Kullanıcı mesaj:Veselov350

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Vesely35 sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Veselov350, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Birkaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

--Karşılayıcı (mesaj) 12.49, 14 Haziran 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Merhaba, Türkçe Vikipedi'mize hoş geldiniz ve kazandırdığınız maddeler için teşekkürler. Bir sorunuz olursa çekinmeden bana veya başka bir devriyeye/hizmetliye sorunuzu sorabilirsiniz. İyi vikiler Face-smile.svg evrifaessa ❯❯❯ mesaj 07.43, 15 Haziran 2020 (UTC)

"Kiev" hakkında[kaynağı değiştir]

Kiev hakkında şablon ve madde değişikliğiniz, kategori taşımanız çok dikkatimi çekti. Vikipedi'de bu tarz değişiklikler tartışılarak yapılmaktadır. Önce maddenin tartışma sayfasında tartışılmalı, Vikipedi:Sayfa taşıma talepleri sayfasında talep oluşturulmalıdır. İyi çalışmalar.  Emin Savaş  mesaj 16.44, 8 Temmuz 2020 (UTC)

İlgili bütün değişiklikleri geri aldım, uyarınız için teşekkürler. --Vesely35 (mesaj) 16.47, 8 Temmuz 2020 (UTC)
Rica ederim :). Bu arada imzanızın "mesaj" bağlantısı çalışmıyor haberiniz olsun. İyi çalışmalar...  Emin Savaş  mesaj 16.49, 8 Temmuz 2020 (UTC)
Ah pardon. Mesaj sayfasında olduğumuzu unutmuşum. Son kez iyi çalışmalar kusura bakmayın.  Emin Savaş  mesaj 16.50, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Rus Ukrayna Savaşı şablonu ve kullanımı hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Vesely35, iyi akşamlar.

Rusya-Ukrayna gerginliği üstüne yaptığınız değişiklikleri fark ettim, ellerinize sağlık. Güzel de bir şablon oluşturmuşsunuz ve şablonu gerekli maddelere eklemişsiniz fakat Yeni Soğuk Savaş maddesine bu şablonun eklenmesine karşıyım, neden? Yeni Soğuk Savaş süresince sadece Ukrayna üstünde değil; Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, Somali'de, Yemen'de, Afganistan'da, bunlarla birlikte Afrika'nın çeşitli yerlerinde, uyuşturucu ticaretiyle iltisaklı ülkelerde sıcak çatışma, vekâlet savaşları yaşanıyor ve olayların dönüp dolaşıp geldiği yer Yeni Soğuk Savaş. Mesela Meksika'da süren uyuşturucu savaşları içinde İran Devrim Muhafızlarının rol oynadığını yazıyor bazı kaynaklar. Los Zetas ile Hizbullah'ın iş birliği içinde olduğunu söylüyorlar ve bununla ilgili ciddi kaynaklar da mevcut. Böyle bir maddeye üst üste bu şablonları eklersek, maddenin düzenini baştan aşağıya bozmuş oluruz. Önemli bir şablon oluşturmuşsunuz ve örnek veriyorum bu şablonun Donbass Savaşı maddesinde kalması çok iyi olur ama Yeni Soğuk Savaş'ta ya bir başlık oluşturup bu savaşın etkilerini yazmalıyız ya da ayrıca bakınız kısmına şablonun ana maddesini eklemeliyiz diye düşünüyorum. Bu yüzden sizi bilgilendirmek istedim ve izninizle bu mesaj sonrası şablonu maddeden çıkarıyorum.

Bunun ötesinde bu tip uluslararası ilişkileri ilgilendiren konularda iş birliği yapmak isterseniz bir mesaj uzaktayım :) Saygı ve sevgilerimle, iyi çalışmalar.--Göktürk97 (mesaj) 17.43, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Merhaba, evet bahsi geçen şablonu maddeye eklerken söylediklerinizi ben de fark ettim. Şablonun orijinal kaynağı olan İngilizce vikide maddenin şablona eklenmiş olması nedeniyle eklemiştim fakat şablonun Yeni Soğuk Savaş maddesinden çıkarılması söylediğiniz gibi daha mantıklı görünüyor. Böylelikle gereksiz bir şablon kalabalığının da önüne geçmiş oluruz. Geri bildiriminiz ve desteğiniz için teşekkür ederim. ----Vesely35 (mesaj) 18.15, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
Birkaç gündür Eurovision hakkında oluşturduğunuz sayfaları son değişikliklerde görüyorum. İyi çalışmalar :)-- evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.58, 28 Temmuz 2020 (UTC)