Kullanıcı mesaj:Pratalpsay

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hoş geldin Pratalpsay![kaynağı değiştir]

  Face-smile.svg İlk adımlar

  Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

  Face-angel.svg Yardım bulmak

  Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

  Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini Edycja-18.png
  kullanarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Vikipedi'nin bazı önemli politikaların özetlerini okuyarak Vikipedi'nin işleyişini öğrenmende yarar var.
  Mediawiki.png Kardeş Projeler

  VikiSözlük
  Özgür Sözlük

  VikiKitap
  Özgür Kitaplar

  VikiKaynak
  Özgür Kütüphane

  VikiSöz
  Özdeyişler

  Commons
  Çoklu ortam paylaşım

  Meta-Wiki
  Viki Merkez

  TOBB ETÜ'lü geri döndü. 12:32, 22 Mart 2008 (UTC)

  Uyarı
  Lütfen sadece ansiklopedik içerik ekleyiniz.
  Vikipedi'ye hoş geldiniz. Büyük olasılıkla yaptığınız değişiklik silindi, silinmek üzere işaretlendi ya da geri alındı. Lütfen sadece ansiklopedik bilgi / içerik eklemeye özen gösteriniz (bakınız: Vikipedi ne değildir?). Bu konuda kayda değerlik ölçütleri sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Ansiklopedik bilgi içermeyen sayfalar eklemeyi tekrarlamanız durumunda katkılarınız silinecek ya da geri alınacaktır. Bilgi edinmeniz rica olunur. Teşekkürler, iyi değişiklikler!
  Théoden ileti 17:00, 19 Nisan 2014 (UTC)


  Allah'ın isimleri[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  Allah'ın isimleri 99 ile sınırlı değildir.

  Allah'ın 99 ismi hadislerde geçmektedir. Kur'an-ı Kerim'de bu sayıdan çok daha fazla Allah'ın isim ve sıfatları bulunmaktadır. Farklı hadis kaynaklarında da farklı isimler mevcuttur.

  Allah'ın 99 ismi başlığı "Esma-ul Husna" tabirini karşılamamaktadır. Ya bu başlık değişmeli ya da ""Esma-ul Husna" için yeni bir başlık açılmalı.

  Ben de "Esma-ul Husna" adında yeni bir başlık açtım ve kaynak olarak da yazıda belirttiğim üzere "Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınevi" tarafından basılan bir kitabı ana referans olarak kullandım. Siz ise bu başlığı sildiniz.

  Belirttiğim üzere bunlar farklı kavramlar ve farklı başlıklarda yer almalılar.

  "Pratalpsay (mesaj) 17:41, 19 Nisan 2014 (UTC)"

  Merhaba Pratalpsay; Eklediğiniz madde Allah'ın 99 ismi maddesindeki benzer bilgilere sahipti. Eklenen bilgi söz konusu maddeden ayrı bir madde olacak şekilde geniş olmadığı için kaldırılması uygundur. Eğer eksik gördüğünüz nokta varsa Allah'ın 99 ismi maddesine ekleyebilirsiniz.--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi|ileti| 18:05, 19 Nisan 2014 (UTC)
  Ayrıntılı Bilgi gerekli açıklamayı yapmış. İyi çalışmalar.. --Théoden ileti 20:41, 19 Nisan 2014 (UTC)
  Wikiquote-tan child-single.png
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı olmayan (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler!
  İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi|ileti| 13:15, 20 Nisan 2014 (UTC)
  Gtk-dialog-warning.svg
  Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için teşekkür ederiz. Lütfen satır başlarında boşluk bırakmayın, yazınız için kaynak belirtin. Başka sitelerden birebir kopyalamaya yapmayın, bu maddenizin silinme nedenidir.
  İyi çalışmalar. --K a h v e 6buyrun? 13:20, 20 Nisan 2014 (UTC)
  Stop hand nuvola.svg
  Lütfen uyarıları dikkate alınız. Vikipedi işleyişini aksatmanıza yönelik davranışlarınızdan dolayı size yapılan uyarıları önemsememeniz vandalizm olarak değerlendirilebilir ve engellenebilirsiniz. İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi|ileti| 13:26, 20 Nisan 2014 (UTC)


  Merhabalar[kaynağı değiştir]

  Öncelikle lütfen sakin olun. Emek verdiğinizi biliyoruz. Ancak tam da sizin söylediğiniz gibi "kitapları açmış sentez yaparak bir uğraş içindeyken" dediğiniz duruma biz özgün çalışma diyoruz. Kaynakları kaynakça kısmına daha sonradan değil, yazdığınız olguları desteklemek amacıyla o an girmiş olduğunuz verilerle birlikte girerseniz, VEYA değişiklik özeti yazarsanız ne yaptığınız daha net anlaşılır. Vikipedi özgür bir ansiklopedidir. Ancak girdiğiniz veriler ansiklopedik üsluba uygun olmalıdır. Lütfen arkadaşlarımın mesaj sayfanıza göndermiş olduğu Hoşgeldiniz paketini iyice okuyunuz, hiçbir emek karşılıksız kalmaz. Sevgilerle --K a h v e 6buyrun? 13:45, 20 Nisan 2014 (UTC)

  Lütfen lisans ekleyin[kaynağı değiştir]

  i.e.msj 13:34, 11 Mayıs 2014 (UTC)