Kullanıcı mesaj:TheCountTR

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

'Lütfen yeni mesaj eklerken "==başlık==" şeklinde başlık eklemeyi unutmayınız.'

Hoş Geldin![kaynağı değiştir]

Hoş Geldin TheCountTR!

Merhaba, tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü Vikipedi'ye hoş geldin!

 • Bu ansiklopedi beş ana madde üzerinde şekillenir, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar vardır.
 • Katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyin.
 • Vikipedi'nin yazım kuralları basittir. Ne şekilde madde yazabileceğiniz biçem el kitabında ayrıntılı olarak açıklanıyor.
 • Herhangi bir sorun olursa, yardım sayfalarına bakabilirsin.
 • Diğer kullanıcılardan yardım istemekten çekinmeyin; yeni bir katılımcıya yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.
 • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarındaki yazılarınıza, ansiklopedi maddeleri hariç, lütfen imza atmayı (~~~~) ihmal etmeyin.
İletişim
için
Köy çeşmesi
Ortak çalışma alanı
Topluluk portali
Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsanız
VikiKaynak
Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsanız
VikiSözlük
Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsanız
VikiKitap
Özlü sözleri eklemek istiyorsanız
VikiSöz
En çok sorulan... Burada
Bulmak istediğim konuya nasıl erişirim? Gezinti
Bir madde için ekleme yapacağım ama telif hakları sorunu ne olacak? Kaynaklar
Madde hakkında nasıl tartışırım? Tartışma sayfasını kullanın
Bir madde için yapıcı eleştiri nasıl yapılır? Tavsiye
Bir kullanıcı ile sorunum var. Ne yapmalıyım? Nezaket (saldırı yasaktır) ve Sorun çözümü

Kolay gelsin... --'''MEOGLOBAL''' (mesaj) 13:31, 18 Nisan 2012 (UTC)

Sayfa Taşıma[kaynağı değiştir]

Merhabalar, TheCounttr. Tüm köyler için tek tek istek belirtmek yerine bir istek yeterli olabilirdi. Tüm köy adları için taşıma işlemi yapılabilir. Sizden ricam yeni istek eklememeniz. İyi vikiler.Sadrettinmesaj 16:04, 9 Mayıs 2012 (UTC)

sayfa taşıma bağlantısı (ingilizce ama Türkçede de hemen hemen böyle.)

Taşıma işlemini her kayıtlı kullanıcı yapabilir. Adını değiştirmek istediğiniz maddeye gidin. Üstteki ok işaretine tıklayınca "taşı" bağlantısı görünecektir. "Taşı" bağlantısında açılan sayfada, sayfanın yeni ismini yazıp geçmişiyle birlikte taşıyabilirsiniz. Olmazsa, köy adlarını daha sonra değiştiririm. Kolay gelsin. --Sadrettinmesaj 16:16, 9 Mayıs 2012 (UTC)

Rica ederim, iyi vikiler.--Sadrettinmesaj 16:22, 9 Mayıs 2012 (UTC)

Kullanıcı sayfaları[kaynağı değiştir]

 • Kullanıcıların alt sayfaları (Kullanıcı:KullanıcıAdı/SayfaAdı şeklinde bulunan sayfalar) nasıl oluşturuluyor? Bu imzasız yazı TheCountTR (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Arasa slash yani çapraz işareti ekleyerek. Mesela şöyle Kullanıcı:TheCountTR/Deneme sayfası 1 gibi.. Bir de rica etsem, Güçlü Soydemir'i biraz daha kendi cümlelerin ile yeniden düzenler misin? Teşekkürler...--inc.еle. vposta 23:58, 28 Mayıs 2012 (UTC)
Burada da gerekli bilgiler var. --inc.еle. vposta 23:59, 28 Mayıs 2012 (UTC)
Yardımınız ve link için teşekkürler. Güçlü Soydemir sayfasına Rastgele madde'den denk geldim kaynaksız olarak işaretledim, maalesef kişi hakkında bilgim yok. TheCountTRfısılda 00:06, 29 Mayıs 2012 (UTC)
Anladım. Yani kopyala yapıştır olmuş biraz, değişiklikleri bu nedenle geri almak gerekli. Belki hani kendi cümlelerin ile aktarırsın diye söyledim. Yoksa canın nasıl istiyorsa tabi. Kolay gelsin...--inc.еle. vposta 00:07, 29 Mayıs 2012 (UTC)
Sanırım yanlış anlaşılma oldu, sayfasındaki sadece kaynaksız etiketi benim. Sayfada ip adresi tarafından yapılan değişiklikler bana ait değil. :) TheCountTRfısılda 00:14, 29 Mayıs 2012 (UTC)
Gerçekten kusura bakmayın. Ona dikkat etmemişim. İyi çalışmalar.--inc.еle. vposta 00:17, 29 Mayıs 2012 (UTC)
İnsanlık hali, önemli değil. İyi çalışmalar. TheCountTRfısılda 00:19, 29 Mayıs 2012 (UTC)

Polis Rütbeleri[kaynağı değiştir]

 1. Şablon:Polis rütbe şablonu yerine Şablon:Polis rütbeleri oluşturdum, sanırım Şablon:Polis rütbe şablonunun kullanıldığı bir yer kalmadı, şablonun kullanılıp kullanılmadığına nerden bakıyoruz?
 2. Şablon:Polis rütbeleri şablonunu en:Template:Royal and noble ranks şablonunu örnek alarak oluşturdum, ilk önce her sayfa için ayrı ayrı bilgi kutusu oluşturdum ancak adil kullanım nedeniyle resimler kaldırıldı. Şablon olarak yapıncada adil kullanım nedeniyle kaldırıldı. Birden fazla yerde kullanılan bilgi kutularına veya şablonlara resim koyulamıyor mu?
 3. Komiser yardımcısı sayfasını Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında yazılan şekilde Komiser Yardımcısı olarak değiştirdim sonrasında Vikipedi kuralları gereğince ynin küçük yazılması gerektiğini gördüm ondan sonra Polis memuru ve Emniyet amiri başlıklarını değiştirmedim ancak Kıdemli Başpolis gibi bazı başlıklarında ikinci kelimenin ilk harfi büyük. Başlıkların adlarının ayarlanması gerekiyor.
 4. Komiser yardımcısı sayfasını taşırken Vikipedinin sayfa taşıma işlemini bilmiyordum, sayfa içeriğini taşıdım. Sanırım geçmişlerin birleştirilmesi gerekiyor.

TheCountTRfısılda 17:03, 29 Mayıs 2012 (UTC)

 1. Buradan
 2. AK dosyaları sadece "kendi" maddelerinde kullanılmaktadır. Şablon, kullanıcı sayfası yahut listelerde, başka maddelerde kullanılmaz.
 3. Buradan taşıma talebinde bulunabilirsiniz.
 4. Geçmiş birleştir şablonu ekleyebilirsiniz eski maddeye. Kolay gelsin.--RapsarEfendim? 17:09, 29 Mayıs 2012 (UTC)
 1. Sayfaya hızlı silme Ş2 şablonunu ekledim.
 2. Dosyanın AK sözleşmesine şablonun adını eklemiştim yinede AK ihlali oluyor mu?
 3. Taşıma taleplerinden önce isimlerin nasıl olması gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?
 4. Maddedeki yönlendirmeyi kaldırım geçmişi birleştir şablonunu ekledim. TheCountTRfısılda 17:24, 29 Mayıs 2012 (UTC)
Şablonlarda AK dosyası kullanımı her türlü ihlal olur. Dediğim gibi sadece kendi maddelerinde kullanılabilirler. Galatasaray logosu sadece Galatasaray'da (branşlar da aynı logoyu kullanıyorsa ve ayrı maddeleri varsa onlarda da) kullanılabilir; ancak kulübün 2011-12 sezonunu anlatan maddede kullanılamaz. Taşıma talebi yapmak için orada yazanları uygulasanız yeterli, basit bir işlem zaten. "Yeni talep ekleyin" kısmına basın, devamı gelir :)--RapsarEfendim? 18:22, 29 Mayıs 2012 (UTC)
Komiser YardımcısıKomiser yardımcısı mı hangi düzgün karar verememiştim ama Superyetkin karar vermiş :D, şimdi çıkacam ama geldiğimde ayarlarım diğerlerinide. Sayfa adları değiştiğindne şablonda değişecek zaten :) Yardımınız için teşekkürler. TheCountTRfısılda 18:27, 29 Mayıs 2012 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Yetkilendirme için teşekkürler. TheCountTRfısılda 02:19, 27 Ocak 2015 (UTC)

kolay gelsin. --kibele 09:08, 27 Ocak 2015 (UTC)

Telif hakkı ihlali[kaynağı değiştir]

Çapanoğulları ve Pontus Rum Çeteleri sayfalarının tamamı başka bir kaynaktan kopyalanarak alınmış. Sayfaya Şablon:Sil etiketi koydum. Sayfalara Şablon:Telifihlal mi koymam gerekiyor yoksa Hızlı sil şablonu uygun mu? TheCountTRfısılda 13:14, 27 Ocak 2015 (UTC)

TheCountTR telifi gördüğünüz adresi de sil etiketine eklerseniz iyi olur. teliften eminseniz sil olarak etiketlemenizde sakınca yok. emin değilseniz ve incelenmesini istiyorsanız telifihlal kullanabilirsiniz. teşekkürler. --kibele 13:45, 27 Ocak 2015 (UTC)
Teliften eminim, Çapanoğulları başlığı kaldırılmış, Pontus Rum Çeteleri konusu ise Pelin İskender Kılıç'ın Samsun ve Çevresinde Pontus Çetelerinin faliyetleri ve Hükümetin uygulamarı makalesinin Özet kısmı ve sf 488'den kopyalanarak oluşturulmuş. TheCountTRfısılda 21:35, 27 Ocak 2015 (UTC)

Kategori[kaynağı değiştir]

Kategori sayfalarına tanım eklenebiliyor mu? Yönergede bu konu hakkında birşey yazmıyordu. Eklenemiyorsa Kategori:Sağlık_ekonomisi'nin düzenlenmesi gerekiyor. TheCountTRfısılda 04:06, 29 Ocak 2015 (UTC)

Merhabalar TheCountTR, dikkatin için çok teşekkürler. Dediğin gibi böyle bir kullanımımız yok. Sadece mesela Fenerbahçeli futbolcular kategorisinde bu kategoride Fenerbahçede oynamış futbolcular bulunmaktadır gibi bir ibare olabilir! Onun dışında hiçbir ibare ye yer vermiyoruz. Dikkatin için tekrar teşekkürler ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 04:10, 29 Ocak 2015 (UTC)