Kullanıcı mesaj:Esmer Günler

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Merhaba Esmer Günler, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Bir kaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

Cobija (mesaj) 16.30, 21 Eylül 2018 (UTC)

IP engeli[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sakhalinio'ya da bu mesajı [1] attım ancak aktif olmadığı için henüz görmedi. Acaba nasıl engelden etkilenmeden giriş yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?--Esmer Günler 16.14, 21 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba. IP engeli muafiyetini ancak hizmetliler tanımlayabiliyor. Sakhalinio mesajınızı gördüğünde geri dönüş yapacaktır. Ben hizmetli olmadığımdan bu konuda yardımcı olamayacağım fakat teknik konulardan anlıyorsanız Level 3 DNS kullanmanızı öneririm. Google'da DNS değiştirme yöntemlerini anlatan kaynaklar bulabilirsiniz. --Cobija (mesaj) 16.28, 21 Eylül 2018 (UTC)
Bahsettiğiniz DNS bende işe yaramadı en iyisi bir hizmetliyi beklemek. Yardımınız için teşekkür ederim.--Esmer Günler 16.54, 21 Eylül 2018 (UTC)

IP engeli muafiyeti[kaynağı değiştir]

Merhaba, [[2]] Cobija'ya yazdığım gibi, eğer yetkiniz varsa IP engeli muafiyeti alabilir miyim? Bir de ek bir sorum var, bir sayfayı değiştirmeye çalıştığımda dış bağlantı olsun ya da olmasın vandalizm süzgeci uyarısı alıyorum(yani bir şey yapamıyorum) bu durum ne kadar sürecek acaba? Teşekkür ederim.--Esmer Günler 17.20, 21 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba. Normal bir ağdan bağlanıyorsanız 4 gün ve 10 değişiklik sonrasında onaylanmış kullanıcı olacaksınız. Katkılarınız yok henüz, ilgi duyduğunuz alanlarda maddeleri okuyun, değişiklik yapmak istediklerinizi değiştirmeye çalışın. Son değişiklikler sayfasından başka kullanıcılar ne yapıyor, nasıl yapıyor inceleyin. Erişim nedeniyle IP muafiyetini kullanıcı hesabınıza tanıyacağım ama katkılarınızı hep beraber göreceğiz. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 17.27, 21 Eylül 2018 (UTC)

Şablon yardımı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Şablon:Açık anahtarlı şifreleme'de "dolaşım iç" şablonu dışında kalan, algoritma'dan sonraki başlıklar sayfada gösterilemiyor. İngilizce sürümü en:Template:Cryptography public-key'den uyarlamaya çalıştım ama olmadı, yardımcı olabilir misiniz? Esmer Günler (mesaj) 12.18, 14 Mart 2020 (UTC)

Nedense mesajınızı fark etmemişim, veya es geçmişim. Aklımdan uçmuş kusura bakmayın. Sorun parametrelerin Türkçe değil de İngilizce girilmesiydi. Yani |liste1= yerine |list1= yazılması. Kolay gelsin. ~ Z (m) 14.58, 13 Nisan 2020 (UTC)

Vikiproje Psikoloji Daveti[kaynağı değiştir]

Vikiproje
Psikoloji
Daveti
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

Merhabalar Esmer Günler!, Psikoloji ile ilgili maddeleri düzenlemek ve geliştirmeyi amaç edinen Psikoloji VikiProjesine davetlisiniz. Face-smile.svg


--~~~

Bu imzasız yazı Thothr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.45, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Merhaba Esmer Günler![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Devriyeliğe davet,
Gelin; bize, bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer devriyelik ölçütlerini sağlıyor ve gönüllü iseniz Devriyelik başvurusu sayfasından başvurunuz yapabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler.--Dijkstra·ileti 22.41, 4 Ağustos 2020 (UTC)
Davetiniz için teşekkür ederim. Vandalizme tolerans göstermemekle birlikte ana odağım içerik geliştirme olduğu için başvuruda bulunmamıştım. Bu şekilde başvurmak nasıl sonuçlanır bilemediğim için şimdilik bir şey diyemiyorum. İyi vikiler. Esmer Günler (mesaj) 22.56, 4 Ağustos 2020 (UTC)

Modülasyon şablonu[kaynağı değiştir]

Modülasyon tekniklerine ilişkin şablonunuz için teşekkürler. Ancak şablondaki "geçirim bandı modülasyonu" başlığını modülasyon teknikleri olarak değiştirmenizde yarar var. İyi çalışmalar Nedim Ardoğa (mesaj) 14.48, 24 Kasım 2020 (UTC)

Rica ederim. enwiki'den direkt çeviri yaptığım için öyle başlık verdim, uyarınız için teşekkür ederim. Esmer Günler (mesaj) 15.56, 24 Kasım 2020 (UTC)
Teşekkürler Nedim Ardoğa (mesaj) 16.27, 24 Kasım 2020 (UTC)

İyi vikiler[kaynağı değiştir]

Sevgili Esmer Günler, Vikipedi'ye katkılarınız için çok teşekkürler. Covid-19 önlemleri kapsamında pek çoğumuzun evinden çıkmadığı şu dönemi elimizden geldiğince Türkçe Vikipedi'ye katkı için kullanmak en güzel uğraş! Türkçe Vikipedi'nin her alanda uzman kişilerin bilgisine, emeğine çok ihtiyacı var ve katkılarınız çok değerli. Elinize sağlık.

Eğer Vikipedi'ye katkılarınız sırasında sorunuz, yardıma ihtiyaç duyduğunuz bir konu olursa deneyimli bir vikipediste veya Köy Çeşmesi'ne mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca birine hızlıca ulaşabilmek için Wiki-dışı bir ortamı kullanmak isterseniz şu adresteki Telegram grubuna da katılabilirsiniz.

Size Türkçe Vikipedi başta olmak üzere Türkçe özgür bilgi ve içeriğin gelişimi ve desteklenmesi için çalışan Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye (WMTR) adlı oluşumu da tanıtmak isterim.

WMTR üyeleri üniversiteler, kütüphaneler ve müzelerle çalışarak Vikipedi'yi geliştirmeye, katkıları arttırmaya çalışmakta. Bir süre önce İstanbul'da Salı akşamları düzenli olarak vikipedistler arasında sosyal buluşmalar gerçekleştirilmeye başladı. Şimdi bu buluşmalar çevrimiçi olarak İstanbul ve İstanbul dışından dileyen tüm vikipedistlerin katılımı ile gerçekleşiyor. Müsait olduğunuz bir zaman dilerseniz bu toplantılara da bekleriz. Tarafıma e-posta ile ulaşabilirseniz adresinize davet göndermek isteriz.

Kolay gelsin ve iyi vikiler Face-smile.svg Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.40, 20 Şubat 2021 (UTC)