Leyla ile Mecnun karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Leyla ile Mecnun karakterleri listesi, 2011-2013 yılları arasında TRT 1'de ve 2021 yılından beri Exxen'de yayınlanan Leyla ile Mecnun'un karakterlerini içeren bir listedir. Dizide Arap efsanelerine dayandırılan Leylâ ile Mecnun karakterleri ana karakterlerdir. Diğer karakterler ise tamamen kurgusaldır. Dizinin genel konusu Leyla ile Mecnun arasındaki aşk ve bu karakterlerin etraflarında gelişen olaylardır.

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm aralığı Açıklama
Ali Atay Mecnun Çınar 1- İskender ve Pakize'nin oğludur. Kireçburnu Mahallesi'nde yaşayan Mecnun, açık öğretimde işletme okumaktadır ama yıllardır matematik dersini geçememektedir. İsmail Abi en yakın arkadaşıdır. Rüyasına giren Ak Sakallı Dede ile yatağını, Az Sakallı Dede ile de yiyeceklerini(!) paylaşmaktadır. Leyla'yı (birinci) istemeye gittikleri gün görür görmez ona aşık olur. Çok sevdiği Leyla'sını bir trafik kazasında kaybedince hayatına Sedef, Şirin ve Leyla (altıncı) girer fakat hepsini terk eder. 8 yıl bitkisel hayatta kalır, bu sürede rüyasında Leyla'yı (yedinci) görüp uyanır.
Deniz Işın Leyla Çevik 105-144 Mecnun'un rüyasında gördüğü kız. Küratördür. Daha sonra nişanlısı Berk ile birlikte İskender'in evini satın almak için Mecnun'un karşısına çıkar. Berk ile evlenip ayrılmıştır.
Serkan Keskin İsmail Abi 1- Mecnun'un çocukluk arkadaşıdır. Her gün farklı bir iş yapmaktadır. Gemilere el sallayıp, babasının bir gemi ile geleceğini düşünmektedir. Saf bir kalbi olduğundan hep iyi düşünmektedir. Aşık olduğu Şekerpare'yi unutamamıştır, hatta peşinden İzmir'e gitmiştir. Tam Şekerpare'yi bulacakken kardeşi gibi gördüğü Mecnun'un başı belaya girdiği için İstanbul'a dönmüştür. "Laaps!", "hooop!", "senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?", "benim büyük büyük dedelerim hep şuydu, buydu..." gibi kendine has bir üslubu vardır. Her seferinde sadelikten yana olduğunu söylese de kıyafetleri pullu, ışıltılı, renklidir.
Cengiz Bozkurt Erdal Bakkal 1- Mahallenin bakkalıdır. İskender ile çocukluk arkadaşıdır. "Bakgalım ben, bakgal!" sürekli kullandığı repliktir. Bencil ve cimridir, herkesin sinirini bozmayı başarır. Herkes onun kafa açtığını söyler. Yine de çok sevilen Erdal, bazen bu sevgiyi menfaati uğruna kullanmaktan çekinmez. 3. sezonun finalinde eşi Nurten'in ölmesiyle yapayalnız kalır ve 8 yıl boyunca sokaklarda yaşar. Mecnun ve İsmail'in ısrarlarıyla birlikte mahalleye geri döner.
Köksal Engür Ak Sakallı Dede 1-144 Yol göstermek için Mecnun'un rüyalarına giren muhterem zat. Kısa zamanda Mecnun'un rüyalarından çıkıp gerçek hayatına girmiştir. Mecnun'a, Leyla'ya kavuşması için yardım etmiştir. Leyla ölünce organlarını Sedef ile Şirin'e nakledilmesini sağlamıştır. Karabasan ile hep bir mücadele içinde olan dede, sonunda ona karşı olan savaşını kazanır ama bu kez de mahalle dört bir tarafa dağılmıştır. Karakteri canlandıran Köksal Engür'ün 26.03.2023 tarihinde ölmesi üzerine diziden ayrılmıştır, fakat ölmeden önce çekilmiş bölümleri bulunmaktadır. 7. sezon finali olan 144. bölümde sahneleri bitmiştir.
Ahmet Mümtaz Taylan İskender Çınar 1- Mecnun'un babasıdır. Herkesin yardımına başvurduğu İskender, ilk bölümlerde taksi şoförü iken ev hanımlığı(!), seyyar köftecilik gibi meslekleri denemiş ama asla şoförlükten vazgeçememiştir. Karısı Pakize evi terk edip Almanya'ya gidince o da karısının arkasından gitmek istemiş ama kalp krizi geçirmiştir. Kronik kalp krizi hastalığına yakalanmıştır.
Osman Sonant Yavuz Hırsız Hırsızdır fakat kendisini "performans sanatçısı" olarak tanımlamaktadır. Şans eseri İskender'in taksisine binerek mahalleli arasına katılmıştır. Mahalleli tarafından kabul görmüştür ve Mecnun ve İsmail ile yakın arkadaş olmuşlardır. Plazma TV gibi ev eşyaları çalmış, kasa patlatmış, hatta bir hırsızlık turnesine bile çıkmıştır ama bunların hepsini âşık olduğu görme engelli Zeynep'in gözlerini açtırmak için yapmıştır. Zeynep onu terk edip gidince mahvolur. Ardından karşısına Eylül çıkar. Resim öğretmeni olan Eylül ilk başlarda ona hiç pas vermez, onu sevmediğini söyler, ama sonunda onu sevdiğini söyler ve ilişkileri başlar. Aradan geçen 8 yılda çok zengin olmuştur, bir televizyon şirketinin patronudur.
Ezgi Asaroğlu Leyla Yılmaz 1-29 Varlıklı bir aile olan Metin ve Sevim'in kızı. Zengin olmasına karşın etrafında diğer varlıklı akranları gibi şımarık değil aksine alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Mecnun onu terk etmek zorunda kaldığında, bir süre 'kötü' olmayı denerse de beceremez ve normal karakterine döner. 30. bölümde bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.
Zeynep Çamcı Sedef Küçük 30-61 Leyla'nın akciğerini alan pizzacı kız. İkinci adı Leyla'dır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır.
Müge Boz Şirin Atasoy 30-61 Leyla'nın kalbini alan kız. Sonradan adını değiştirip Leyla yapmıştır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır.
Melis Birkan Leyla Yedinci 63-103 Ömer'in kızıdır. Organizatördür. Mecnun ilk görüşte kendisine âşık olmuştur. 3. sezondan sonraki sezonlarda gözükmemiştir.

Yardımcı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
Oyuncu Karakter Bölüm aralığı Açıklama
Erdoğan Özeren 2012 Dede/Has Sakallı Dede 39-46 2012 yılını sembolize eden ve o yıl gerçekleşen her olayı bilen dede. Gerçek hayatta hayatını kaybettiği için dizinin ilerleyen bölümlerinde yer almamıştır.
Güler Ökten Anneanne 31-61 Sedef'in birlikte yaşadığı anneannesi. 2. sezon sonunda Sedef'le beraber mahalleyi terk etmiştir.
Ushan Çakır Arda Akdemir 2-28 Dizinin başında Leyla Yılmaz'ın sevgilisi olan sonrasında ondan ayrılan kişi. Mecnun'un düşmanıdır. Dizinin 30. bölümünde dönmemek üzere Paris'e gitmiştir.
İpek Türktan Arzu 2-103 Leyla Yılmaz'ın okuldan arkadaşı. Sürekli Sema'yla birlikte dolaşır.
Engin Günay Az Sakallı Dede/Çakma Sakallı Dede 22- Ak Sakallı Dede'nin yerine İskender tarafından huzurevinden alınan ve eve yerleştirilen dede. Sedef'in anneannesini sevmektedir.
Elifcan Ongurlar Bahar 107-134 Leyla Çevik'in ablası. İzmir'e taşınmıştır.
Sarp Aydınoğlu Benjamin/Bünyamin 19- Arda'nın babası adına çalışan kötü karakter. Aslen Bayburtludur. Uluslararası tanınırlık adına Benjamin adını kullanmaktadır. Ak Sakallı Dede'nin onu sevdiğinden ayırdığını düşündüğü için düşmanıdır.
Sarp İkiler Berk Çetintaş 105-134 Leyla Çevik'in nişanlısıdır. Bir lojistik şirketinin patronudur. Nezaket ile beraber hapise girmiştir.
Kaan Urgancıoğlu Berkcan 20-35 İlk kez 20. bölümde yer alan, Zeynep'in eski komşusu ve çocukluk arkadaşı. Zeynep'le birlikte mahalleden taşınmıştır. Daha sonra Zeynep'le nişanlanmıştır.
Sebahat Adalar Çiçekçi 2- Mahallenin çiçekçisi, falcısı.
Nur Özölke Derya 70-103 Kaan'ın platonik aşkı ve Melül'ün sevgilisi.
Onursal Yıldırım Doktor 7- 7. bölümden itibaren dizideki herhangi bir tıp dalı ayırmadan tüm vakalara bakan doktor. Pek çok farklı hastanede çalışmıştır.
Bülent Baytar Dostoyevski 71- Mecnun'un geçmişe gidip günümüz dünyasında getirdiği Rus yazar. Dizi senaryosu yazmaktadır ve "Nadya ile İvan" adındaki senaryosu da AT TV'de yayınlanmaktadır. 3. sezonun sonunda evden ayrılmıştır.
Açelya Devrim Yılhan Eylül Şenel 46-103 Resim öğretmeni. İlk kez 46. bölümde görülmüştür. Başlarda Yavuz'u sevmediğini söyler fakat daha sonra itiraf eder ve ilişkileri başlar. Yavuz'la nikâh masasındayken Nisan tarafından öldürülmüştür.
Neslihan Aker Gotik Leyla 25- Nurten'in Almanya'daki yeğeni. Mecnun'la evlenmek için İstanbul'a gelmiştir fakat nikâh masasında Mecnun'u terk edip Kubilay'la kaçar. Şirin'in dansçı abisiyle bir ilişki yaşar fakat daha sonra ayrılırlar. Başlarda Kamil'den hoşlanmasa da zamanla ona ilgi duymaya başlamıştır. En sonunda Joker'le birlikte evden kaçar.
Faruk Akgören (seslendirme) Hakkı Dayı 46-56 Mecnun'un Fuzuli'den aldığı kırlenttir. Kendisine yastık denmesinden hoşlanmaz.
Mehmet Cihan Ercan Hidayet Karaibrişimlioğlu 64-103 Ömer'in sahip olduğu oto tamircisinde çalışan eleman. Leyla'ya (altıncı) âşıktır ve Mecnun'u abisi saymaktadır.
Kemal Başar Hikmet Çevik 112-134 Bahar ve Leyla Çevik'in babasıdır. İzmir'e taşınmıştır.
Ege Tanman Kaan 1- Erdal Bakkal'ın Gözlüklü çocuk lakaplı çırağı. Mecnun'un kankası.
Mehmet Usta Kamil 2-61 Futbolcu. Hep yedek beklemekte fakat forma şansı bulamamaktadır. Bir ara yedeklikten sıkılınca Karabasan'a çalışmaya başlamıştır. Daha sonra mahalleliden özür dileyip tekrar aralarına dönmüştür. Gotik Leyla'dan hoşlanmaktadır. 2. sezonun sonunda mahalleden ayrılmıştır.
Köksal Engür Karabasan (Aslan Akdemir) 30- Dizinin kötü karakteri ve Ak Sakallı Dede'nin zıt ikizi olan varlıklı kişi. Türkiye'nin en zengin işadamlarındandır ve Arda'nın babasıdır. Yüzü ilk defa 30. bölümde görülmüştür.
Kubilay Çamlıdağ Kubilay 2- 2. bölümde diziye dahil olmuş, genelde bir kapıda bekçilik yapıp gelenleri içeriye almayan adamdır. En bilindik sözü "hop"tur. Zekiye ile evlidir.
Muhammet Mustafa Aşık Melül 2- Çiçekçinin oğlu. ÖSS'nin etkisinden kurtulamamıştır ve bu yüzden hiç konuşmamaktadır.
İştar Gökseven Metin Yılmaz 1- Leyla Yılmaz'ın iş insanı olan babası. Kızının Mecnun ile olan ilişkisini onaylamamaktadır. Zaman zaman iflas eder ve Arda'nın babasından yardım alır. Leyla 'nın ölümünden sonra Metonya Devleti'ni kurmuştur ve kendisi Metonya kralıdır.
Sezin Bozacı Nezaket Çetintaş 114-134 Berk'in annesidir. Berk ile beraber hapise girmiştir
Şafak Pekdemir Nisan 74-103 Hırsız ve dolandırıcı. 74. bölümde diziye katılmış, Yavuz ile ortak olmuşlardır. Daha sonraları Karabasan'ın yanına geçer ve 3. sezonun sonunda Eylül'ü Yavuz ile nikâh masasındayken vurarak öldürür.
Nalan Kuruçim Nurten Bakkal 2- Erdal'ın karısı. Almanya'daki yeğenini Mecnun ile evlendirmek istemektedir. 3. sezonun finalinde doğum yaparken bebeğiyle beraber ölmüştür. 4. sezonda hayalet olarak gözükmektedir.
Ali Ercan Gönültaş Orhan 78-103 İskender'in ortaokuldan arkadaşı. Yıllar Orhan'ı hiç değiştirmemiştir.
Atilla Şendil Ömer Yedinci 63-103 İskender'in eski arkadaşı ve oto tamircisi. Mecnun'un kirvesidir. İskender'in babası öldüğünde ona Ömer söylemiştir, bu sebeple İskender yıllarca Ömer'le görüşmemiştir. Leyla Yedinci'nin babasıdır. 3. sezonda diziye katılmıştır.
Asuman Dabak Pakize Çınar 1-21, 108-109, 129- Mecnun'un ev hanımı olan annesi. Tek çocuğu olduğu için Mecnun'a düşkündür. İskender'den boşanıp Almanya'ya yerleşmiştir.
Cahit Kaşıkçılar Sarı Bıyık 32-41, 78, 112 Organ mafyası. Haykırarak olmasını istediği şeyler gerçekleşmektedir.
Güliz Gençoğlu Sema Şen 2- Leyla Yılmaz'ın okuldan arkadaşı. Sürekli Arzu'yla birlikte dolaşır. Mecnun ile evlenip boşanmıştır.
Ayşe Selen Sevim Yılmaz 1-54 Leyla Yılmaz'ın ev hanımı olan annesi. Kızı gibi alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Dizinin 54. bölümünde Metin'in cebine yanlışlıkla vurması sonucu hayatını kaybetmiştir.
Ayşen Gruda Suna Turna 93-103 Hidayet'in annesi. Diziye 93. bölümde dahil olmuştur. 3. sezon sonunda kalp krizi geçirmiştir. Yaşayıp yaşamadığı henüz bilinmemektedir.
Berk Sarıbay Şirin'in Abisi 30-55 Şirin'in modern dans eğitmeni abisi. Gotik Leyla ile kısa süreli bir ilişki yaşamıştır. Şirin'le mahalleden taşınmıştır.
Tuğçe Kurşunoğlu Tatlımbaş Leyla 30-56 Şirin ile aynı üniversitede okumuştur, Eylül'ün ev arkadaşıdır. Sürekli "Tatlım" hitabıyla bilinir; Bu yüzden Mecnun ona, "Tatlımbaş Leyla" olarak hitap eder.
Sadi Celil Cengiz Telat Abi 39-61, 111- Dolandırıcı ve hırsız. 39. bölümde diziye katılmıştır. Bazen "teletabi" şeklinde telaffuz edilir. 2. sezon sonunda ayrılmıştır fakat 4. sezonda diziye geri dönmüştür.
Emine Gülsüm Göznümer Tonton Teyze 5- Mahallenin en yaşlı kişisidir, akıl danışılan tonton teyzesidir. Herkes onu çok sever. Farklı bölümlerde farklı evlerde yaşar.
Yunus Narin Vedat 123-133 Leyla'yı elde etmek isteyen bir karakter. Vedatek'in sahibidir. Benjaminle beraber sürekli işbirliği yapar. Karabasan tarafından cezalandırılmıştır.
Esra Kızıldoğan Uygur Zekiye 27-37, 91-92, 100 Mecnun'un uzaylı arkadaşı. Kubilay ile evlidir.
Beste Bereket Zeynep Ünlü 6-29 Yavuz'un eski sevgilisi. Doğuştan kör olduğunu söylemiş ama gözlerini açtırmak için Yavuz ile gittiği doktorda sonradan kör olduğu ortaya çıkmıştır. Çocukluk arkadaşı Berkcan'la nişanlanıp mahalleden taşınır ve Ankara'ya gider. Yavuz'dan ayrıldıktan sonra ameliyat olmuş ve gözleri açılmıştır.

Konuk karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
Oyuncu Karakter Bölüm aralığı Açıklama
Mustafa Kırantepe Adem Eliuzun 3-32,102 Farklı bölümlerde yer alan Yavuz'un eski bir hırsız tanıdığı. Yavuz'dan alacağı bir intikam vardır.
Engin Yüksel Adolf Hitler 48 48. bölümde yer alan III. Reich devlet başkanı.
Sermet Yeşil Ahmet Doğru 11 11. bölümde yer alan kendisini kişisel gelişim uzmanı olarak tanıtan dolandırıcı. Mecnun'u depresyondan çıkarmak için uğraşmıştır ama asıl amacı İsmail Abi'nin getirdiği gizli çantayı alarak zengin olmaktı. Kendisini takip eden Mecnun ve arkadaşlarına çantayı kaptırmamak isterken inşaattan düşüp ölmüştür.
Joker 103 103. bölümde yer alan karakter. Erdal Bakkal'dan Nurten'in yeğenini istemiş, vermeyince de kaçırmıştır. Heath Ledger'ın Joker'ini canlandırmıştır.
Gökhan Soylu Alp 77 77. bölümde yer alan zengin kişi. Aynı bölümde yer alan Sena'nın kocasıdır.
Okan Selvi Arif 2 2. bölümde yer alan kumarbaz. Kumar oynarken hapsedilmiştir.
Umut Kurt Ata Erkil 9 9. bölümde yer alan sihirbaz. Sermet Erkin'in eski öğrencisidir.
Selen Seyven Aysel 6 6. bölümde yer alan ve kendisini Nurten'in Almanya'daki yeğeni olarak tanıtan kız. Arda'nın babası Karabasan'a çalışmaktadır.
Feridun Koç Babaoğlu 74 74. bölümde yer alan iş insanı. Bir Ali Ağaoğlu parodisidir.
Rıdvan Çelik Behçet 60-88 Çeşitli bölümlerde yer alan, Erdal'ın bakkalını satın alan kişi.
Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç. 12-13 12. ve 13. bölümde yer alan başkomiser. Ahmet Doğru'nun ölümünü araştırmak üzere İstanbul'a gelmiştir.
Tolga Öz Bilal 18 18. bölümde yer alan ve Arda'ya terapi seansları uygulayan psikolog.
Bülend Özveren Kendisi 34 34. bölümde yer alan Eurovision spikeri.
Bünyamin Sürmeli Kendisi 81 81. bölümde yer alan AT TV meteoroloji uzmanı.
Can Akbel Kendisi 40 40. bölümde yer alan ve eskiden Güne Bakış adlı programı sunan TRT spikeri.
Kaan Çakır Cengiz Han 48 48. bölümde yer alan Moğol imparatoru.
Ceza Kendisi 100 Az Sakallı Dede'nin 100. bölümde yer alan torunu.
Beyti Engin Çılgın Profesör 16- Çeşitli bölümlerde yer alan profesör. Arda'nın babası tarafından Mecnun'u klonlamakla görevlendirilmiştir.
Burak Çimen Çimen 86 86. bölümde yer alan kişi.
Tansu Biçer Dağdaki Adam 8 8. bölümde yer alan vatandaş. Dağda mahsur kalmıştır ve aylardır orada yaşamaktadır.
Burhan Öçal Drakula 54 Yüzyıllardır uyumakta olan fakat Metonya Kralı I. Metin tarafından uyandırılan vampir.
Emrah Serbes Kendisi 100 100. bölümde yer alan yazar.
Ersin Düzen Kendisi 40,84 40. bölümde yer alan ve Stadyum adlı spor programını sunan TRT spikeri. 84. bölümde ise AT TV spor yorumcusu olarak dizide yer almıştır.
Okan Avcı Evdeki Adam Kendi evinde oturan ve sürekli evine hırsız giren adam. Dizinin çeşitli bölümlerinde yer almaktadır.
Recep Yener Fuzuli 44 44. bölümde yer alan Leyla ile Mecnun mesnevisinin şairi. Mecnun'a "Sende Mecnun'luk istidadı yok delikanlı." demiştir ve ona çöldeki gerçek Mecnun'u göstermiştir.
İnan Ulaş Torun Gemideki Adam (62) 21 21. bölümde yer alan ve gemide doğmuş, büyümüş olan adam.
Fatih Artman Harun 12-13 12. bölümde yer alan komiser. Ahmet Doğru'nun ölümünü araştırmak üzere Behzat Ç. ile birlikte İstanbul'a gelmiştir.
Hüseyin Yirik Hayalet Birçok farklı bölümde yer alan, oğlu Hamlet'i arayan ve arafta kalan hayalet. Kükürt kokulu cehennemden, alevlerin arasından Kireçburnu'na gelmiştir.
Hasan Kaçan İhsan Bey 58 58. bölümde yer alan Eylül'ün babası.
Kudsal Döşlüoğlu-Armağan Döşlüoğlu İkizler 17-20, 39 İskender'in yanında çalışan ikiz kardeşler. Mafya yancısıdırlar. Aynı zamanda Vice City çocuklarıdırlar.
Nadir Sarıbacak Joker'in Babası 103 103. bölümde yer alan Joker'in babası. Oğlu Edward Scissorhands ile Erdal Bakkal'dan Joker'e kız istemiştir. Oğlu Heath Ledger'ın Joker'ini kendisi ise Jack Nicholson'ın Joker'ini canlandırmıştır.
Organ Mafyası 103. bölümde yer alan suçlu.
Engin Alpateş Joseph Goebbels 48 48. bölümde yer alan III. Reich propaganda bakanı.
Hasan Şahintürk Jül Sezar 48. bölümde yer alan Roma imparatoru. Roma İmparatorluğu'nun ilk imparatorudur.
Kubat Kendisi 98 98. bölümde yer alan halk kahramanı.
Cemal Hünal Mafya Babası 4 4. bölümde yer alan karakter. Küçük çaplı bir mafya babasıdır.
Ayberk Atilla Memur 40 40. bölümde yer alan ve Türk Devlet Daireleri Şikayet Kurumu'nda çalışan memur.
Metin Üstündağ Kendisi 100 100. bölümde yer alan yazar.
Pınar Dikici Mine 89 89. bölümde yer alan Dosto'nun sevgilisi.
Mithat Körler Kendisi 54 Eylül'ün babası. 54. bölümde yer almıştır.
Naci Adıgüzel Muharrem Ayhan 69 69. bölümde yer alan iş insanı ve toptancılar kralı.
Timur Acar Namık 85 85. bölümde yer alan köylü. Niğde'ye taşınan Leyla'ya talip olmuştur.
Halit Akçatepe Noel Baba/Nail Dede 39 Yılbaşı özel bölümü olan 39. bölümde yer alan kurgusal kahraman.
Nurhan Damcıoğlu Kendisi 84 84. bölümde yer alan ve Yangın Var şarkısını söyleyen şarkıcı.
Orhan Ölmez Kendisi 100 100. bölümde yer alan ve Kireçburnu'nun Kurtuluşunun 100. Yıldönümü kutlamalarında sahneye çıkan şarkıcı.
Özge Borak Asuman Dabak Pakize 68 68. bölümde yer alan İskender'in karısı. Almanya'dan Kireçburnu'na geri dönmüş fakat burada yapamayacağını anlayınca Almanya'ya tekrar gitmiştir.
İdil Fırat Peri 102 102. bölümde yer alan mahalleli. İskender ile bir markette tanışmış ve arkadaşlık kurmuşlardır. İskender kendisinden hoşlanmış, evli olduğunu bilmeden içini ona açmıştır. Bunun üzerine İskender ile muhabbetini kesmiştir.
Zafer Algöz Prodüktör 5 5. bölümde yer alan televizyon programı yapımcısı. Mecnun'u televizyon yıldızı yapmak istemektedir.
Ceyhun Yılmaz Radyo Programcısı 48 48. bölümde yer alan radyo programı sunucusu. Radyo 91'de çalışmaktadır.
Derya Alabora Resim Öğrencisi 81 81. bölümde yer alan ve resim yapmayı öğrenmek için özel hoca olarak Eylül'ü tutan kişi.
Goncagül Sunar Sabiha 10 10. bölümde yer alan pavyon şarkıcısı. İskender'in eski sevgilisidir.
Şükran Ovalı Sena 77 77. bölümde yer alan Leyla'nın üniversite arkadaşı.
Sermet Erkin Kendisi 9 9. bölümde yer alan ünlü illüzyonist.
Hande Doğandemir Şans 94 94. bölümde yer alan herkese şans getiren kız. İskender'in taksisinin bagajından çıkmıştır.
Selin Şekerci Şekerpare 17 17. bölümde yer alan ve oyuncu seçmeleri için İstanbul'a gelen İzmirli kız. İsmail ile duygusal bir yakınlaşma yaşamıştır.
Bekir Çiçekdemir Şeytan 79 79. bölümde yer alan ve Mecnun'un ruhunu satın alan adam.
Değer Soysal Spiker Birçok bölümde yer alan AT TV spikeri.
Perihan Savaş Kendisi 33 33. bölümde yer alan ve Gerçek Kesit programındaki gibi olayları sunan kişi.
Onursal Yıldırım Tabip Efendi 100 100. bölümde yer alan doktor beyin dedesi. Hidayet'in tedavisi için Mecnun ve ekibinin onun eserinin kayıp sayfalarına ulaşması gerekmektedir.
Önder Açıkbaş Terapist 8 8. bölümde yer alan ve Leyla'ya terapi seansları uygulayan terapist.
Özgür Çevik Tolga 49 49. bölümde yer alan gezgin. Motosikleti ve karavanı ile dünyayı dolaşıp gezi dergileri için fotoğraf çeker. Mecnun'un yaptığı kısa bir araştırmayla Benjamin olduğu ortaya çıkmıştır.
Sinan Albayrak Tom Waits 98 98. bölümde yer alan sahte Tom Waits.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]