Kullanıcı mesaj:Mehtap96

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikipedi'ye Hoş Geldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoş geldiniz

Merhaba Mehtap96. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

Reality 02:55, 2 Eylül 2011 (UTC)

Giriş cümlesi[kaynağı değiştir]

Yarattığınız maddelere birer giriş cümlesi de yazmanızı rica ediyorum. Bu şekilde hem diğer kullanıcılar, maddesi açılan kişi hakkında kısada olsa bir bilgiye sahip olmuş olacak, hemde taslak madde standartlarını karşılamadığı gerekçesiyle maddelerin silinmesi söz konusu olmayacaktır. İyi çalışmalar.. --Théoden ileti 14:19, 20 Ekim 2013 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Copyright-problem.svg
Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Yüklediğiniz resim telif hakları saklı veya "sadece ticari olmayan kullanıma açık", "izne tabii" veya "resmin değiştirilmesi sınırlandırılmış" olması ve adil kullanım politikaları dahilinde kullanılamayacak olması sebebiyle silinmiştir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Yardım:Resim yükleme, Vikipedi:Resim kullanım politikası ve Vikipedi:Resim telif etiketleri sayfaları da size yardımcı olabilir. Sorularınız için Vikipedi:Medya telif soruları sayfasını kullanabilirsiniz. Teşekkürler --Eldarion 14:58, 31 Ekim 2013 (UTC)


Interwiki[kaynağı değiştir]

Selamlar, yeni yazdığınız maddeler çok güzel ve nizami. Sizden küçük bir ricam olacak; Oluşturduğunuz maddelerin tek bir eksiği interwiki. Interwiki, Türkçe vikipedi'de yer alan maddelerin diğer wiki dilleriyle bağlantı kurmasını sağlayan sistemdir. Maddelerimizin sağ kısmında bir çok dil yer alıyor. Eğer bizdeki bir madde başka bir dilde mevcutsa sağ kısımda listeleniyor. Muhtemelen İngilizce wiki'den çeviriyorsunuz, Çevirdiğiniz bir maddeyi tamamladıktan sonra, İngilizce sayfasında sağ tarafta dillerin olduğu kısımda Edit links isimli bir bağlantı olur ona tıklayın ve çıkan ekrandan [ekle] bağlantısına tıklayın gelen kutucuklardan ilkine Türkçe'nin kısaltması "tr" yi ekleyin daha sonra yandaki kutucuğa ise Vikipedi'de açtığınız maddenin ismini aynısı gibi ekleyip [kaydet|iptal] tuşuna basın. Bu şekilde açtığınız maddeyi diğer dillerde yer alan aynı isimdeki maddelerle bağlantılı hale getirirsiniz. Kolay gelsinSait71yaz 21:04, 4 Kasım 2013 (UTC)

Hoş geldiniz Mehtap96![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Davet..
Gelin bize; bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. - Mavrikantmsj 08:26, 19 Aralık 2014 (UTC)