Kullanıcı mesaj:Muratero

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wikipedia mass messenger.png Mesaj Sayfama Hoş Geldiniz!
  • Herhangi bir konuda ileti göndermek isterseniz sağ üstteki "kaynağı değiştir" yazısına tıklayıp sayfanın en altına iletinizi ekleyin.
  • Lütfen nazik olun ve kişisel saldırılarda bulunmayın. Nazik olmayan ve seviyesiz mesajları dikkate almıyorum. Geçmiş mesajlar için arşiv bölümüne bakınız.
  • İletilerinizin sonuna dört tilde (~~~~) koyarak imza atmayı unutmayın. Teşekkürler...Merhaba Muratero, Vikipedi'ye hoş geldiniz.
Crystal Clear app kedit.svg
Herkes yazabilir

Herkesin özgürce katıldığı Vikipedi'ye siz de katkıda bulunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken üstteki Değiştir butonuna basmak. Ancak girdiğiniz bilgilerin ansiklopedik olmasına ve kişisel saldırı-hakaret içerikli ve telif ihlali yapıyor olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bantuan
İpuçları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar var.
  • Lütfen tartışma ve mesaj sayfalarında yazdıklarınızı, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini Edycja-18.png
kullanarak imzalamayı unutmayın!.
Tips
Yardım bilgileri

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portali'nde bulabilirsiniz. Sorularınızı Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsiniz. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğiniz biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Membuat kesalahan?
For Non-Turkish Speakers
Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
English: Don't speak Turkish? Click here.
español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
français: Vous ne parlez pas turc ? Cliquez ici.
日本語: トルコ語は難しいでしょうか。ここをクリックしてください。
русский: Не говорите по-турецки? Нажмите сюда.
Andere Sprachen Other languages Otros idiomas Autres langues 他の言語 Другие языки
Mediawiki.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

i.e. msj 09:20, 19 Mart 2012 (UTC)

Kaynak hatası[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şunun gibi maddelerde eklediğin kaynaktaki dil parametresine "Türkiye" yazdığın için bir hata oluşuyor ve bu maddeler Kategori:KB1 bakım: Tanımlanamayan dil kategorisine dahil oluyor. Zaten Türkçe Vikipedi'de olduğumuz için dili Türkçe olarak girmene gerek yok ayrıca :) İlerisi için bildireyim dedim :) İyi günler.--NanahuatlEfendim? 17.49, 13 Temmuz 2020 (UTC)

@Nanahuatl teşekkür ediyorum. dikkatimden kaçmış dikkat edeceğim, iyi günler dilerim.--Muratero 08.46, 18 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 19.25, 15 Ağustos 2020 (UTC)

Lütfen emailinizi kontrol edin[kaynağı değiştir]

Merhaba Muratero: Lütfen emailinizi kontrol edin! Konu: "The Community Insights survey is coming!" Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen surveys@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, see my explanation here.

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.39, 24 Eylül 2020 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

Uyarı
Lütfen diğer kişilerin değişikliklerini hemen geri almaktan kaçının. Devam ederseniz, kimsenin 24 saat içinde bir maddeyi üç defadan fazla eski haline çeviremeyeceğini belirten üç geri dönüş kuralı ihlal etmeniz nedeniyle Vikipedi'de değişiklik yapmanız engellenebilir.

Not: Buna ayrıca maddenin eski bir halini geri getirmek de dahildir. Teşekkürler, iyi değişiklikler! ---Caskination ? 22.34, 25 Eylül 2020 (UTC)


Çerkes maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar Murat. Umuyorum her şey yolundadır. Çerkes sürgünü maddesindeki yorumunu şimdi gördüm, bir şey danışmak istedim onun üzerine. Bilmiyorum diğer Çerkezler ile ilgili olan başka maddelere baktın mı ama; Çerkesler ve Çerkesya maddesi hakkındaki görüşlerin nelerdir acaba? Bana sorarsan çok fazla noktaya yersiz vurgu yapılmış. Misal olarak senin de Çerkes Sürgünü maddesinde altını çizdiğin gibi, orada Türkiye Çerkesleri ile ilgili o kadar bilgi neden var, ben pek anlayabilmiş değilim (hani holokosttan bahsederken amerikadaki yahudilerden konuşuluyor gibi olmuş). Çerkes Sürgünü ile hani osmanlıya göç ettirilen Çerkezlerden bahsedilse tamam ama zorunlu evlendirilme, asimilasyona filan girilmiş. Yani 1870'li yıllarda olmuş olayla Türkiye Cumhuriyet'i arasındaki bağı anlamadım. Veyahut az evvel şu çıkarmayı yaptım. Çerkesya maddesinde böyle bir içerik vardı, tıpatıp aynısı Çerkesler maddesinde de var. Kaynakları şimdi kontrol edemedim ama edeceğim müsait olunca. Dil konusunda da bence sorun var. Senin görüşlerini merak ettim. Şayet benim gibi düşünüyorsan; maddelere bir el atabiliriz. Bu haliyle bana tuhaf geliyorlar maddede yazan bazı şeyler - tabi yanılıyor olabilirim. Görüşlerini merak ediyorum. Sevgiler. (çerkesler listesinin de üstünden geçmek iyi olabilir - orada da doğru olmayan bir takım satırlar yakaladığını hatırlıyorum...)--Dakmor Tojira 01.51, 24 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba @Dakmor Tojira, iyiyim sağol sende iyisindir umarım. Maalesef Çerkes sürgünü maddesinde maddeyi şişirmek için ve son derece alakasız şekilde ekleme yapılmış. 1864 sürgünüyle alakasız ama o maddede o kadar gereksiz ve ansiklopedik kabul edilmeyecek eklentiler var ki hangisine laf etsem bilemiyorum. Çerkesler maddesindeki son düzenlemen gerçekten her bakış açısına göre tarafsız ve ansiklopedik dille yazılmış. Çerkesya maddesinde anlatılan tarihsel ülke. orada çerkeslerin atalarını anlatmak gene madde şişirmekten öteye giden bir şey değil. Ama kendini Çerkeslerin bilgesi gibi gören şahıs bunu anlamaz. Çerkesler listesinde de aynı şahıs Çerkes olmayanları bile Çerkes olarak göstermeye çalışıyor. Ben bir ara el attım biraz düzelttim ama gene de elden geçmeli. Mesela Hussein Onn'un babaannesi Çerkes kökenliyse kendisi niye listede? FGene madde şişirmeye yönelik ekleme. Tartışma sayfalarında konuyu açıp ele almak iyi olacak. Saygılar.--Muratero 11.32, 24 Ekim 2020 (UTC)
ben de iyiyim çok sağ olasın Murat. evet, maddeler hakkında dediklerinde maalesef sana katılıyorum. el atılması gerektiğinin de zaruri olduğunu düşünüyorum, çünkü bu şekilde bu maddeleri okuyanları - ve konu hakkında temel bilgisi olmayan insanları - çok yanlış şekilde yönlendirebiliriz istemeden. çerkesya sayfasında bir tartışma açtım, önce çerkesya maddesinden ilerlemeyi planlıyorum; orada da yazdığım gibi; maddede olan bir takım bilgileri de teyit etmek gerekiyor. teşekkür ederim ilgi ve alakan için. iyi haftasonları. sevgiler.--Dakmor Tojira 17.51, 24 Ekim 2020 (UTC)
Muratero: Umarım yazacaklarımı objektif bir gözle okursunuz.
Öncelikle, Çerkesler listesi maddesini büyük oranda ben yazmadım. Sadece bazı eklemeler yaptım. Bahsettiğiniz kişinin kim olduğunu bile bilmiyorum, ayrıca oradaki çoğu kişiyi ben eklemedim, kimseyi bir şey olarak göstermeye çalıştığım yok, bilmeden agresif eleştirilerde ve iftiralarda bulunmazsanız sevinirim, söylediğim gibi, tartışmaya ve tavsiyeye kapalı değilim, tavsiye ve pozitif eleştiride bulunanların değişikliklerine teşekkür ediyor ve söylediklerini gözden geçiriyorum, yani pozitif eleştiriye oldukça açığım. Ama takıntıya ve boş eleştiriye değil.
İkinci olarak, "kendini Çerkeslerin bilgesi gibi gören şahıs bunu anlamaz" demişsiniz. estağfurullah, ben kendimi öyle bir şey olarak görmüyorum. ancak hani kişiye değil içeriğe yönelik eleştiri yapıyorduk? n'oldu buna? konu ben değil başkası olunca unutuldu mu?
Üçüncü olarak, bilmem en ufak umurunuzda olur mu, ancak hobi olarak yaptığım ve çok sevdiğim vikipedi'yi benim için cehenneme çevirdiniz. öyle bir seviyeye geldi ki, sizin bir harf olsun değişiklik yaptığınız maddeleri terk ediyorum. sebebi eleştiri kaldıramamak değil, resmen bana takmış durumdasınız. sürekli agresif şekilde beni eleştiriyorsunuz (ve çoğu boş eleştiri, ya da sizin tabirinizle şişirilmiş). Dakmor Tojira geçen gün bana bir eleştiride bulundu, ben de büyük zevkle söylediklerini düşündüm (ve gerekeni yapacağım), kendisine teşekkür ediyorum. ancak siz sürekli beni eleştiriyorsunuz. maddedeki hataları veya geliştirilebilecek şeyleri düzgün bir dille bana söylerseniz zaten bunu hallederiz. ayrıca eleştirdiğiniz çoğu şey sırf ben yazdığımdan, bana inat yapıyorsunuz gibi geliyor, çünkü gerçekten, örnek vermek gerekirse, çerkesya'nın 12 bölgesini (ve bu bölgedenin halkı olan 12 ana çerkes kabilesini) anlatmışım. madde çerkesya maddesi, yani çerkes ülkesinden, ve çerkesya bölgesinden bahsediyor. ağır dille eleştiriyorsunuz. neden? çerkesya'dan bahsetmiyor muyuz? ya da çerkes sürgünü maddesi. maddeyi tamamen yeniledim, belli ki yeni yeni yapıyorum. zaten çalışma işareti var. ingilizce vikiden çeviriyorum ve eski türkçesinde olan bir bilgiyi de kaybetmemeye çalışıyorum. ve siz gelip yine içeriği değil beni eleştirmişsiniz, bunları niye kimse görmüyor?. ben o mesajı okuduğumda gerçekten çok alındım, hatta vikipediden ayrılmayı çok ciddi şekilde düşündüm, çünkü vikide durduğum her saniye üzülüyordum. kullanıcı sayfamın geçmişinde görebilirsiniz. ben iyi niyetli bir iş yapmaya çalışıyorum ama gördüğüm tepki bu olunca.
Benimle bir sorununuz varsa söyleyin, belki kusur bendedir kendimi düzeltirim. ha değilse, bu söylediklerimi umarım dikkate alırsınız ve arkamdan laf çevirmek yerine bana danışmayı düşünebiliriniz. Hatam varsa affola. iyi vikiler diliyorum. ~𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴~ (Ары?) 22.18, 24 Ekim 2020 (UTC)
Sizinle topu topu 2 maddede anlaşmazlığımız olmuş. Çerkesler listesi ve Çerkes Sürgünü maddesi. İlk karşılaşmamızda, Çerkesler listesini düzelttim ve siz değişiklik özetinde "Anlaşılan yakında bu maddede kimse kalmayacak." diye saldırınızı başlattınız. Taraflı bir şekilde maddelerde ekleme yaptığınız ortada. Değişiklik özetlerinde ya da tartışma sayfalarında yorumlarınızla insanları hedef alırken rahatsınız ancak yaptıklarınız söylenince rahatsız oluyorsunuz. Çerkesler listesindeki değişiklik yorumlarınız ortada duruyor. Refet Bele Çerkes değilken onu çerkes gösteren değişikliği onaylıyorsanız eleştirilere açık olmalısınız. Çerkesler ile ilgili her maddede ben en iyisini bilirim gibi davranıp maddeleri sahiplenirseniz ve geri almalarda bulunursanız eleştirilere açık olmalısınız. 1864 yılındaki olayları anlatan Çerkes sürgünü maddesinde, Çerkesler maddesinde anlatılması gereken Türkiye Cumhuriyeti döneminde yaşandığını ifade ettiğiniz olayları anlatıyorsanız eleştiriye açık olmalısınız. Hobi olarak takıldığınız vikipedia da değişiklik özetlerinde kişilere ithamlarda bulunuyorsanız eleştiriye açık olmalısınız. Burada insanlara suçlamalarda bulunup sonrasında cevap verilince bana niye laf ediyorsunuz diye savunma yapmadan önce kendi yazdıklarınızı okumalısınız. Bu arada Çerkesya maddesinin tartışmasında yazdıklarımda alınılacak bir eleştiri yok ve siz o madde de bir şey yapmadıysanız niye alınıyorsunuz? Organize Çerkes topluluğu oluşturmak konusunda da Çerkesya maddesinin tartışma sayfasındaki uyarıyı dikkate almanızda fayda var. Sonuç olarak topu topu iki maddede toplam 2-3 yorumumla size takmış olmuyorum. --Muratero 11.16, 25 Ekim 2020 (UTC)

Karakoyunlular[kaynağı değiştir]

Karakoyunlular maddesine tekrar bakabilir misin hocam maddede belirtilen boyların hepsi türkmen. Şu ingilizce wikipediadaki herşeye kürt, fars yazan elemanlar burayada gelmiş galiba.--85.104.71.205 00.29, 8 Kasım 2020 (UTC)

Bir bakayım--Muratero 09.13, 8 Kasım 2020 (UTC)

Bir siyasi parti liderine tarikat lideri demek suç. Siyasi görüş farklılıkları sebebiyle adına atılan ithamları Wikipedia da yayımlamak objektifliğe aykırı. Biyografisi ne https://www.btp.org.tr/user/biography/1/prof-dr-haydar-bas bakabilirsiniz. Düzelticiler (mesaj) 23.27, 20 Kasım 2020 (UTC)

Önce suç kavramı ile objektiflik kavramları birbirinden çok farklıdır. siyasi parti liderine tarikat lideri demek suç değildir. maddenin tartışma sayfasında görüş bildiriniz. --Muratero 08.01, 21 Kasım 2020 (UTC)

Didgori Muharebesi[kaynağı değiştir]

Hocam didgori muharebesinde yaptığım editi kontrol edebilir misin?--85.104.197.89 12.13, 24 Kasım 2020 (UTC)

Azizlik niye TBA ihlali deği?[kaynağı değiştir]

Merhaba. Aziz sıfatının TBA ihlali olmadığını söylemişsiniz. Hazreti ifadesi TBA ihlali iken Aziz ifadesi neden değilmiş anlayamadım. Sizin görüşünüz mü yoksa Aziz ifadesi kullanabilir diye kural mı var? Aziz adlandırması normal olsa Pavlus maddesi Aziz Pavlus olarak kalırdı. --Muratero 14.14, 19 Aralık 2020 (UTC)

açıklama burada yapılmış.-thecatcherintheryeileti💬 15.05, 19 Aralık 2020 (UTC)
Yani seninde kafana yatmamış ama niye savundun bu durumu anlayamadım açıkçası. Vito kendi görüşünü bildirmiş, bir kabul yok ki. Aziz, Hristiyanlıkta kişilere kutsallık atfediyor. İslamdaki Halife tabiri gibi makamsal bir statü değil. katolik ortodoks azizlerinin ayrımını geçtim, ortodoks azizleri kendi içlerinde bile ayrı. Hristiyanlığa pozitif ayrımcılık yapıyoruz anlaşılan. Neyse selamlar, sağlıcakla kal.--Muratero 16.19, 19 Aralık 2020 (UTC)
Evet, ikna olamadığım, kafama yatmayan noktalar var, ancak benim düşüncemin doğruluğunu teyit edemiyorum. İstersen önceki atıfta bulunduğum mesajlaşmayı güncelleştirelim, tartışmaya devam edelim. bir ortak görüşe ulaşmaya çalışalım.-thecatcherintheryeileti💬 16.27, 19 Aralık 2020 (UTC)

Harezmşahlar maddesindeki değişiklikle ilgili bir açıklama/aydınlatma[kaynağı değiştir]

Selamlar sayınMuratero, öncelikle Zazalar/Zazaca ile ilgili sohbetimize yanıt verdiğimi bildirmek isterim. Bir de zaten sizinld bir mevzu hakkında konuşmak istemiştim. Yani Harezmşahlar maddesinde yaptığım düzenlemede "kışkırtıcı" olduğu düşünülen bir değişiklik hakkında açıklama yapma gereği duydum. O değişikliklerde herhangi bir gruba karşı kışkırtma yapmadım ve kesinlikle niyetim değildi. O cümlede Emevi ve Abbasi hilafetinin Sünnilik hilafeti olduğu ve onların milliyetinin Arap olduğunu kastetmiştim. Cümle böyleydi "...Sünnî Arap Emevî ve Abbasiler..." burada kışkırtmak amaçlı değildi. Tarafların mensubiyetini ve etnik kökenini tarif etmek içindi. Bir de o değişikliğe bir kaç tane kaynak vermiştim Harezmşahların Türkmen kimlikli ve Alevi müslüman olduklarını. Ben zaten çoğunlukla Alevi ve Türkmen toplumlarıyla ilgili araştırmalar yapıyorum ve kaynaklardan farklı olan bilgileri düzeltiyorum. Bu da maalesef bazı maddelerde yanlış imaj veriyor hakkımda. "Vandalizm", "ısrarlı değişiklik" gibi karşımık alıyorum maalesef. Halbuki kaynaktan farklı olan veya temelden yanlış bilgi içeren içerikleri düzeltiyorum kaynak vererek. Bunu lütfen diğer değerli vikipedist dostlarımıza da bildirmenizi isterim. Teşekkürler ve sağlıcakla kalın. :) عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 11.39, 24 Ocak 2021 (UTC)

"radikal Emevî hilafetini destekleyen bâtıl Sünnî Arap olan " ifadeniz güzel bir ifade değil. Bazen cümleleri yazarken eksik yazıyoruz ya da öyle düşünmesekte başkalarının rahatsızlık duyacağı ifadeleri kullanabiliyoruz. Emeviler hakkında benzer düşüncelere sahip olabiliriz ancak bunu ifade ederken mümkün olduğunca dikkatli cümleler kurmakta fayda var. Bazen heyecanla değişiklik yapıp düzeltme yapmak istiyor olabilirsiniz ama bu fayda sağlamıyor.--Muratero 11.53, 24 Ocak 2021 (UTC)

Haklısınız, öyle düşünmedim. Peki o cümle haricinde diğer değişiklikleri geri alabilirmiyiz? Çünkü ben yeniden düzenlesem bu kez başkaları benin ısrarlı değişiklik veya vandalizm ettiğimi zannedecek. Ondan sizden izin almak ve danışmak istedim. Teşekkürler عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 12.38, 24 Ocak 2021 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba Muratero. Daha önce katılım sağlamış olduğun şuradaki SAS tartışmasını buradaki talep üzerine Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Büyükşehir Belediyeleri sayfasında tartışmaya açmış bulunuyorum. Katılımda bulunan diğer kullanıcılara da bilgi mesajı yazacağım. --Vikiçizer (mesaj) 19.31, 24 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba muratero, bir kaç sayfayı inceleyerek onayladığınızı gördüm, eğer aktifseniz 1 aydır inceleme bekleyen Kürt devlet ve hanedanlıkları listesi ve kürt tarihi sayfasını da incelermisiniz bir çok sayfada tartışma açtım ancak dönüş olmadı tam 1 aydır 20 adet inceleme bekliyor, teşekkür ediyorum iyi akşamlar. Corduene7221 (mesaj) 20.01, 25 Ocak 2021 (UTC)

Bir konu hakkında soru[kaynağı değiştir]

Merhaba ben bir konuda bilgi almak istiyorum. Ben eskiden herhangi bir sayfada düzenleme yaptığımda bütün kullanıcılar bunu görüyordu ama şuan sadece ben görebiliyorum, başka insanlar bunu göremiyor. İşin saçma yanı eskiden yaptığım düzenlemelerde artık gözükmüyor.Başka kullanıcıların yaptığı değişiklikler anında başka cihazlardan da gözüküyor ama benimkiler gözükmüyor. Yanlış bir şey mi yaptım yoksa Vikipedide mi bir sorun çıktı merak ediyorum. Firatlal (mesaj) 23.39, 11 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba. Geçici süreliğine olan bir durumdur diye düşünüyorum. uzun sürmesi halinde hizmetli ya da teknisyen arkadaşlara sorulabilir.--Muratero 08.37, 12 Şubat 2021 (UTC)

Türk Devletleri listesi[kaynağı değiştir]

birçok kaynaklı bilgi silinmiş,Kafkas Albanyası,Hunlar,Aud Nevvabları gibi. Siz mi sildiniz bunları? sildiyseniz lütfen sebebini söyleyin. Türk oldukları açık. Türkiye'de pek bilinmeyen çoğu Türk devleti var PlutoLynx (mesaj) 07.10, 24 Şubat 2021 (UTC)

Nasıl Türk oldukları açık? bana sorarsanız sildiklerimin çoğu büyük ihtimalle Türk'tür ama bana göre diye madde yazmıyoruz. Hunlar maddesine baktınız mı? Orada nerede Türk oldukları yazıyor? kesin mi yoksa bir çok kayda değer iddia mı var? Aud Nevvabları nedir ilk defa duydum. Albanya maddesinde ne kadar yoğunlukla Türk devleti olduğu yazıyor? --Muratero 14.55, 26 Şubat 2021 (UTC)

İngilizce olarak aratırsanız bulursunuz. Albanya part soylu. partlar Türktür PlutoLynx (mesaj) 13.44, 27 Şubat 2021 (UTC)

Size iyi günler.--Muratero 14.27, 1 Mart 2021 (UTC)
Şöyle bir baktımda. zaten herkes bir şeyler yazıyor, sizinle ne tartışayım. Beyaz liste hakkınızı alın sonrası zaten istediğiniz gibi oluyor. --Muratero 14.44, 1 Mart 2021 (UTC)

o nasıl birşey. anlatabilir misiniz PlutoLynx (mesaj) 17.08, 5 Mart 2021 (UTC)

Vandalizmle mücadele, maddelerin gelişimine yönelik kaynaklı katkılar gibi eklemeleriniz sonrasında Hizmetli statüsünde bir kişiye mesaj atarsınız. Hizmetli de uygun görürse o zaman beyaz liste hakkını alırsınız. Bu hakla değişiklikleriniz otomatik kabul olunur. Ancak yanlış yaparsanız da Hizmetli arkadaş bu yetkiyi elinizden alabilir.--Muratero 20.30, 5 Mart 2021 (UTC)

Tunceli köyleri[kaynağı değiştir]

Selamlar hocam. Ellerinize sağlık öncelikle. Maddelerin bazılarında daha önceden 1960 ve 1965 yılı gibi eklediğim nüfuslar vardı. Bir maddede çifte kaynak hatası olmaması adına şu şekilde değişiklikler yapabilirseniz çok iyi olur, kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 08.36, 22 Mart 2021 (UTC)

Merhaba Sabri76. Dikkatimden kaçmış, diğerlerinde dikkat ederim. Sana da kolay gelsin--Muratero 17.30, 22 Mart 2021 (UTC)

Kafkasya avarları[kaynağı değiştir]

Selamlar. Neden benim yazımı kaldırdığınızı sora bilirmiyim? Kusqus (mesaj) 09.44, 1 Nisan 2021 (UTC)

Selam. Kafkas Albaniyasının türk olduğunu nerden çıkardınız? Kusqus (mesaj) 09.52, 1 Nisan 2021 (UTC)

Merhaba. Maddenin başında "Başlığın diğer anlamları için Avar (anlam ayrımı) sayfasına bakınız." uyarısı görülüyor. Bu uyarı sizin eklediğiniz bilgilerin olmaması için var. Örnek vereyim Mehmed Paşa maddesine bakarsanız, tarihe geçmiş bir çok Mehmed Paşanın olduğunu görüyoruz. Her Mehmed Paşa maddesinin içerisinde şu kişiyle karıştırmayınız diye bilgi vermeye kalksak işin içinden çıkamayız. Ayrıca maddemizde, Avarlar (Kafkasya halkı) adlandırması yapılırken diğer halklarla karışmaması için kafkasya halkı bilgisi veriyoruz. Dikkatinizi çekerse Kafkas Avarlarını Türk olarak belirten ifadeyi de sildim. Arada böyle karışıklıklar olabilir, denk geldikçe siliyoruz. Ayrıca aynı iki paragrafı ayrı ayrı yerlerde eklemenizde uygun değil. İyi çalışmalar dilerim.--Muratero 14.28, 1 Nisan 2021 (UTC)

İslim köyü Türkmen köyüdür ![kaynağı değiştir]

!! Karamuratizgi (mesaj) 20.34, 11 Nisan 2021 (UTC)

Köyleri etnik kökenine göre sınıflandırmıyoruz. Sloganlarla vikipediada katkı sağlanmıyor.--Muratero 20.36, 11 Nisan 2021 (UTC)

Düzenleme onay isteği.[kaynağı değiştir]

Osmanlı-Sırp çatışmalarının listesi, iyi çalışmalar. Kizilokwave (mesaj) 20.38, 23 Nisan 2021 (UTC)

Eğer yıllara yayılmış çatışma ve muharebeler oluyorsa "Savaş" olarak adlandırıyoruz. Sizin yazdıklarınız Muharebe olarak adlandırılmalı. iyi çalışmalar--Muratero 21.28, 23 Nisan 2021 (UTC)

Maddenin o kısmını ben düzenlemedim ama çok teşekkürler. İyi çalışmalar. Kizilokwave (mesaj) 01.47, 24 Nisan 2021 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Merhabalar Murat. Umuyorum her şey yolundadır. O konulara ben de bir gireceğim, düzeltmemiz gereken çok şey var maalesef. Dikkatin ve ayırdığın zaman için bir Vikipedi okuyucusu olarak teşekkür ederim. Bakalım ne zaman buranın bu şekilde ideolojik fikir yansıtma platformu olmadığını anlatabileceğiz... tekrar teşekkürler ilgi ve alakan için. İyi günler diliyorum. Sevgiler... Dakmor Tojira 17.43, 29 Nisan 2021 (UTC)

Merhaba Dakmor Tojira. teşekkürler, İyiyim çok şükür yaramaz durum yok. Sende iyisindir umarım. Yani çoğumuz görüyoruz, okumadığımızı zannedip kaynaklardan kendi çıkarımlarını yaparak içerik oluşturuluyor. Üzücü olan sesiz kalmamızı sanki herkes bunu doğru kabul ediyor gibi algılamaları. Kimse muhatap olmamak için uğraşmıyor. Birde beyaz liste hakkı verilince iş iyice rayından çıktı. Hayırlısı bakalım, sağlıcakla kalasın.--Muratero 17.54, 29 Nisan 2021 (UTC)

Sevindim her şeyin yolunda olmasına. Ben de iyiyim, burada her şey yavaştan da normale döndü sayılır.

Evet, çok pasif kalıyoruz ama dediğin gibi insanın içinden muhattap olmak da gelmiyor çünkü gerekli adımlar atılmıyor. İnsan kendini boşu boşuna konuşuyormuş gibi hissediyor. Tuğlaları bir bir koyarken, temelden zarar görüyoruz. Bir de asıl ansiklopedinin içeriğinde yazanlara odaklanılacağına, mevcut hatalar düzeltileceğine sanki çok daha farklı şeyler için gereksiz enerji harcanıyormuş gibi hissediyorum. İşin rayından çıkmış olduğuna şüphe yok. Gördükçe karşı çıkacağım ben, ses çıkarmaktan başka elimden bir şey gelmez.... sana da tekrar teşekkürler gördüğün hataları düzelttiğin için.

Kendine dikkat et. Sevgiler.—Dakmor Tojira 00.12, 30 Nisan 2021 (UTC)

Gümüşhane köyleri[kaynağı değiştir]

Hocam öncelikle ellerinize sağlık, Kelkit ilçesi köylerini düzenlerken yüzölçümlerin ve kimisinde de komşuların yer aldığı siteden şu maddede yaptığım gibi eklemeler yapabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.--Śαвяí¢αи76ileti 07.22, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Sabri76 merhaba. sence bu site uygun mu? Geçen bir arkadaşımız nüfusu sitesinin pek uygun olmadığını belirtmişti. Güvenilir kaynak olmaması nedeniyle.--Muratero 11.27, 5 Mayıs 2021 (UTC)
TÜİK verilerini birebir aldığı için nüfusune sitesinde bir sorun yok, projedeki herkes kullanıyor. haber29.net sitesi ise Kelkit ilçesi köyleri için güzel bir kaynak.--Śαвяí¢αи76ileti 13.33, 5 Mayıs 2021 (UTC)
Selamlar hocam. Çemişgezek'teki köylerin nüfusları 2020 değil, belki başka ilçelerde de eksiklik vardır bakmadım ama Uşakla beraber bir ara güncellemeyi yaparsınız diye umuyorum. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 06.59, 10 Mayıs 2021 (UTC)
Merhaba Sabri76. Yani 2020 verileri Uşak'ı tamamladıktan, Tuncelinin de bir kısmını tamamladıktan sonra yayınlandığından böyle bir durum oldu. Onları yavaş yavaş düzenleyeceğim. Çok acele olmasa gerek, yıllardır 2000 verileri vardı sonuçta:)--Muratero 21.40, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Mahsun Kırmızıgül maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Selamlar Mahsun Kırmızıgül profili için değişiklikler yapmak istedim fakat red edilmiş. Değişiklikler bizzat Mahsun Bey'in bilgisi ile yapılmak istenmiştir. Bize yardımcı olabilir misiniz bu konu için Bu imzasız yazı Papi8585 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.48, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Papi8585 Mahsun Beyin isteği bu diyerek değişiklik yapmanız kabul görecek bir gerekçe değil. kaynaklı bilgi silmemeye ve vikipediadaki standart yazım formatını bozmamaya çalışın. Yaptıklarınıza da kaynak vermeniz gerekiyor. Örneğin "Diyarbakır'ın Hani ilçesinin Vezir köyünde dünyaya geldi. " bilgisini niye silip Kore mahallesinde doğdu diyorsumuz? Genel bilgi Mahsun Kırmızıgülün Vezir köyünde doğu sonrasında ailesiyle Kore semtine yerleştiği şeklinde. Bunlar için kaynak vermeniz şart. Ben müdahil olmayayım başkaları da baksın. ancak olay sadece ben değilim --Muratero 17.17, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kullanıcı:Mind is Supreme1'in yapmış olduğu yıkıcı değişikliklerin farkındasınız. Bir kısmına tartışmalara katılarak şahit oldunuz. Bu aralar burasıyla çok meşgul olamıyorum. Rica etsem yapıcı olmayan değişikliklerinin bir listesini oluşturup Vito Genovese'ye veya bir başka hizmetliye durumu aktarabilir misiniz?--Nushirevan11 12.18, 10 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba Nushirevan11. Aslında şikayet sayfasına yazacaktım da onun için tek tek maddeleri inceleyip yanlışları ortaya koymam lazım. Beyaz Liste yetkileriyle o kadar değişiklik yapmış ki bunların çetelesini tutmak bile zor olduğu ve yerleşim yeri maddelerine yöneldiğim için açıkçası uğraşmak istemedim. Ama görünen o ki bu gidişle bozulmadık madde kalmayacak. Haftaya işim çıkmazsa tüm uygunsuzlukların listesiyle şikayette bulunmak zorunda kalacağım.--Muratero 15.06, 10 Haziran 2021 (UTC)
  • Tekrar merhaba, mezkur kullanıcı Medler sayfasında hizmetli korumasının bitmesine müteakip değişikliğe tekrar başladı. Ben sürekli karşı karşıya geliyorum. Rica etsem siz kontrol edebilir misiniz?--Nushirevan11 21.03, 13 Haziran 2021 (UTC)