Muğla'da 2004 Türkiye yerel seçimleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

28 Mart 2004 Genel Seçimleri'nde (resmî adıyla 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Genel Seçimleri) Muğla Belediyesi ile 11 ilçenin ve 49 beldenin belediye başkanı seçilmiştir.[1][2][3][4]

Muğla
Seçmen Sayısı 329.602[5]
Sandık Sayısı 1.194[5]
CHP
26 / 61
AKP
20 / 61
MHP
6 / 61
DYP
5 / 61
ANAP
4 / 61

Muğla Merkez[değiştir | kaynağı değiştir]

Muğla[değiştir | kaynağı değiştir]

     AKP'nin kazandığı ilçeler
     CHP'nin kazandığı ilçeler
     MHP'nin kazandığı ilçeler
d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
32.652 119
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Osman Gürün 10.511
DYP Doğru Yol Partisi Süleyman Şükrü Zeybek 6.080
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Doğu 6.045
GP Genç Parti Rıza Hilal Köseoğlu 533
MHP Milliyetçi Hareket Partisi İhsan Kafadar 475
DSP Demokratik Sol Parti Ahmet Köstem 246
BBP Büyük Birlik Partisi Erol Dural 212
EMEP Emek Partisi Cem Sinan Kaya 102
İP İşçi Partisi Mehmet Vahit Göcügenci 65
SP Saadet Partisi Sebahattin Koçar 46
TKP Türkiye Komünist Partisi Ayhan Karahan 44
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Serkan Takmaz 28
Toplam 24.387
Geçersiz ya da boş 901
Kaynak: YSK , İHA

Muğla Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bayır Adalet ve Kalkınma Partisi Hamdi Algan 1.292 %50.9
Kafaca Cumhuriyet Halk Partisi Murat Gökalp 494 %43.3
Yerkesik Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Karadağ 631 %38.4
Yeşilyurt Adalet ve Kalkınma Partisi Adil Şen 964 %48.8

İlçeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bodrum[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
20.544 72
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mazlum Ağan 5.726
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Kıvanç Esendemir 2.252
ANAP Anavatan Partisi Bilinmiyor 1.385
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 1.089
DYP Doğru Yol Partisi Günay Karataş 847
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 263
GP Genç Parti Bilinmiyor 130
TKP Türkiye Komünist Partisi Bilinmiyor 55
ÖDP Özgürlük ve Dayanışma Partisi Bilinmiyor 46
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Hüseyin Çetinkaya 35
BBP Büyük Birlik Partisi Bilinmiyor 12
SP Saadet Partisi Mustafa Timur 7
Toplam 11.847
Geçersiz ya da boş 301
Kaynak: YSK , İHA

Bodrum Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bitez Anavatan Partisi Mehmet Remzi Güngör 1.193 %53.7
Göltürkbükü Anavatan Partisi H.İbrahim Kaynar 1.678 %68.0
Gümüşlük Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Ülküm 829 %53.2
Gündoğan Milliyetçi Hareket Partisi İbrahim Bilgi 1.036 %48.0
Konacık Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Tosun 985 %33.1
Mumcular Adalet ve Kalkınma Partisi Kazım Avcı 695 %40.5
Ortakentyahşi Doğru Yol Partisi Mehmet Kocadon 1.500 %65.9
Turgutreis Anavatan Partisi Ali Server Yazgan 2.561 %48.6
Yalı Anavatan Partisi İsmail Altındağ 1.295 %54.5
Yalıkavak Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Saruhan 1.409 %39.7

Dalaman[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
13.300 53
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Beyhan Korkut 3.646
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Erdoğan Karakuş 2.464
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 1.524
DYP Doğru Yol Partisi Ayhan Günay 1.058
ANAP Anavatan Partisi Bilinmiyor 421
GP Genç Parti Bilinmiyor 83
SHP Sosyaldemokrat Halk Partisi Bilinmiyor 64
SP Saadet Partisi Ömer Lütfi Malatyalı 34
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 32
İP İşçi Partisi Bilinmiyor 25
BTP Bağımsız Türkiye Partisi İlyas Çınar 17
Toplam 9.368
Geçersiz ya da boş 368
Kaynak: YSK , İHA

Datça[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
6.093 21
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Erol Karakullukçu 1.700
DYP Doğru Yol Partisi Mustafa Soytok 1.573
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Taner Karaman 822
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 191
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 39
GP Genç Parti Bilinmiyor 22
SP Saadet Partisi Yavuz Sekmen 2
Toplam 4.349
Geçersiz ya da boş 164
Kaynak: YSK , İHA

Fethiye[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
37.712 130
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Behçet Saatcı 11.481
DYP Doğru Yol Partisi Erdal Eroğlu 4.670
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Ahmet Çaçaron 4.317
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Erdinç Dinç 3.952
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 2.913
GP Genç Parti Bilinmiyor 310
SP Saadet Partisi Mustafa Kızıl 74
İP İşçi Partisi Bilinmiyor 53
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Bahadır Ünal 41
Toplam 27.811
Geçersiz ya da boş 1.032
Kaynak: YSK , İHA

Fethiye Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Çamköy Adalet ve Kalkınma Partisi Bekir Eser 1.203 %64.9
Çiftlik Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Halil Doğan 457 %38.3
Eşen Adalet ve Kalkınma Partisi Yusuf Yiğit 1.076 %58.7
Göcek Cumhuriyet Halk Partisi Recep Şatır 1.691 %58.3
Kadıköy Adalet ve Kalkınma Partisi Harun Büyükaydın 828 %60.1
Karaçulha Adalet ve Kalkınma Partisi Turhan Kovancı 3.180 %51.0
Karadere Adalet ve Kalkınma Partisi Yakup Otgöz 765 %49.1
Kemer Milliyetçi Hareket Partisi Cafer Arıkan 1.384 %34.0
Kumluova Adalet ve Kalkınma Partisi Ramazan Kaynak 1.087 %75.5
Ölüdeniz Cumhuriyet Halk Partisi Keramettin Yılmaz 2.069 %57.3
Seki Adalet ve Kalkınma Partisi Hüseyin Ünal 906 %52.7
Yeşilüzümlü Cumhuriyet Halk Partisi Önder Genç 411 %34.1

Kavaklıdere[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.267 9
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Nuray Bozyer 1.032
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 654
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 74
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Celil Çetinkaya 48
SP Saadet Partisi İsmail Kocaman 46
GP Genç Parti Bilinmiyor 11
Toplam 1.865
Geçersiz ya da boş 93
Kaynak: YSK , İHA

Kavaklıdere Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Çamlıbel Doğru Yol Partisi Hilmi Çalışkan 464 %50.9
Çayboyu Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Demir 447 %58.2
Menteşe Adalet ve Kalkınma Partisi Mesut Karataş 1.067 %54.8

Köyceğiz[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
5.918 22
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Salih Erbay 2.429
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Ethem Uca 1.654
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 408
DYP Doğru Yol Partisi Muharrem Özçakır 158
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 31
GP Genç Parti Bilinmiyor 19
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Mustafa Komut 9
SP Saadet Partisi Hüseyin Tümenci 4
Toplam 4.712
Geçersiz ya da boş 199
Kaynak: YSK , İHA

Köyceğiz Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Beyobası Adalet ve Kalkınma Partisi Şadi Pirci 741 %51.1
Toparlar Doğru Yol Partisi Kamil Ceylan 1.299 %59.8

Marmaris[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
17.723 58
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Muhammet Ali Acar 6.455
DYP Doğru Yol Partisi İsmet Karadinç 3.985
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 500
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 155
GP Genç Parti Bilinmiyor 148
SP Saadet Partisi İsmail Özdemir 70
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 39
BBP Büyük Birlik Partisi Bilinmiyor 29
BTP Bağımsız Türkiye Partisi İrfan Kaplan 17
Toplam 11.398
Geçersiz ya da boş 329
Kaynak: YSK , İHA

Marmaris Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Armutalan Cumhuriyet Halk Partisi Muhammet Ünlü 2.402 %47.7
Beldibi Milliyetçi Hareket Partisi İdris İspirli 1.028 %43.5
Bozburun Cumhuriyet Halk Partisi Salih Taşkın 609 %54.5
İçmeler Cumhuriyet Halk Partisi Yavuz Çokberkit 1.249 %52.1
Turunç Cumhuriyet Halk Partisi Ali Fuat Fidan 563 %61.5

Milas[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
29.664 109
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Feyzi Topuz 8.507
DYP Doğru Yol Partisi Rüştü Yiğitkaya 6.055
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Doğan Serçek 5.862
SHP Sosyaldemokrat Halk Partisi Bilinmiyor 1.264
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 486
GP Genç Parti Bilinmiyor 253
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 168
ANAP Anavatan Partisi Bilinmiyor 157
İP İşçi Partisi Bilinmiyor 76
SP Saadet Partisi Hamdi Soylu 44
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Necmettin Ata 29
Toplam 22.901
Geçersiz ya da boş 1019
Kaynak: YSK , İHA

Milas Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bafa Doğru Yol Partisi İhsan Akarsu 754 %49.5
Beçin Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Balcı 823 %33.9
Güllük Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Yavuz Demir 1.338 %60.8
Ören Cumhuriyet Halk Partisi Kazım Turan 1.224 %57.9
Selimiye Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Gül 1.069 %38.0

Ortaca[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
12.717 42
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Salih Özdemir 2.749
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mevlüt Öztürk 2.662
DYP Doğru Yol Partisi Cemil Durmuş 1.926
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 1.837
İP İşçi Partisi Bilinmiyor 464
SHP Sosyaldemokrat Halk Partisi Bilinmiyor 117
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 92
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 89
GP Genç Parti Bilinmiyor 58
SP Saadet Partisi Mustafa Yalçın 23
BBP Büyük Birlik Partisi Bilinmiyor 23
Toplam 10.040
Geçersiz ya da boş 377
Kaynak: YSK , İHA

Ortaca Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Dalyan Doğru Yol Partisi Suat Tufan 984 %37.6

Ula[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
4.199 17
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Ümit Karaaslan 1.514
DYP Doğru Yol Partisi Nadi Şenkal 1.385
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Akın Ülkü 510
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bilinmiyor 76
SP Saadet Partisi Bilinmiyor 14
GP Genç Parti Bilinmiyor 13
Toplam 3.512
Geçersiz ya da boş 213
Kaynak: YSK , İHA

Ula Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Akyaka Cumhuriyet Halk Partisi Ahmet Çalca 620 %51.9
Gökova Cumhuriyet Halk Partisi Durmuş Ali Sazaklı 505 %40.7

Yatağan[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
11.121 39
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Hasan Haşmet Işık 3.595
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Muammer Aldağ 1.967
DYP Doğru Yol Partisi Ayhan Özdemir 1.610
SHP Sosyaldemokrat Halk Partisi Bilinmiyor 1.541
DSP Demokratik Sol Parti Bilinmiyor 132
GP Genç Parti Bilinmiyor 49
İP İşçi Partisi Bilinmiyor 29
BĞMSZ Bağımsızlar Bilinmiyor 26
SP Saadet Partisi Muharrem Selçuk 15
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Niyazi Yurtseven 5
Toplam 8.969
Geçersiz ya da boş 428
Kaynak: YSK , İHA

Yatağan Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bencik Adalet ve Kalkınma Partisi Sercan Öztürk 840 %54.7
Bozarmut Cumhuriyet Halk Partisi Nazif Uysal 773 %49.8
Bozüyük Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Yüksel 488 %55.6
Turgut Cumhuriyet Halk Partisi Muammer Bahçeli 767 %48.7
Yeşilbağcılar Adalet ve Kalkınma Partisi Mesut Mavi 491 %49.2

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ İşte belediye başkan adayları Hürriyet Arşiv 24 Şubat 2004
  2. ^ BBC Aday Listesi BBC
  3. ^ YTP ADAY LİSTESİ, 2 Nisan 2004
  4. ^ BTP ADAY LİSETESİ, 30 MART 2004
  5. ^ a b "28 Mart 2004 Belediye Seçimi". 12 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi.