Kurt (film, 1994)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Wolf , Mike Nichols tarafından yönetilen ve Jack Nicholson, Michelle Pfeiffer, James Spader, Kate Nelligan, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Eileen Atkins, David Hyde Pierce ve Om Puri'nin oynadığı 1994 Amerika yapımı romantik korku filmidir . Jim Harrison, Wesley Strick ve Elaine May (adı geçmedi) tarafından yazılmıştır.[1] Müzikleri Ennio Morricone tarafından bestelendi ve sinematografi Giuseppe Rotunno tarafından yapıldı.

Wolf yurtiçinde 65 milyon $ ve uluslararası alanda 66 milyon $ hasılat elde etti ve dünya çapında toplam 131 milyon $ hasılat elde etti.

Wolf, Jim Harrison ve Wesley Strick'in senaryosuyla En İyi Yazarlık dalında Satürn Ödülü kazandı ve En İyi Korku Filmi, En İyi Erkek Oyuncu (Jack Nicholson), En İyi Kadın Oyuncu (Michelle Pfeiffer)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (James Spader) ve En İyi Makyaj (Rick Baker). kategorilerinde 5 Satürn Ödülü'ne daha aday gösterildi.,

Ennio Morricone, Sinema Filmi veya Televizyon için Yazılan En İyi Enstrümantal Kompozisyon dalında Grammy Ödülü'ne aday gösterildi.

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]