Missy Peregrym

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Missy Peregrym
Missy-Peregrym 080628 by Adam-Bielawski.jpg
Doğum Melissa Peregrym
16 Haziran 1982
Kanada Montreal, Quebec, Kanada

Missy Peregrym (d. 16 Haziran 1982, Montreal, Quebec) Kanadalı aktris ve eski bir modeldir.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaşamı ve özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Missy, Montreal, Quebec'de dünyaya geldi, ancak hayatının çok büyük kısmını Surrey, Britanya Kolumbiyası'nda geçirdi. Ataları Ukrayna'dan Kanada'ya göç etmişlerdir. Missy, çocukken tam bir erkek çocuğu olarak yetiştiğini söylüyor, o dönemlerde futbol, snowboard ve Vancouver dağlarında açık hava sporlarıyla uğraşmış. Şimdilerde, Pittsburgh Steelers Amerikan futbol takımının quarterback 'i Ben Rothlisberger ile arkadaşlık ediyor.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Missy, on sekiz yaşında modelliğe başladı, Mercedes-Benz ve Olimpiyat reklamlarında rol aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2002 senesinde, Dark Angel dizisinde yaşadı. Daha sonraki yıllarda, Chris Isaak Show, Black Sash, Jake 2.0, Smallville ve Andromeda dizilerinin bazı bölümlerinde rol aldı.

2004 senesinde Catwoman filminde çok kısa süre görünürken, sinemadaki ilk önemli oyunculuk deneyimini 2006 senesinde Stick It adlı isyankar punkçu bir gencin jimnastiğe gönül vermesini konu alan filmdeki başrol oynuculuğuyla yaşadı. Aynı zamanda, sadece web'de gösterilen Le Montage adlı kısa filmde oynadı.

Heroes'taki başkalarının yerine geçebilme özelliğini taşıyan Candice Wilmer rolüyle iyi bir oyunculuk sergilemektedir. Yeni çekilecek olan Reaper dizisinde bu rol için en büyük aday Nikki Reed'in önüne geçerek kadın başrol oyuncusu olarak seçilmiştir. Reaper dizisinde, kötülüğe hizmet eden kelle avcısı genç bir adamın sevgilisini canlandıracaktır. [1]

Missy, şimdilerde Los Angeles, Kaliforniya'da yaşamını sürdürmektedir. Hem İngilizce hem de Fransızca, Peregrym'in ana dilidir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]