Kurso de Esperanto

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Kurso de Esperanto
Kurso de Esperanto.png
Kurso de Esperanto ana menüsü (GNU/Linux lisanslı)
Geliştirici(ler) Carlos Alberto Alves Pereira
Kararlı sürüm 3.02
İşletim sistemi Linux, Mac OS X, Windows
Tür Eğitim teknolojisi
Lisans GNU GPL
Resmî sitesi kurso.com.br

Kurso de Esperanto Yapay bir dil olan Esperanto dilini öğretmek amacıyla üretilmiş, özgür ve açık kaynak kodlu yazılımlı, on iki ünitelik dil öğretim seti. Bu dile tamamen yabancı olanların, optimize edilmiş alıştırmalar sayesinde, iki haftalık süre zarfında dilin temel kurallarını öğrenmesini amaçlar.

Yazılım, teleaffuzu geliştirmek için, alıştırmalarda geçen tüm kelimeler için dinleme ve konuşma testleri kullanır. Kullanıcı, cihazının mikrofonunu kullanarak kendi konuşmasını kaydedebilir. Kendi telaffuzunu orijinaliyle karşılaştırabilir. Sesli alıştırmalar, çeşitli sanatçıların seslendirdiği şarkılarla da desteklenmektedir. Her ünitenin sonunda, öğrenciler işlenen konu ile ilgili sınava girebilir ve öğrendiklerini test edebilirler.

Kurso de Esperanto diğer birkaç kurla birlikte, Quebec Esperanto Society tarafından geliştirilmiş 10 saatlik kursları ihtiva eder. Program, Mac OS X, Windows ve çeşitli Linux dağıtımları yazılımlarında çalışmaktadır. Kurso de Esperanto 23 ayrı dilde hizmet vermektedir. Gönüllülerin çalışmalarıyla bu sayı gittikçe artmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]