Kullanıcı mesaj:Esmer Günler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Esmer Günler, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Bir kaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

Cobija (mesaj) 16.30, 21 Eylül 2018 (UTC)

IP engeli[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sakhalinio'ya da bu mesajı [1] attım ancak aktif olmadığı için henüz görmedi. Acaba nasıl engelden etkilenmeden giriş yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?--Esmer Günler 16.14, 21 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba. IP engeli muafiyetini ancak hizmetliler tanımlayabiliyor. Sakhalinio mesajınızı gördüğünde geri dönüş yapacaktır. Ben hizmetli olmadığımdan bu konuda yardımcı olamayacağım fakat teknik konulardan anlıyorsanız Level 3 DNS kullanmanızı öneririm. Google'da DNS değiştirme yöntemlerini anlatan kaynaklar bulabilirsiniz. --Cobija (mesaj) 16.28, 21 Eylül 2018 (UTC)
Bahsettiğiniz DNS bende işe yaramadı en iyisi bir hizmetliyi beklemek. Yardımınız için teşekkür ederim.--Esmer Günler 16.54, 21 Eylül 2018 (UTC)

IP engeli muafiyeti[kaynağı değiştir]

Merhaba, [[2]] Cobija'ya yazdığım gibi, eğer yetkiniz varsa IP engeli muafiyeti alabilir miyim? Bir de ek bir sorum var, bir sayfayı değiştirmeye çalıştığımda dış bağlantı olsun ya da olmasın vandalizm süzgeci uyarısı alıyorum(yani bir şey yapamıyorum) bu durum ne kadar sürecek acaba? Teşekkür ederim.--Esmer Günler 17.20, 21 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba. Normal bir ağdan bağlanıyorsanız 4 gün ve 10 değişiklik sonrasında onaylanmış kullanıcı olacaksınız. Katkılarınız yok henüz, ilgi duyduğunuz alanlarda maddeleri okuyun, değişiklik yapmak istediklerinizi değiştirmeye çalışın. Son değişiklikler sayfasından başka kullanıcılar ne yapıyor, nasıl yapıyor inceleyin. Erişim nedeniyle IP muafiyetini kullanıcı hesabınıza tanıyacağım ama katkılarınızı hep beraber göreceğiz. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 17.27, 21 Eylül 2018 (UTC)