Kullanıcı mesaj:Mass

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hoş geldin Mass![kaynağı değiştir]

  Face-smile.svg İlk adımlar

  Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

  Face-angel.svg Yardım bulmak

  Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

  Face-wink.svg For non-Turkish speakers
  Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
  English: Don't speak Turkish? Click here.
  español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
  français: Ne parlez vous pas turc? Cliquez ici.
  日本語: トルコ語は難しいでしょうか。ここをクリックしてください。
  русский: Не говорите по-турецки? Нажмите сюда.
  Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   他の言語   Другие языки
  Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini Edycja-18.png
  kullanarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiçbir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Vikipedi'nin bazı önemli politikaların özetlerini okuyarak Vikipedi'nin işleyişini öğrenmende yarar var.
  Mediawiki.png Kardeş Projeler

  VikiSözlük
  Özgür Sözlük

  VikiKitap
  Özgür Kitaplar

  VikiKaynak
  Özgür Kütüphane

  VikiSöz
  Özdeyişler

  Commons
  Çoklu ortam paylaşım

  Meta-Wiki
  Viki Merkez

  Vikihaber
  Özgür Haberler

  Vikitür
  Biyolojik tür dizini

  Vikiversite
  Özgür Üniversite

  Mimar77 21:08, 21 Haziran 2010 (UTC)

  Resim telif uyarısı[kaynağı değiştir]

  Copyright-problem.svg
  Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Yüklediğiniz resim telif hakları saklı veya "sadece ticari olmayan kullanıma açık", "izne tabii" veya "resmin değiştirilmesi sınırlandırılmış" olması ve adil kullanım politikaları dahilinde kullanılamayacak olması sebebiyle silinmiştir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Yardım:Resim yükleme, Vikipedi:Resim kullanım politikası ve Vikipedi:Resim telif etiketleri sayfaları da size yardımcı olabilir. Sorularınız için Vikipedi:Medya telif soruları sayfasını kullanabilirsiniz. Teşekkürler --İyivikiler... [ho? ni!] 08:09, 3 Temmuz 2010 (UTC)


  Madde adı[kaynağı değiştir]

  • Mrb. Şükrü Saracoğlu maddesinin adını neden değiştirdiniz? Resmî sitede yazımı c ile...--Rapsar 09:44, 15 Ağustos 2010 (UTC)
  • Mrb. şunun gibi şablonlarla oynamazsanız daha iyi olur kanımca. Zaten düzgün bir şekilde çalışıyor, sorun yok... Teşekkürler...--Rapsar 11:44, 29 Ağustos 2010 (UTC)

  Lütfen telif hakkı saklı içerik eklemeye son veriniz[kaynağı değiştir]

  Copyright caution.svg
  Lütfen telif hakkı saklı içerik eklemeyiniz. Vikipedi'de telif hakkı saklı içerikler kullanılamaz. Unutmayın ki; Vikipedi Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Kanunu'na tabidir ve söz konusu kanuna göre; yayımlanmış her türlü çalışma (aksi belirtilmediği sürece), sahibine otomatik olarak telif hakkı kazandırır. Sadece özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) kaynaklardan içerik aktarmanız mümkündür. Daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Unutmayınız ki uyarılara rağmen ısrarla telif hakkı saklı içerik eklemek bir Vikipedi suçudur ve Vikipedi kuralları (madde 8) gereği engellenebilirsiniz. Teşekkürler, iyi değişiklikler! -- Eldarion 10:10, 30 Ağustos 2010 (UTC)


  Resim yükleme[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Öncelikle sorduğunuz için teşekkürler. Zira kuralları incelemeden ya da yardım almadan resim yüklemek önemli telif sorunlarına yol açabiliyor. Aslında bu konuda yol göstermek için hazırlanmış bir sayfa var, öncelikle onu okumanızı öneririm: VP:RY. Her şeyi adım adım basitçe anlatıyor. Yüklediğiniz resmi nasıl kullanacağınız aşamasında ise VP:RKP ile VP:AKP sayfaları yardımcı olacaktır. Ancak onlara ikinci adımda bakılmalı. İlk sayfayı okuduktan sonra aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sormaktan çekinmeyin. Kolay gelsin. --yabancım 12:24, 30 Ağustos 2010 (UTC)

  Resmin kaynağı olan sitede telif hakkında bir bilgi var mı, önce ona bakılmalı. Açıkça serbest lisanslı olduğu belirtilmemişse, teliflidir. (Yani telifle ilgili hiçbir bilgi yoksa da, biz onu telifli kabul ederiz.) Halen yaşayan kişilere ait telifli resimler ise, hiçbir şekilde Vikipedide kullanılamaz. Ben gösterdiğiniz siteden bilgilere ulaşamadım. Siz bakabiliyorsanız, tekrar deneyin. Ancak şunu söylemeliyim ki, internette özgür lisanslı içerik bulmak çok zordur. Tahminimce bu resim de büyük olasılıkla teliflidir. Aksi yönde bir ibareye rastlarsanız tekrar bakalım. Umarım açıklayabilmişimdir. --yabancım 12:50, 30 Ağustos 2010 (UTC)
  Hayır, şu durumda yükleyemezsiniz. Zira resmin telifsiz olduğunu kanıtlayamıyoruz. Kolay gelsin. --yabancım 15:05, 30 Ağustos 2010 (UTC)

  Şablon:Futbol kulübü bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

  Şablon:Futbol kulübü bilgi kutusu şablonundaki gerekli parametreleri çıkarmaktan vazgeçin lütfen. Aksi taktirde şablon bozuluyor ve dağılıyor.~ cobija m 20:43, 15 Eylül 2010 (UTC)

  Bozuluyor çünkü şablon yanlış kullanılıyor. Şu an hiçbir sorun yok.~ cobija m 21:07, 15 Eylül 2010 (UTC)

  Poster[kaynağı değiştir]

  2000 UEFA Süper Kupası başlığındaki maç posterini kaldırmaktan vazgeç lütfen. Hatta bulursan diğer maçların posterlerini de ekleyip katkıda bulunabilirsin. --cobija 11:41, 25 Eylül 2010 (UTC)

  Wikiquote-tan child-single.png
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı olmayan (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler!
  Merube 89msj 17:56, 28 Eylül 2010 (UTC)

  Kısa maddeler[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Ahmet Cebe, Ahmet Burak Solakel ve Ali Helvacı gibi girdiğin maddeler taslak kriterlerini sağlmadığından silinebilir. Bu nedenle hepsine en azından 2-3 cümle daha eklemen gerekmekte... İyi çalışmalar...--вяí¢αи76ileti 15:38, 2 Ekim 2010 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Mass,

  Oluşturmuş olduğunuz Trivela adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  hedda+gabler 18:40, 8 Kasım 2010 (UTC)
  

  Telif ihlali nedeniyle engellendiniz.[kaynağı değiştir]

  Stop hand nuvola.svg
  Daha önce uyarılmanıza rağmen, Vikipedi'ye ısrarla telif kurallarını ihlâl eden içerik eklemeniz nedeniyle geçici olarak engellendiniz. Eğer yararlı katkılarda bulunmak isterseniz, engellenme sürenizin sonunda tekrar geri gelebilirsiniz. Eldarion 21:00, 8 Kasım 2010 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Mass,

  Oluşturmuş olduğunuz Fenerbahçe Ülker 2009-2010 Euroleague sezonu adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m3 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  hedda+gabler 18:08, 12 Kasım 2010 (UTC)
  

  Şablon:Basketbol kulübü sezonu bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Öncelikle Şablon:Basketbol kulübü sezonu bilgi kutusu şablonu için elinize sağlık. Yalnız doc belgesi futbol kulübü sezonu bilgi kutusu için. Herhalde üzerinden gitmek için yüklediniz ancak sonra gelişme olmamış. Rica etsem parametreleri ilgili şablona göre düzeltebilir misiniz? Saygılar--Merube 89msj 12:45, 2 Ocak 2011 (UTC)

  Reality 22:28, 24 Ağustos 2011 (UTC)

  Reality 02:34, 5 Eylül 2011 (UTC)

  Reality 06:51, 6 Temmuz 2012 (UTC)