Mark Sheppard

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Mark Andreas Sheppard (doğum: 30 Mayıs 1964) İngiliz-Amerikan oyuncu ve şarkıcı. Supernatural'daki Cehennem'in İblis/Kral'ı Crowley , Battlestar Galactica'daki avukat Romo Lampkin , Leverage'daki Interpol araştırmacısı James Sterling ve Joss Wheadon'ın Firefly dizisindeki küçük rolü ile bilinmektedir.

Kişisel Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu W. Morgan Sheppard'ın oğludur. 2014 yılının Aralık ayının başlarında Sarah Louise Fudge ,Avusturalyalı maden mirasçısı, ile çıkmaya başlamıştır. Dizisi Supernatural'ın kongresinde tanıştıktan sonra 20 Ağustos 2015'de nişanlandılar. Çift, bir bebek beklediklerini açıkladı. Kızları Isabella Rose Sheppard 1 Mart 2016'da dünyaya geldi.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

15 yaşında profesyonel bir müzisyen haline geldi. Robyn Hitchcock, Television Personalities ve İrlandalı grup Light a Big Fire gibi sanatçılarla turnelere çıkıarak ve kayıtlar yaparak yıllarını geçirdi. Light a Big Fire'ın ikinci albümünde bateri çaldı. Bir oturum müzisyeni olarak Avrupa'daki birkaç grupla albümler kaydetti. Son olarak Birleşik Devletler'e taşındı.

Sahne[değiştir | kaynağı değiştir]

Sheppard Amerikan yapımı olan Cock and Bull Story dizisindeki rolüyle bir yıldız haline geldi. 1992 L.A. Drama Critics' Circle ödülü, La Weekly ve Dramalogue ödülleri dahil sayısız ödül kazandı.

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Telezviyondaki işine The X-Files dizisinin Fire bölümü, Jerry Bruckheimer aksiyon dizisi Soldier of Fortune'da bir yılı, tekrarlayan ve konuk oyuncu rolleriyle The Practice dizisini, The Invisible Man, Special Unit 2, JAG, Star Trek: Voyager, The Chronicle, Monk, Las Vegas, CSI: NY, Chuck, CSI: Crime Scene Investigation, White Collar ve benzeri çoğu televizyon programını kapsar. Mark, Charmed dizisinin "Witches in Tights" başlıklı bölümünde Arnon isimli şeytanı canlandırdı.