Metalcore

Vikipedi, özgür ansiklopedi
176.234.137.88 (mesaj) tarafından oluşturulmuş 17.18, 21 Aralık 2016 tarihli sürüm (Ekleme yapıldı)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Metalcore, 1990'lı yılların sonlarında ortaya çıkan Melodik Thrash Metal - Hardcore Punk karışımı bir müzik tarzıdır. Hızlı melodik riffler ve hızlı bateri rifflerinin yanı sıra vokal bazen sert olup bazen de hafiftir. Şu anda bu akımdan etkilenmiş, Dünya'nın her yerinde farklı gruplar vardır.

Metalcore disiplini

Gitar riffleri Melodik Death Metal'e benzer şekilde hızlı ancak daha melodiktir. Yine çift gitaristli (biri ritim ve biri solo gitarist olmak üzere) gruplardan oluşurlar. Davullar genelde double-kick ve double-bass olarak çalınır. Vokaller clean vokal olabilir. Bazı bölümlerinde scream vokal ve brutal vokal kullanılır.

Metalcore grupları, geleneklerine bağlıdırlar. Ahlakı savunma, uyuşturucu ve sigara gibi kötü alışkanlıkların reddi, hayvan hakları ve doğayı koruma temaları ayrıca gerçek sevgiye dayalı aşk düşüncesini savunan sözler Metalcore ideolojisini oluşturur.

En popüler ve Metalcore ideolojisini yansıtan gruplar:

Deathcore

Metalcore ve Death Metalin melez türüdür. Gitar riflerindeki palm muted tekniği artarak death metale yaklaşılmıştır. Vokallerde normalden daha fazla brutal kullanılır. Sertlik daha da artmıştır (özellikle bateride). Ancak sözler her zaman death metaldeki gibi değil daha çok metalcoredaki gibidir.