Kullanıcı mesaj:Pinar/Şubat 2007

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Haftanın işbirliğine çağrı[kaynağı değiştir]

Sizin de seçilmesi yönünde oy kullandığınız "Temel bilim maddelerinin oluşturulması, düzeltilmesi, düzenlenmesi", bu haftanın işbirliği projesi seçildi. Katılımınızı bekliyoruz. denisutku *:!? 21:56, 1 Ocak 2007

Mesaj[kaynağı değiştir]

merhaba bana bir şey yazdınız mı? sadece nickinizi görüyorum başka bir şey görmedim... --Pedipedi 09:23, 8 Ocak 2007 (UTC)

Mesaj[kaynağı değiştir]

Hayır.Size Mesaj atmadım.Ama sizinle tanışabiliriz.Zlatan_goksunovic@hotmail.com'dan bana ne yazmak istediğinizi yazın.Adım Göksun BY —Bu imzasız yorum Göko (tartışmakatkılar) 23:10, 8 Ocak 2007 isimli kullanıcı tarafından eklenmiştir.

Pınar Hanım siz neyden söz ediyosunuz ben hiçbir şey anlamadım lütfen bana ayrıntılı bir mail yazın.

zlatan_goksunovic@hotmail.com

yukarıdaki msn adresine mail atabilirsiniz. —Bu imzasız yorum Göko (tartışmakatkılar) 04:21, 9 Ocak 2007 isimli kullanıcı tarafından eklenmiştir.

Davet[kaynağı değiştir]

Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.

Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var. Lütfen bu projeye katılarak bize yardımcı olun.

Bu imzasız yazı Delamorena (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 9 Ocak 2007

SAM[kaynağı değiştir]

şablonu koymaya çalıştım ama beceremedim bir türlü.:)--mach 03:13, 11 Ocak 2007 (UTC)

Başardım sanırım.teşekkürler.--mach 03:43, 11 Ocak 2007 (UTC)

Ansiklopedik kişi[kaynağı değiştir]

Ansiklopedik değil elbette. Şehit olmak ansiklopediklik için yeterli değil. Zaten şehit olan kişi yücedir. bu sebeple taraflı bir terimdir. Eğer yazmaya başlarsak tüm dünyada savaşta ya da görevi başında öldürülmüş herkes için sayfa açmamız lazım. Çünkü her ölen kendi insanları tarafından değerli bir kayıptır. Böyle bir şeyin ansiklopedikliğini göremiyorum. Sayfayı VP:HS MAdde 6 gereği sildim. --Dbl2010 07:03, 11 Ocak 2007 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Sayfama düştüğün hoşgeldin notu için teşekkürler. Bir süredir ingilizce wikipedia'da çalışıyordum ama controversial makalelerle uğraşmaktan (armenian genocide gibi) yorgun düştüğüm için türkçe vikiye bakmak istedim:) Umarım ingilizce wikipedia'dan çeviri yapmamıza herhangi bir engel yoktur. Caglarkoca 07:26, 11 Ocak 2007 (UTC)

Mavi sakal tibet[kaynağı değiştir]

Merhaba Benim hakkımda yazı girmişsiniz.. Teşekkür ederim.

sitemiz www.mavisakal.com

email adreslerimiz de sitemizde mevcut. iyi çalışmalar. —Bu imzasız yorum 89.106.29.11 (tartışmakatkılar) 00:28, 12 Ocak 2007 isimli kullanıcı tarafından eklenmiştir.

Demokrasi[kaynağı değiştir]

selamlar Demokrasi maddesine biraz zamanını ayırır mısın? telif ihlali olarak google'da arama yaptım birşey bulamadım ama yazılışından da hala şüpheliyim.Bu arada Mert Çotuk'uda google'da arattım kimdir nedir diye.Sende bir bakıp görüşünü söylersen sevinirim.Görüşün düzenlemek-yeniden yazmak konusunda karar vermeme yardımın olacak.İyi çalışmalar--mach 02:50, 12 Ocak 2007 (UTC)

Teşekkür ederim vaktini ayırdığın için.--mach 03:23, 12 Ocak 2007 (UTC)

Temizlik[kaynağı değiştir]

Merhaba...Sabah sabah bir sürü maddeye "Sil" koymuştum. Hepsini temizlemişsiniz. Teşekürler.--Hasan Sami 06:12, 13 Ocak 2007 (UTC)

Kukla[kaynağı değiştir]

Merhaba... ben sanırım said feridin bozduklarının çoğunu düzelttim ama , gözden kaçırdığım maddeler olabilir, onlar herhalde saptanabilir sanıyorum?Kolay gelsin--Düşünenadam 03:34, 18 Ocak 2007 (UTC)

Uçak şablonu[kaynağı değiştir]

düzelttiğin için çok saol, bi ara sana bir havacılık madalyası vereyim ;)Delamorenamesaj 09:35, 18 Ocak 2007 (UTC)

Telif sorunu[kaynağı değiştir]

Nasıl mesaj yazılıyor anlayamadığım için buraya yazıyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen. underground scream of the world benim özel bir çalışmamdı, telif sorunu yoktu. Türkiye de de çok özel bir konumu vardı ondan ekledim. mbk

portal adlari[kaynağı değiştir]

Selam uyari icin tesekkurler. dun actiklarim bu nedenle mi silindiler.? Keske dun silerken uyarsalardi bugun tekrar ayni yanlisi yapmazdim. bir de bu uayrinin yazili oldugu bir yer var mi? Yoksa eklemekte fayda var.Erkan 08:14, 23 Ocak 2007 (UTC)

Bir de bunlari degistirebilir misin? Yoksa silsen ben yeniden yazsam mi? ama bu arada bugune kadar acitigim nerdeyse tum kategoriler bu durumda..:)) yanlisz bir sey daha belirtmek isterim sadece Özel adlar buyuk harfle baslamaz , ayni zmanda baslik anlamindaki tümcelerin de kelimelerininilk harflerini buyuk yzarsin. Yani eger kayginiz Dil bilgisi yonunde ise bu yonde kaygilanmaniza neden yok, cunku yanlis bir sey yok. ama kayginiz Vikipedinin butunlugu anlamindaysa o zman ona diyecek bir sozum yok. Kolay gelsinErkan 08:18, 23 Ocak 2007 (UTC)

Kücük büyük harf kavrami haklisin sorun yaratiyor. Ben bile bazen bu sorunu yasiyorum ama simdi ogrendim her iki versiyonu kullaniyorum. Kategforiler ile ilgili sayfaya baktim. 4 gun ici bos kalirsa silinebilir diyor. Ama bos kategorinin silinmemeis kanimca daha uygun olur. Cunku havaciklik portalini ben yeni actim ve bir protali duzenli hale getirmenin en temel ogesi o portalin alt kategorilerinin belkirlenmesidir. iste bu sebeple, onbce kategorileri belirleyip daha sonra bunlarin icini doldurmak bana ve benim calisma yontemime daha uygun gibi gorunuyor. Gelelim asil konuya, sadece alt kategorileri yani Ahsap Model Ucaklar-Plastik Model Ucaklar-Tel Kontrollu Model Ucaklar-Radyo Kontrollü Model Ucaklar. Boylece alt kategorileri daha sonra madde yazdikca acariz biz de.:)) Yardim icn tesekkur. AMa su kucuk buyuk harf standardizasyonu konudunda bir sey yapmak bunu bir yerlere "BUYUK HARFLERLE" yazmak gerek :))Erkan 08:41, 23 Ocak 2007 (UTC)

Türkiye[kaynağı değiştir]

  • Merhaba, rakamlara bir itirazım yok da, bazı anonim veya yeni kayıtlı kullanıcılar kasıtlı olarak azınlık sayılarını değiştiriyorlar. Örneğin bunlardan birini 14 Aralıkta saptayıp Mskyrider’a haber vermiştim, Citrat da geri almıştı. Vandalizme yetişebilmek için acele davranayım derken, sözkonusu eklemeleri sizin değil, “Telefon” maddesinin interwiki kısmına Alo ekleyen ve “Türkiye” maddesine telif hakkı ihlalli Kıbrıs konusunu ekleyen Yugoer adlı kullanıcının yaptığını düşünmüş ve o yüzden geri almışım. Çok pardon... Geri almanız iyi olmuş, teşekkürler, iyi çalışmalar.--Düşünenadam 14:47, 25 Ocak 2007 (UTC)

Erzurum Kongresi[kaynağı değiştir]

Erzurum Kongresi'ni artık korumaya alsanız iki gündür sıktı.--Mach 02:23, 29 Ocak 2007 (UTC)

tamam teşekkürler.Şimdi rastgele gezerken gördüm.Ağız maddesine sözlüğe taşınmalı demişsin ama dilbiliminde oldukça kapsamlı yazılabilecek bir madde.Şablonu kaldırıyorum?--Mach 05:08, 29 Ocak 2007 (UTC)

haklısınız ama becerebildim mi bilmiyorum:)--Mach 05:22, 29 Ocak 2007 (UTC)

Madem 10 sn.de yapabiliyorsun neden beni 10 dkdır uğraştırıyorsun:)).Neyse ben daha fazla bölmeyeyim.İyi çalışmalar.--Mach 05:31, 29 Ocak 2007 (UTC)

VikiHayat 2006

VikiHayat
Yıllık VikiGazeteYıl 1, Sayı 1 2006 Vikipedi:VikiHayat

Herkese merhabalar. VikiHayat'ın ilk sayısı hepimize hayırlı uğurlu olsun.
VikiHayat başta Vikipedi olmak üzere tüm kardeş projelerde olan gelişmeleri anlatan VikiGazete'dir. Deneme aşamasında olan gazetemizin ilk sayısı 2006 yılı bazında olacaktır. Bundan sonraki baskılar aylık olup ismini tartışma sayfasına yazdıran kullanıcılarımıza ücretsiz olarak gönderilecektir. İlk sayımız olması hasebiyle acil ve basit kalıplar üzerine hazırlandı. Lütfen bu sayı ve gelecek sayılar hakkındaki görüşlerinizi tartışma sayfasında belirtiniz.


VikiHaberler


Vikipedi

Portallar

VikiProjeler

Diğer

Kardeş Projeler


Başvurular


Yöneticilik

Denetçilik

Bürokratlık

--Absarileti 11:52, 1 Şubat 2007 (UTC)

Değişiklik Savaşı (Edit War)[kaynağı değiştir]

Selahaddin Eyyubi üzerinde değişiklik savaşı yapılıyor. --Ruzgarmesaj 00:31, 1 Şubat 2007 (UTC)

tşkr[kaynağı değiştir]

  • Merhaba resim katkınız için teşekkürler, kolay gelsin--Düşünenadam 01:52, 12 Şubat 2007 (UTC)

tercüme[kaynağı değiştir]

Ben bir kaç maddeyi İngilizcesinden çevirmeye çalıştım ama sanki bir eksiklik varmış gibi geliyor.Maddelere gözatarsan iyi olur.

y.erdem 20:23, 15 Şubat 2007 (UTC)

yardım[kaynağı değiştir]

Appearances bu kelime için Türkçe karşılığı ne kullanabilirim.
Sözlük anlamı:

  • ortaya çıkma, göze görünme
  • görünüş, görünüm

Fakat bunu başlık olarak kullancam bu karşılıklarıda kullanacağım yerde bana pek bi anlam ifade etmedi. Michael_Scofield İngilizce Wikipedi'de bulunan bu sayfada geçiyor.Hangi kelimeyi kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olurmusun. y.erdem 13:58, 16 Şubat 2007 (UTC)


  • Yardımın için sağoly.erdem 13:32, 18 Şubat 2007 (UTC)

merhaba[kaynağı değiştir]

türkiyeden ali fırat ben wikipediaya yeni katılıyorum öz geçmişinizi okudum oldukça profesyönel olmuşsunuzdur neyse bana yardımcı olursanız sevinirim projelere falan bende katılmak istiyorum bende elektronik okuyorum neyse kendinize ii bakın...

Çeviri Grubu[kaynağı değiştir]

Selam birşey sormak istiyorum bende çeviri grubuna üye olabilirmiyim veya olabilmem için birşeyler yapmam gerekiyormu ilk başta yeterliliği ölçmek için. şuan Prison Break dizisinin komple kategorisiyle uğraşıyorumm bölümleri karakterleri İngilizce Wikipedi'den elimden geldiğince çevirmeye çalışıyom. Beni bu konuda bilgilendirirsen iyi olur. y.erdem 21:22, 18 Şubat 2007 (UTC)

Irving Amen[kaynağı değiştir]

Irving Amen şimdi yeterli mi?

İyi çalışmalar.

Smiley.svgkızılsungur®©iletikatkılar 13:59, 21 Şubat 2007 (UTC)

Peki.

Ressamlar ile ilgili bir kategori eklemeye çalışacağım.

Smiley.svgkızılsungur®©iletikatkılar 14:05, 21 Şubat 2007 (UTC)

The mission complete.

Smiley.svgkızılsungur®©iletikatkılar 14:08, 21 Şubat 2007 (UTC)

Your welcome

Smiley.svgkızılsungur®©iletikatkılar 14:51, 21 Şubat 2007 (UTC)

Cemal Gürsel maddesi hk.[kaynağı değiştir]

Cemal Gürsel maddesini elden geçirdim ve ilk kez kronolojisini oluşturdum. Uygun olduğunuz bir ara inceleyip gözden geçirebilirseniz sevinirim. Saygılarımla.--Etrüsk 23:43, 21 Şubat 2007 (UTC)

Ellerine sağlık Etrüsk, maddeyi az biraz gözden geçirdim. İngilizce Wikipedia'dan birkaç resim ekledikmi tamamdır. Kolay gelsin --Pinar 03:09, 22 Şubat 2007 (UTC)

Şimdi kontrol ettim yalnız şu cümle biçimi nasıl olmalı ona takıldım; 16 Ekim 1914'de askeri eğitimine ara verdi... aslında ara veren kendisi değil zorunlu olarak ordu onu cepheye (Çanakkale savaşına) yolllamıştır. Saygılarımla. --Etrüsk 03:22, 22 Şubat 2007 (UTC)

Ana sayfa resim[kaynağı değiştir]

Online isen günün resminde Agama agama'ya link verirmisin ? :) Sağol --`NeRVaLsevgili nerval; 05:18, 23 Şubat 2007 (UTC)

Zamanın ölçülmesi[kaynağı değiştir]

Bu madde artık karşılıklı iddiaa haline geldi geçmişine bakarsanız son bir saat içinde kaç sefer değiştiğini göreceksiniz. Lütfen uygun sayfa durumunda korumaya alabilirmisiniz--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 13:09, 24 Şubat 2007 (UTC)

lütfen zamanın ölçülmesi maddesine gerekli değişiklikleri uyguladığım halde diğer sürümle kilitlemişsiniz gerekli bağlantıları yaptım ve o madde şu ankinden oldukça iyi sizden ricam nolur sakin bir şekilde değerlendirin hatalarım varsa söyleyin düzeltiyim--Graywolf 13:30, 24 Şubat 2007 (UTC)

Aynı kullanıcı bu sefer de Uyku maddesini bozuyor --Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 13:45, 24 Şubat 2007 (UTC)

diğer kullanıcı niye uyarılmıyor o da aynı şeyi yapıyor ancak ona uyarı yok ben bir taslak olan maddeyi geliştirdim o ise benim geliştirdiğim her maddeyi eski haline getiriyor bende karşılık veriyorum.--Graywolf 14:10, 24 Şubat 2007 (UTC)

ben nosferatu adlı kullanıcıdan sadece maddelerime zarar verrdiğini gördüm ondan ikaz almadım vikipediyi kendi hegomanyası altına almak isteyen bunun gibiler yüzünden önümüz tıkanıyor ayrıca kendisi Vikipedi:Üç geri-dönüş kuralı nı ihlal etti benim kadar o da maddeyi geri getirdi onunda uyarı alması lazım siz yapmassanız mutlaka bu ayrımcılı dur diyen çıkar--Graywolf 14:31, 24 Şubat 2007 (UTC)