Meng Zhaoguo olayı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Meng Zhaoguo olayı, 1994 yılında Çin'de meydana geldiği iddia edilen, uzaylılarla üçüncü türden yakın bir karşılaşmadır. Olay Çin'in kuzeydoğusunda bulunan Heilongjiang eyaletinde vuku bulmuştur. Ülkenin en önemli ve meşhur ufoloji olaylarından birisi olduğu kabul edilir.

Birinci karşılaşma[değiştir | kaynağı değiştir]

29 yaşındaki oduncu Meng Zhaoguo bir gün tarlasında çalışmaktadır. Aniden gökte metalik bir parlak obje görür ve obje yakındaki bir dağın yanına düşer. Objenin bir helikopter olduğunu ve onun düştüğü yerde yaralılar olabileceğini tahmin eder. Zhaoguo yardım etmek için objeyi aramaya başlar. Onu bulunca bir şey birden adamın başına vurur ve onu bayıltır. Uykusundan uyandıktan sonra Zhaoguo yanında 3 metre boylu, 6 parmaklı, çirkin ve şişman, dişi bir uzaylı görür. Uzaylı evli adama 40 dakika içinde öyle şiddetli bir şekilde tecavüz eder ki[1], zavallı adamın vücudunda yara izleri bırakır. Zhaoguo uzaylının kalçasının çok kıllı olduğunu ve yaratığın insana benzediğini fark eder. Bazı kaynaklar uzaylının havada uçabildiğini bildirir. Tecavüz bittikten sonra travma geçiren tanık çığlık atarak köyüne geri döner ve orada akrabalarına yaşadığı iğrenç olayı anlatır. Tecavüz adamın suçu olmadığına rağmen karısı öfkelenir, ama onu sonunda affeder[2].

İkinci karşılaşma[değiştir | kaynağı değiştir]

Fakat bu kâbusun sonu daha değil. Bir ay sonra aynı türden yaratıklar Zhaguo'yu kaçırıp onu uzay gemilerine götürürler. Tanık uzaylıların yoğun şiveli bir Çince konuştuğunu fark eder. Uzaylılar anayurtları olan gezegeni terk etmek zorunda kalmış ve şimdi yeni bir gezegen arayan mültecilermiş. Onun dolayı insanları çevreye zarar vermekten ve böylece aynı hatayı yapmaktan uzak tutmak için uyarırlar[3]. Feci tecavüzü unutamayan ve cevap arayan Zhaoguo ona tecavüz eden dişi uzaylıyla konuşmak ister. Fakat öbür uzaylılar buna izin vermez[4]. Bir uzaylı "60 sene sonra uzak bir gezegende bir Çinli çiftçinin (yani Meng Zhaoguo'nun) oğlu" doğacağını anlatır ve böylece o çirkin uzaylının tecavüz nedeniyle hamile olduğunu ima eder. Çılgın olayın sonunda tanık köyüne geri döner[5].

Araştırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaşadığı seks terörü Zhaoguo'nun psikolojik durumuna aşırı zarar verir. Harbin şehrindeki bir üniversite olayı üstlenir. Tanık bir yalan makinesiyle sorguya çekilip onun her şeyi doğru söylediği tespit edilir[2]. Bazı uzmanlar Zhaoguo'nun yaşantısının bir uyku felci olabileceğini bildirir. Bu durumda insan uykuda kendisini felç olduğunu hisseder ve halüsinasyon da görebilir[6].

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]