Memurlar.net

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Memurlar.Net
Sahip MN Yazılım A.Ş.
Oluşturan MN Yazılım A.Ş.
URL www.memurlar.net
Slogan Türkiye'nin en büyük memur portalı
Site türü Haber, Katılımcı Forum, Sosyal Paylaşım
Kayıt Yorum, forum, üye paylaşımı, iç mesaj ve sözlükte yazabilmek için gerekli
Kullanılabilir dil(ler) Türkçe
Başlama tarihi 1999
Geçerli durum Aktif

Memurlar.Net, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele rehberlik hizmeti sunan, kamuya ilişkin gelişmeleri takip eden ve kamuya girmek isteyen adaylara KPSS ile ilgili rehberler hazırlayan web sitesidir.

Forum[değiştir | kaynağı değiştir]

Üyelerin bilgi, birikim ve tecrübenin aktarıldıkları, çeşitli konular çerçevesinde tartışabildikleri alanlardır.

İlan[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazılı basın, internet ve Resmi Gazetede yayımlanan tüm ilanlar takip edilerek arşivlenmekte ve başvuru tarihleri süresince güncel olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu bağlamda günlük 15 yazılı basın takip edirek elde edilen ilanlar, düzenlenerek sitede yayımlanmaktadır. Başvuru süresi biten ilanlara arşiv bölümünden ulaşılması mümkündür.

Üye[değiştir | kaynağı değiştir]

Üyelerin kendilerine özel sayfalar hazırlamasını sağlayan servistir. Üyeler kişisel paylaşımlarını yaptıkları bölümdür.

KPSS[değiştir | kaynağı değiştir]

KPSS ile tüm güncel içeriğin yer aldığı, ayrıca KPSS Tercih Robotları ile tercih yapılabilmesini ve takibinin sağlanmasını kolaylaştıran servistir.

Becayiş[değiştir | kaynağı değiştir]

Aynı kurumda ve aynı unvanda çalışan kamu personelinin eşleştirildiği platformdur. Üyeler yer değişikliği için ilan verebilmekte ve uygun bir aday bulunması halinde ise karşılıklı olarak yer değişikliği yapılmaktadır. Yer değişikliği için verilen ilan süresi 1 ay ile sınırlı olup, uygun aday bulamayan üyeler birer aylık sürelerle ilanı uzatabilmektedir. Serviste, sadece iller arasında değil bir ilin farklı ilçeleri arasında da becayişe imkân verilmektedir.

Soru /Cevap[değiştir | kaynağı değiştir]

Mali haklar, mevzuat yorumlanması, sosyal güvenlik, yer değişikliği gibi onlarca farklı konuda, ziyaretçilerden gelen sorular uzman editörler tarafından cevaplandırılmaktadır. Verilen cevaplar kategori bazında indekslenemekte ve ziyaretçilere sunulmaktadır. Ayrıca üyelerin, yayımlanan soru ve cevaplara yorumlarıyla katkı sunabilmesine imkân tanınmaktadır.

Karar[değiştir | kaynağı değiştir]

Danıştay, Sayıştay, Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi kararlarına bu platform üzerinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca, memurlar açısından çok önemli olan Devlet Personel Başkanlığı görüşleri Türkiye'de sadece bu platformda yayımlanmaktadır.

Anket[değiştir | kaynağı değiştir]

Güncel konularla ilgili ziyaretçilerin tutumlarını, düşünce ve duygularını, önerilerini saptamak üzere yazılı olarak hazırlanmış soru listeleridir.

Sözlük[değiştir | kaynağı değiştir]

Üyelerin ilgili konulara kendi yazım tarzlarına göre, herhangi bir yazım kuralına bağlı kalmadan yorum yapabildikleri alandır.