Kullanıcı mesaj:Ravages/Arşiv

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hoş geldin Ravages![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg ilk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
 • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
 • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
 • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
 • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
 • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
 • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
MediaWiki logo without tagline.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Bahar (yine ben!) 20:22, 22 Mart 2007 (UTC)

Crystal Clear app error.png
Lütfen çok kısa içerikli maddeler oluşturmayınız; taslak kriterlerini sağlamadıkları için silineceklerdir. Yarattığınız maddelerin silinmesini önlemek için en az üç-beş cümleden oluşan ve maddenin ele aldığı konuyu nitelikli bir biçimde tanımlayan bir bilgi girişi yapmanız uygun olacaktır. Taslaklar hakkında daha fazla bilgiye Vikipedi:Taslak sayfasından ulaşabilirsiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

kibelemesaj 21:39, 9 Mart 2008 (UTC)

DIN 4844-2 Warnung vor einer Gefahrenstelle D-W000.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! --M. M. ileti 14:54, 27 Nisan 2008 (UTC)


Çift madde[kaynağı değiştir]

Merhaba, lütfen aynı kişiler için Vikipedide iki ayrı madde açmayınız. Bir madde açıp bir başka ismi o maddeye yönlendirebilirsiniz. Teşekkürler, --Manco Capac 08:24, 30 Ocak 2009 (UTC)

Eksik lisans, kaynak ve adil kullanım bilgileri[kaynağı değiştir]

İyivikiler... homonihilis // ileti 20:07, 12 Şubat 2009 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

 • Herhangi bir konudaki sorunuzu Danışma masasına yazabilirsiniz. İsminize renk yapmakla ilgili olarak; biraz html dili bilmeniz gerekmektedir. Renk kodlarını bu sayfadan görebilir, diğer kullanıcıların imzalarına bakarak kendi renklerinizi oluşturabilirsiniz. (Umarım benim imzamı taklit etmezsiniz? Face-smile.svg ) İyi geceler.  Levent İleti Katkılar   22:21, 14 Şubat 2009 (UTC)

Muratsahinmesaj 11:19, 16 Şubat 2009 (UTC)

Eksik kaynak bilgisi ve adil kullanım gerekçesi[kaynağı değiştir]

İyivikiler... homonihilis // ileti 07:24, 19 Şubat 2009 (UTC)

Nuvola apps important yellow.svg
Lütfen çok kısa içerikli maddeler oluşturmayınız, bu tür sayfalar taslak kriterlerini sağlamadığı için silinir ya da silinmek üzere işaretlenir. Yarattığınız maddelerin silinmesini önlemek için biraz daha kapsamlı bilgi yazmanız uygun olacaktır. Taslaklar hakkında daha fazla bilgiye Vikipedi:Taslak sayfasından ulaşabilirsiniz. Ancak zengin içerikli madde eklemek adına da telif ihlalinde bulunmamaya çalışmalı ve eklediğiniz içeriğin ansiklopedik ve kayda değer olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu hassas konuyla ilgili olarak Telif hakları sayfasını da inceleyebilirsiniz.
Teşekkürler, iyi çalışmalar. -  Levent İleti Katkılar   20:06, 21 Şubat 2009 (UTC)

Mrrhaba[kaynağı değiştir]

 • Silinmek üzere işaretlediğiniz maddelerin içeriğini (eğer küfür vb. yoksa) boşaltmazsanız incelenmesi daha kolay olur.. Teşekkürler, iyi çalışmalar.  Levent İleti Katkılar   06:26, 25 Şubat 2009 (UTC)

bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Vikipedi ile ilgili istatistiksel bilgilerinizi burada bulabilirsiniz. --M. M. ileti 20:36, 28 Şubat 2009 (UTC)

Yüklediğiniz resim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yüklediğiniz Dosya:Toshiba.PNG'nin telif hakkı saklıdır. Lütfen böyle resimlere özgür lisans etiketi koymayınız ve bunları maddeler dışında kalan sayfalarda kullanmayınız. Teşekkürler. --Yabancımsj 23:13, 28 Şubat 2009 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Düzenlediğiniz 1622-1639 Osmanlı-İran Savaşı maddesine çalışma var şablonu koymuşsunuz. Çalışmanız devam ediyor mu acaba? İyi vikiler--Merube 89msj 20:10, 7 Mart 2009 (UTC)

 • İlginiz için teşekkür ederim. Öncelikle düzenleme için elinize sağlık, yalnız bundan sonra maddelere kategori de eklerseniz güzel olur. Güzel çalışmalarınız için bir kez daha teşekkür ederim. İyi vikiler, iyi çalışmalar.--Merube 89msj 21:15, 8 Mart 2009 (UTC)
 • Merhabalar, çalışmalarınız için teşekkür ederim. Baktım ki son değişikliklerde çok yoğun olarak adınız mevcut. Oysa Muş (il) maddesinde yaptığınız onca değişiklik sadece bir tırnak işaretini defalarca değiştirmekten ibaret. Sonuçta bu da bir katkı, teşekkür ediyoruz. Ancak bu yaptığınız şey hem sizi yorar, hem de son değişikliklerdeki vandallıkların kaybolup gitmesine ve gözden kaçmasına sebep olur. Lütfen böyle küçük değişiklikler için onca değişiklik yapmaktan sakının. Bu bir kural değildir ama uymanızı şiddetle tavsiye ederim. İyi çalışmalar. Face-smile.svg – ♪♫Berkay0652|ileti 15:34, 22 Mart 2009 (UTC)

Lütfen mesajlarınızı çıkarmayınız.[kaynağı değiştir]

Crystal Clear app error.png
Kendi mesaj(laşma) sayfanızdaki içeriği değiştirmekte özgür olmakla birlikte, size gönderilen mesajları silmeniz Vikipedi'de hoş karşılanmayan bir tutumdur. Takdir edersiniz ki, diğer kullanıcılarla olan yazışmalarınızı, hem sizin hem de diğer kullanıcıların kolaylıkla takip edebilmesi açısından mesaj sayfanızdaki içeriğin silinmemesi gerekir. Aslında yaptığınız, tam olarak bir silme de olmayıp, sayfayı boşaltmaktan ibarettir. Zira, silme işlemini sadece hizmetliler gerçekleştirebilir. İsterseniz, mesaj sayfanızı burada anlatıldığı şekilde arşivleyebilirsiniz. Maddeleri taşıma ve yeniden adlandırma hakkında daha fazla şey öğrenmek için bu yardım sayfasına da bir göz atabilirsiniz.

--Yabancımsj 15:46, 22 Mart 2009 (UTC)

Resim telif uyarısı[kaynağı değiştir]

Copyright-problem.svg
Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Yüklediğiniz resim telif hakları saklı veya "sadece ticari olmayan kullanıma açık", "izne tabii" veya "resmin değiştirilmesi sınırlandırılmış" olması ve adil kullanım politikaları dahilinde kullanılamayacak olması sebebiyle silinmiştir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Yardım:Resim yükleme, Vikipedi:Resim kullanım politikası ve Vikipedi:Resim telif etiketleri sayfaları da size yardımcı olabilir. Sorularınız için Vikipedi:Medya telif soruları sayfasını kullanabilirsiniz. Teşekkürler --İyivikiler... ho? ni! 20:41, 27 Mart 2009 (UTC)


Vikipedi proje kontrolü[kaynağı değiştir]

Katkınız için teşekkürler ancak sadece oradaki metinleri çeviriniz. Oradaki END, project, category_001= END #for example: metinlerini çevirmeniz sadece bir sonraki güncellemede belirli yerlerin çevirisi olmaması sorununa neden olacaktır. İlgili alman vikipedistin ne zaman güncelleme yapacağı belli olmadığı için bir an önce düzenlemenizi geri almak zorundayım. Kolay gelsin. İyi vikiler.--Onur Kayabaşı Sms 13:08, 28 Mart 2009 (UTC)

 • Tekrardan merhabalar,

Yine aynı madde hakkında bi maruzatım olacaktı. Kendi çevirinizi aktarmak istiyorum direkt: "Lütfen sadece sonunda ..._trwiki ismi olan değişkenleri çevirin.. Not ..._script= ile bitenleri çevirmeyin". Çalışmalarınızda başarılar.--Onur Kayabaşı Sms 17:42, 28 Mart 2009 (UTC)

Kategori[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Vikipedi:İş birliği projesi/Mart 2009 sayfasına bakarken, tarafınızca düzenlenen İnci Okumuş maddesinde kategori olmadığı dikkatimi çekti. Size zahmet maddeye kategori ekleyebilir misiniz? Diğer düzenlediğiniz maddelere bakmadım ama, onların arasında da kategorisiz maddeler varsa onlara da eklerseniz sevinirim. Ayrıca bundan sonra maddelere kategori eklemeyi ihmal etmeyin lütfen. İyi vikiler, iyi çalışmalar--Merube 89msj 18:12, 30 Mart 2009 (UTC)

 • Maddeye bakınca, vikipedi madde düzenine benzemediğini de farkettim. Mesela paragraf atlamak için br kodunu kullanmışsınız ama vikide bunu kullanmıyoruz. Ben maddeyi şimdi düzenliyorum, diğer düzenlediğiniz maddeleri de bu gözle inceleyebilirseniz sevinirim, iyi vikiler--Merube 89msj 18:14, 30 Mart 2009 (UTC)
 • Rica ederim gerek yok. Ufak düzenlemeler yaptım. Ancak diğer maddelerin kodlarını incelerseniz çok daha güzel olur. br koduna gerek yok, bir satır boş olacak şekilde enter ile satır atlamanız yeterli. Sormak istediğiniz hususlar olursa, elimden geldiğince seve seve yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar--Merube 89msj 18:34, 30 Mart 2009 (UTC)
 • Unutmadan, maddenin kaydadeğerliğinden emin olamadığımdan Kaydadeğerlik şablonu ekledim. Kategoriler için de elinize sağlık. İyi vikiler--Merube 89msj 18:36, 30 Mart 2009 (UTC)

Ödül[kaynağı değiştir]

Bu altın dodekahedron, çok genç yaşına rağmen Vikipedi'ye yetişkinlerden çok katkı yapan Ravages'e sunulmuştur.--Abuk SABUK♫ ♫ 22:35, 7 Nisan 2009 (UTC)

Cümle Çeşitleri[kaynağı değiştir]

Selamlar, lütfen çok kısa, taslak madde kriterlerini sağlamayabilecek maddeler girmeyin. (bkz Vikipedi:Taslak madde) Cümle çeşitleri için açtığınız küçük maddeleri bir başlık altında toplamanızı tavsiye ederim, daha güzel olur. Saygılar.. -Tembelejderha 16:29, 12 Nisan 2009 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

 • Şu sayfada çevrilmesi gereken yerler var. Çevirisine yardımcı olursanız sevinirim. İyigünler.--Reality006 14:35, 14 Nisan 2009 (UTC)
 • Gene aynı sayfada birkaç parça birşeyin çevrilmesi gerekmekte. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.--Reality006 12:02, 28 Nisan 2009 (UTC)
 • Çevrilecek birkaç yer var yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.--Reality006 11:50, 16 Mayıs 2009 (UTC)

Lütfen kısa madde eklemeyiniz.[kaynağı değiştir]

Nuvola apps important yellow.svg
Lütfen çok kısa içerikli maddeler oluşturmayınız, bu tür sayfalar taslak kriterlerini sağlamadığı için silinir ya da silinmek üzere işaretlenir. Yarattığınız maddelerin silinmesini önlemek için biraz daha kapsamlı bilgi yazmanız uygun olacaktır. Taslaklar hakkında daha fazla bilgiye Vikipedi:Taslak sayfasından ulaşabilirsiniz. Ancak zengin içerikli madde eklemek adına da telif ihlalinde bulunmamaya çalışmalı ve eklediğiniz içeriğin ansiklopedik ve kayda değer olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu hassas konuyla ilgili olarak Telif hakları sayfasını da inceleyebilirsiniz.
Teşekkürler, iyi çalışmalar. - M. M. ileti 22:41, 17 Nisan 2009 (UTC)

Java[kaynağı değiştir]

Tiësto[kaynağı değiştir]

He was later discovered by the general manager of Rotterdam-based Basic Beat Recordings.

cümlesini bana çevirip Tiësto maddesini çevirmeme yardım edermisiniz? <font="green">Travian<font="red">TM 8 Haziran 2009 14:28

Çeviri[kaynağı değiştir]

Tiësto released records on the sub-label Trashcan, founded by Arny, ve sonra Arny ile Guardian Angel alt-etiketini oluşturup popüler Forbidden Paradise serilerini sundular. Meanwhile from 1995 to 1996 he released four extended plays on Bonzai Jumps and XTC, sub-labels of Lightning Records. In 1997 Tiësto joined his friend Yves Vandichel on his sub-label, DJ Yves, a division of the now defunct Human Resource label XSV Music. In the fall of 1997, both Arny and Tiësto decided to leave Basic Beat and create their own parent label, now known as Black Hole Recordings, Trashcan was discontinued and Guardian Angel continued releasing music until 2002. Through Black Hole, Tiësto released the Magik series and also created two major sub-labels in 1998; In Trance We Trust and SongBird. From 1998 to 1999 Tiësto released music on Planetary Consciousness were he met A&R Hardy Heller and invited him to release some records on Black Hole. Tiësto later included the In Search of Sunrise series on SongBird. In 1999, Tiësto joined forces with fellow Dutch deejay Ferry Corsten to create the trance based duo of Gouryella. To highlight the importance in the expansion of the trance environment at the time, there were 20 different CD releases of the 4 Gouryella tracks from 9 different labels. Since November 1999 he performed monthly as a resident at Gatecrasher in Sheffield, one of the most popular clubs in England.

bu paragrafıda çevirir misiniz? Birde kişisel sayfanızda güreşle ilgilendiğinizi gördüm. Ben The Great Khali sayfasını çeviriyordum. Çeviriye sizde katılır mısınız? Özellikle New Japan Pro Wrestling başlığında takıldım kaldım. TravianTM 9 Haziran 2009 11:54

The Great Khali çeviri[kaynağı değiştir]

In August 2001, Singh was brought into New Japan Pro Wrestling (NJPW) by Team 2000 leader, Masahiro Chono, as Giant Singh, along with another big man, Giant Silva.

cümlesinin çevirisini bana yaparmısınız? TravianTM 9 Haziran 2009 21:31

Singh[kaynağı değiştir]

They were the tallest tag team in pro wrestling history at an average height of 7 ft 2½ in, and a combined weight of 805 lb. The two teamed up for the first time at the Tokyo Dome in October, labeled "Club 7" by Chono, and they defeated Yutaka Yoshie, Kenzo Suzuki, Hiroshi Tanahashi, and Wataru Inoue in a Handicap Match when Silva pinned Tanahashi and Inoue at the same time. Singh suffered his first loss in a tag match at the Tokyo Dome in January 2002 after Hiroyoshi Tenzan pinned him with a cradle. He suffered another big tag defeat during March, being pinned by Manabu Nakanishi after a German suplex pin. His most critical loss came in August at Tokyo Nippon Budokan when, after a falling out, he was pinned by Silva in a singles match.

çevirir misiniz. Diğer çevirileriniz çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Kolay gelsin. TravianTM 10 Haziran 2009 13:31

Dİscography[kaynağı değiştir]

During his career, Tiësto released four studio albums, after spending years searching for his personal style and working with DJs like Armin van Buuren (as Alibi) and Ferry Corsten (as Gouryella) he decided it was time to focus on his solo work. Tiësto's fame started to rise in the late 1990s after his set at the first ID&T Innercity party (Live at Innercity: Amsterdam RAI), and it continued to skyrocket in the early 2000s following his six-hour "Tiësto Solo" sets which he performed without other DJs or opening acts. His last three full-length releases broke the 70,000-unit mark, and the 2003 DJ mix Nyana hit 87,000, according to Nielsen SoundScan in mid-2008.

In 1994 he began releasing material on Noculan Records' sub-lables Chemo and Coolman. In late-1994 he signed to Basic Beat Recordings were he met Arny Bink, Tiësto released records on the sub-label Trashcan, founded by Arny, and later created the Guardian Angel sub-label with Arny in which they introduced the popular Forbidden Paradise series. Meanwhile from 1995 to 1996 he released four extended plays on Bonzai Jumps and XTC, sub-labels of Lightning Records. In 1997 Tiësto joined his friend Yves Vandichel on his sub-label, DJ Yves, a division of the now defunct Human Resource label XSV Music. In the fall of 1997, both Arny and Tiësto decided to leave Basic Beat and create their own parent label, now known as Black Hole Recordings, Trashcan was discontinued and Guardian Angel continued releasing music until 2002. Through Black Hole, Tiësto released the Magik (series) and also created two major sub-labels in 1998; In Trance We Trust and SongBird. From 1998 to 1999 Tiësto released music on Planetary Consciousness were he met A&R Hardy Heller and invited him to release some records on Black Hole. Tiësto later included the In Search of Sunrise (series) on SongBird and opened a new division of Black Hole; Magik Muzik was established in 2001 and it is the home of the mayor chart-topping songs by Tiësto, the sub-label began releasing exlusive material but has expanded since then.

Tiësto's first studio album, In My Memory produced five major hits in his career, the singles were "Dallas 4PM", "Flight 643", "Obsession", "Lethal Industry" and "Suburban Train". After becoming the "No. 1 DJ in the world" according to DJMag for three consecutive years, he released in 2004 his second studio album, entitled Just Be. The album contained a number one hit, its single "Traffic", which was the first instrumental track to reach the top spot in his homeland of Holland in 23 years. The album also brought a new trance anthem known as "Adagio for Strings", which is a remake of Samuel Barbers classical song "Adagio for Strings". In addition to this, a huge event made the release of the album Parade of the Athletes possible, the 2004 Summer Olympics Opening Ceremony in which he became the first DJ to perform live at the stadium. In 2007 Tiësto released his fourth studio album, Elements of Life, the album was a great success even though it had fewer singles, the album moved 72,000 units in its April release, according to Nielsen SoundScan.

şöyle üç paragraf versem çevirebilirmisiniz? Benim Tiësto diskografisi maddesinde açmam gereken çok fazla madde varda vakit yok. Sizin için bir problem olmaz dimi. Kolay gelsin. --Travian 11 Haziran 2009 21:38

Şablon hatası[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bu bölümde sözünü ettiğiniz bozukluğu daha ayrıntılı biçimde açıklayabilir misiniz? Hatayı görmeme yardımcı olursanız sorunla ilgileneceğim. Teşekkürler. --Superyetkinileti 09:37, 29 Temmuz 2009 (UTC)

Bazı şablonlar da zaman zaman vandalizme uğrayabiliyor Üzgün Demek ki o anlardan birine rast gelmişsiniz. İyi vikiler. --Superyetkinileti 20:13, 30 Temmuz 2009 (UTC)

Ronnie[kaynağı değiştir]

 • Merhabalar, ben Ronnie O'Sullivan maddesini çevirmeye çalışıyorum çeviri grubunada yazdım maddeyi senle birlikte çevirelimmi? --Trance55 19 Ağustos 2009 14:38
 • Ronnie O'Sullivan maddesinin İlk Yıllar bölümünde ikinci üçüncü ve dördüncü paragrafı çevirirmisin? --Trance55 24 Ağustos 2009 10:26
 • Teşekkür ederim yardımların için bir kaç çeviremediğim yer olabilri onlarıda size gönderirim bir işiniz yoksa. --Trance55 24 Ağustos 2009 14:08
 • Merhabalar ben bu sene boyunca hiç wikipediye giremeyeceğim bu yüzden çevirmeye çalıştığım Ronnie O'Sullivan maddesini siz çevirebilirmisiniz? Biliyorum çok işiniz var ama çeviremem derseniz mddeyi geri alıcam. --Trance55 3 Eylül 2009 13:21

VikiProje Otomobil[kaynağı değiştir]

 • Katıldığınız için teşekkürler. Projedeki çirkinliği mutlaka farketmişsinizdir, ben çok uğraştım. Başaramadım. Bir de siz dener misiniz? Kolay gelsin... --Kerem 233 (Mesaj | Katkılar) 14:47, 17 Eylül 2009 (UTC)

Ellerinize sağlık[kaynağı değiştir]

Çok sağolun ellerinşze sağlık. Kırmızıları yzın açmaya başlayacağım. Kusura bakmayın geç cevap verdim. --Trance55 18 Eylül 2009 22:01

Taslak yardımcısı[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages,

Önbelleğin boşaldığından emin misin, zira Monobook sayfan neredeyse boş, çakışma falan olmaması gerekir.

Manco'nun Recent2.js'si çalışıyor mu misal?

Vito Genovese 20:56, 17 Kasım 2009 (UTC)


İyi bari, düzelmesine sevindim. Manco bir yerlerde Türkçe karakter problemi nedeniyle AVT'nin olması gerektiği gibi çalışmadığını yazmıştı, şahsen test etme fırsatım olmadı. O tür bir problem yaşarsan aklında olsun diye not düşmüş olayım.

Sevgiler

Vito Genovese 01:11, 19 Kasım 2009 (UTC)

wikEd[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages,

wikEd bilgi sayfasının çevirisine niyetlendiğin için çok teşekkür ederim, bu devirde çeviri gibi angarya bir işle uğraşacak birilerini bulabilmek bir nimet gerçekten de. Çok sağol.

Bu wikEd'i uyarlarken kırpmam, eklemem, düzenlemem gereken yerler olacak. Sonra onları betiğin Türkçeleştirmesi için kullandığım terimlerle eşlemem gerekecek. Gerekecek oğlu gerekecek anlayacağın. O nedenle bu seferlik affına sığınarak hallediyorum sayfanın çevirisini, lakin seni bulmuşken ilk fırsatta konuyla ilgili başka bir işle kapını çalmaktan da kaçınmıyorum :)

Sevgiler

Vito Genovese 06:39, 22 Kasım 2009 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages,

Vikipedi:Reklam ilgini çekiyorsa el atabilirsin. Berkay'a ve sana havale edebilirim bu çeviri dilerseniz.

Sevgiler

Vito Genovese 17:09, 25 Kasım 2009 (UTC)

DAVET[kaynağı değiştir]

Replacement filing cabinet.svg

--Merhaba Ravages/Arşiv! Arşiv şablonunu geliştirme takımına katılmak isterseniz buraya adınızı ekleyip, buradan geliştirmeye başlayabilir veya şablonu kullanabilirsiniz. Teşekkürler. ----GôkTR001


Abi Olumlu oy attığın için çok teşekkür ederim. Benim bu adaylığım hepimiz içindi olsun kazanamadık ama vikipedia'da hizmete devam......--Türk Süvarisi ileti 20:55, 26 Ocak 2010 (UTC)

Davet[kaynağı değiştir]

CZE vs FRA (01) - 2010 European Men's Handball Championship.jpg VikiProje Spor Davetiyesi
İyi günler...
VikiProje Spor bünyesinde çalışmalara katılmak, Spor Portalı açılmasını teşvik ve yapılacakları belirlemek için projeye katılımınızı bekliyoruza[.]medileti 13:36, 6 Şubat 2010 (UTC)

koy cesmesi[kaynağı değiştir]

Nasıl yani anlamadım ? Çeviri isteklerine neden yazayım ki ? --Boyalikus 12:56, 9 Nisan 2010 (UTC)

Yok ben çeviririmde uğraşmak istemedim, gündemle ilgili bir mevzu.. Yeni prosedürler filan isteniliyordu, ona nazaran yazdım. Diğer yerler uygun gelmemişti. Görmek isteyen görür heralde, siz görmüşsünüz mesela sağolun. iyi çalışmalar.--Boyalikus 13:04, 9 Nisan 2010 (UTC)

Bilardo[kaynağı değiştir]

 • Mrb. Sanırım bilardo ile ilgileniyorsun. Rica etsem şu maddeyi düzenleyebilir misin?--Rapsar 10:16, 12 Mayıs 2010 (UTC)
Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu/Ahzaryamed desteğiniz için teşekkürler. Katkılara kaldığım yerden devam :) Hürmetler.--a[.]med»»ileti 22:25, 9 Haziran 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği projesine davet![kaynağı değiştir]

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!


2010'un 51. haftası için proje olarak Disney Karakterleri şablonundaki kırmızılıkların giderilmesi seçilmiştir.
Projeye katılmak

için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

E M P E R Y A N ⎝⏠⏝⏠⎠ 13:01, 19 Aralık 2010 (UTC)

Devriye şablonu[kaynağı değiştir]

Merhaba. {{Kullanıcı devriye}} ve {{Kullanıcı SD}} şablonlarını birleştirsek nasıl olur? --Superyetkinileti 22:37, 19 Aralık 2010 (UTC)

Şablonlar birleştirildi. Standart her zaman iyidir Face-smile.svg --Superyetkinileti 17:00, 20 Aralık 2010 (UTC)


Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages,

Oluşturmuş olduğunuz Dosya:Pazar.PNG adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden d9 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

Reality 11:33, 21 Haziran 2011 (UTC)

Selam Ravages, -daha önce bi kez araya girmiş olsam da :)- hizmetli oylamalarını kapatma işini bürokratlara bıraksak daha iyi olur. Biri yakında ilgilenecektir. Kolay gelsin. --Gökhan 22:46, 2 Ağustos 2011 (UTC)

Sultanlar Yolu[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages,

Sultanlar Yolu sayfasindaki bazı köylerin Wikipedia sayfaları mevcut değil. Bu köylere nasıl el atabiliriz ve köy vikipedi sayfalarını oluşturabiliriz.

Ben Hollandada oturduğumdan maalesef pek fazla meşgul olamıyorum.

Selam ve sevgiler,

Sedat Çakır 94.211.74.246 17:26, 3 Ağustos 2011 (UTC)

Paula Cox[kaynağı değiştir]

Paula Cox maddesine diğer bilgileri ekledim ve silme şablonunu kaldırdım. Uyarı için teşekkürler. Totenkopf division 16:39, 4 Ağustos 2011 (UTC)

Monobook[kaynağı değiştir]

Merhaba. Common.js dosyası tüm örgelerde ortaklaşa kullanılan betikleri içerdiğinden böyle bir dosya edinmenizi öneririm. css uzantılı dosyalar ise Vikipedi sayfalarının görünümünü özelleştirmek için kullanılıyor. Şunlar dışında özel kodlar eklememiz de olanaklı. Örneğin, benim dosyamda sol paneldeki (monobook) gezinti alt başlığındaki bağlantıları özelleştiren bir kod mevcut. İsterseniz siz de benzer betikler yazabilirsiniz. Bunun için Javascript bilmeniz yeterli. İyi vikiler. --Superyetkinileti 23:29, 6 Ağustos 2011 (UTC)

monobook[kaynağı değiştir]

 • Selam Kibele,

Rica etsem monobook ve vector sayfalarımı silebilir misiniz (G6: kullanıcı talebi)? O sayfaları common sayfasına taşıdım da Face-smile.svg. İyi vikiler. -Ravagesileti 12:41, 7 Ağustos 2011 (UTC)

tamamdır.. kolay gelsin. :) --ki bl 13:09, 7 Ağustos 2011 (UTC)
 • Bir soru da benden Face-smile.svg. Bu ad uygun değil sanırsam. Çünkü yaşayan ve tanınmış bir isim (Amerikan Güreşçisi). Bu isim de Amerikan Güreşçisi ve uygun olmayan kullanıcı adından dolayı engellenmiş. Gerisi size kalmış Face-smile.svg. İyi vikiler. -Ravagesileti 12:27, 13 Ağustos 2011 (UTC)
engellendi ravages.. teşekkürler. --ki bl 17:41, 13 Ağustos 2011 (UTC)

Silme isteği[kaynağı değiştir]

 • Selam Sabri76,

Bu sayfayı ve bu sayfayı G6: Kullanıcı talebi doğrultusunda silebilir misiniz? Arşivleri kaldırdım ve bütün mesajlarımı tek bir sayfaya topladım. Boş yere durmasınlar Face-smile.svg. İyi vikiler. -Ravagesileti 14:27, 11 Ağustos 2011 (UTC)

Tamamdır. Ben örneğin 100 baytı aştığında arşivliyorum, tavsiye ederimFace-smile.svg--вяí¢αи76ileti 09:38, 14 Ağustos 2011 (UTC)
 • Merhaba. Şunu görünce haber vermek istedim. Taslak madde kriterleri artık pek sıkı değil. Maddenin başlığını minimum düzeyde anlatıp anlatmadığına bakılıyor. Mesela burada kişinin makamı, mensubu olduğu siyasi parti ve doğum yeri belirtilmiş. Hiç yoktan iyidir, "Paula Coz, Bermudalı siyasetçi"den de bir farkı vardır, değil mi? Belli bir cümle sınırlaması da yok. Kontrol ederken bunlara dikkat etmeni rica edeceğim. Teşekkürler. --82 ~145 ileti 19:36, 14 Ağustos 2011 (UTC)
Bahsetttiğim taslak madde şablonunu çıkarma değil, sil şablonu ekleme :) Yani bir cümlelik maddeler de yeri geldiğinde taslaktır. --82 ~145 ileti 20:48, 14 Ağustos 2011 (UTC)

Engin Baytar[kaynağı değiştir]

 • Selam Vikiçizer,

Engin Baytar maddesindeki şu değişikliğiniz ile ilgili bir sorum olacaktı. Bazı yerlerde önemli düzeltmeler yapmışsınız, ama NTV Spor'un sitesinde, bu futbolcunun Galatasaray'a transferi konusunda anlaşma imzaladığı haberi var. Henüz takıma dahil olmasa da transfer konusunda anlaşma sağlanmış. Trabzonspor'da değil Galatasaray'da gözükmesi gerektiğini düşünüyorum. İyi vikiler. -Ravagesileti 21:17, 16 Ağustos 2011 (UTC)

 • Merhaba, kaynağıyla eklenirse neden olmasın. Ben onları düzensiz, ansiklopedik dilden uzak olmaları ve "vikipedi kahin değildir" ilkesi gereği geri aldım. 6 dk. önce kontrol edilmiş revizyonu olması nedeniyle de kaynak araştırmadım...Kolay gelsin...Vikiçizer 21:20, 16 Ağustos 2011 (UTC)

Merhabalar... Öncelikle özel bir istek olduğu için sizden özür diliyorum. Ancak böyle önemli bir konuda (tabi ben öyle olduğunu düşünüyorum) bu kadar az talep görmesi beni buna itti. Acaba buradaki yazılanlarla öncelikli olarak da son yazmış olduklarımla ilgili fikir bildirip bir karar almamıza yardımcı olursanız sevinirim.--özgür|fikir 14:38, 20 Ağustos 2011 (UTC)

Lev Troçki Sayfasındaki Hatalı Onayınız[kaynağı değiştir]

Lev Troçki sayfasında Vandalizm amaçlı bir değişiklik yapıldığı görülmektedir. Söz konusu değişiklikle Troçki'nin eserlerinin arasına İnci Sözlük'ü eklemiştir. Üstelik bu değişiklik tarafınızdan onaylanmıştır. Lütfen onaylamadan önce biraz daha dikkatli olunuz. Söz konusu değişikliği geri aldım.Mehring 05:35, 22 Ağustos 2011 (UTC)

Ajda Pekkan Diskografi[kaynağı değiştir]

Ajda Pekkan diskografi sayfasında değişikliği sanırım siz onaylamışsınız. Fakat listede yeralan yapımlar ilgili kişinin albümleridir. Sürekli olarak eklenen Resim adlı yapım ise bir single prodüksiyoudur. Onların listesi de zaten Diskografi kısmında ayrıca verilmiştir. Teşekkürler

Bursa sayfasını kontrol etme[kaynağı değiştir]

Ravages Bursa sayfasını kontrol etsene. Saygılarıma. --Brucelee@ 11:44, 4 Eylül 2011 (UTC)

Reality 21:50, 22 Eylül 2011 (UTC)Fenevbahçe[kaynağı değiştir]

 • Merhabalar. Bir ansiklopedide Fenevbahçe diye madde açıp Fenerbahçe Spor Kulübü'ne veya ilgili sayfasına yönlendirmek doğru değildir. Bunun tabi Fenerbahçeli olmamla alakası yok. Birisi Salatasaray diye bir madde açıp, bunu Galatasaray Spor Kulübü'ne veya Sekiztaş diye madde açıp, bunu Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne yönlendirse de aynı şeyi yapardım. Vandalizm veya en azından "ciddi olmayan değişiklik" olarak görüyorum bu tür değişiklikleri. Utku Tanrıveremesaj 12:38, 5 Şubat 2012 (UTC)
 • Kusuruma bakmayın, yönlendirme yapmam tamamen yanlışlıktı. Yönlendirmeyi kaldırdım ve silme sebebini "Uygun olmayan madde adı" olarak değiştirdim (maddeyi ben açmadım bu arada Face-smile.svg.) Kolay gelsin. -Ravagesileti 12:46, 5 Şubat 2012 (UTC)
 • Estağfurullah... Face-smile.svg Maddeyi açan kullanıcıya da bir doz "ciddi ol" şablonu göndereceğim şimdi. İyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 12:48, 5 Şubat 2012 (UTC)

Reality (mesaj) 01:04, 6 Mayıs 2012 (UTC)

Siyaset VikiProjesi Sizi Çağırıyor ![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
İyi günler.
Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.--Cano58 (mesaj) 10:39, 13 Temmuz 2012 (UTC)

Esrarengiz Kasaba Maddesi[kaynağı değiştir]

Esrarengiz Kasaba Maddesinde IP adresinin yaptığı değişiklikler ara revizyon olarak göründüğü için vandal mı iyi değişiklik mi anlayamadım o yüzden hepsini geri almak zorunda kaldım Cagan12 (mesaj) 11:01, 15 Nisan 2014 (UTC)

Selamlar. Sizden önce değişiklik yapan anonim, ilk önce bir yazım hatasını düzeltmiş, daha sonra da bir bilgi ekleyip çıkarmış. Yani kullanıcı sadece yazım hatasını düzelmiş oldu yaptığı değişikliklerle. Siz değişiklikleri geri alınca, düzeltilen yazım hatası da geri alınmış oldu. O yüzden de değişikliğinizi geri aldım. Kolay gelsin. --ravages 11:10, 15 Nisan 2014 (UTC)

Bir kağıt kek de sizin için![kaynağı değiştir]

Choco-Nut Bake with Meringue Top cropped.jpg bilgi ve yardım için teşekkürler :) Cagan12 (mesaj) 11:18, 15 Nisan 2014 (UTC)
 • Rica ederim Face-smile.svg. Aklınıza takılan her konuda yardımcı olmaya hazırım. Kolay gelsin. --ravages 11:25, 15 Nisan 2014 (UTC)

Nedret Selçuker[kaynağı değiştir]

 • Selam Esc. Nedret Selçuker maddesinde telif ihlâli olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım. Sanırsam şu adresten bir miktar kopyala-yapıştır yapılmış. Bir de sen bakabilir misin? Kolay gelsin. --ravages 11:17, 16 Nisan 2014 (UTC)
Selam. Evet NEDRET SELÇUKER KİMDİ? başlığını olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmışlar. o kısmı kaldırdım. Dikkatiniz için teşekkürler. Kolay gelsin. --esc2003 (mesaj) 11:30, 16 Nisan 2014 (UTC)

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi[kaynağı değiştir]

 • Merhaba Ravages. Kaynak göstermememden dolayı gönderdiğim içerik onaylanmamış. Kaynağı tam olarak nerede belirtmem gerek? Sayfanın altına mı yoksa direk sana mı? Eğer sana ise tüm bilgiler okulun resmi sitesi (www.izu.edu.tr) adresinden alınmıştır. Değilse, bana bilgi verirsen sevinirim. Vikipedia konusuna vakıf değilim çok fazla. Bu mesajı nereden yazacağımı da çok aradım da onu söylemiyorum bile :)

Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin. Semihkiroglu (mesaj) 10:12, 17 Nisan 2014 (UTC)

 • Selamlar. Öncelikle Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Kaynak gösterme, ilgili maddenin altında yapılır. Kaynakça başlığı altında bilgileri nereden aldığınızı belirtebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan da kaynak gösterme ile ilgili merak ettiğiniz hususlarda yardım alabilirsiniz. Bunların dışında, aklınıza takılan başka bir mevzu olursa, seve seve yardımcı olurum. Ayrıca Vikipedi kullanımı ile bilgiler edinebilmek için, yukarıda gönderdiğim hoşgeldin mesajından da yararlanabilirsiniz. Güzel katkılarınızın devamı dileğiyle. Kolay gelsin. --ravages 10:19, 17 Nisan 2014 (UTC)
 • Tekrar merhabalar. İlginiz için teşekkür ediyorum öncelikle. Tüm kaynakları sayfanın altına ekleyerek tekrar gönderdim. Siz de haklısınız, yanlış bilgilere mahal vermemek istiyorsunuz ancak bilgilerin hepsi resmi siteden alınmış olup kesinlikle insanları yanıltmaya yönelik bir davranış sergilememeye çalışıyorum bende. Okuduğum okulun bilgilerinin güncel olmadığını gördüğüm için resmi web sitesinden gerekli olduğunu düşündüğüm eklemeleri yaptım. Umarım bu sefer onaylanır. Olmadığı taktirde tekrar sizden yardım almak için buraya yazacağım. Kolay gelsin, tekrar teşekkür ediyorum :) Semihkiroglu (mesaj) 10:23, 17 Nisan 2014 (UTC)
 • Kampüs tarihçe bölümünü maddeden çıkardım, çünkü telif hakkı ihlâli söz konusuydu. Diğer bölümleri de referans gösterek ekledim ve bazı düzenlemeler yaptım. Tarihçe bölümünü, kendi cümlelerinizle yeniden yazabilir, ilgili yerlerde alıntılar yapabilirsiniz. Kaynak gösterme sayfasına göz atmayı unutmayın. Başka bir probleminiz olursa yardıma hazırım. Kolay gelsin. --ravages 10:59, 17 Nisan 2014 (UTC)
Geç kalmışım zannediyorum. Kolay gelsin. --Eldarion 05:38, 18 Nisan 2014 (UTC)
Cevap gelmeyince IRC'den Théoden'e sordum Face-smile.svg. İyi vikiler. --ravages 09:08, 18 Nisan 2014 (UTC)

1451 Maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, 1451 maddesinde yaptığım değişikliği neden değiştirdiğinizi öğrenebilir miyim? Tanım satırını İngilizce maddeden, diğer satıları ise zaten bağlantısı verili olan maddelerden almıştım.

 • Selamlar. Bu izahatlar doğrultusunda yaptığım işlemin hatalı olduğunu fark ettim. Fakat Stefan Lochner 1451'de değil, 1452'de ölmüş. Maddeyi sizin değiştirdiğiniz sürüme geri alıyorum. Lochner'i de 1452 yılına taşıyacağım. Kusuruma bakmayın, gözümden kaçmış Face-smile.svg. Ayrıca mesajlaşmalarınızda mesajınızın sonuna imza atmayı (~~~~) unutmayın. İmza ile ilgili bu sayfadan yardım alabilirsiniz. Uyarınız için tekrar teşekkür ediyorum. Kolay gelsin. --ravages 19:31, 23 Nisan 2014 (UTC)

Çift madde[kaynağı değiştir]

Selam Ravages. Şurada bir tartışma sürüyor. Madde adının istediği şekle göre bir an önce değiştirilmesini isteyen kullanıcı ise çift maddeye neden olmuş. Siz de sanırım dalgınlık sonucu kabul etmişsiniz. Haberdar etmek istedim. İyi çalışmalar. --esc2003 (mesaj) 12:01, 24 Nisan 2014 (UTC)

 • Selamlar. Tartışmadan haberim yoktu. Şimdilik öyle kalsın o zaman. Tartışma sonuçlanınca gerekeni yaparız. Kolay gelsin. --ravages 12:11, 24 Nisan 2014 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Ravages
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:12, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Cihat Levent[kaynağı değiştir]

 • Selam Uğurkent. Cihat Levent maddesinde (ve sayfada bulunan fotoğraflarda) telif hakkı ihlali olduğuna dair şüphelerim var. Sayfalara telif etiketi de koydum. İnceleyebilirseniz çok memnun olurum Face-smile.svg. Şimdiden teşekkürler, iyi vikiler. --ravages 16:59, 27 Mart 2015 (UTC)
Selam Ravages. Söylediğin gibi fotoğraflar da dahil maddenin tüm içeriği telif hakkı ihlaline sebep oluyordu. Gerekli işlemleri gerçekleştirdim. Bildirim için teşekkürler. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 17:10, 27 Mart 2015 (UTC)

Baycu Noyan[kaynağı değiştir]

Merhaba Baycu Noyan sayfasında bir anonimin katkısını geri almıştım ancak aldığım gönderide fark etmeden doğru olan bilgiyide silmişim bunu düzelttiğiniz için teşkkürler ve özür dilerim.--Krystal ?

 • Rica ederim efendim, özür dilemenize hiç gerek yok, olur öyle arada Face-smile.svg. İyi vikiler diliyorum. --ravages 15:30, 15 Mart 2016 (UTC)

Sivas Katliamı[kaynağı değiştir]

Ravagese http://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/49917.aspx bu bilgileri yay! Sakın gerçeği gizleme! Hakvedogruluk (mesaj) 01:52, 21 Mart 2016 (UTC)

 • Merhaba. Değişikliklerinizi geri almamın nedeni, gerekçelerinde de belirttiğim (1, 2) üzere değişikliklerinizin yorum içeren ve ansiklopedik olmayan nitelikte olmasıydı. Siyasi düşünce gibi bir nedenden dolayı gerçeğin gizlenmesi gibi bir amaçla değişikliklerinizi geri aldığımı düşünmeyin. Bu gibi durumlarda, kaynak göstererek ve Vikipedi standartlarına uygun bir şekilde değişiklik yaptığınız takdirde kabul etmemek için önümüzde hiçbir sebep olmayacaktır. Vikipedi kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bazı hususlar var. Yukarıda bulunan hoşgeldin mesajı bu konuda size yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim. --ravages 20:43, 21 Mart 2016 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, beni bu yazı geliştirmemize yardımcı olabilir, teşekkürler: San Cristóbal de La Laguna Piskoposluk bölgeleri.--88.10.68.135 16:10, 26 Mart 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Vitruvian Barnstar Hires.png Teknik Yıldız
Yardımız için teşekkürler. Niveles (mesaj) 18:07, 28 Mart 2016 (UTC)

Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
Merhaba Ravages !
Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Siz de yarışa hazırsanız hemen adınızı proje sayfasına ekleyin.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 19:18, 29 Mart 2016 (UTC)


Siyasi terim maddeleri hk.[kaynağı değiştir]

 • Merhaba Ahmet Turhan,

Vikipedi'de dolaşırken siyasi terim maddeleri isimli bir proje oluşturduğunuzu fark ettim. Genel siyasi terimler alt başlığında kanun teklifi ve yasa tasarısı isimli iki madde var. İlkini Pinar oluşturmuş, fakat ikincisi yok. Ayrıca iki maddede İngilizce Vikipedi'deki Bill (law) maddesine bağlantı veriyor. Bununla ilgili bir maruzatım olacaktı.

Maddelerden birinin adı kanun teklifi, diğeri ise kanun tasarısı. İkisi de aslında kanun önerisinden başka bir şey değil. Tek farkları, birinin Bakanlar Kurulunca, diğerinin ise milletvekillerince önerilmesi. Dilerseniz şu kaynağa da bir göz atabilirsiniz. İki ayrı madde oluşturmak yerine, bunları tek bir maddede toplarsak kafa karışıklığını önler ve daha doğru bir hamle yapmış oluruz diye düşünüyorum. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim. --ravages 12:30, 2 Eylül 2016 (UTC)

Merhabalar @Ravages. Bu konuda biraz akıl yürütmek gerekli. İlk başlangıçta her ikisinin de anlamı Bill (law) maddesinde karşılanmakta. Türkçe olarak düşündüğümüzde, "kanun teklifi" "yasa tasarısı" ifadesini tam olarak karşılıyor mu? Yani hazırlanan her "yasa tasarısı" (yani adı üstünde bir "tasarı"), "kanun teklifi olarak verilmiş bir metin" midir? Yani söylemek istediğim; bir yasa tasarısı herhangi bir parti veya kurum tarafından hazırlanmış olabilir, fakat teklif olarak ilgili yerlere sunulmadığı zaman "kanun teklifi" olabilir mi? Sanki aynı anlama gelmiyor gibi duruyor, hukukçu arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlerse daha uygun olur. Görünüşte birisi "tasarı" diğeri ise "bu tasarının teklifi" olarak karşımızda duruyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:39, 2 Eylül 2016 (UTC)
Tasarı ve teklif şeklinde iki farklı kelimenin olması, bir anlam farkını çağrıştırıyor evet, fakat böyle bir fark söz konusu değil. İkisi de anlamdaş ifadeler. Tasarı ve teklif şeklinde iki ifadenin olması tamamen kanunun yazılışından kaynaklı. Her ikisi de bir kanun önerisidir. Kanun tasarısı, Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanarak meclise sunulurken, kanun teklifi ise milletvekil(ler)i tarafından hazırlanarak meclise sunuluyor. Aralarındaki fark, hazırlayan kişi/kurumların farklı olması.
Kanunda bu şekilde iki farklı ibarenin kullanılması, sizin de vurguladığınız bir anlam karmaşasını tetikliyor. Kanunlar, öncelikle Bakanlar Kurulu ve ya milletvekilleri tarafından hazırlanır, sonra komisyona gönderilir, oradan da genel kurula çıkarılarak görüşülür ve oylaması yapılır. Bakanlar Kurulu'nun hazırladığı kanun tasarısı, genel kurulda kabul edilene kadar kanun önerisi olarak görülür. Keza aynı şey milletvekilleri tarafından önerilen kanun teklifleri için de geçerli. Sıkıntı, teklifin öneri ile aynı anlama gelmesinden ibaret. Olay şudur ki, kanun teklifi de, kanun tasarısı da, kanun önerisi olarak verilmiş metinlerdir. İyi çalışmalar diler, saygılarımı sunarım. --ravages 18:20, 2 Eylül 2016 (UTC)
Açıklamanız için teşekkür ederim, fazla olanı kaldırıyorum, bir itiraz gelirse yine burada tartışırız. Ayrıca listedeki maddelere de katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 12:04, 3 Eylül 2016 (UTC)
Elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağım Face-smile.svg. İyi çalışmalar. --ravages 12:50, 3 Eylül 2016 (UTC)

 • Tekrar merhaba,

Listede genel siyaset terimleri başlığı altına yerleştirdiğiniz muhtıra maddesini bir süre önce oluşturdum. Daha sonra maddeye baktığımda memorandum maddesi ile birleştirilsin şablonu koymuş olduğunuzu fark ettim ve bununla ilgili sizinle konuşmak istedim. Şöyle ki memorandum biraz daha hatırlatma amacıyla yazılan bir metin iken, muhtıranın yazılış amacı hatırlatmaktan çok uyarmaktır. Bu yönüyle muhtırayı memorandum ile birleştirmek fikrimce doğru bir hareket olmayacak. Bu maddelerin, nitelikleri itibarıyla ayrı maddeler hâlinde Vikipedi'de yer almasının daha doğru olacağı kanaatindeyim. Saygılarımla Face-smile.svg

--Ravages (mesaj) 14:19, 6 Eylül 2016 (UTC)

@Ravages, aslına bakılırsa o maddeyi interviki bağlantısı bulmak için araştırdığımda buldum. Yani muhtıra maddesinin diğer dillerdeki bağlantısının verilmesi üzerine. Muhtıra kelimesinin İngilizce karşılığı "memorandum" diye karşıma çıktı, o sebeple bir şüphe gelişti. Mesela E-memorandum adlı madde de muhtıra yı betimliyor. Yani karşılığı bence bu. Benim önerim "Memorandum" madde adını Muhtıra şeklinde değiştirelim ve içerikleri birleştirerek o maddeyi geliştirelim. --Ahmet Turhan (mesaj) 19:35, 6 Eylül 2016 (UTC)
Sanıyorum ki İngilizce'de kastettiğim anlamdaki muhtırayı karşılayan bir kelime yok, her ikisini de memorandum başlığı altında toplamışlar gibi duruyor. Bizim de bu maddeleri tek bir başlık altında birleştirmemiz belki daha uygun olacak. Zaten ikisinin de genel olarak benzer nitelikte olduğunu ama aralarında ufak bir fark olduğu için ayrı ayrı maddelerinin bulunması belki daha uygun olur diye düşünmüştüm ama şimdi sizin önerinizin daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Topluluğun da fikrini aldıktan sonra duruma göre hareket edebiliriz.
--Ravages (mesaj) 19:55, 6 Eylül 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, bütçe kanunu, kapalı oturum, genel seçim gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz?

Liste için tıklayın --Ahmet Turhan (mesaj) 13:26, 5 Eylül 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma projesi - 100 madde[kaynağı değiştir]

100-dyn.png

Tekrar merhaba. Bu nişan sizin için. Sizin de katılımcısı olduğunuz Türkçe Vikipedi'de bulunmayan gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusundaki projede an itibariyle 100 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede, tam bir ay sonra 18 Eylül 2016'da 100 madde geride kaldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte. Katkılarınızın devamını bekliyorum, daha açacağımız çok sayıda madde bulunmakta :)

Liste için tıklayın. --Ahmet Turhan (mesaj) 07:28, 18 Eylül 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

Bugün tamamladığım projeye sıcağı sıcağına davetlisiniz :) Katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:53, 8 Ekim 2016 (UTC)

Siyasi terim maddelerini oluşturma projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

Hand in Hand Barnstar Gold.png

Merhabalar, sizin de katılımcısı olduğunuz oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde an itibariyle 222 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede birçok madde ansiklopedimize kazandırıldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte.

Liste için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11:58, 16 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ayın görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Başta bir sonraki ay olan Kasım 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:05, 17 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbiriliği Projesi[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesinde son haftaya giriyoruz. Projenin yeni başlaması vesilesiyle, Sovyetler Birliği ile ilgili konu alanlarına giren maddelerin projeye dahil edilmesine yönelik bir proje başlatılmıştı. Bu kapsamda {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonu gerek Sovyetler Birliği kategorisinde yer alan maddelere, gerekse kategoride yer almayan konu ile ilişkili diğer maddelere eklenecektir. Bu yolla üzerinde çalışılacak maddelerin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Şu an, yani 20 Şubat 2020 Perşembe, 21.46 (Eş Güdümlü Evrensel Zaman) itibariyle 2000 madde olan proje hedefine dair 570 (28.5%) tamamlandı. Yani daha 1430 maddeye şablon eklenmesi gerekmekte. Katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:55, 22 Ekim 2016 (UTC)

Kaliteli ve seçkin madde adayları[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında; konu ile ilgili olan 5 madde kaliteli ve seçkin madde olmaya aday. Bu sayfada yer alan maddelere göz gezdirin, siz de görüşünüzü bildirerek eksikliklerin tamamlanmasına yardımcı olun. Detaylı bilgi için Vikipedi:Kaliteli madde nedir? ve Vikipedi:Seçkin madde nedir? sayfalarına göz atabilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:12, 24 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Kasım ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 02:11, 1 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı[kaynağı değiştir]Hammer and Sickle Red Star with Glow.svg
Red flag waving.svg VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde ilgili katılımcıların katkılarıyla proje geliştirildi ve halen geliştirilmeye devam ediyor.

Projenin bir aylık maratonunda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler kısmına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 7 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Kasım ayının son haftasına girmemiz münasebetiyle, başta bir sonraki ay olan Aralık 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 12 aday görsel bulunmaktadır. Ayın görseli seçimlerine dair görüşlerinizi bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:49, 22 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son hafta![kaynağı değiştir]

Order of the Red Banner of Labour OBVERSE.jpg


VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulması projesinde son haftaya girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları listesinde eksik olan maddeleri kapsayan proje 30 Kasım 2016 günü sona eriyor, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 00:01, 25 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği projesi önerisi[kaynağı değiştir]

WorkerLogo.png

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi kapsamında Aralık 2016 projesini seçiyoruz. Sizin de önerilerinize ihtiyacımız var. Proje önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 8 aday proje mevcut. Adaylıklara ya da yeni projeler önerilerinize dair görüşlerinizi bekliyoruz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 16:15, 29 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Şablon:1917 Rus Devrimi ve Şablon:Sovyetler Birliği Komünist Partisi'ndeki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13:27, 1 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği - Bunları biliyor muydunuz?[kaynağı değiştir]

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği proje ana sayfasının sağ altında görülecek ve her 15 günde bir yenilenecek olan Bunları biliyor muydunuz? kısmı oluşturuldu. Arşive 113 madde eklendi. Proje konuları hakkındaki 5 farklı bilgi düzenli periyotlarla bu kısımda aktarılacaktır. Bilgilere göz atmak, düzenlemek ve metin eklemek için siz de ilgili sayfayı ziyaret edin.

İyi çalışmalar, iyi Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:32, 13 Aralık 2016 (UTC)

Sovyetler Birliği İşbirliği projesinde hedefe ulaşıldı[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde belirlenen konularla ilgili 40 madde açma hedefine bugün itibariyle ulaşıldı. Tüm katılımcılara verdiği emekler için teşekkürler!

Buna karşın, işbirliği projesi hala devam ediyor. 31 Aralık 2016 günü sona eren projeye dair 61 madde halen açılmayı bekliyor. Projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:00, 19 Aralık 2016 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği'nde Ocak 2017'ye son günler[kaynağı değiştir]

New Year tree and Lenin statue in Moscow.JPG
XXII Олимпийские игры. Москва, СССР (1980) C Новым годом!.jpg

Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!

Önümüzdeki dönem olan Ocak 2017'ye dair VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi hedeflerini belirliyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve proje ana sayfasında gösterilecek ayın görseli, bu kapsamda görüşlerinizi beklemekte. Bunun dışında yapılmasını istediğiniz her türlü etkinlik, faaliyet ya da projeyi burada belirtebilirsiniz.

Bu kapsamda fikir ve önerilerinizi anket ve oylamalar kısmına eklemeniz projenin geleceği açısından önemli. Kollektif katkılarla ilerleyen projeye katılımlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:28, 25 Aralık 2016 (UTC)

Proje katılımcı[kaynağı değiştir]

Gauntlet.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında geçmişte projeye emek veren, katılım sağlayan veya ileride sağlayacak kullanıcı olarak katılımcılar listesine adınızı eklemeyi unutmayın. Kolektif bir şekilde proje konuları ile ilgili maddelerin düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni maddeler açmayı amaçlayan projemizde sizin de isminiz yer alsın.

Ayrıca kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} veya {{Kullanıcı SSCB}} şablonlarını da ekleyebilir, veya konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz kullanıcılara {{VikiProje Sovyetler Birliği-Davet}} şablonunu yollayabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:29, 29 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ocak ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{VikiProje Azerbaycan}} şablonunu Azerbaycan alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 2000 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:36, 31 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

Communism template.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Soviet Union film clapperboard.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

Soviet Union film clapperboard.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:00, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

State Emblem of the Soviet Union.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

The Worker and Kolkhoz Woman.jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

Lütfen kaynaksız bilgi eklemeyiniz[kaynağı değiştir]

 • Merhaba. Tatlar, Altındağ sayfasındaki değişiklikleriniz için teşekkür ederiz. Lâkin mezkûr değişikliğiniz, kaynaksız olması nedeniyle kabul edilmemiştir. Vikipedi'nin bir ansiklopedi olduğunu ve kaynaksız bilgilerin kabul edilmeyeceğini unutmayın. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için kaynak gösterme ile ilgili Vikipedi sayfasına bakabilirsiniz. Aklınıza takılan bir husus olduğu takdirde, diğer politika sayfalarına da göz atabilir, ayrıca Vikipedi kullanıcılarına da danışabilirsiniz. Emekleriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla. --Ravages (mesaj) 11:17, 1 Mart 2017 (UTC)
Merhaba. Tatlar köyü maddesinin mevcut sürümünü de ben düzenlemiştim zaten ve kaynağın birinci elden olduğunu aktarmıştım... mevcut yazılanlarda aynı kaynaktan. Bu imzasız yazı Serkank762 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Tekrar merhaba. Maddenin tartışma sayfasında da bu durumu dile getirdiğinizi öğrendim. Açıklamanız için minnettar olduğumu dile getirerek sözlerime başlayayım. Eklediğiniz bilgilerin bahsettiğiniz kaynaktan olduğuna dair bir şüphemiz olmasa da, bunu maddede açıklamanız gerekmekte. Eğer bu bilgilere ulaşılabilecek herhangi bir yazılı kaynak varsa (kitap, dergi, internet sitesi vs.), maddenin kaynakça bölümünde buna atıf yapmanız gerekmekte. İlk mesajımda bağlantısını verdiğim kaynak gösterme adresinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Ayrıca maddenin tartışma sayfasındaki uyarı şablonuna da göz atmanızı tavsiye derim. Maddeyi kendi yazdığınız sürüme geri döndürdüğünüzü görüyorum. Eğer maddede bu bilgilerin kaynağı gösterir bir bilgi yer almazsa, bu sürümü daha önce açıkladığım gerekçelerle tekrar reddedeceğim. Kaynakçayı eklemeniz için maddeye bir süre dokunmayacağım. Eğer benim dışında maddeyi reddeden bir kullanıcı olursa, o kullanıcıya da bu hususları belirtmenizi rica ediyorum. Tekrardan teşekkür eder, kolaylıklar dilerim. Saygılarımla. --Ravages (mesaj) 15:37, 2 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1956–1991).svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:35, 13 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Lapa Altair.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Lapa Altair.png

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

USSR animated flag.gif
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet bayrakları işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

USSR animated flag.gif

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "SSCB bayrakları şablonundaki yer alan eksik maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 16 Mayıs 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:33, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet projesi oylamaları[kaynağı değiştir]

GuentherZ 2015-1030 Wien22 AspernerFriedhof Russischer Heldenfriedhof (21).JPG

VikiProje Sovyetler Birliği'nde gelecek dönemlerde planlanan tüm katkılar konusunda anket ve oylamalar sayfasında önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve ayın görseli başta olmak üzere aklınızdaki herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi oylama sayfasında paylaşın, dilediğiniz öneriye oy verin. Sayfada an itibariyle 14 aday görsel ve 14 aday proje bulunmakta. Bunun dışında aklınıza gelen yeni fikirlerinizi de ekleyebilirsiniz.

Proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte. İyi Vikiler, bol katkılar.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:16, 23 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet futbolu işbirliği projesinin bitmesine son 4 gün[kaynağı değiştir]

Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturma" projesine son 4 gün. 33 madde olan proje hedefine dair henüz 2 madde (6.06%) tamamlandı. Proje bitim tarihi olan 31 Mayıs 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:39, 27 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği birinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmektir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:34, 1 Haziran 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:15, 2 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:25, 3 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:37, 13 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisindeki değerlendirilmemiş maddelerin değerlendirilmesi olarak belirlenmiştir. Hedef 500 şablonun düzenlenmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 31 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Olympic flag.svg
Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

Olympic flag.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)