Middlesex İlçe Gönllüleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Middlesex County Gönüllüleri, 17., 18., 19. ve 20. yüzyıllardan müzik çalan ve kar amacı gütmeyen bir beşli ve davul kolordudur. 1982'de Amerika Birleşik Devletleri'nin iki yüzüncü yıl kutlamalarının sonunda kurulan grup, on altı yaş ve üzeri müzisyenlerden, Color Guard and Support'tan oluşuyor.

Grup, başlangıçta Massachusetts, Middlesex İlçesi'ndeki diğer ilgili Minuteman şirketlerinden, müzik performansına özel bir organizasyon tasarlamaya gönüllü olan genç müzisyenlerden oluşuyordu. Kurucu üyeler Concord Minutemen, Stow Minutemen, Lexington Minutemen, Westborough Militia ve Arlington Minuteman'dan alındı.

MİG, Fifers ve Drummers Şirketi'nin hem finansal hem de performans çabaları aracılığıyla destekleyici bir üyesi olmuştur.

Middlesex İlçe Gönüllüleri, New England'da kapsamlı bir performans sergiliyor. Ayrıca John Williams, Keith Lockhart ve Boston Pops ile Colonial Williamsburg's Grand Illumination'da ve Britanya Adaları ve Batı Avrupa'da defalarca sahne aldılar. 2005 yılında İsviçre'nin Basel kentindeki Yshalle Tattoo'da yer aldılar. 2007'de ve yine 2018'de Edinburgh Military Tattoo'da sanatçılar yer aldı. 2009'da MİG Royal Nova Scotia International Tattoo'da idi ve Şubat 2010'da topluluk, Edinburgh Military Tattoo's Salute to Australia'da Sydney, Avustralya'da gösterildi. MİG, İskoçya veya Avustralya'da Edinburgh Military Tattoo'da yer alan ilk Amerikan Fife & Drum topluluğudur.

Konsept olarak, üyeler dönemin dövüş müziğini derinlemesine araştırdı. Performans müziği, Giles Gibbs, kitabı (1777 dolaylarında), Thomas Nixon el yazması (1779 dolaylarında), Bremner el yazması, Aird koleksiyonunun tüm ciltleri (yaklaşık 1745-1800) ve çağdaş Fifers' Delight ve Company of Fifers and Drummers kitapları 1 ve 2 gibi koleksiyonlardan kaynaklı. Grup, kayıtlarının her birinde müzik kaynakları sağlamaya dikkat ediyor.

MİG, ABD Kıta Ordusu'nun 1779 tarihli giyim izinlerinde belirtilen üniformayı giyiyor. New England alayları için beyaz pantolon ve yeleklerle beyaz kaplamalı mavi paltolar (yaka ve manşetler) tavsiye edildi. Müzisyenler "işaretçi" olarak tanındı, bu nedenle Avrupa'da savaşçı olmayanları ayırt etme uygulaması olduğu gibi renkler tersine çevrildi. Kıta Ordusu, uygulamalarının çoğunu Avrupa'dan aldığından, müzisyenlerin renklerini tersine çevirme geleneği de kabul edildi.

Kayıtlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Stormin' the Castle (2010)
  • Amerika'da (2005)
  • Noel Günü (2002)
  • Lafayette'in Hayaleti (2001)
  • Akıl Çağından Askeri Müzik (1999)
  • Koruyucu Melekler (1997)
  • Allan Suyunun Kıyıları (1994)
  • Massachusetts (1992)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]