Kullanıcı mesaj:Karşıbahçe

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin![kaynağı değiştir]

Hoş Geldin Karşıbahçe!

Merhaba, tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla 291 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü Vikipedi'ye hoş geldin!

  • Bu ansiklopedi beş ana madde üzerinde şekillenir, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar vardır.
  • Katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyin.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz.
  • Vikipedi'nin yazım kuralları oldukça basittir ve ansiklopedik bir madde yaratmanın altın kuralları biçem el kitabında ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.
  • Yeni bir madde yaratmanızda madde sihirbazı büyük kolaylık sağlayacaktır.
  • Vikipedi'ye başka bir site ya da yazılı materyalde daha önce yayınlanmış herhangi bir içeriğin eklenmesinin, telif politikası ihlali doğurduğu ve bu eklemelerin farkedildiğinde geri alındığı ve/veya silindiğini unutmayın.
  • Deneyimli kullanıcılardan yardım istemekten çekinmeyin; yeni bir katılımcıya yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında iletilerinizin sonuna, imza atmayı "~~~~" ihmal etmeyin.
  • 18 yaşından küçükseniz çocuk koruma politikasını okumanız tavsiye edilir.
Bizi daha yakından tanımak istiyorsanız
Hakkımızda
Danışmak için
Danışma masası
İletişim için
Köy çeşmesi
Herhangi bir sorunda
Yardım sayfası
İş birliğinde bulunmak istiyorsanız
İş Birliği Projesi
Vikipedi'de neler mi var?
Gözat
En çok sorulanlar Burada
Bulmak istediğim konuya nasıl erişirim? Gezinti
Bir madde için ekleme yapacağım ama telif hakları sorunu ne olacak? Kaynaklar
Madde hakkında nasıl tartışırım? Tartışma sayfasını kullanın
Bir madde için yapıcı eleştiri nasıl yapılır? Tavsiye
Bir kullanıcı ile sorunum var. Ne yapmalıyım? Nezaket (yorum yaparken katılımcıya değil konuya odaklanın) ve Sorun çözümü

Kolay gelsin... Yaratmayıcı evet? 06:51, 24 Kasım 2016 (UTC)

Kaynak[kaynağı değiştir]

Merhaba Karşıbahçe, bu değişikliğinizde eklediğiniz kaynakların tercümesi mevcut mudur? Bu şekilde anlaşılmıyorlar. Saygılarımla. --KediÇobanı🐈 18:39, 29 Kasım 2016 (UTC)

Merhaba KediÇobanı kaynakların Türkçe'ye çevrilmiş hali varmı tam bilmiyorum Azerbaycan sitesinden aldım böyleydi araştırayım eğer bulabilirsem yerlerine Türkçe kaynağı eklerim. Sitede yeniyim nasıl cevap verecem tam bilemedim umarım ulaşmıştır. Saygılar. --Karşıbahçe🐈
İstediğiniz konuda, istediğiniz zaman benimle mesaj sayfam üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İmzamın sonundaki kediye gelin. İyi vikilemeler. --KediÇobanı🐈 14:07, 30 Kasım 2016 (UTC)

Teşekkür ederim. Sizede iyi vikilemeler. --Karşıbahçe🐈

Nüfus sayıları[kaynağı değiştir]

Merhaba, bazı maddelerde nüfus güncellemesi yapıyorsunuz ancak İngilizce vikipediye bakınca güncel nüfus bilgilerini girmediğiniz görülüyor. Lütfen nüfus bilgilerini yanlış girmeyiniz. İyi çalışmalar.--Nushirevan11 ☾★ 13:20, 2 Nisan 2017 (UTC)

Merhaba aslında İran başlığında yaptığım değişiklik vikipedi ingilizce sayfasında vardı demographics of iran sayfasına girince vital statistics başlığı altında eyaletlerin 2006 ve 2011 nüfus sayımları verilmiş. 2016 nüfus sayımlarına gelecek olursak oda ingilizce vikipedide tehran province sayfasını açınca tahranın 2016 nüfusu çıkıyor yanında ise bir kaynak var kaynağı açınca tüm eyaletlerin 2016 nüfusları gözüküyor bende bu bilgileri girdim. 2016 eyalet nüfusu daha demographics of iran kısmında güncellenmemiş ben güncel bulunsun diye onuda girmiştim. Sizede iyi çalışmalar.