Kullanıcı mesaj:Ottovondodo

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Deepweble ilgili misin Bu imzasız yazı Karqes (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.35, 18 Kasım 2020 (UTC)

Vikipedi'ye Hoş Geldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoş geldiniz

Merhaba Ottovondodo. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

İyi vikiler[kaynağı değiştir]

Sevgili Ottovondodo, Vikipedi'ye katkılarınız için çok teşekkürler. Covid-19 önlemleri kapsamında pek çoğumuzun evinden çıkmadığı şu dönemi elimizden geldiğince Türkçe Vikipedi'ye katkı için kullanmak en güzel uğraş! Türkçe Vikipedi'nin her alanda uzman kişilerin bilgisine, emeğine çok ihtiyacı var ve katkılarınız çok değerli. Elinize sağlık.

Eğer Vikipedi'ye katkılarınız sırasında sorunuz, yardıma ihtiyaç duyduğunuz bir konu olursa deneyimli bir vikipediste veya Köy Çeşmesi'ne mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca birine hızlıca ulaşabilmek için Wiki-dışı bir ortamı kullanmak isterseniz şu adresteki Telegram grubuna da katılabilirsiniz.

Size Türkçe Vikipedi başta olmak üzere Türkçe özgür bilgi ve içeriğin gelişimi ve desteklenmesi için çalışan Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye (WMTR) adlı oluşumu da tanıtmak isterim.

WMTR üyeleri üniversiteler, kütüphaneler ve müzelerle çalışarak Vikipedi'yi geliştirmeye, katkıları arttırmaya çalışmakta. Bir süre önce İstanbul'da Salı akşamları düzenli olarak vikipedistler arasında sosyal buluşmalar gerçekleştirilmeye başladı. Şimdi bu buluşmalar çevrimiçi olarak İstanbul ve İstanbul dışından dileyen tüm vikipedistlerin katılımı ile gerçekleşiyor. Müsait olduğunuz bir zaman dilerseniz bu toplantılara da bekleriz. Tarafıma e-posta ile ulaşabilirseniz adresinize davet göndermek isteriz.

Kolay gelsin ve iyi vikiler Face-smile.svg Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.13, 9 Eylül 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Birsürü geri alma işlemi gerçekleştirdiğinizi görüyorum. Vikipediye de aktif katkılar sağlıyorsunuz.İsterseniz devriyelik başvurusu yerinden başvuru yapabilirsiniz. Size kalmış Cedreon (mesaj) 12.50, 18 Aralık 2020 (UTC)

İlginiz için sağ olun ancak beyaz liste yeterli oluyor benim için. Teşekkürler Ottovondodo (mesaj) 13.38, 18 Aralık 2020 (UTC)

Rica ederim, iyi çalışmalar. Cedreon (mesaj) 13.39, 18 Aralık 2020 (UTC)

Davet[kaynağı değiştir]

Friendly stickman.svg Vikiproje Kurgusal karakterler davetiyesi
İyi günler, iyi vikiler!
Kurgusal karakterler ile ilgili maddeleri arttırmayı, belirli standartlara ulaştırmayı ve düzenlemeyi hedefleyen Kurgusal karakterler Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

--Anyela.  11.16, 23 Aralık 2020 (UTC)

Sizleri Kuzey Makedonya Vikiprojesine davet ediyoruz![kaynağı değiştir]

Flag of North Macedonia.svg Vikiproje Kuzey Makedonya davetiyesi
Vikiproje Kuzey Makedonya'ya davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar listesine adınızı ekleyip Vikiproje Kuzey Makedonya'yı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler.


--Veselov350💬 07.49, 24 Aralık 2020 (UTC)

küçük bir bilgi[kaynağı değiştir]

zararlı değişikliklerle olan mücadeleniz için teşekkür ederim. sayfaların geçmişi herkese açık olduğu için herkes tarafından görülebiliyor. biz de kişiye hakaret içeren değişiklikleri gizlemek için vikipedi:sürüm gizleme talepleri sayfasını kullanıyoruz. iyi çalışmalar --zemxer buyur kardeşm? 14.52, 24 Aralık 2020 (UTC)

Devriyelik[kaynağı değiştir]

Selamlar devriyelik için uygun görünüyorsunuz vandalizmle mücadele ediyorsunuz. Değişiklik sayınız da uygun devriyelik yapmayı düşünürmüydünüz? Lütfen isteğimi kabul edin. Vikipedinin sizin gibilere ihtiyacı var. Ama kabul etmezseniz de sıkıntı yok karar size kalmış. Dodoreon (mesaj) 05.51, 31 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, aslında Vikipedi'nin sizin gibi yeni kullanıcılara ihtiyacı var ki diğer dillere yetişebilsin. :D iyi günler. Ottovondodo (mesaj) 06.03, 31 Ocak 2021 (UTC)

Yeni Osmanlıcılık[kaynağı değiştir]

Yaptığım değişikliği neden geri aldınız nedenini öğrenebilirmiyim. FurkG (mesaj) 09.31, 2 Şubat 2021 (UTC)

Tarafsız bakış açısıyla ilgili bir durum göremedim. Neyse o yazılmış. İngilizcesine de baktım aynı. Katılmıyorsanız geri alabilirsiniz değişikliği. İyi günler Ottovondodo (mesaj) 10.45, 2 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ottovondodo![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Devriyeliğe davet,
Gelin; bize, bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer devriyelik ölçütlerini sağlıyor ve gönüllü iseniz devriyelik başvurusu sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler.--178.244.11.57 16.33, 27 Mart 2021 (UTC)