M.I. High

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
M.I. High
Format Macera
Oyuncular Bel Powley (1-2)
Moustafa Chousein-Oglou (1-2)
Danny John-Jules (1-2)
Jane Cameron (1-2)
Chris Stanton (1—)
Jonny Freeman (3—)
Natasha Watson (6—)
Oyiza Momoh (6—)
Sam Strike (6—)
Oscar Short (6—)
Ruby Jones (6-)
Rachel Petladwala (1-5)
Charlene Osuagwu (3-5)
Ben Kerfoot (3-5)
Channelle Owen (3-5)
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Bölüm sayısı 88 (Devam Ediyor.)
Prodüksiyon
Gösterim süresi 23-25 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Kidz TV
Yayın tarihi 1 Ocak 2013-
Dış bağlantılar
Website

M.I. High, CBBC yapımı macera-aksiyon dizisidir. Birkaç farklı sezondan oluşan dizi her sezonda farklı oyuncularla devam etmektedir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

M.I.9 yeni nesil ajan yaratmaya çalışan bir kuruluştur. Demode olan ajanların yerini genç ve donanımlı kişiler aramaktadır. Bu kişiler kötülerin bakmaya akıl etmeyecek yerlerde şüphelenmeyeceği kişiler olmak zorundadır. Amaç başta S.K.U.L. ve K.O.R.P.S u durdurmak için güçlü ajanlar eğitmektir

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ajanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Blane Whittaker(1-2. sezon): Daisy ve Rose ile birlikte ilk seride yer alan ajandır. Tembel ve esprili bir kişiliğe sahiptir. Diğer yandan karetede siyah kuşağa sahiptir. Daisy'den hoşlanmaktadır.
  • Daisy Millar(1-2. sezon): Daisy ve Rose birlikte ilk seride yer alan ajandır. Popüler ve süslü bir zengin kızıdır. Blane'den hoşlanmaktadır.
  • Rose Gupta(1-5. sezon): İlk seride Blane ve Daisy, daha sonra Oscar ve Carrie ile çalışan yer alan ajandır. Çok zekidir, deneyler yaparak birçok sırrı çözmüş,yeni cihazlar üretmiştir. Diğer yandan insan vücudunun zayıf noktalarını bilir ve kişiyi bayıltabilir. Okulda ise kendi halinde takılan,inek öğrenci diye dalga geçilen bir kızdır.
  • Oscar Cole(3-5. sezon): Babası yıllar önce öldü sanılan,annesi düşman S.K.U.L. örgütüne çalışan bu nedenle M.I.9'un sahiplendiği ajandır. Tanık programında olan Oscar, kendi ismini kullanmamaktadır. Bunlar dışında çok iyi kılık değiştiren,14 farklı dil konuşan bir ajandır. Birlikte çalıştığı Carrie ve Rose ile yakın bağlar kurmuştur.
  • Carrie Stewart(3-5. sezon): Rose ve Oscar ile birlikte çalışan sportmen, hiperaktif ajandır
  • Zoe London(6.sezon): S.K.U.L da büyük efendinin en büyük silahıdır. Mastermind`in D.N.A sından yapılmıştır. 6. sezonun 1. bölümünde( the fall of S.K.U.L) mi high a katılmıştır.(v.9.5.z.o.e.) en iyi arkadaşı Aneisha Jones tur.Byron ın şarkılarını sever. Daniel Morgan dan hoşlanmaktadır.Birkaç bölümde bazı kişiler Zoe ile Dan 'in çıktığını sanmıştır. fakat 4. bölümde Dan, Zoe'ye çıkma teklif etmiştir. Zoe de kabul etmiştir. the final end game bölümünde Zoe'yi Mastermind ' dan Dan kurtarmıştır. çok iyi dövüşür. fakat 7. sezon da dünyadaki 80 kizini bulmak için mi high ' ten ayrılmıştır.
  • Aneisha Jones (6-7. sezon): en iyi arkadaşı Zoe dir. Zoe ve Dan' e romeo ve julıet demektedir... komik bir kızdır. çok iyi kılık değiştirir. Frank ve Stella nın arasını yapmaya çalışıyordur.
  • Tom Tupper ( 6-7.sezon): Çok iyi bir hacker dır Nasa nın sistemini hackleyip Tom yazmıştır.Esprili bir kişiliği vardır. şu ana kadar hiç kimseyle çıkmamıştır. ve bu konuda Dan ı kıskanır.
  • Daniel Morgan (6-7.sezon) : Çevikliğinden ve çok iyi dövüştüğünden dolayı mi high a katılmıştır. Zoe den hoşlanmaktadır. kızlar arasında cok populerdır. Melissa ve sınıftakı dıger kızlar ondan hoşlanmaktadır.
  • Keri Summers(7. sezon) : Zoe , Kloe ve Libi nin kızkardeşidir. Mastermind'ın D.N.A sından yapılmıştır .(j45k3r1) modaya ve makyaja cok düşkündür. Hatta ilk bolumde ajan kıyafetinin kırmızısı olup olmadığını sormuştur. cok hızlı ogrenır . Stella ve Dan onun iyi ajan olmadığını düşnürler.