Mobil internet

Vikipedi, özgür ansiklopedi
85.108.153.18 (mesaj) tarafından oluşturulmuş 01.05, 15 Nisan 2016 tarihli sürüm (yazim hatasi duzenlendi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

İnternet 'in kablodan kurtulmuş halidir Mobil internet. Mobil haldeki taşınabilir elektronik cihazlar ve sensorler vasıtasıyla veri oluşturabilen tüm alet ve cihazlar, internete bağlı her şey, sürekli veri alışverişini Mobil Internet üzerinden yaparlar ve giderek artan bir grafik ile yapmaya devam etmeleri beklenmektedir[kaynak belirtilmeli].

'Mobile internet' mobil cihazlardan internete ulaşabilme olarak da adlandırılabilir, örnek olarak akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların USB modem ve PCMCIA kartlar ile CDS, GPRS, 3G, 3.5 G (HSPA) ve 4G (LTE veya Wimax) standartlarından biri ile internet bulutuna bağlanabilmesi gösterilebilir.

Cepten Internete girmek Mobil Internet değildir. Mobil internet

  • Tüm uygulama, servis ve içeriklerin mobil cihazlar bazında özelleştirilmesi, hangi cihazdan istek gelirse gelsin o cihaza adapte edilmesi gerekir.
  • Yeni Bulut (Cloud) bilişim dünyası ile birlikte tüm iş programları, servis ve içerik akışlarının her an her yerden aynı kullanıcı deneyimi yaşatacak şekilde çoklu-ekran (multi-screen) dan ulaşılabilir durumda olması gerekir.