LittleBigPlanet Karting

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
LittleBigPlanet Karting
Geliştirici United Front Games
Media Molecule Edit this on Wikidata
Yayımcı Sony Computer Entertainment
Yapımcılar Media Molecule,United Front Games, SCE San Diego Studio
Besteci Winifred Phillips Edit this on Wikidata
Seri LittleBigPlanet serisi
Platform Playstation 3
Çıkış 6 Eylül 2012
Tür Araba Yarışı
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Edit this on Wikidata

LittleBigPlanet serisinin bir parçası olarak, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik merkezli olan,Playstation 3 için bir araba yarışı oyunu. United Front Games,SCE San Diego Studio ve daha önce seri yaratıcıları Media Molecule ile birlikte PlayStation 3 için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kart yarış oyununu geliştirmiştir. Oyun, Sony Computer Entertainment tarafından ve Kasım 2012'de yayımlanmıştır.

Oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

LittleBigPlanet Karting'in temel amacı Craftworld'u Hoardlardan kurtarmaktır.Hoardlar Craftworld'daki birçok şeyi çalmış ve kralı kaçırmıştır.Sackboy Hoardlardan çalınan eşyaları geri alıp,başka şeyleri çalmamasını sağlamaktır.Oyundaki etaplar sırasıyla: "LittleBigPlanet, Monster Islands, Victoria's Laboratory, The Progress Emporium, Eve's Asylum, The Space Bass, Hoard Sweet Hoard"'dır.

Arayüz[değiştir | kaynağı değiştir]

LittleBigPlanet Karting'in arayüzü her oyunda bulunan Pod'dur.Pod aynı zamanda oyunun merkezidir.Pod'da seviye seçilip oynanabilir.Seviye oluşturulabilir ve oynanabilir.Yani her şey Pod üzerinden yapılıyor.Pod, karton uzay gemisidir.Pod'da Playstation 3 kumandası bulunur.Oyuncu Pod'u süsleyebilir,renklendirebilir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Quenn

Sackboy Hoard Sackbot Wonder Turtle Disco Robo Victoria