Kullanıcı mesaj:Susertdemir

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin[kaynağı değiştir]

Bu su soğuk değil. cesur ol!
  • İlk maddeni hemen yazabilirsin! Hata yapmaktan korkma ve cesur ol! Sana yardım etmeye hazır çok sayıda kullanıcımız var.
  • Vikipedi'de metin biçimlendirmesi (örn: kalın yazı, eğik yazı) için basit kurallar vardır. Bunları öğrenmek için programlama bilmek veya teknik deneyime sahip olmak gerekmez. Vikimetin sayfasından kuralları hemen öğrenebilirsin. Deneme yapmak istersen deneme tahtanızı kullanabilirsin. Sayfa nasıl yazılır? sayfasında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Temel deneyimi kazandıktan sonra Biçem El Kitabı sayfasından maddelerin nasıl yapılandırılması gerektiği konusunda çok sayıda bilgi alabilirsin.
  • Vikipedi'de yapacak çok iş var! Gördüğün içerik ve yazım hatalarını düzeltebilir, ilgilendiğin konuları ekleyebilir, olanları geliştirebilirsin. Topluluk Portali sayfamızda yapılmayı bekleyen işlerin bir listesini bulabilirsin.
  • Vikipedi'nin çoğu kişinin alışık olmadığı bir lisans politikası vardır. Bu politikaya göre bazı istisnalar dışında Vikipedi'ye kendi yazmadığın bir metni eklememen, her şeyi kendi ifadelerinle yazman gerekir. Aynı şekilde lisans durumunu bilmediğin resim ve ortam dosyalarını Vikipedi'ye yüklememen gerekir. Tüm bu metin ve dosyalar telif hakkı ihlali nedeniyle silinir. Resim veya ortam dosyasını kendin ürettiysen, özgür lisanslar arasından seçim yaparak yükleyebilirsin.
  • Tüm soruların için Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları seni bekliyor. Eğer burada yanıtlanmayan bir sorun varsa Danışma Masası sayfasına başvurabilirsin. Bunun dışında IRC'deki #wikipedia-tr kanalındaki kullanıcılar da sana yardımcı olacaktır.
  • Diğer ansiklopedi kullanıcılarına kendinle ilgili bilgiler vermek istersen kullanıcı sayfana Babil kutuları koyabilirsin. * Diğer kullanıcıların sayfalarına gidip "Mesaj" sekmesine ve sonrasında "+" düğmesine tıklayarak onlara mesaj gönderebilirsin. Yazdıklarının sonuna ~~~~ koyarak imza atman gerekir. Ayrıca lütfen diğer kullanıcılarla iletişimde nezaketi elden bırakmaman ve olumsuz kişisel yorumlarda bulunmaktan kaçınıp içeriğe odaklanman gerektiğini unutma!
  • Kolay gelsin!

Çalışma sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba Susertdemir, kullanıcı sayfanızda çalışma yaptığınızı gördüm, bu çok güzel bir şey ancak kullanıcı sayfaları yerine daha rahat çalışabileceğiniz bir alana ihtiyacınız var. Örneğin üzerinde çalıştığınız madde için kendinize bir çalışma sayfası oluşturabilirsiniz. Buraya tıklayarak dilediğiniz madde üzerinde çalışabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kopyala+yapıştır yaparak üzerinizde çalıştığınız maddenin kaynak kodunu çalışma sayfanıza taşımak. Eğer uygun görürseniz sizin adınıza bu işlemi ben de yapabilirim. Ayrıca istediğiniz Vikipedi ile ilgili sorularınızı, sorunlarınızı bana veya başka bir kullanıcıya bildirerek yardım alabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. --Ali Haydar (mesaj) 19.58, 17 Aralık 2019 (UTC)

siz eklerseniz çok sevinirim, daha çok iyi kullanamıyorum çünkü vikipediyi. Susertdemir (mesaj) 10.50, 18 Aralık 2019 (UTC)

  • Cevap Cevap Sizin için ekledim, Vikipedi profilinize girdiğinizde çalışma sayfanıza giden bir kısayol göreceksiniz oradan çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca size Vikipedi ile ilgili iki eğitim videosu önermek istiyorum. Kaynak gösterme ve kategori ekleme bir madde için temel gereklilikler bunları aşağıda verdiğim bağlantılara tıklayarak izleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 11.03, 18 Aralık 2019 (UTC)

çok teşekkür ederim, izleyeceğim. İyi günler Susertdemir (mesaj) 11.11, 18 Aralık 2019 (UTC)