı enlem ve boylam değerleri oluşturmak içindir.

Bazı jeo-referans uygulamalarının aksine, NavPix Kütüphanesi Exif meta veriler üzerinden görüntünün kendisi için jeoreferans değerlerini yazar.

Yaygın yanlışlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Fotoğraf alarak yetenekleri navigasyon yardım yoktur.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]