Kullanıcı mesaj:Jamiryo

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Cumhuriyet Halk Partisi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Cumhuriyet Halk Partisi belde belediye başkanları sayısı 31 Mart 2019 tarihi itibariyle 51 belediye başkanıydı. 28 Ekim 2020 tarihi itibariyle Kırklareli’nin Evrensekiz Beldesinin CHP’li belediye başkanı Mustafa Nalbant[1] ve 28 Aralık 2019 tarihi itibariyle Osmaniye Düziçi ilçesi Böcekli Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Doğan Öztürk, AK Parti'ye katıldı[2]. Ne oldu belde belediye sayısı 49'a düştü ve Yozgat Sorgun’da yer alan Bahadın Belediyesi’nin Başkanı Yurtseven Bozdemir ve 6 Belediye Meclis Üyesi CHP ye geçti[3] ve 49 olan belde meclis üyesi sayısı sonunda 50 yi buldu[4].Kasım 2019 da CHP ye iki belediye başkanı katıldı fakat medyada çok fazla yer edinmwdigi için duyurulmadı ve güncellenmedi. 18 Kasım 2019 tarihinde Adıyaman kesmetepe beldesi belediye başkanı Ali Yılmaz[5] ve 27 Kasım 2019 tarihinde Erzincan Çağlayan beldesi belediye başkanları DSP den istifa edip CHP ye geçti[6]. Böylelikle 49 olan belde belediye sayısı daha önce iki düştükten sonra 3 arttı ve 52 oldu[7]. Bu kişilerin CHP ye katıldıklarını tarihleri ortada[8] sayfa geçmişinden bu yana inceleyin benim dediğim çıkacak. Zaten ben kaç defa geçmişi inceledim. Saygılarımla.176.234.224.172 07.54, 4 Ağustos 2021 (UTC)[yanıtla]

  • DSP li belediye başkanları Yozgat hariç ikisi eklenmiş. Doğru 50 oluyor. Mesaj sonrası gördüm. Araştırmam sonrası CHP deki gizli iki istifa var mı? dedim. Bir sonuca vardım. İki belediye başkanından biri YSK Muş Rüstemgedik Beldesinde seçilen CHP adayına adli sicil kaydı nedeniyle mazbatasını vermedi. YSK, 2nci sıradaki HDP adayına mazbata verilmesine karar verdi[9]. Diğerini bilmiyorum. Gelelim büyükşehir belediye meclislerine. Bilinmelidir ki büyükşehir belediye meclis üyeleri bir büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanları ve ilçe meclis üyelerinin bir kısmı oy oranına göre büyükşehirde de temsil ediyor. Aslında oy pusulası vatandaşının önüne konulmuyor ama ilçe meclis seçimleri yeterli oluyor. Dün 30 büyükşehir belediye meclisinin partilere göre meclis üyelerini hesapladım. Şu sonuca vardım. 2591 büyükşehir belediye meclis üyesi var. AKP 1460 ile birinci parti, CHP 662 meclis üyesiyle ikinci partidir. Diğer siyasi partilerde eksik var. Bugün onları da toplayıp sisteme geçeceğim. Saadet partisi 9, DSP 6 meclis üyesi var. Bunları güncel sayı olarak hesapladım. Aralarında parti değiştirenleri de dahil ettim. Hatta yakında YSK ile iletişime geçip ilçe ve belde meclis üyeliklerinde gerçek sayılara ulaşmak konusunda bilgi alacağım. Hem netlik kazanılır. Ufak tefek hatalar çıkabiliyor. Meclis üyesi ölmüş, görevden alınmış, parti değiştirmiş, bağımsız kalmış ama sisteme geçmemiş gibi... Büyükşehir rakamları doğru. 4 saati mi verdim. Bazı meclis üyeleri özellikle doğu illerinde Van, Mardin ve Diyarbakır gibi web sayfalarında yazmıyordu. Bu illerin mecliste de çoğunluğu sağladığı için belediye ve meclis üyeliklerinin çoğu görevden alindi ve kayyum atandı. Bu yüzden web sayfasında çıkmıyor. Onlardaki rakamı bulana kadar canım çıktı. Web sayfaları olarak bu sayılar doğru. Ayrıca kayyum atanan belediyeler var. Ben zamanım olunca hesapladığım sonucu illere dağılımını ve kaynaklara atarım. Bu arada belediye meclis üyelikleri denen kısım neyi meclis üyesi buna açıklık getirilmesi gerekiyor. Büyükşehir ve il genel meclis üyeleri olmadığına göre ilçe veya belde belediye meclisi olabilir. Benim amacım hepsi detayla detaylandırılmalıdır.95.8.178.17 16.08, 4 Ağustos 2021 (UTC)[yanıtla]

Onay[kaynağı değiştir]

Jamiryo merhabalar. Nasılsınız? Sizden bir şey istesem yapar mısınız? Elçin Sangu[10], Sevtap Özaltun[11], Seda Güven[12], Cansel Elçin[13] ve Durul Bazan[14] sayfalarını düzenlemelerini onaylar misiniz? İyi çalışmalar. Saygılarımla.176.234.226.181 20.15, 4 Mart 2021 (UTC)[yanıtla]

Renk kodları[kaynağı değiştir]

Böyle bir hesapta mı varmış? İlginç. Hayır, en azından benimle bir ilgisi yok.Face-smile.svg. Hem, ne demek, herkese yardım etmek isterim. Umarım faydam dokunmuştur. --MerhabaNe yapabilirim? 11:35, 22 Mayıs 2016 (UTC)

Arşivlerde bir bütün olarak yer alması için bunu yapıyorum Face-smile.svg. Eğer herhangi bir kullanıcıya mesaj gönderildiğini görürseniz, cevap verdiğinde gönderilen mesajla yada mesajlarla birlikte öbür kullanıcının da mesaj sayfasına da taşındığını görebilirsiniz. Öyleyse bir daha ki sefere yapmamaya özen gösteririm.Face-smile.svg--MerhabaNe yapabilirim? 11:52, 22 Mayıs 2016 (UTC)

İki hesap[kaynağı değiştir]

İyi akşamlar. İnternion adlı kullanıcı Toppolila adlı hesap açmış. Eski hesabını bir daha kullanmayacağım demesine rağmen bazı durumlarda kullandığını gördüm. Böyle bir durumun yasak olması lazım. Bu yüzden bu konuyla ilgilenirseniz sevinirim. İyi çalışmalar. İtalyakurdumesaj atın! 19:26, 5 Haziran 2016 (UTC)

Merhaba İtalyakurdu, oylamalarla ilgili bir uygunsuzluk yoksa herhangi sorun yok. selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19:29, 5 Haziran 2016 (UTC)

Büyükşehir belediyeleri[kaynağı değiştir]

Tekrardan iyi akşamlar. Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Adana Büyükşehir Belediyesi sayfasına lütfen göz atın. Ben orada demişim ki sadece bu sayfa değil, aldığınız karar sonucu 30 büyükşehir sayfası da silinecek. Kullanıcılar da 30 büyükşehir silinsin diye oy verdi. Sadece Adana Büyükşehir Belediyesi silinsin diye değil. İşte bu yüzden 30 büyükşehir belediyesinin de silinmesi lazım. Fakat sadece Adana Büyükşehir Belediyesi silinmiş. Topluluk kararına göre hepsinin silinmesini istiyorum. Kibele'ye başvuracaktım ama artık kendisi hizmetli değil, bu yüzden bana yardım edebilmeniz umuduyla size başvurdum. Kararınızı bekliyorum. İyi çalışmalar. İtalyakurdumesaj atın! 19:38, 5 Haziran 2016 (UTC)

Oylama açılırken Ben 30 büyükşehir belediyesinin silinmesini düşünüyorum. gibi bi ifade de bulunmuşsun. Oy kullananlar bunu kaçırmış olabileceklerini düşünerek, şu örnekteki diğer ilgili sayfalarında listelendiği bi SAS'ın açılması uygun olacaktır. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19:46, 5 Haziran 2016 (UTC)

Temmuz 2016[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Vikipedi'ye hoş geldiniz ve katkılarınız için teşekkürler. Herkes Vikipedi'ye yapıcı katkıda bulunmakta özgürdür fakat maddeler geçerli bir sebep olmaksızın taşınmamalıdır. Maddelerin isimleri doğru olmalı ve okuyucuda çağrışım uyandırmalıdır. Vikipedi'nin adlandırma için bir takım kuralları vardır. Eğer bir maddenin ismi bu kurallara uymuyorsa maddenin taşınması uygundur. Ek olarak maddenin taşınması üzerine bir tartışma varsa madde taşınmadan önce fikir birliğinin oluşması gerekir. Ansiklopediye katkı yapma hakkında daha çok bilgi almak için karşılama sayfasını inceleyebilirsiniz. Teşekkürler! --Maurice Flesier message 17:07, 17 Temmuz 2016 (UTC)

dikkat[kaynağı değiştir]

madde adları ve bu maddelerin diğer maddelerdeki bağları vikipedi kurallarına göre belirleniyor ve düzenleniyor. kişisel düşüncelerinizle değişiklik yapmayınız ve bu değişikliklerde ısrarcı olmayınız. --kibele 08:45, 9 Ağustos 2016 (UTC)

Yeni hesap[kaynağı değiştir]

Sakhalinio; merhaba. Kendime yeni hesap açmak istiyorum. Burada bir çok hatalarım var. Yeni bir hesap açsam, bazen de burdan değişiklik yapsam suç olur mu? İtalyakurdumesaj atın! 10:45, 11 Ağustos 2016 (UTC)

Bence çok gerekli değil ama tabi senin vereceğin bir karar. 2 Hesap kullanmaya karar verirsen kullanıcı sayfalarında bu, bu hesaplar aynı kullanıcıya aittir diye yazman gerekir. İyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 11:07, 11 Ağustos 2016 (UTC)
Teşekkür ederim sayın hizmetli. Peki ilerleyen zamanlarda hizmetli adayı olsam mesela, bu hatalarım (hata dediğim geçici engellenmelerim vb.) sorun doğurabilir mi? Bir de benim bu 3000 küsür değişikliklerimin bazıları küçük değişiklikler (harf değiştirme gibi). Bunlar bana dezavantaj doğurur mu? İtalyakurdumesaj atın! 18:02, 11 Ağustos 2016 (UTC)
Bu düşünce ile değişiklik yapacaksanız zaten benimde dahil çoğunluğun oyu olumsuz olacaktır. Burada hataları hesap değiştirerek değil viki politikalarına uyarak düzeltmenizi tavsiye ederim. Selamlarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19:27, 11 Ağustos 2016 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Sakhalinio merhaba. Daha önce commonsa resim yükleyemememle ilgili muhabbetimiz geçmişti. Hala da yükleyemiyorum :) Şuradaki 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. logoları commonsa yükleyebilir misin rica etsem? Şimdiden teşekkürler. İtalyakurdumesaj atın! 15:43, 18 Eylül 2016 (UTC)

Selamlar İtalyakurdu, bunlar lisansı serbest olan logolar değiller bu nedenle commons'a yükleyemeyiz. Ancak Adil kullanım kapsamında lokale yükleyebiliriz. Adil kullanım logolarıda bullanılmazsa lokalde bulunamazlar ki aynı belediyeninde 4 logosunu birden yüklemenin hiçbir anlamı yok. Bu nedenle birini söyleyin onu yükleyelim. Selamlarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 15:53, 18 Eylül 2016 (UTC)
Öncelikle teşekürler. Şunu ve şunu yüklersen mutlu olurum. Söylediğin şeyi bilmiyorum da sen bunları oraya yüklediğinde ben/veya bir başkası maddelerde kullanabilir miyiz? İtalyakurdumesaj atın! 16:01, 18 Eylül 2016 (UTC)
Sadece 1 tanesini yükleyelim. AK dosyası olacağından sadece 1 tanesi yeterli olacaktır. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16:17, 18 Eylül 2016 (UTC)
Şunu yüklersen mutlu olurum. Hemen yükleyebilir misin? İtalyakurdumesaj atın! 16:22, 18 Eylül 2016 (UTC)
yüklendi. İyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16:32, 18 Eylül 2016 (UTC)

Seçim Maddeleri[kaynağı değiştir]

Wiki siyaset işbirliği altında yapılan ve -yapımında suya sabuna dokunmadığınız- güncelleştirilen seçim maddelerine ısrarla zarar veriyorsunuz.Bu tutumunuz devam ederse hakkınızda Vandalizm yaptığınıza dair tartışma açacağım..Eğer siyaset maddeleriyle ilgiliyseniz bir sürü açılmamış seçim maddeleri mevcut bu enerjinizi iyiye kullanabilirsiniz..İyi vikiler---Emreculha (mesaj) 18:03, 19 Eylül 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, bütçe kanunu, kapalı oturum, genel seçim gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz?

Liste için tıklayın --Ahmet Turhan (mesaj) 15:08, 20 Eylül 2016 (UTC)

Seçim Maddeleri[kaynağı değiştir]

Mesajımda size ahlak dışı bir kelime kullanmadım..Merak etmeyin Büyükşehir yasasına sandığınızdan daha fazla hakimim.Evet logo konusunda haklı olabilirsiniz ama büyükşehir logosu konusunu öne sürmeniz önceki sürümündeki ısrarınızı meşru kılmaz..Evet projede olup olmamanız önemli değil madem bu lafınızın arkasındasınız buyrun kalan 60 küsür maddeleri açmaya başlayın..Hizmetli konusunda istediğinizi yapabilirsiniz 10 seneden fazladır Wikideyim kuralları gayet iyi biliyorum...İsterseniz bütün logoları kaldırabilirsiniz sayfalar kalitesinden bir şey kaybetmez.Aydınlı olmanız resmi sonuçlar bulunan sürümleri ısrarla silip yerine bol "bilinmiyorlu" sürümü getirme hakkı sağlamaz wikipedia kimsenin değildir..Daha öncede söylediğim gibi madem "projede olmamak değişiklik yapmama engel değildir" diyorsunuz,sözünüzün arkasında durun maddelere katkı yapmaya çalışıp enerjinizi yansıtın,Ahmet Turhan beyefendinin çağrısına kulak verin ,sadece Aydınlı olduğunuzu değil Türk vatandaşı olduğunuzuda gösterin--- Emreculha (mesaj) 17:04, 20 Eylül 2016 (UTC)

Seçim Maddeleri[kaynağı değiştir]

Amacım kesinlikle sizi kırmak değil,kırdıysam kusura bakmayın..Madem logolar sorun yaratacak..Şöyle bir önerim var..Şehirlerin haritaları zaten altta var ve çok ilkel duruyor..2015 genel seçim maddelerinde o ile özgü bir resim kullanmıştım..(Örneğin Denizli-Pamukkale) Ancak öncelikli isteğimin -ki önceki maddelerde de öyle- şehirlerin logolarının olması..----Emreculha (mesaj) 19:45, 20 Eylül 2016 (UTC)

Aksaray 2009 Yerel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Merhaba...En son üzerinde çalıştğım madde Aksaray maddesi, inanılması zor ama oradaki beldelerin hepsi Aksaray Merkez'e bağlı ve yapması zor oldu..boş anımda diğer ilçelerinkini halledeceğim..--Emreculha (mesaj) 15:37, 25 Eylül 2016 (UTC)

Aksaray 2009 Yerel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Ellerine sağlık..Ama ne yalan söyleyim logoları sildiğinde içim cız ediyor..Hele ki aşağıda "ilgili maddeler" kısmında maddeler logolarıyla görünmesi estetikti..Ayrıca bazı maddelere eklediğim "il genel seçimleri" dosyası hakkında görüşün nedir? ---Emreculha (mesaj) 19:01, 25 Eylül 2016 (UTC)

Seçim Dosyaları[kaynağı değiştir]

yaklaşık 2-3 senedir hobi olarak uğraşıyorum ondan tepkim ...Dosyaları yazmak için Photoshop kullanıyorum..Dosyaları kendim yaptığımdan lisans sorunu da çıkmıyor--Emreculha (mesaj) 16:57, 27 Eylül 2016 (UTC)

Başkan adayları[kaynağı değiştir]

Vallahi tahmin etmedim dersem yalan olur :) buraya atmaya çalıştım.Bu da belde listesi .Buradan indirebilirsin..---Emreculha (mesaj) 16:21, 30 Eylül 2016 (UTC)

Kilis Yerel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Öncelikle ellerine sağlık...Yüzde oranları için sonuçların altında "Grafik Göster" var ona tıklayıp "PASTA GRAFİĞİ" sekmesine tıklayıp grafiğin üzerine fareyle geldiğinde yüzdelik oranları bulabilrsin.~Birde Ak partinin yazı rengi diğer maddelerdeki gibi olmalı...İyi çalışmalar--Emreculha (mesaj) 14:55, 2 Ekim 2016 (UTC)

Seçim[kaynağı değiştir]

Renk için gelenek diyetlim tüm maddelerde köy çeşmesinde öyle belirledik...Örneğin kilis ilinin sonuçlarını açtın sağ aşağıda (Sonuçların sağ aşağısında) Excel kaydet ve Grafik göster var oradan pasta grafiği resmi yüzdeleri veriyor..--Emreculha (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2016 (UTC)

Grafik[kaynağı değiştir]

Ellerine sağlık..Bulamamana şaşırdım ancak kesin çözüm olarak buradan bakabilirsin..---Emreculha (mesaj) 23:52, 2 Ekim 2016 (UTC)

Nerelerdesin[kaynağı değiştir]

Heyy..Siyaset maddelerinde seni göremememye başladık..Umarım ters bir durum yoktur---Emreculha (mesaj) 14:23, 19 Ekim 2016 (UTC)

Muhteşem Yüzyıl Kösem[kaynağı değiştir]

Değişikliğimi geri alma sebebinizi öğrenebilir miyim? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 18:32, 18 Aralık 2016 (UTC)

FOX televizyon dizileri[kaynağı değiştir]

Şablondan neden biten dizileri kaldırdınız? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 23:22, 26 Aralık 2016 (UTC)

Muhteşem Yüzyıl Kösem[kaynağı değiştir]

Ad değişikliği geri alınmıştır. Bilginize. --Superyetkinileti 17:14, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Kanal D[kaynağı değiştir]

[15] Bu değişikliği kabul etmişsiniz fakat dizinin günü çarşamba değil. Ayrıca düzenlemenin yapıldığı zamanda dizinin yayın tarihi belli değildi. Neye göre kontrol ettiniz merak ettim doğrusu.. İtalyakurdumesaj atın! 21.04, 9 Mart 2018 (UTC)[yanıtla]

Merhabalar. Şu anda ne kadar üzgün olduğumu söylesem az, böyle bir şeyi nasıl gözden kaçırdım diye kendimi yiyip duruyorum şu anda. :( Aslında orada bitmiş bir dizinin yeni başlayacak bir diziyle değiştirildiğini gördüğümde onaylamıştım. Yan taraftaki yayın günü gözümden kaçmış, kontrol ederken sadece sarı olarak işaretli yere bakmışım. Hiçbir şekilde bu hatamın bir mazereti olamaz, daha dikkatli olmalıyım, uyarınız için çok teşekkürler. ~ Z (m) 23.10, 9 Mart 2018 (UTC)[yanıtla]

Yerel Seçimler[kaynağı değiştir]

Seçim maddelerine ufak dokunuşlarını görmekteyim.. Umarım ilgin ve katkıların artarak devam eder dostum... İyi Çalışmalar-- Emreculha (mesaj) 00.20, 29 Ocak 2019 (UTC)[yanıtla]

Seçim Maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba.. Yerel Seçim maddelerine olan katkılarınız için teşekkür ederim. Ancak AK Partinin kazandığı yerlerin yazı rengini BEYAZ olarak değiştirdiğinizi görüyorum. Rica ederim o yerler eskisi gibi mavi olarak kalsın. Ayrıca Eski Partilerin renk tablolarını buradan bulabilirsiniz.. Sağlıklı günler dilerim --- Emreculha (mesaj) 19.32, 18 Eylül 2020 (UTC)[yanıtla]

Millet İttifakı[kaynağı değiştir]

İyi Parti'nin dün yapılan kurultayında sunulan tüm ekonomik politikalar sol veya merkez sol siyasetin politikalarıyken, milliyetçi söylem ve muhafazakar seçmen kitlesi merkez sağ bir parti izlenimi uyandırıyor. Sosyal adalet, sosyal devlet ve yeşil siyaset ile milliyetçilik ve sosyal muhafazakarlığın birleştiği nokta merkezdir. Dolayısıyla bu parti için radikal merkezci olduğu bile söylenebilir. --OutsiderKK (mesaj) 00.52, 21 Eylül 2020 (UTC)[yanıtla]

Uygunsuz kuklacılık engeli[kaynağı değiştir]

Merhabalar jamirga Sizin ile düşünce olarak aynıyız. Ben de Atatürkçüyüm. Sizden bir isteğim olacak aslında birçok hizmetliden istedim fakat hiçbiri dinlemiyor. Sizin samimi olduğunuzu kanaat ediyorum. Bizim apartmanda iki arkadaşım var. İkisi de kardeşler. Apartmanın internetini kullanıyor. Bu sebeple aynı IP kullanıldığı için engel verildi. Bu kullanıcılar selinkaya96 ve ecemkaya1998 dir. Bu kullanıcıların engelini kaldırabilir misiniz? Bu kişiler hakaret etmediler. Gereğinin yapılasini isterim. İyi geceler Selintiryaki1996 (mesaj) 00.08, 19 Kasım 2020 (UTC)[yanıtla]

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba Jamiryo. Daha önce katılım sağlamış olduğun şuradaki SAS tartışmasını buradaki talep üzerine Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Büyükşehir Belediyeleri sayfasında tartışmaya açmış bulunuyorum. Katılımda bulunan diğer kullanıcılara da bilgi mesajı yazacağım. --Vikiçizer (mesaj) 19.29, 24 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]

Vekil sayısı[kaynağı değiştir]

Merhaba, siyasi partilerin bilgi kutusundaki TBMM vekil sayısını değiştirdiğinizi gözlemliyorum. Kendi değişikliğimi yaparken yazdığım ‎Koltuğun boş olması koltuk sayısını değiştirmiyor. Koltuk boşaldığında da hepsinden güncelleme sorunu kalktığı için değiştirilmiştir. nedeni yeterli bir gerekçe değil midir? Saygılarımla. Kullanıcı: Vikiturta 🥧 (mesaj) 18.03, 10 Şubat 2021 (UTC)[yanıtla]

Onay bekliyen değisiklikler[kaynağı değiştir]

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Fox_(T%C3%BCrkiye)_taraf%C4%B1ndan_yay%C4%B1nlanan_programlar%C4%B1n_listesi bu sayfayı kontrol edermisiniz ? Blue800 (mesaj) 20.02, 28 Eylül 2021 (UTC)[yanıtla]