Lips of an Angel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Lips Of An Angel Oklahomalı Hard Rock grubu Hinder'in power ballad şarkısıdır. Joseph Lombardo, Austin Winkler, ve Cody Hanson ortak yapımıdır. Extreme Behavior'dan çıkan ikinci single'dır. Amerika'da, birçok Billboard listesinde uzun süre zirveyi zorlayan şarkı, Amerika dışında da büyük başarı yakalamıştır. Şarkı 2007 yılında, Country music sanatçısı Jack Ingram tarafında tekrar yorumlanmıştır. Jack Ingram'ın yorumladığı hali de Country müzik listelerinde üst sıralarda yer almayı başarmıştır.

Şarkı Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, solistin eski kız arkadaşının gece geç saatte kendisini araması ve telefonda kız arkadaşına duygularını anlatması çevresinde ilerlemektedir. İkisi de hala ilişki içerisindedir;ayrıca şarkıcı, kız arkadaşı için duygularının hala ne kadar baskın olduğunu ona söylemektedir. Şarkıda birçok kez konuşmanın çok gizli olduğunu, fısıldayarak konuşmaları gerektiğini çünkü yüksek sesle konuşursa kötü şeyler olabileceğini söyleyen şarkıcı, şarkının sonunda da başında olduğu gibi kız arkadaşına kendisini neden bu kadar geç aradığını sorarak şarkıyı sonlandırmaktadır. Grubun solisti Austin Winkler bir tv programında şarkının aldatma ile alakası olmadığını söylemiştir. Atlanta,Georgia'da bulunan bir radyo istasyonuna göre ise şarkının çok özel bi yanının olmadığı, alışagelmiş bir telefon konuşması üzerine yazıldığı yorumları yapılmıştır.

Şarkı, müzik video oyunları Lips, Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore ve Dance Dance Revolution Hottest Party adlı oyunlarda kullanılmıştır.

Listelerdeki sırası[değiştir | kaynağı değiştir]

Hinder[değiştir | kaynağı değiştir]

Liste adı (2007) En yüksek
sırası
U.S. Billboard Hot 100 3
U.S. Billboard Pop 100 1
U.S. Adult Contemporary 19
U.S. Adult Top 40 2
U.S. Mainstream Top 40 1
U.S. Mainstream Rock Tracks 3
U.S. Modern Rock Tracks 8
Canadian Airplay Chart 1
Australian Singles Chart 1
New Zealand Singles Chart 1
Singapore Airplay Chart 5

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]