Midori no Hibi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Midori no Hibi
美鳥の日々
(Midori no Hibi)
TürRomantik komedi[1]
Manga
YazarKazurou Inoue
YayımcıShogakukan
Diğer yayımcı
BaskıShōnen Sunday Comics
DergiWeekly Shōnen Sunday
DemografikShōnen
Yayın tarihi25 Eylül 200221 Temmuz 2004
Cilt sayısı8
Anime televizyon dizisi
YönetmenTsuneo Kobayashi
MüzikYoshihisa Hirano
StüdyoPierrot
Lisans
KanalAnimax, UHF
Yayın tarihi 3 Nisan 2004 26 Haziran 2004
Bölüm sayısı13

Midori no Hibi (Japonca美鳥の日々; "Yeşil Günler"), Kazurou Inoue tarafından yazılan bir manga serisidir. Seri, Eylül 2002-Temmuz 2004 tarihleri arasında Shogakukan'ın Weekly Shōnen Sunday dergisinde yayınlandı. Pierrot tarafından hazırlanan bir anime uyarlaması ise Nisan-Haziran 2004 tarihleri arasında yayınlandı.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

17 yaşında bir lise öğrencisi olan Seiji Sawamura oldukça sert ve kaba birisidir. Okulun kabadayısı ve serserisi olmasından ötürü kızlar başta olmak üzere herkes kendisinden çok korkmaktadır. Sağ yumruğunu çok iyi kullanmasından dolayı çete dövüşlerinde bu eli Şeytanın Sağ Eli olarak adlandırılmaktadır.

Aslında Seiji'nin tek istediği bir kız arkadaşa sahip olmaktır. Ancak, birçok kıza çıkma teklifi etse de hepsinden ret cevabı almıştır. Bu gidişle hayatını yalnız geçireceğini düşünen Seiji, bir sabah uyandığında sağ elinin uzun zamandır kendisinden hoşlanan ancak aşırı utangaç olduğu için duygularını dile getiremeyen Midori Kasugano adlı bir kıza dönüştüğünü görür.

Seiji sağ eliyle ilgili bu sırrı herkesten gizlemek ve her şey normale dönene kadar bu şekilde yaşamaya alışmak zorundadır. Midori ise bu durumdan gayet memnundur çünkü tek aşkı Seiji ile her zaman birliktedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Tonheron, Martin (30 Mayıs 2005). "Midori Days DVD 2 - Review". Anime News Network. 2 Şubat 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Nisan 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]