LoliRock

Vikipedi, özgür ansiklopedi
LoliRock
TürSihirli kız
Romantik
Animasyon
Proje tasarımcısı
  • David Michel
  • Jean-Louis Vandestoc
YazarMadellaine Paxson
YönetmenJean Louis-Vandestoc
Seslendiren(ler)
Açılış müziğiYasmin Shah'dan; "Higher"
Bitiş müziği(açılış temasının enstrümantali)
ÜlkeFransa
DiliFransızca (ilk olarak)
Sezon sayısı2
Bölüm sayısı52
Yapım
Gösterim süresi22 dakika
Yayın bilgileri
KanalDisney
Yayın tarihi18 Ekim 2014 (2014-10-18)
Dış bağlantılar

LoliRock, Fransa'da yapılan bir sihirli kız çizgi filmidir. Jean Louis-Vandestoc tarafından oluşturulmuş ve Madellaine Paxson tarafından yazılmıştır. İlk kez Fransa'da 18 Ekim 2014 tarihinde Fransa 3 kanalında yayınlandı ve Avrupa'daki televizyon kanallarına genişledi. Ayrıca Netflix'te de yayınlandı. 2021 itibarıyla dizi Amazon Prime Video ve Netflix Fransa'da yayınlanıyor ve üçüncü sezonla ilgili herhangi bir duyuru yok.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Iris, çok güzel bir sese sahip olan bir genç kızdır ve bir pop yıldızına dönüşmüştür. Ancak Iris bir kayıp prensesdir ve dünyayı kötülüklerden korumak zorundadır.[1]

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Iris (namı diğer: LoliRock [kaynak belirtilmeli]), güzel bir sese sahip olan ve arkadaş edinme arzusu bir türlü bitmeyen genç bir kızın hikâyesi bu animasyona aktarıldı. Iris, "LoliRock" adlı bir müzik grubuna katılır katılmaz gözlerini yeni bir müzik dünyası ufkuna açtı. Iris, güç prensesi olan annesinin yıllar, yıllar önceki ölümünden sonra iki en iyi arkadaşıyla beraber annesinin geçmişte yaptığı hataları düzeltmek ve kötülerle baş etmek zorundadır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Iris[değiştir | kaynağı değiştir]

Iris, LoliRock imtiyazının ana karakteridir ve annesi rahmetli bir güç prensesidir. Güzel bir sese sahiptir. Aynı zamanda müziğe bir ilgisi vardır. Kayıp bir prenses olduğu için kötüler Iris'in peşini bırakmıyor. Acaba karakterimiz kötülüğün icabına bakabilecek mi?

Talia[değiştir | kaynağı değiştir]

Prenses Talia, LoliRock üçlüsünün bir diğer ana karakteridir. O, İzira'nın küçük kız kardeşidir ve en iyi arkadaşları Iris ve Auriana'dır.[2]

Auriana[değiştir | kaynağı değiştir]

LoliRock'ta vokal çalıyor. Kuyruğu, ten rengi ten rengi ten ve yeşil gözlerle şekillendirilmiş bel uzunluğunda kumral saçları var. Kabarcıklı, oyuncu ve biraz havalı ama güvenilir bir arkadaş. O Volta'nın prensesi. Dönüşümlü bir yüzük; saçları ve kıyafetleri parlak turuncuya dönüyor ve daha uzun bir kuyruğu'de yapıyor. Onun sembolü hilal ay şeklindedir.[3]

Kaynakçalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Netflix - LoliRock". 
  2. ^ "LoliRock!!! Talia! | Magical girl, Character poses, Cartoon". Pinterest. 28 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mart 2021. 
  3. ^ "LoliRock Research & Development : The Crystal Magic". Team LoliRock. 14 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mart 2021. 

Dış Bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]