Li & Fung

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Li & Fung Limited
company_type = Public company
İşlem kodu

company_slogan =

foundation = 1906
Konum Hong Kong
Önemli kişiler William Fung, Executive Chairman, Bruce Rockowitz, President & CEO, Spencer Fung, Chief Operating Officer
Alan Trading company
Ürün Apparel, household goods, furnishings, toys, health and beauty products
Gelir artışUS$20 billion
Ana sayfa www.lifung.com

Çalışma modeli[değiştir | kaynağı değiştir]

Li & Fung Limited, Hong Kong’ta kurulmuş bir küresel ticaret grubudur. Yüksek hacimde sezonluk tüketici ürünleri tedariki yapar. İş hacminin üçte ikisi, giysi esaslı konfeksiyondan oluşur. Bundan başka güzellik ve sağlık ürünleri, moda aksesuarları, mefruşat, hediyelik eşya, el sanatı ürünleri, promosyon malzemeleri, oyuncaklar, spor ve seyahat ürünleri de Li & Fung’un iştigal alanı içinde yer alır.

Şirketin gerçek işi, tedarik zinciri sağlayıcılığı ve yöneticiliğidir. Basit olarak söylersek; kendisine istediğiniz ürünü söylersiniz; o da size bunun kaça mal olacağını söyler. Kendisi üretmez; ilgili malı üretecek kuruluşları ve ilişkileri bulur; kendisinden istenen ürünün size sağlam ve kaliteli biçimde ulaştırılmasını sağlar. Bu nedenle şirketin en güçlü yanı, çok sayıda üretici ve ülke ile kurmuş olduğu ilişkilerdir. Li & Fung, bir tedarik zinciri yöneticisi olarak ürün tasarımı ve geliştirilmesi, malzeme ve fabrika sağlanması, üretimin planlanması ve yönetilmesi, kalite güvencesi, ihracat belgelendirilmesi ve nakliye konsolidasyonu sağlar.[1]"

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]