My Mad Fat Diary

Vikipedi, özgür ansiklopedi
My Mad Fat Diary
TürKomedi
Drama
YazarTom Bidwell
YönetmenTim Kirkby
Benjamin Caron
BaşrolSharon Rooney
Ciara Baxendale
Ian Hart
Dan Cohen
Jodie Comer
Jordan Murphy
Nico Mirallegro....
Ülkeİngiltere(Birleşik Krallık)
Sezon sayısı3
Bölüm sayısı16

My Mad Fat Diary, Rae Earl’ün "My Mad Fat Teenage Diary" isimli kitabından senaryolaştırılmış e4 çıkışlı dizi. İlk sezonu 14 Ocak 2013 tarihinde yayınlanmaya başladı. Altı bölümlük sezon 18 Şubat 2013'te sona erdi. İkinci sezonun ilk bölümü 17 Şubat 2014'te yayınlandı. Sezonun yedi bölümden oluşacağı belirtildi.2. sezon 31 Mart 2014'te sona erdi.[1] 3. sezon 23 Haziran 2015'te yayınlanmaya başlandı 7 Temmuz 2015'te sona erdi. (3 bölüm.)

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikâye, 1996 yılında geçiyor ve Rae'nin birkaç aydır kaldığı klinikten çıkmasıyla başlıyor. Klinikte kaldığını kimseye söylemeyen Rae buradan çıkmasına rağmen Kester isimli psikoloğu ile terapilere devam ediyor ve ara ara klinikteki arkadaşı Tix’i görmeye geliyor. Psikoloğunun ricası üzerine günlüğü yazmaya başlıyor. Rae klinikten çıktıktan sonra çocukluk arkadaşı Chloe ve Chloe'nin arkadaş grubuyla takılmaya başlıyor. Rae arkadaş grubunda önemli bir yer almaya ve cinsel kimliğini kazanmaya başlıyor.Cinsel kimliğinde aradığı soruları arkadaşlığında buluyor.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rachel 'Rae' Earl: Dizinin başkarakteri olan Rachel aşırı kiloludur. Hayal gücü fazladır ve müzikten iyi anlar. Eğlenceli bir kız ve kendini sevdirmeyi biliyor. Kendine Rae diye hitap edilmesini istiyor. Annesiyle sorunları var ve babasıyla son bölümlere doğru tanışıyor.

Tix: Racel'in en iyi akadaşıdır. Kilo kaybından ölmüştür.

Linda Earl-Bouchtat: Bazen umursamaz bir anne olan bu kadın, Rachel'ı gerçekten seviyor.

Dr. Kester: Rachel'ın psikoloğu olan Kester, Rachel'ı umursuyor ve Rachel ile ilgileniyor. Rachel'ın ilerleme katetmesine rolü tartışılmaz derecede yüksek.

Finn Nelson: Rachel'ın takıldığı gruptaki erkeklerden biri. Ilk bölümlerde huysuzluğuyla dikkat çekiyor. Fakat sonrasında beklenmedik bir şekilde Rachel'dan hoşlanıyor ve ikisi çıkmaya başlıyorlar.

Chloe Gemell: Rachel'ın çocukluğundan beri en yakın arkadaşı olan Chloe, güzel ve alımlı bir kız. Kendinden çok emin gözükse de içten içe Rachel gibi olmak istiyor ve güvensizlikler yaşıyor. Ayrıca Finn'den uzun zamandır hoşlanıyor.

Archie: İlk bölümlerde Rachel'la çıkan ama daha sonra bunu homoseksüelliği unutmak için yaptığı öğrenilen, gruptan bir erkek. Rae'nin grupta Chloe'den sonra en yakın arkadaşı.

Chop: Grubun eğlenceli ve olumlu erkeği, son bölümlere doğru Izzy'nin sevgilisi.

Izzy: Dizinin başından beri Chop'a ilgi duyan, sevimli ve eğlenceli, gruptan bir kız.

Karim: Rae'nin üvey babası. İyi üvey baba profilini çizmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ iMDb Erişim: 25 Mart 2014