Kullanıcı mesaj:Pinkmlover

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Sayfa içeriği silindi

  Rica[kaynağı değiştir]

  Belki hoş karşılayamacayacaksınız fakat Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu/Uğurkent sayfasında bolca görüşe ihtiyaç vardır. Herhangi bir görüş (oy, yorum, soru) belirtirseniz iyi olacaktır. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 19:22, 8 Ağustos 2014 (UTC)

  İBP 32. hafta[kaynağı değiştir]

  sm[kaynağı değiştir]

  Tartışma:Mustafa Kemal Atatürk#Seçkin Madde'de maddenin neden sm olamadığını sormuşsunuz. Yapmanız gereken tek şey Vikipedi:Seçkin madde adayları'nda maddeyi adaylık prosedürüne göre aday göstermek. Eksik varsa zaten kullanıcılar söyleyecektir. Ancak kaynak sayısı diğer vikilerin hepsinde fazla ve olmaması için bir neden yok.---- Akhilleus ileti 08:55, 27 Ağustos 2014 (UTC)

  Sizi özledik Pinkmlover![kaynağı değiştir]

  Pinkmlover, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:29, 19 Aralık 2014 (UTC)

  Yeni Yılınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    Team Singapore fireworks display from Singapore Fireworks Festival 2006.jpg Yeni Yılınız Kutlu Olsun!


  Sevgili Pinkmlover,

  Yeni Yılını kutlar, tüm vikipedistler ve Vikipedimiz için mutlu yıllar dilerim...

  İyi vikiler, sevgiler... --Uğurkentmesaj 09:52, 31 Aralık 2014 (UTC)

  Bir Soru[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Vitruvian, sayfalar arasında dolaşırken dikkatimi çekti; Nureddin Yıldız maddesi sizce Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) koşullarını sağlıyor mu? Benim görebildiğim kadarıyla sağlamıyor. Sizin hangi maddeye dayanarak şahsın maddesini açtığınızı merak ettim.İyi vikilemeler --Pinkmlover (mesaj) 20:05, 10 Ocak 2015 (UTC)

  Merhaba Pinkmlover, doğrusu bu nedenle (kayda değerlik) ben de başta çok emin değildim açmaktan ama medyanın Yıldız'ı çok ciddiye aldığını görünce artık ismen ve biraz da fikren yaygınca tanınmış olduğundan dolayı açayım dedim. Bu şahıs muhafazakar çevrede tanındığı dönemi geride bırakıp, daha bi' bilinir olmuş. Deniliyor ki; "söz konusu kişiden bağımsız olarak, birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız, yayımlanmış, güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması" En son mesela hatırladığım kadarıyla Yeni Şafak'tan Cemile Bayraktar kıytırık bir yazı yazmıştı hakkında. Daha başka yazılar da vardır aklıma gelmese de. Fakat silinmeye aday gösterebilirsin eğer kd olmadığını düşünüyorsan. Sevgiler. Vitruvian (mesaj) 20:39, 10 Ocak 2015 (UTC)
  Cevabın için teşekkür ederim Vitruvian :) Haklısın medyada gereğinden fazla yer alıyor sarf ettiği sözleriyle. Ama gördüğüm kadarıyla Vikipedi'de yer alacak kadar herhangi bir niteliği yok. En azından burada niteliklerine göre değerlendirmemiz gerekiyor. O yüzden aday göstereceğim. İyi vikilemeler... --Pinkmlover (mesaj) 20:50, 10 Ocak 2015 (UTC)
  Olur peki. :) Topluluk da değerlendirmiş olur böylelikle. Teşekkürler, iyi çalışmalar. Vitruvian (mesaj) 20:55, 10 Ocak 2015 (UTC)

  Rica[kaynağı değiştir]

  Selam Uğurkent! Nacizane hizmetlilik başvurusunda bulundum. Zaman ayırıp görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim. İyi vikilemeler :)--Pinkmlover (mesaj) 15:13, 11 Ocak 2015 (UTC)

  Oyumu kullandım, aramızdaki enerjiyi bozmaması dileğiyle. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 18:15, 11 Ocak 2015 (UTC)
  Hizmetlilik sayfanızda herkese cevap vermenize gerek yok. Konuşsunlar, siz sadece izleyin. Gerekli olduğunda yorum yaparsınız. 6 mı 7 defa mı ne aday olmuş benim, size tavsiyemdir. Yanlış anlamayın. Hayırlı olsun.--i.e.msj 20:10, 11 Ocak 2015 (UTC)
  Bakalım :) --Khutuckmsj 21:10, 12 Ocak 2015 (UTC)

  Şablon[kaynağı değiştir]

  Merhaba Pinkmlover, hoşgeldin, tavsiye vb şablonları mesaj sayfalarında kullanırken başına "yk:" ifadesini koyman daha iyi olacaktır. Örneğin {{yk:tavsiye}}.--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 18:09, 23 Şubat 2015 (UTC)

  Barış güvercini[kaynağı değiştir]

  İBP[kaynağı değiştir]

  Merhaba Uğurkent, İBP tartışma sayfasına da yazdım ancak görülmedi galiba. Geçen haftaki iş birliğinin açıklama kısmında, madde açma iş birliğinin iki haftalık olduğu belirtilmemiş miydi? Bu haftaki proje de neden tekrar madde düzenlemeye dönüldü? Zaten çok uzun bir süredir sadece düzenleme projeleri yapılıyor ve eski bir İBP sorumlusu olarak bu durumun İBP'ye olan ilgiyi azalttığını düşünüyorum. Ayrıca işbirliği projeleri neye göre seçiliyor, artık proje oylama kullanılmıyor galiba. --Pinkmlover (mesaj) 14:52, 11 Mart 2015 (UTC)

  Merhaba Pinkmlover, yanlışlıkla iki hafta yazmış olabilirim. Düzenleme ile ilgili projeler arttı. Oylamalarda görüş belirten kullanıcılar oluyordu. Ben de elimden geldiğince önerilen projeleri seçiyordum. Fakat artık oylamalara katılan yok. Son 3 yıllık projelerin içinden seçiyorum. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 15:40, 11 Mart 2015 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Selam Pinkmlover. Ben eski haftaların üzerinde çalışıyorum. Sen eski bir proje sorumlususun. Belki aramıza katılmak istersin. Sana kalmış. Zaten adaylık sayfasında görüş bildiren pek çok kişi yok. Benim burada ve daha onlarca vikide işlerim var. Eskisi gibi daha da canlandırabiliriz. --Uğurkentmesaj 20:23, 14 Mart 2015 (UTC)

  Uğurkent yardım edebilirim ancak sorumlu olamam, Portal:Sinema'daki iş birliğinde de sorumlu olacağım. İkisinin sorumluluğunu alabilecek vaktim yok. Ancak gayrıresmi olarak sana bu konuda seve seve yardımcı olurum. Pinkmlover - mesaj 20:32, 14 Mart 2015 (UTC)
  Teşekkürler. --Uğurkentmesaj 20:33, 14 Mart 2015 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, Pinkmlover
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:12, 15 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Proje[kaynağı değiştir]

  Projeyi gerekli şekilde düzenledim. Eğer hazırsak bir iş birliği projesi konusu önereyim. Turgut46 19:56, 17 Mart 2015 (UTC)

  İlgilenirseniz sevinirim. --Turgut46 12:31, 20 Mart 2015 (UTC)
  Başlayalım mı? Face-smile.svg --Turgut46 18:57, 25 Mart 2015 (UTC)
  Turgut46 kusura bakma bir problem sebebiyle bir süredir vikipediyle ilgilenemedim, artık başlamaya hazırım sende hazırsan :) --Pinkmlover - mesaj 21:29, 28 Mart 2015 (UTC)
  Ben hazırım :) --Turgut46 22:42, 28 Mart 2015 (UTC)

  Sinema İş Birliği[kaynağı değiştir]

  Sayfayı 14.haftaya göre açmıştım tarihlere bakacak olursanız, neden 13. hafta olarak değiştirdiğinizi anlayamadım. Proje zaten aylık olarak yeniden düzenlenecek ancak bir hafta kalabilirdi yinede katkı yapmak isteyenler için. Değişiklilerinizi düzeltirseniz sevinirim... --Pinkmlover - mesaj 17:41, 2 Nisan 2015 (UTC)

  Yanlış yaptığınızı düşündüm. Çünkü İBP'de de 13 yazıyordu.--Turgut46 18:06, 2 Nisan 2015 (UTC)
  Portal:Sinema/İş birliği projesi/2015/13. hafta - Sayfa adında da 13 yazıyor. --Turgut46 18:11, 2 Nisan 2015 (UTC)

  Vikipedi:Etiketleme[kaynağı değiştir]

  (Bu mesaj son 30 günde en çok katkı yapan ilk 50 devriyeye gönderilmiştir.)

  Kategori:Johannes Brahms besteleri/eserleri[kaynağı değiştir]

  Eserleri biçimindeki adlandırma birden çok alanda üretim yapan kişiler için kullanılmakta. Şu örnekte görüldüğü gibi, bir bestecinin müzikal çalışmalarını beste olarak nitelendirmek daha doğru olacaktır. --Superyetkinileti 19:31, 2 Ekim 2015 (UTC)

  Compilation sözcüğüne daha uygun bir karşılık bulmamız gerektiği konusunda sizinle aynı görüşteyim. --Superyetkinileti 12:06, 3 Ekim 2015 (UTC)
  Bence sorun yok, ancak şunu KT'ye taşıyıp topluluğun bu konudaki görüşünü almamız yerinde olur diye düşünüyorum. --Superyetkinileti 16:37, 5 Ekim 2015 (UTC)

  Hızlı silme etiketlemeleri hk.[kaynağı değiştir]

  • Merhaba! Özellikle kalabalık saatlerde gözden kaçacak şekilde etiketlerinin çıkarılmasını önlemek adına, hızlı silinmesi için işaretlediğiniz maddelerin sürüm kontrollerini onaylamanızı tavsiye etmek istedim. İyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 02:08, 15 Ekim 2015 (UTC)
  Utku Tanrıvere, sil etiketini çıkarmak için kullanıcıların en az 50 değişiklik yapmış olması gerekiyor. Aksi durumda süzgeç engelliyor: Özel:İstismarSüzgeci/8. Suistimal var ise bu sayı arttırılabilir (en az 100 değişiklik gibi). --Diyapazon, 02:23, 15 Ekim 2015 (UTC)
  Merhaba Diyapazon, geçmişte birkaç defa karşılaştığım için naçizane bir tavsiyeydi sadece, mevcut bir suistimal üzerine yazmadım. Süzgeç önemli bir fonksiyon ama bazen yeterli olmayabiliyor. Teşekkürler, iyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 17:43, 15 Ekim 2015 (UTC)

  Sirius Black[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Sirius Black sayfası ile ilgili bilgiyi çıkarmanızın nedenini sorabilir miyim? Eğer sorun kaynak ise JK Rowling kendi Twitter hesabından söyledi. Tabi siz JK Rowling'i takip etmiyorsunuzdur.

  İşbirliği projesinde 3. oldunuz!!![kaynağı değiştir]

  Bronze Medal.svg İş Birliği Projesinde 3. oldunuz!!!

  Merhaba Pinkmlover,

  İş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

  Her Vikipedi'de bulunması gereken maddeleri oluşturma konulu projede 3. oldunuz. ¨ Katılımınızın devamını bekleriz.

  İyi çalışmalar
  --Ozankra (mesaj) 16:17, 30 Ekim 2015 (UTC)

  Güncellenmesi gereken filmografiler[kaynağı değiştir]

  Bu şablonu boşuna mı oluşturduk, kullansanıza. Şablonu maddeye ekleyince kategori otomatik ekleniyor. Şablonda beğenmediğiniz kısım varsa değiştirebiliriz. --Diyapazon, 14:17, 12 Kasım 2015 (UTC)

  Sayfa takibimden çıkmış Diyapazon. Kategoriyi oluşturmaya çalışırken gördüm zaten sizin tarafınızdan açıldığını. Şablonun varlığından yeni haberim oldu, artık kullanırım.--Pinkmlover - mesaj 20:00, 12 Kasım 2015 (UTC)

  Yeni Proje[kaynağı değiştir]

  Sinema İş Birliği Projesi için yeni bir çalışmanın zamanı geldiyse başlatalım derim. Face-smile.svg Turgut46 21:31, 30 Kasım 2015 (UTC)

  Başlattım Turgut46 Face-smile.svg --Pinkmlover - mesaj 22:11, 3 Aralık 2015 (UTC)

  Por ti[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Pinkmlover! Nasılsın? ;) Thank you for your edit in the article Por ti; I agree "telenovela" is superfluous. Stay well!--Valerije~trwiki (mesaj) 17:42, 18 Aralık 2015 (UTC)

  Pretty good actually, thanks :) Any time...Stay well to! Valerije~trwiki --Pinkmlover - mesaj 18:35, 18 Aralık 2015 (UTC)

  Çocuk koruma politikası teklifi[kaynağı değiştir]

  Merhaba Pinkmlover, müsait bir zamanınızda, bu konu bağlamında giderek artan suç oranları ve internetin bu suça aracılığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çocuk koruma politikası teklifine göz atarak yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? İyi çalışmalar ve güzel bir hafta dilerim. Dr. Coalmesaj 06:34, 25 Ocak 2016 (UTC)

  Teksan Jeneratör[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  Teksan Jeneratör sayfasına yazdığımız tüm içerikler G11 ve M6'dan dolayı silinmektedir. aynı içeriğe sahip diğer firmalar vikipediye giriş yaparken Teksan yapamamaktadır. Bizi bu konuda yönlendirmenizi rica ederim. İçerikleri nasıl girmemiz gerekir ki silinmesin.

  en son silinen içeriğimiz;

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Teksan_jenerat%C3%B6r

  diğer bir markanın içeriği

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Akk%C3%B6k_Holding

  şimdiden teşekkür ederiz Teksan J (mesaj) 13:31, 3 Şubat 2016 (UTC)

  Merhaba, @Teksan J açtığınız madde şirketler için kayda değerlik kriterlerini sağlamamaktadır. Şirket birincil ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edilmiş olmalı. --Pinkmlover - mesaj 20:42, 3 Şubat 2016 (UTC)

  Sürüm kontrolü[kaynağı değiştir]

  16621292 ile 16621340 sürümleri yeniden gözden geçirebilir misiniz? --85.107.85.182 21:06, 6 Şubat 2016 (UTC)

  Geçirdim. İyi vikiler...--Pinkmlover - mesaj 21:10, 6 Şubat 2016 (UTC)
  Teşekkürler. --85.107.85.182 21:47, 6 Şubat 2016 (UTC)

  :)[kaynağı değiştir]

  Doğum gününüz kutlu olsun! Nice mutlu yıllar! :)
  Dr. Coalmesaj
  00:30, 15 Şubat 2016 (TSİ)

  Çok teşekkür ederim @Dr. Coal! Ama merak ettim, nereden ulaştınız bu bilgiye. --Pinkmlover - mesaj 18:39, 16 Şubat 2016 (UTC)

  Kullanıcı sayfanızda vardı eskiden. :) Dr. Coalmesaj 22:06, 16 Şubat 2016 (UTC)


  • Merhaba. 88.228.89.3, siz bildirim yaptıktan 0:07:26 saat sonra Uğurkent tarafından engellendi. Engel açıklaması:#5-Vandalizm Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 19:52, 16 Şubat 2016 (UTC)

  WMTR - GoogleGroups & Hangouts[kaynağı değiştir]

  WMTR'nin Google Grubu ve Hangouts Chat odasına kaydınızın yapılması için Gmail hesabınızı göndermeniz rica olunur. Sevgiler. --WikiBronze [M] 16:07, 21 Şubat 2016 (UTC)

  sil şablonları[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Nukteolog, neden eklediğim sil şablonlarını çıkarıp geri eklediğinizi sorabilir miyim?--Pinkmlover - mesaj 13:52, 22 Şubat 2016 (UTC)

  Merhabalar Sn. Pinkmlover. TW kullandığım için, silinme nedenlerine TW ile G8 de eklemek maksadıyla yapılmış bir değişiklik. G8 ekleme nedeni, sayfada (muhtemel olarak) yaşayan gerçek kişi hakkında ithamlarda bulunulmuş, saldırı maksadı güdülüyor olabilir. İyi çalışmalar. Nukteolog Mesaj 14:01, 22 Şubat 2016 (UTC)
  Cevabınız için teşekkür ederim, bir süredir bu davranışı tekrarlayınca merak ettim.--Pinkmlover - mesaj 16:12, 22 Şubat 2016 (UTC)
  Bu arada saldırı içeren sayfaları G10 koyuyoruz G8 değil, iyi vikiler!--Pinkmlover - mesaj 16:15, 22 Şubat 2016 (UTC)
  Bir yanlışınız var sanırım. G8 temizlik amacıyla silinebilecek sayfalar ile alakalı. G10 ise saldırı içerikli sayfalar ile alakalı. Buradan inceleyebilirsiniz. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Nukteolog Mesaj 16:23, 22 Şubat 2016 (UTC)
  Düzeltiyorum. Aynı şeyi söylemişiz zaten. :) Kusura bakmayın iyi çalışmalar. Nukteolog Mesaj 16:25, 22 Şubat 2016 (UTC)

  Kullanıcı sayfası[kaynağı değiştir]

  Merhaba incelemeelemani, müsadenizle bir sorum var! Kullanıcılar kendi kullanıcı sayfalarına kişisel bilgilerini ne seviye kadar yazabiliyorlar? Yönergelerde tatmin edici bir cevap bulamadım. Mesela bu kullanıcı sayfasının vikipedi'de durması uygun mudur? İyi vikiler... --Pinkmlover - mesaj 21:45, 24 Şubat 2016 (UTC)

  Evet maalesef aslında uygun değil. Burası yeterince açıklayıcı fakat sanıyorum tam tatmin edici bulmadınız. Biz reklamı baz alsak daha doğru olacağı kanaatindeyim. Geçmişte temizleme çalışmalarımız olmuştu ancak emin olun başa çıkılabilecek gibi değil. Ben kullanıcı sayfalarında genelde açıkça bir reklam veya şunun gibi ilgisiz bir içerik ya da uygun olmayan bir biyografi bulunmadığı sürece kolay, kolay dokunmuyorum. Biyografileri sildikten sonra kullanıcıya {{Özgeçmiş}} uyarısını gönderiyorum. Burada onun ile ilgili bir politikamız var. Durum karmaşık aslında. Maalesef, Vikipedi'nin bilinirliği ve popülaritesi nedeniyle reklam mecrası olmaktan kurtulamıyoruz. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 21:56, 24 Şubat 2016 (UTC)

  WMTR toplantı çağrısı[kaynağı değiştir]

  Sevgili WMTR üyesi,

  Wikimedia Community User Group Turkey

  12 Mart 2016 Cumartesi saat 19:30'da başlayacak WMTR çevrimiçi toplantıya (WMTR09Ç/TP12032016) katılımınız önemle rica olunur. Ayrıntılı bilgiye WMTR GoGro'dan ulaşabilirsiniz. --WikiBronze [M] 23:59, 11 Mart 2016 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
  Piyano ile Türk Müziği ve Osmanlı müziği çalışmalar yapıyorum.

  Ben 18 yaşındayım, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü lise öğrenimi mezunuyum. Şu anda İTÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Lisans 1 öğrencisiyim. https://www.youtube.com/watch?v=wKKMT5jfvyk Osmanlı Tarihine meraklıyım. Beş senedir senedir ailece Osmanlı dönemi müziğini araştırıyoruz. . https://www.facebook.com/events/825807694208451 https://www.facebook.com/events/937226309727050 https://www.youtube.com/watch?v=AqLr5hJdM0I

  Tesadüfen Wikipediye sizin başarılarınızı gördüm. Devamını dilerim. Saygılarımla… Güneş Yakartepe İTÜ Devlet Konservatuvarı, Kompozisyon Bölümü, Lisans 1 www.gunesyakartepe.com Tel: 533 512 86 74, Ev Tel: 212 553 52 90 https://www.facebook.com/GunesYakartepe https://www.facebook.com/yakartepe Tesadüfen Wikipediye sizin başarılarınızı gördüm. Devamını dilerim. Benim özgeçmişimi göndersem yayınlayabilir misniz

  YAKARTEPE (mesaj) 18:52, 24 Mart 2016 (UTC)
  

  Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet[kaynağı değiştir]

  CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
  Merhaba Pinkmlover !
  Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Moladasınız ama 31 Mayıs'a kadar molayı sonlandırırsanız lütfen hemen adınızı proje sayfasına ekleyin.

  Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 13:40, 29 Mart 2016 (UTC)

  VikiPera: Vikimaraton[kaynağı değiştir]

  Istanbul Arastirmalari Enstitusu (dikey logo).png


  Wikimedia CUG Turkey Logo in Turkish.svg

  VikiPera: Vikimaraton
  13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:30-17:00, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

  VikiPera: VikiKarekod Projesinin ilk ayağı olan ödüllü yarışma VikiPera İBP tamamlanmak üzere. Pera Müzesi’nin 2 sergisinde yer alan 32 tablo hakkında birer Vikipedi maddesi oluşturulması ve geliştirilmesi için düzenlenen yarışmada, tablolar ve ressamları hakkında el birliğiyle yeni içerik ürettik. Hepimizin eline sağlık!

  Projenin ikinci aşaması, karekodların müzeye yerleştirilmesi olarak planlanmıştı. Bu konuda da hazırlıklar tamam. Ancak şimdilik bu ilk GLAM deneyiminden öğrendiğimiz önemli bir şey oldu: Maddelerin müzede karekodla kamuoyu ile paylaşılacak duruma gelmesi için yarışma sürecindeki üretim yeterli değil; ek bir çalışma daha gerekli.

  Maddelerin daha kaliteli hale getirilmesi ve kayda değerlik sorunlarının çözülmesi için bir Vikimaraton yapılması planlanıyor. Pera Müzesi, eserler hakkında internetten ulaşılamayan bazı kaynakları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nde (Tepebaşı’nda Pera Müzesi’ne 1 dk. yürüme mesafesinde) bulmanın mümkün olduğu ancak dışarıya ödünç kitap verilemediği bilgisini paylaştı. Bu sebeple, kaynakların proje dahilindeki maddelerin geliştirilmesinde kullanılması için vikipedistleri bir vikimaraton etkinliği kapsamında misafir etmeyi teklif etti.

  Katılabilecek deneyimli vikipedistler ile kütüphanede buluşup maddelere son halini vermek üzere ikinci bir çalışma yapacağız. Cumartesi sabah 10.30'da başlayacak olan çalışmamız akşam 17.00'ye kadar sürecektir. İstanbul'da olan her yazarımızın, ilgi duyan herkesin etkinliğe katılmasını ve maddelerin gelişimine katkıda bulunmasını istiyoruz.

  Gelecek olan vikipedistlerin aşağıda bir isim listesi oluşturmasını rica ederiz. Bu sayı Pera Müzesi'ne bildirilerek gerekli düzen sağlanacaktır.

  Gelecek olan vikipedistlerin taşınabilir bilgisayarlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  Symbol opinion vote.svg Not: Vikimaraton kapsamında yapılacak tüm değişiklikler VikiPera İBP yarışmasındaki puanlamanın dışında tutulacaktır.

  Katılımınızı bekliyoruz! Sevgiler. --Wikimedia TKG Türkiye

  Katılmak için etkinlik sayfasına kaydolun!
  Bu duyuru mesajı size Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye üyesi olduğunuz için gönderilmiştir.

  Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --Pragdonmesaj 20:19, 18 Ekim 2016 (UTC)

  Sizi özledik Pinkmlover![kaynağı değiştir]

  Pinkmlover, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  En samimi ve içten sevgilerle, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19:10, 23 Ekim 2016 (UTC)

  Ayın İşbirliği'nde Son 1 Hafta![kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema Ayın İşbirliği'nde Son Hafta!
  Merhaba!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  MediaWiki message delivery (mesaj) 00:20, 25 Ekim 2016 (UTC)

  Sinema/İş birliği projesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Vikiproje:Sinema/İş birliği projesindeki sorumluluğunuz devam etmekte midir? Eğer ilgilenemeyecekseniz sorumluluğu üzerime almayı düşünmekteyim. Konuyla ilgili bir dönüş yaparsanız çok sevinirim :) --Pragdonmesaj 14:51, 10 Aralık 2016 (UTC)

  Çok yoğun bir dönemimdeyim @Pragdon maalesef Vikipedi'yle ilgilenemiyorum. Gönüllüysen seve seve alabilirsin. Şimdiden kolay gelsin!--Pinkmlover - mesaj 14:40, 11 Aralık 2016 (UTC)
  Peki tamamdır kolaylıklar diliyorum size :) --Pragdonmesaj 14:56, 11 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

  Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

  VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

  Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mayıs 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mayıs 2017'nin iş birliği projesi, Cannes Film Festivali şablonundaki eksik maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla şablonda maddesi oluşturulmamış Cannes Film Festivali ile ilgili 20 maddenin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --Pragdonmesaj 11:19, 1 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Haziran 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Haziran 2017 iş birliği projesi, Önemi Bilinmeyen ve Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla değerlendirilmemiş 7.992 maddenin 500 tanesinin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:49, 8 Haziran 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Gay flag.svg
  Merhaba Pinkmlover!
  VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:52, 6 Ocak 2018 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.28, 2 Nisan 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Pinkmlover!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Senin için bir keçi![kaynağı değiştir]

  Boer Goat (8742860752).jpg

  Heyecanla dönmeni bekliyoruz...

  Tanyel (mesaj) 12.27, 7 Nisan 2021 (UTC)
  Yanıtla[yanıtla]