Kullanıcı mesaj:MD

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Mdmdmd55 sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Arşiv 1

Hoş geldin![kaynağı değiştir]

Gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü olan Vikipedi'ye hoş geldin!

Katkıda bulunurken cesur ol! Hadi kolay gelsin. - Yardım gönüllüleri. 12:22, 25 Ağustos 2007 (UTC)

Hatırlatma[kaynağı değiştir]

Selam MD, galiba benim değişikliğimi yanlışlıkla geri aldın. Birkaç ay burada olmayan devriyelere aynı şeyi anlatıyorum da. Temmuz, Ağustos aylarında topluluğumuz tarafından yerleşim yerleri hakkında tartıştık. Bu kararlardan birisi de muhtarlık başlığı kayda değer olmadığından kaldırılmasıydı. Bunu hatırlatayım da. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 14:49, 11 Aralık 2014 (UTC)

Yeni Yılınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

  Team Singapore fireworks display from Singapore Fireworks Festival 2006.jpg Yeni Yılınız Kutlu Olsun!


Sevgili MD,

Yeni Yılını kutlar, tüm vikipedistler ve Vikipedimiz için mutlu yıllar dilerim...

İyi vikiler, sevgiler... --Uğurkentmesaj 09:47, 31 Aralık 2014 (UTC)

Global account[kaynağı değiştir]

Hi MD! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (mesaj) 18:07, 12 Şubat 2015 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Merhaba. Oluşturduğunuz şablonları türkçeye çevirebilir misiniz? İyi vikiler. --Ömer Berkaymesaj 17:43, 14 Şubat 2015 (UTC)

Merhaba Ömer Berkay sadece yarım kaldı. herhangi bi sayfada kullanılmıyor. Bir ara halledip uygun sayfalara gömeceğim. İyi vikiler--MDm 20:36, 14 Şubat 2015 (UTC)

Nazizm şablonu[kaynağı değiştir]

Merhaba. İlgili sayfalara konulmak üzere bir "Nazizm" şablonunun oluşturulmuş olduğunu gördüm. Konuya ilişkin farklı biçimde bir şablon zaten var. Bence yeni şablondaki birkaç ögeyi (örneğin Strasserizmi) bu şablona eklemek ve yeni şablonu silmek iyi olur. -- Ullierlich 07:17, 27 Şubat 2015 (UTC)

Merhaba Ullierlich, şablonu en wikiden çevirdikten sonra çoğu sayfalar yetersiz olduğu için pek de uygun olmadığını gördüm. Görüşünüze katılıyorum. Şablonları düzenlemenizi veya silme isteğinde bulunmanızı destekliyorum. İyi vikiler --MD (mesaj) 00:01, 28 Şubat 2015 (UTC)

Başlık birleştirme[kaynağı değiştir]

bir konuda danışmak istemiştim. Osmanlı-Lehistan Savaşı (1620-1621) maddesi ile düzenlediğim Hotin Seferi maddelerinin aynı başlık altında birleştirilmesi önerilmektedir. Hotin Seferi sözü geçen savaşta yer alan bir sefer olmasına karşın, bir çok viki maddesinde ayrıca anılmaktadır. Ve çoğunlukla önemi nedeniyle savaş değil bu sefere yönelik aramalar yapılmaktadır. Bu nedenle Hotin seferinin bu savaş sayfasında anılması ama ayrıca adına bir sayfanın olmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bunun için birleştirmeme konusunda ne yapılabilir. tşk. Oasistr(mesaj) 21:53, 4 Mart 2015 (UTC)

Merhaba, Savaş tek bir muharebeden oluşmakta, muharebe dizisi içermemekte(Çuçoro katılımcı sayısı bakımından öncü birlik çatışması gibi duruyor). Örnek olarak aklıma puvatya savaşı geldi. Puvatya civarına gelene kadar emevilerle frenkler bir çok kez karşılaştılar, ancak son darbe puvatya'da oldu. Madde de puvatya savaşı olarak açıldı. Sonuç olarak, birleştirilmesine ve Hotin seferi maddesindeki bilgilerin büyük kısmının ana maddeye aktarılmasına destek veriyorum.--MD (mesaj) 01:55, 6 Mart 2015 (UTC)

Selam ve teşekkür[kaynağı değiştir]

Bir samsunlu olarak ana sayfada malum maddeyi görünce şaşırdım ve sevindim. Katkılarınızdan ötürü teşekkür ederim. Eskişehirden selamlar --MDm 18:04, 10 Mart 2015 (UTC)

İncelikli düşünceniz ve mesajınız için asıl ben teşekkür ederim. İleriki yıllar için düşüncem en azından eski merkez ilçeler kapsamında tarihî ve turistik açılabilecek her türlü maddeyi açıp bu maddeleri kardeş projelerle de azami miktarda destekleyip büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeler ile de temasa geçerek Samsun'un Monmouthpedia misali Vikikent olmasını sağlamak. Tabii bunun için öncelikle reel hayatta zaman ayırıp bol bol da heves depolamak gerekli. --cobija 19:44, 10 Mart 2015 (UTC)
Aslında bu fikiri burdaki gibi gönüllü/ücretsiz olarak değil de, paraya dökerek de uygulayabilirsiniz. Büyükşehir belediyesiyle görüşüp bunu ciddi ve turistik bir proje olarak sunarsanız maddi yardım alabileceğinizi düşünüyorum. Samsun'un mobil rehber konusundaki eksiği de sayenizde giderilmiş olur ve siz de bundan para kazanırsınız. Akpli kodaman tanıdığınız varsa işiniz oldukça kolaylaşır.--MDm 23:35, 10 Mart 2015 (UTC)
Bu belediye ile o iş biraz zor ama ileride umarım böyle bir şey mümkün olur. --cobija 08:28, 11 Mart 2015 (UTC)
İstemsiz güldüm. Devran dönebilir yine de. Samsun'da yaşamak zordur, kolay gelsin--MDm 12:43, 11 Mart 2015 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, MD
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:06, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanMakedonya CumhuriyetiMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Bilgi[kaynağı değiştir]

Bu tip değişiklikler yapmadan önce konuyu tartışma sayfasında topluluğun fikrine açınız. Değişikliğiniz geri alınmıştır. Konu ile ilgili fikirlerinizi tartışma sayfasında belirtebilirsiniz. --Eldarion 14:32, 16 Ekim 2015 (UTC)

Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
Merhaba MD!
Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Siz de yarışa hazırsanız hemen adınızı proje sayfasına ekleyin.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 13:02, 29 Mart 2016 (UTC)