Kullanıcı mesaj:Eren456123

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bugün: 18 Mayıs 2021 Salı


Sayfanın en üstüne git
Sayfanın en altına git

Hayal görüyorsun, burada bir yazı yok!

 Lütfen bana maddemi neden sildin vb. sorular sormayın, madde silme gerekçesi zaten şablonda yer alıyor.--Eren💬 20.06, 14 Mayıs 2021 (UTC):

Köy maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Yeni bir kullanıcı olarak köy maddeleri projemize ilgi duyduğunuzu görmek sevindirdi açıkçası. Köy maddeleri açmak öncelikli amacımız değil, amacımız köy maddelerini düzenleyerek hem göze hoş görünür yapmak hem de vandalizmi engellemek. Bu kapsamda bir ilin köylerine başlıyorsak elbette açılmamış köy maddesi varsa açıyoruz. Başka bir kullanıcının başlayıp aylardır aktif olmadığı için yarım kalan Amasya iline başlamanız çok güzel olur. Bu kullanıcı da sizin gibi yeni başlamış bir vikipedistti. Köy maddelerinin düzenlenmesi madde başına yaklaşık 10-12 dakika süren bir uğraş. Bu nedenle proje kapsamında sadece konuya ilgili az sayıda kullanıcı çalışıyor ancak şu ana kadar birçok il tamamlandı ve tamamlanmaya da devam ediyor. Öncelikle proje kapsamında tüm ilkeler şurada mevcut ancak videolu yaptığım anlatım pratiğe daha uygun. https:// youtu.be/6wXQz8ru8Vk adresinden (video olmayan köy maddesi açılması ile ilgili ancak zaten açılmış maddelerin üzerine sıfırdan değişiklik yapıyoruz eğer kaynaklı bir içerik varsa tutuyoruz tabii) düzenleme videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Siz izledikten sonra videoyu gizleyeceğim çünkü sesimi afişe etmek istemiyorum.

Her zaman örnekler üzerinden gidiyoruz. şu ve tarihçe kısmında eğer köyün eski adı varsa şu örneğe bakabilirsiniz. Köyleri düzenlerken bu sayfalardan kopyalayıp yapıştırıp rakamları, bilgileri, verileri ve kaynak şablonlarındaki adresleri değiştirip yapabilirsiniz. Madde düzenlerken Gümüşhacıköy ilçe köylerinin yerelnet sayfaları için 1985-2000 arası nüfuslar şu sayfanın sağ aşağısına inip köy isimlerine tıklamanız yeterli. 2007-2019 nüfusları için nufusune linki. nisanyanmap sitesinde ise köy kısmına ad yazıp il/ilçe kısmına Amasya yazıp o köyü bulup köyün adına tıklayınca yukarıdaki adres çubuğundaki kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Rakım ve koordinat bilgileri için de Amasya köylerinin fallingrain sayfası. Direkt maddeler üzerinde de deneme yapabilirsiniz. Ayrıca videodan da göreceğiniz üzere vikiveri'ye (wikidata) koordinatları ayrıca eklemek gerekiyor. Katkılarınızı inceleyip sizi yönlendirebilirim. Siz de birkaç düzenlemeden sonra kolaylıkla yapabilir hale gelirsiniz. Örnek maddelerde göreceğiniz "ref name" kısmı sayesinde aynı kaynak birden fazla yerde kullanılabiliyor. Hiç karmaşık değil. Sıra Konuktepe köyünde kalmıştı. Siz oradan denemeye başlayın, ben katkılarınızı izleyerek ilk müsait zamanımda inceleyip size geribildirimde bulunacağım. Bu proje sayesinde köy maddeleri iyi standartlara kavuşacak. Kolaylıklar dilerim şimdiden.--Śαвяí¢αи76ileti 15.33, 8 Mayıs 2021 (UTC)

@Sabri76 dediklerinizi okudum ve videoyu izledim, gizleyebilirsiniz. --Eren💬 15.45, 8 Mayıs 2021 (UTC)
  • Merhabalar. Yeniköy sayfasında nüfus şablonlarında ref name="NN" varken Konuktepe'de ref name=":0" var. Normalde kaydedince önemli değil ancak karışmaması açısından önemli. Konuktepe sayfasında ilçe ve ile kaç km uzaklıkta olduğunu kaynaklı olarak coğrafyaya ekliyoruz. Maddelerdeki köy şablonunu da sıfırdan yapmak gerekli. Mesela raptiye_harita kısmının da bulunduğu kullandığımız şablon yok. Nisanyanmap sitesinden köyün tarih kısmını eklememişsiniz. Fallingrain kaynaklı rakım bilgisi de eksik. Nüfusune ve yerelnet kaynaklı nüfus rakamlarını girmişsiniz ellerinize sağlık. Ancak tek yapmanız gereken örnek verdiğim sayfalardan kopyala-yapıştır yaparak rakamları, kaynak url'larını, başlıklarını vs. değiştirmek. Birkaç denemeden sonra kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Wikidata konumları sanırım Amasya köylerinde eklendiği için o kısımla vakit kaybetmeyeceksiniz, şanslısınız. Konuktepe maddesi üzerinden gidelim. O maddeyi tam düzeltmeye alıştıktan sonra devam etmeniz çok daha güzel olur.Videoyu birkaç saat daha gizlemiyorum, belki tekrar bakmanız gerekebilir zira video da kopyala-yapıştır usulü düzenlemeye yönelik. Sonuçta açılmış olsa da maddeyi hiç açılmamış gibi düzenliyoruz.--Śαвяí¢αи76ileti 16.44, 8 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 konuktepe sayfasında gerekli bilgileri ekledim. --Eren💬 17.15, 8 Mayıs 2021 (UTC)
  • Merhabalar. Öncelikle köy bilgi şablonunu yeniden doldurmamıştınız. Direkt kopyala-yapıştır yapıp düzenleyerek doldurdum. Nişanyan kaynağını da nüfusune kaynağını da kopyala-yapıştır yöntemiyle değil de kendi yönteminizle eklemiştiniz. Ayrıca nişanyan url kısmında köyün adresini vermemiştiniz. Yine köy bilgi şablonunda fallingrain'deki koordinatları girince şablondaki raptiye haritada köyün konumunun görünmesini sağlıyorsunuz. Yerelnet ilk kaynağını coğrafya başlığında verip il ve ilçeye uzaklığını ekliyoruz. Nüfusune kaynağını da ilk olarak köy bilgi şablonunda veriyoruz. Son olarak Dış bağlantılar kısmında uzay-foto şablonu var. Oraya da fallingrain'deki koordinatların üzerindeki Latitude başlığının yanındaki küsuratlı rakamlarla dolduruyoruz. Değişikliğimi şuradan görebilirsiniz. Bir sonraki maddeyi (mesela Yeniköy'ü sıfırdan kopyala-yapıştırla düzenleyebilirsiniz çünkü üzerine değişiklik yapmaya çalışırsanız yorucu olur) tamamen bundan kopyalayıp kaynaklardaki adresleri, rakamları, isimleri vs. değiştirerek düzenleyebilirsiniz. ref'li kaynak şablonlarında tek yapmanız gereken nüfusune ve fallingrain'de url ve başlık kısımlarını değiştirmek, nişanyan'da sadece url'u değiştirmek, yerelnette ise başlığı köyün adıyla değiştirip url kısmındaki adresin en sonundaki 6 rakamlık (?koyid=235120 gibi) kısmı değiştirip arşivurl'a erişilen kısmı eklemek. Bu kaynak değişiklikleri haricinde madde içeriğinde tek değiştireceğiniz köy adı, rakım, koordinat, nüfus rakamları. Umarım açıklayıcı olmuştur. Eliniz alışınca çok kolay olacak :) Proje bir kullanıcı daha kazandığı için size mutlulukla yol gösterebilirim. Hem böylece viki diline eliniz de çok yatkın hale gelecek. Not: Sırf vikideki madde sayısı artsın diye 2-3 cümlelik İspanya'nın kasabaları gibi seri maddeler açacak kullanıcı çok bulunur ancak Vikipedideki köy maddelerinin niteliğini artıran bu projeye katılacak kullanıcı zor bulunur ve hepsi de bence çok kıymetlidir, lütfen bunu unutmayınız :)--Śαвяí¢αи76ileti 17.39, 8 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 Saraycık'ı baştan yaptım, sizce başlangıca göre iyi mi ? --Eren💬 18.13, 8 Mayıs 2021 (UTC)
Merhabalar. Mükemmel olmuş. %95 oranında hatasız. Ufak eksiklikleri de buradan görebilirsiniz. Oldukça hızlı gelişim kaydediyorsunuz, tebrik ederim. Yerelnet sayfaları artık eskisi gibi olmadığından köyün websitesi kısmını boş bırakıyoruz. Yerelnet kaynağında arşivtarihi parametresine webarchive'deki sağ yukarıdaki tarihi ekliyoruz, "Jun 6 2015" ise "6 haziran 2015". Nişanyan kaynağında insanlar girip yorum yapabildiği için etnik köken, köy halkı köy adını böyle söyler gibi kısımları eklemiyoruz. Sadece "Köy, X'ten beri aynı adı taşımaktadır", "Köyün adı X yılı kayıtlarında L olarak geçmektedir" ya da "Köyün adı X yılı kayıtlarında Y, T yılı kayıtlarında ise Z olarak geçmektedir" gibi standart kısımlar ekliyoruz. Köy maddelerine etnik köken, kültür, lehçe, yemek, muhtar vs. eklenmesi çok yaygındı ve 2006'dan beri vikipedinin kanayan yarası olan köy maddelerini çok zaman alacağı için düzenlemeye kimse yanaşmazdı zira bir standart oluşturulmamıştı. Şimdi başlıklar belli. Eğer Kültür gibi proje dışı başlıklarda kaynaklı bilgi varsa tutuyoruz, yoksa hepsini siliyoruz çünkü sözlü tarihle oluşturulan köy maddeleri her görenin rahatlıkla değiştirebildiği maddelere dönüşüyordu. Şimdi en azından kaynaksız bilgi tutmuyoruz. İlk etapta büyükşehir olmayan 51 ilin köylerini bitirebilirsek 30 büyükşehrin mahallelerine başlayacağız. Ancak önceliğimiz köyler çünkü mahallelerde standartlar daha düşük olacak ve düzenleme çok daha hızlı olacağı için katılım da artacak. Bu maddelerle ilgili kullanıcılar olarak geçen sene başlattığımız bu proje sayesinde sizin de desteğinizle inşallah proje çok daha iyi yerlere gelecek. Çünkü siz de fark etmişsinizdir, düzenleme biraz zahmetli olduğundan projeye yeni birilerini katmak çok zor. Mevcut katılımcılar olarak birbirimize destek vererek devam ediyoruz. Sizin de zaten %40'ı düzenlenmiş Amasya köylerini bitirip boşta kalan iller arasından ilginizi çekeni seçip oradan devam etmeniz çok daha eğlenceli olacaktır. Genellikle insanlar memleketlerini ve memleketleri boşta değilse ya da büyükşehirse komşu illerden birini düzenlemek istiyor. Amasya bitiminde size boştaki illeri sayabilirim, onlardan birini seçebilirsiniz. Amasya köylerini düzenleyen kullanıcı bilgisayarı olmadığından tabletten girip bizden 2 kat fazla süre harcayarak düzenliyordu. 5 aydır meydanda yok. Çanakkale köylerini düzenleyen kullanıcı da %10'a yakınını düzenleyip 6 ay önce ortadan kayboldu. Şu an düzenli katkı yapan sizden ve benden başka 5-6 kullanıcı daha var. Umarım katkılarınız sürekli olur. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 20.16, 8 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 değerlendirmeniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Katkılarım sürekli olacak.--Eren💬 20.23, 8 Mayıs 2021 (UTC)
Bu arada ufak bir not daha. Amasya'da Sarayözü adında merkez ilçe, Hamamözü ve Gümüşhacıköy'de olmak üzere 3 adet köy var. Sarayozu3 Gümüşhacıköy'de olan. Sarayozu2 ise Hamamözü'nde olan. Bu tip durumlarda nişanyan sitesinden kontrol edip fallingrain linklerini ona göre ayarlayabilirsiniz. Aklıma gelirse böyle ufak bilgiler not düşebilirim. Takıldığınız bir nokta olursa her zaman yazabilirsiniz, en geç 24 saat içinde dönüş yapabilirim.--Śαвяí¢αи76ileti 20.28, 8 Mayıs 2021 (UTC)
Tekrar merhabalar. Yine mükemmele yakın bir düzenleme yapmışsınız, ellerinize sağlık. Sekü maddesinde Nişanyanmap url'u eklemeyi yine unuttuğunuzu gördüm. düzeltmem şu şekilde. Nişanyanmap'te il ve ilçe olarak arattıktan sonra kırmızı renkle gözüken köyün adına tıklayınca hem altında koordinat çıkıyor hem de yukarıdaki url çubuğunda sayfasının asıl adresi beliriyor. Onu kopyalayıp yapıştırmanız yeterli. Yerelnet kaynağında da başlık kısmında köyün adını unutmayalım lütfen. fallingrain'deki başlığı da Türkçe karakter olmadan ekliyoruz. Çok önemli değil ama fallingrain url'undaki kısmı da Türkçe ekleyebiliyoruz bazen ve bu nedenle ölü link oluyor, bunu engellemek için. Ayrıca düzenlenen tüm Amasya köylerinden tamamlanan Merkez ilçe ve Göynücek köylerinin de nüfuslarını bu ilçedekiler gibi istediğiniz aşamada 2020'ye güncelleyebilirsiniz. Son olarak, Yerelnette bu ilçe bittikten diğer ilçenin sayfası için sırasıyla yukarıdaki "ilçeler" başlığına tıklayın, alfabetik harflerden örneğin "H" ye tıklayın ondan sonra da "Hamamözü"ne tıkladığınızda aynı sayfanın Hamamözü versiyonu açılmış olacak. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 07.01, 9 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 Köseler'i nisanyanmap'te Köseler Hacıköy olarak aratınca bulamadım, ancak Amasya olarak aratınca Hamamözü'nde köseler köyü adlı bir köy çıktı. 2 köy aynı köy mü ? --Eren💬 08.24, 9 Mayıs 2021 (UTC)
Köseler maddesinde daha önceden Resmi Gazete'den eklediğim kaynaklı bilgiyi görmemişsiniz, onu madde geçmişine bakıp yeniden ekledim. Bazen köyler bir ilçeden başka ilçeye başlanabiliyor. Ben de Resmi Gazeteden buldukça tarihçe kısımlarına ekliyorum. Öyle kaynaklı bir içerik görürseniz lütfen çıkarmayın. Nişanyandan yakınlaştırıp baktım. Tam Hamamözü-Gümüşhacıköy sınırında bir köy, 1992 senesinde Gümüşhacıköy'e başlanmış. Nişanyan hatalı bir biçimde Hamamözü'nde gösteriyor. Aklıma gelmişken bu hataları fallingrain de yapabiliyor, fallingrain'de bazı sınıra yakın köyler komşu ilin fallingrain sayfasında görünebiliyor. Eğer bir köy sayfasını fallingrain'de bulamazsanız, nilanyandan konumuna bakıp komşu ilin sayfasına buradan bakabilirsiniz. Bizim idari köy bağlılığı kararlarını elalem ne bilsin :)--Śαвяí¢αи76ileti 08.37, 9 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 Gümüşhacıköy ilçesi bitti sizin önerebileceğiniz bir ilçe var mı ?--Eren💬 15.18, 9 Mayıs 2021 (UTC)
  • Merhabalar. Pusacak gibi Gümüşhacıköy'deki bazı köylerde köy şablonu eksik. Konuktepe sayfası örnek alınmalı. Onları düzenleyebilir misiniz acaba? Sonra Amasya ilindeki yerleşim yerleri listesi sayfasından bakıp istediğiniz ilçeden devam edebilrisiniz tabii. Tokatlı yeni bir kullanıcıyı da daha projeye kattık sanırım. Güzel oldu, birlikte başaracağız :)--Śαвяí¢αи76ileti 21.25, 10 Mayıs 2021 (UTC)
    @Sabri76 Pusacak'ı yapmıştım, eksik var mı ? Ayrıca Hamamözü'nden devam etmeyi düşünüyorum. Bide gözüme birşey çarptı Şablon:Türkiye'deki_yerleşim_yerleri'nde bazı eksiklikler var. --Eren💬 08.27, 11 Mayıs 2021 (UTC)
Türkiye'deki_yerleşim_yerleri şablonundaki 3 eksik şehir büyükşehir mahalleleri listeleri olduğundan ve hepsi de mahalle olduğundan proje kapsamı dışında o nedenle dokunmadım :) Pusacak ile Konuktepe'nin köy şablonlarını karşılaştırabilir misiniz? O şekilde Pusacak'taki ve onun gibi maddelerdeki eksiği görebilirsiniz. (Yine de bulamazsanız en son ben göstereyim) Elbette sırasıyla Hamamözü'nden devam edebilirsiniz ancak unutulmasın diye Pusacak gibi köy şablonunu eksik düzenlediklerinizin eksiğini kapatabilirseniz çok iyi olur. Ayrıca madde açmayı sevdiğinizi bildiğim için Amasya bittikten sonra açılmamış eksik köy sayfaları da olan Bitlis'i önerebilirim. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 08.59, 11 Mayıs 2021 (UTC)
Ellerinize sağlık. Korkut, Kuzalan, Ovabaşı, Sallar, Sarayözü ve Yazıyeri köy şablonlarında da aynı eksiklik var. En son kalan Yeniköy de ilk düzenlediğiniz için kaynak kısımları hatalı. Bunlar da tamamlandı mı Gümüşhacıköy bitti diyebiliriz. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 09.43, 11 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 İstek yapıldı Yapıldı --Eren💬 13.43, 11 Mayıs 2021 (UTC)
Tekrar selamlar hocam. Arpadere maddesinde openstreet haritasında yeri yanlış görünüyor. Vikiveri burada devreye giriyor. Birçok köyde "derece-dakika" olarak koordinat eklenmiş ancak biz "derece-dakika-saniye" olarak ekliyoruz. Sayfanın sol alt köşesinde diğer diller başlığı altında "bağlantıları değiştir"e tıkladığınızda şu sayfa açılıyor Burada "coordinate location" kısmına Fallingrain'deki koordinatı eklemeniz gerekiyor. Ancak eklerken "set manual" simgesi mavi tikliyse onu kaldırmanız gerekiyor, yoksa eklenince kaydetmiyor. Eğer bunu da yaparsanız köy projesinde bilmediğiniz hiçbir şey kalmayacak. Videoda bundan bahsetmiştim :)--Śαвяí¢αи76ileti 18.06, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 hocam Hamaözü'ndeki tüm köy maddelerinde mi var bu sıkıntı ?--Eren💬 21.29, 12 Mayıs 2021 (UTC)
Bu aslında bir sıkıntı değil, proje kapsamında yapılması gereken bir işlem :) Ancak bazı illerin (genellikle A ya da B ile başlayan illerin) bazı yerleşimlerinde İngilizce vikiden koordinat eklenmiş ancak derece-dakika olunca haritadaki yeri tam olmayabiliyor. Fallingrain daha isabetli. Ancak birçok ilin köyünün koordinatı vikiveride olmadığından her düzenlemede eklemek gerekiyor ancak düzenlemede çok az bir zaman alan olay. Nüfus rakamları eklemek en çok zamanı alıyor. Vikiveri aynı zamanda vikiler arası bilgi deposu. Oraya bir koordinat eklendiğinde başka vikilerde o köy maddesi açıldığında o vikinin köy şablonunda koordinat görünüyor. Bunu 4 günlük üye VİKİTR1 videodan görüp uyguladı ve her düzenlediği maddenin vikiversine koordinat ekliyor. Ancak çekiniyorsanız sorun değil, siz yeter ki projede devam edin diye ben siz maddeleri düzenledikten sonra peşinizden gelip ekleyebilirim :) (Not: Siz eklemeyince adınızı proje takip sayfasına ekledim.)--Śαвяí¢αи76ileti 04.33, 13 Mayıs 2021 (UTC)
@Sabri76 sizin eklemenize gerek yok ben eklerim (zaten kısa sürüyor). Ayrıca proje takip sayfasına adımı eklemeyi unutmuştum teşekkür ederim eklediğiniz için. --Eren💬 09.47, 13 Mayıs 2021 (UTC)

teşekkür[kaynağı değiştir]

mitch kasırgası sayfasında yaptığın değişiklikler için teşekkür ederim. fotoğrafı nasıl ekledin? ulaş jesus'tan mesaj var 23.16, 8 Mayıs 2021 (UTC)

@Ulaş jesus İngilizce Vikipedi'de var. --Eren💬 06.30, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
Yeni açılmış maddelere gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Yusasatr (mesaj) 09.38, 9 Mayıs 2021 (UTC)
@Yusasatr yıldız için çok teşekkür ederim.--Eren💬 09.41, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. XDDDDDDDDDD1, siz bildirim yaptıktan 5:10:12 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 14.25, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Hesapstore, siz bildirim yaptıktan 1:18:53 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 17.17, 9 Mayıs 2021 (UTC)

beyaz listeye girmek istiyorum[kaynağı değiştir]

beyaz listeye girme şartlarını karşılıyor muyum? LisafBia6531 21.11, 9 Mayıs 2021 (UTC)

@LisafBia6531 öncelikle bl için şart bulunmamakta. Katkılarınızı incelediğimde çoğunun (~%60) kullanıcı sayfalarında olduğunu gördüm (beyaz liste vandal olmayanlara veriliyor yani bunu çok önemi yok, ancak biraz daha katkı yaparsanız güzel olur) ve değişiklikleri geri alıyorsunuz (tabiki de geri alabilirsiniz, ancak bu devriyelik için gereklidir beyaz liste için o kadar da gerekli değil). Yani ben olumlu bakıyorum, bir hizmetliye yada VP:HDP'ye başvuruda bulunabilirsiniz. --Eren💬 21.16, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Kaynak İhlali hakkında soru[kaynağı değiştir]

Kaynak eklediğim maddeler sürekli telif hakkı ihlali yüzünden siliniyor, bir kaynak sitesinin telif hakkına sahip olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? --Yusasatr (mesaj) 09.37, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Yusasatr bir sitede telif hakkı saklıdır yazıyorsa (genellikle en alt bölümde © işareti bulunur) bu sitedeki bilgilerin kopyalanamayacağını gösterir. Copyvios gibi araçlar kullanarak telif ihlali olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Telif ihlali olan bölümleri silerseniz maddeniz silinmeyecektir. --Eren💬 12.03, 10 Mayıs 2021 (UTC)
Peki @Eren456123 kaynak olarak ekleyeceğimiz linkleri arşivlemek zorunda mıyız? kaynak olarak doğrudan haber sitesi linkini göstersek bir sorun oluşur mu? --Yusasatr (mesaj) 12.13, 10 Mayıs 2021 (UTC)
Hayır @Yusasatr arşivlemek zorunlu değil, ancak bağlantı ölü ise ölü bağlantı şablonu eklemek gerekiyor. --Eren💬 12.41, 10 Mayıs 2021 (UTC)
Peki, @Eren456123 bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.--Yusasatr (mesaj) 12.50, 10 Mayıs 2021 (UTC)
Önemli değil @Yusasatr, rica ederim. --Eren💬 12.52, 10 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Eren456123,
18. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Kategori:Tanımlanmamış parametreler içeren kitap bilgi kutusu kullanılan sayfaların bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 12.38, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Alexa Moon sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba Yeni eklediğim Alexa Moon sayfasını "kayda değer olmayan madde" olarak işaretlediğini fark ettim. Bu platformda yeniyim ve tam olarak nasıl bir makale hazırlayacağımı bilmiyorum. Maddeyi silinmesi adına işatretlemek yerine yardımcı olursan sevinirim Teşekkürler Bu imzasız yazı Teamlexarious (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.22, 10 Mayıs 2021 (UTC)

@Teamlexarious oluşturduğunuz madde VP:KD kriterlerini karşılamamakta, kaynaklar da güvenilir değil. Maddeye güvenilir kaynaklar ekleyerek Kayda değer olduğunu kanıtlayabilirsiniz. --Eren💬 14.25, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Deniz Durmaz sayfası[kaynağı değiştir]

Deniz Durmaz sayfasını neden siliyorsunuz? Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.39, 10 Mayıs 2021 (UTC)

@194.5.215.250 öncelikle ben sizin sayfanızı silmiyorum sadece silinmesi için işaretliyorum. Sayfanız VP:KD kriterlerini karşılamıyor ve kaynak da yok. Güvenilir kaynaklar ekleyerek kayda değer olduğunu ispat edebilirsiniz. --Eren💬 14.41, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Mesaj bırakma hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar Eren456123 herhangi bir kullanıcıya mesaj atmam için gereken adımları ve benim az önce açtığım (@Sabri76) mesaj sayfasını nasıl taşıdığınız hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz.Vikipedi'de henüz yeniyim.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.İyi çalışmalar.--VİKİTR1 (mesaj) 15.29, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @VİKİTR1 VP:MAP bağlantısını inceleyebilirsiniz. --Eren💬 15.31, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Mahalle maddeleri hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio mahalle maddeleri kd diye biliyorum. Neden siliyorsunuz ? --Eren💬 15.04, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba sayın Eren456123, konutla ilgili şurada bir yazışma var. Daha önceden yazdığım gibi konuyla ilgili daha detaylı tartışmaları @Sabri76 daha iyi biliyor, o nedenle daha fazla tartışma ile ilgili bilgiyi aktaracaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 15.31, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Büyükşehir olmayan illerin mahalleleri hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar Eren456123 sizlere bir sorum olacaktı sorum şu ; "Büyükşehir olmayan illerin ilçeleri veya mahalleleri şu an kaldırılmaya(silinmeye) aday sayfa olarak mı geçiyor geçmiyorsa madde olarak eklersem bir problem olur mu ? Desteklerinizi bekliyorum.Teşekkürler şimdiden.--VİKİTR1 (mesaj) 16.34, 10 Mayıs 2021 (UTC)

@VİKİTR1 büyükşehir olmayan illerin ilçelerini eklemenizde sıkıntı yok (hepsinin zaten olduğunu düşünüyorum), ancak Sakhalinio'nun da belirttiği üzere büyükşehir olmayan illerin mahalleleri kayda değer sayılmıyor. Yani ekleseniz de silinecek, bu yüzden eklememeniz daha iyi olur. --Eren💬 18.02, 10 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 hocam peki biz bu değişiklik sayısını veya puan sistemi varsa puanı nasıl kazanabiliriz onun hakkında bilgiye sahipseniz ve beni de bilgilendirirseniz çok memnun olurum.İyi çalışmalar Bu imzasız yazı VİKİTR1 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.06, 10 Mayıs 2021 (UTC)
@VİKİTR1 öncelikle puan sistemi Vikipedi'de bulunmamakta. Değişiklik sayısına gelince, değişiklik sayısını bir konuya odaklanarak daha çok artırabilirsiniz (örn: ben şuan Pakistan ile ilgili değişiklikler yapıyorum). Yada AWB adlı bir araç var onu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz (not: bu aracı kullanmak için başvuru yapmanız gerekiyor). --Eren💬 18.10, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Arşiv hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar Eren456123, umarım rahatsızlık vermiyorumdur. Bir sorum olacaktı; kendi kullanıcım mesaj sayfamı temizlemek için bütün her şeyi sildim fakat bunu komple silmeyip arşive taşımam lazımmış. Nasıl taşıyabilirim göremedim ilgili butonu. Saygılarımla. Gyulyumser (mesaj) 20.35, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Gyulyumser detaylı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıda videolu anlatım da bulunmakta. --Eren💬 08.24, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 94.54.31.110, siz bildirim yaptıktan 0:09:26 saat sonra Vikiçizer tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 20.54, 10 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı engel talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 188.253.227.240, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 15.09, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Ceyhun Mengiroğlu[kaynağı değiştir]

Merhaba sizin Silinmeye çıkarttığınız Ceyhun mengiroğlu sayfasına 7 kaynak ekledim sizce bu kaynaklar yeterlimi Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.42, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Bence yeterli değil, çünkü hepsi magazin kaynağı. Ayrıca sas şablonunu kaldıramam adaylık sayfasından görüşünüzü bildirebilirsiniz. --Eren💬 06.45, 12 Mayıs 2021 (UTC)

basrol[kaynağı değiştir]

ya basroller boyle diyorum neden tekrar ekliyorsunuz Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.09, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Kanalın dediğine göre mi hareket edelim sizin dediğinize göre mi ? --Eren💬 13.10, 12 Mayıs 2021 (UTC)

kanallar %50 yanlış yazıyor ben gördüm bakıyorum Türk dizilerinin kanallarına yanlış yazıyorlar başrolleri Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.13, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Evet kanalların işi gücü yok başrolleri yanlış yazıp bizi yanıltacaklar. --Eren💬 13.14, 12 Mayıs 2021 (UTC)

ya neden anlamiyorsunuz, her zaman dogru yazmiyorlar size gostrebilirim ornek olarak yanlis yazilan bir tane. neden anlamiyorsunuz. Her zaman dogru yazmiyorlar. Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.31, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Kanallar yanlış yazıyor diyelim. Diğer haber siteleri vb. de yanlış yazıyor o zaman değil mi? --Eren💬 13.33, 12 Mayıs 2021 (UTC)

evet, yanlis yazabiliyorlar bir tane ornek gostereyim mesela https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/magazin/yeni-sezon-starti-verildi-27119172 buradaki haberde Alın Yazım dizisinin basrolleri yanlis yazilmis Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.40, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Ancak 1 bu bir haber sitesi, kanal sitesi değil. 2 oyuncular ayrılmış da olabilir, yani en güncel habere bakmanız lazım. --Eren💬 13.42, 12 Mayıs 2021 (UTC)

az once haber siteleri dediginizicin bu haberi gosterdim simdi istiyorsaniz bir tane turk dizisinin YouTube kanalinin bastolleri yanlis yazdigini gosterebilirim Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.45, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Yalnız merak ettiğim birşey var. Youtube kanalı ile kanalın websitesi ne alaka ? --Eren💬 13.47, 12 Mayıs 2021 (UTC)

kanalin websitesi oda ne? yoksa kanalin derken dizinin mi demeye calistiniz ben kanal dediginiz icin youtube kanali dedim Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.49, 12 Mayıs 2021 (UTC)

dizi değil bildiğimiz televizyon kanalı. Bu linkte başrol oyuncuları yer alıyor. --Eren💬 13.51, 12 Mayıs 2021 (UTC)

o kanal d nin web sitesi Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.53, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Tamam işte hekimoğlu'nun yayımlandığı kanal kanal d değil mi ? --Eren💬 13.55, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Sil !!![kaynağı değiştir]

Seni (...) ne yaptığını sanıyorsun ? Derhal o isteği sil Bu imzasız yazı Umutsasmaz407 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.49, 12 Mayıs 2021 (UTC)

@Umutsasmaz407 sizi ket'e bildirdim. Ayrıca VP:ÇOCUK politikasını okumanızı ve Vikipedi'ye otobiyografinizi eklememenizi öneriyorum. Şunu da belirteyim; Mesajınızı silseniz de geçmişte gözükecektir. --Eren💬 13.54, 12 Mayıs 2021 (UTC)

eren456123 bu kisi sizehakaret ediyor Bu imzasız yazı 194.5.215.250 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.51, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Umutsasmaz407, siz bildirim yaptıktan 0:01:00 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm: Hakaret içeren değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 14.09, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Bir yıldız da müsaade ederseniz ben eklemek istedim.Han AKÇADAĞ (mesaj) 14.56, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Han AKÇADAĞ öncelikle yıldız için çok teşekkür ederim, adaylık sayfamda da ben daha çok kullanıcılara yardım edeceğimi söylemiştim zaten, şimdi sözümü tutmuş oldum. --Eren💬 15.02, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 Bilhassa teşekkürü hak ettiğinizi düşünüyorum. Biyografiler başkası tarafından yazılmış bile olsalar tarafsız olamayacağı gibi değerlendirme'lerin de tarafsız olamayacağı kanısındasyım. Bu bağlamda gösterdiğiniz ilgi için şükranlarımı tekrar sunmak isterim.

Ayrıca müsaade buyurursanız adresinize imzalı kitabımı göndermek isterim. Faydalı çalışmalarınızın devamını dilerim. Kolay gelsin. Bayramınızı da bir vesile kutlamış olalım.

Saygılarımla Han AKÇADAĞ (mesaj) 23.54, 12 Mayıs 2021 (UTC)

@Han AKÇADAĞ teşekkür ederim, ancak gerek yok. Sizin de Ramazan bayramınız kutlu olsun. --Eren💬 09.44, 13 Mayıs 2021 (UTC)

haber365.com.tr sayfa silinme isteği[kaynağı değiştir]

Eren Bey, oluşturduğum sayfa aylık 3 milyon kişiye hitap eden bir web sayfasının içeriğidir. Bu nedenle silinme nedeninizin haksız olduğu kanaatindeyim. İçeriği nasıl dolduracağım hakkında bir bilgi verirseniz gereğini yaparım. İyi günler.Ahmetkaplan.ege (mesaj) 15.44, 12 Mayıs 2021 (UTC)

@Ahmetkaplan.ege ekledikten sonra zaten şablonu kaldırmıştım. Ayrıca şablon eklenince silinmiyor sadece silinmesi için işaretleniyor. --Eren💬 16.15, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 194.5.215.250, siz bildirim yaptıktan 2:54:58 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#4-Yoğun geri dönüş. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 16.14, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Eren kardeşim Sabri Beyin attığı kuralları okudum kendimi geliştirmek amaçlı olarak kayda değer olmayan konulara etiket atarken senide gördüm ve kullanıcılara attığın mesajı kopyaladım sadece içeriğini değiştirerek kullanıyorum senin için sorun teşkil eder mi ? Başarılar BilgiKatkı (mesaj) 16.33, 12 Mayıs 2021 (UTC)

@BilgiKatkı benim içim sorun teşkil etmez de kopyala - yapıştır yapmak yorucu olacaktır. Bu yüzden Twinkle adlı aracı kullanmanızı öneririm. --Eren💬 16.35, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 bilgilendirmen ve yaklaşımın için teşekkürler gönderdiğin aracı araştıracağım teşekkürler :) BilgiKatkı (mesaj) 16.37, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@BilgiKatkı Not: Araç çalışmazsa eski vectore geçmeyi deneyin. --Eren💬 16.38, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 aracın VP:TW tercihler kısmında bir sekmesini bulamadımda ben nerede acaba orada onaylanmış kullanıcılar diyor ondanmı acaba ? Bu imzasız yazı BilgiKatkı (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.40, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@BilgiKatkı galiba ondan, otomatik onaylama işlemi için 4 gün beklemeniz gerekiyor, ancak bir hizmetli ile konuşup onaylanmış kullanıcı grubuna girmek istediğinizi anlatabilirsiniz. --Eren💬 16.42, 12 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 teşekkürler Eren bir hizmetliyle görüşeyim bu durumu. BilgiKatkı (mesaj) 16.58, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Onur koçyigit katki[kaynağı değiştir]

Kayda deger bilgi olup olmamasinin sizinle ne derece ilgisi var? Turkiyede kac dublör taniyorsunuz? Bu kisinin dublör olarak taninmasi kayda deger degilmidir? Pasha.6687 (mesaj) 17.02, 12 Mayıs 2021 (UTC)

@Pasha.6687 Maddenizi inceledim kayda değer değil, düzen açısından da uygun değil ve şablonu koyan kişi ben değilim. Ayrıca kayda değer olduklarına kafamıza göre karar vermiyoruz VP:KD kriterleri var. Okusaydınız daha yararlı olabilirdi. --Eren💬 17.08, 12 Mayıs 2021 (UTC)

Pakistan mutfağı[kaynağı değiştir]

Söz konusu madde herhangi bir yerden kopyalanmamış olup İngilizcesinden çevirerek oluşturdum. Sanırım bir hata olmuş. Teşekkürler.--2001:14BA:10C7:B000:11A9:9E59:4770:E032 12.27, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Öncelikle iyi bayramlar. Bot telif ihlali algıladı (algılamadı aslında copvios aracını kullandı), bende bot telif ihlali algılayınca telif ihlali var zannedip hs şablonu koydum. Sonra araca bakıp inceledim araçta Vikipedi'nin kopya bir versiyonundan alındığı yazıyordu. Bu yüzden hs şablonunu kaldırdım, yani sizde hata yok. İyi vikiler. --Eren💬 12.30, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Kayda değer olmayan konulu madde hatası[kaynağı değiştir]

Merhaba. "Nilüfer Akdoğu" isimli sanatçı için (ki bu kişi bizzat ben oluyorum bu arada) girdiğim bilgileri "Kayda değer olmayan konulu madde" olarak işaretleyip silinmesi için işlem başlatmışsınız. Bu yapılanın algoritmanın bir azizliği olduğuna inanıyorum ve düzeltmek için bu mesajı yolluyorum. İyi çalışmalar... Bu imzasız yazı Nakdogu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.32, 13 Mayıs 2021 (UTC)

@Nakdogu politikalarımızından VP:KD politikasını okuyabilir misiniz ? --Eren💬 16.45, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Geri alma[kaynağı değiştir]

Başka değişikliği geri alacakken sizin değişikliğinizi geri almışım, sonradan düzeltmiştim, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 16.33, 13 Mayıs 2021 (UTC)

@Dr. Coal önemli değil, olur böyle hatalar. İyi vikiler. --Eren💬 16.44, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Tansaş Alışveriş Merkezleri, siz bildirim yaptıktan 0:16:36 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 17.32, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Tansaş Toptan-Perakende ve Mağazacılık A.Ş., siz bildirim yaptıktan 0:56:25 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 18.48, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Ne Haber Zonguldak[kaynağı değiştir]

Kime göre neye göre gereksiz bir konu? Kurulu bir yerel haber sitesi vikipedia'da yer almak istiyor. --Yusuf Ziya Şanal (mesaj) 20.04, 13 Mayıs 2021 (UTC)

@Yusuf Ziya Şanal yukarıdaki kullanıcıya da belirttiğim gibi VP:KD politikasını okumanızı öneriyorum, sonuçta kayda değer olduğuna kafamıza göre (bize kayda değer geldiği için vb.) karar vermiyoruz. Ayrıca bir sürü yerel haber sitesi var, sizce hepsini eklememiz mi gerekiyor ? --Eren💬 20.10, 13 Mayıs 2021 (UTC)

Bir kuruluş var ortada, ve bu kuruluşun yayım tarihi vs ile ilgili bilgi verdim. Sitede bir sürü haber sitesi var, benim yazım mı rahatsız etti sizi? Bu imzasız yazı Yusuf Ziya Şanal (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.33, 13 Mayıs 2021 (UTC)

@Yusuf Ziya Şanal beni rahatsız etmedi, bağlantısını verdiğim politikayı okumadan madde açmanız beni rahatsız etti. Vikipedi bir ansiklopedi olduğu için kayda değer bilgiler olmalı. --Eren💬 15.55, 14 Mayıs 2021 (UTC)

Sürüm kontrolü hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kur'an sayfasında yapılan hacimli değişikliği onaylamışsınız. Sayfada büyük değişikliğe sebebiyet verecek böyle bir değişikliği hangi gerekçelerle onayladınız?--Nushirevan11 17.49, 14 Mayıs 2021 (UTC)

@Nushirevan11 Evet kontrol etmişim, gözümden kaçmış. Kontrol ettiğim revizyon bölümünde yapıcı olan eklemeler bulunuyordu bende bu yüzden kontrol ettim (silmelerini geri alacaktım, unutmuşum) --Eren💬 18.02, 14 Mayıs 2021 (UTC)
Rica ediyorum, böyle büyük değişikliklere onay vermeyiniz. Tartışma sayfasında gerekçeler açıklanmalı önce. Kolay gelsin.--Nushirevan11 21.16, 14 Mayıs 2021 (UTC)
@Nushirevan11 sizede kolay gelsin. --Eren💬 08.55, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Denge TV[kaynağı değiştir]

Merhabalar ben VikiTR 49, öncelikle Denge TV adlı maddeye silinmeye aday sayfalar etiketi vurmuşsunuz ama kayda değer olmayan maddeler derken neyi kastetmektesiniz VikiTR 49 (mesaj) 20.01, 14 Mayıs 2021 (UTC)

@VikiTR 49 üstteki kullanıcılarda aynısını söyledi 40 kere anlattım VP:KD politikasını okuyun diye. Maddeniz VP:KD kriterlerini karşılamıyor. --Eren💬 20.04, 14 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. AHAHHAHAAHAHHA., siz bildirim yaptıktan 6:37:03 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.48, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Dfghtfv, siz bildirim yaptıktan 6:35:26 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.49, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. CINE.ORGANISATION, siz bildirim yaptıktan 6:35:10 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.50, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Dkskskskkdks, siz bildirim yaptıktan 7:47:48 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.03, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Müzakere ve Milliyet Partisi, siz bildirim yaptıktan 7:47:38 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.04, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Jsjsjddjjs, siz bildirim yaptıktan 7:46:56 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.05, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ajansvadi, siz bildirim yaptıktan 7:44:29 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.05, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Jjjdjj, siz bildirim yaptıktan 7:43:15 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.06, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yjsjsmscvv, siz bildirim yaptıktan 7:42:55 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.07, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Gala TV (BG) Bulgaria, siz bildirim yaptıktan 7:43:13 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.08, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yehova, siz bildirim yaptıktan 7:23:43 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.09, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Emine Bora maddesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu maddeyi eklerken kullandığım kaynaklardan birinden çizerin eserlerinin listesini aldım. Eser adı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Telif hakkı sorunu buradan kaynaklı, uyarıyı kaldırmak mümkün mü? Bu imzasız yazı TLL-102-Krkt (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.16, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @TLL-102-Krkt, lütfen Vikipedi'ye kopyala - yapıştır yöntemi ile bilgi eklemeyin, yaptığınız telif ihlaline yol açıyor. Ayrıca maddeniz zaten önceden de telif ihlali yarattığı için silinmiş. --Eren💬 11.45, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 85.101.84.227, siz bildirim yaptıktan 1:13:42 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#1-Küfürlü değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 11.29, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Cable Music BG, siz bildirim yaptıktan 23:33:56 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.47, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Cable Music OOD BG, siz bildirim yaptıktan 23:30:00 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.48, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Cable Music OOD (BG) 'Bulgaria', siz bildirim yaptıktan 23:22:11 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.49, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Fullprogram, siz bildirim yaptıktan 0:39:24 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.50, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Işık Ergüden Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Eren, Işık Ergüden hakkında açmış olduğum sayfada herhangi bir telif ihlali bulunmuyor. Neye dayanarak bu işaretlemeyi yaptığını da merak ediyorum, bilgilendirirsen sevinirim. Bu imzasız yazı Umtvikipedi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.58, 16 Mayıs 2021 (UTC)

@Umtvikipedi maddeniz telif ihlalinden değil kayda değer olmadığından silinmiş, Ayrıca mesaj sayfanıza baktım styyx adlı kullanıcıda sizi bu sebepten uyarmış, sizce gerçekten telif ihlali yok mu ? --Eren💬 14.22, 16 Mayıs 2021 (UTC)
Kullanıcı maddedeki telif ihlalini kısmen giderdikten sonra bilgilendirme amaçlı uyarıyı eklemiştim. HS etiketinde G9 yerine M6 yazdım. Silinme sebebi telif ihlali değil kişinin kayda değer olmaması. ~StyyxEvet? 14.35, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Madde Silme Talebi[kaynağı değiştir]

Maddede kaynak olarak gösterdiğim yerden çevirmenin eserlerini almış durumdayım. Eser isimlerini değiştiremeyeceğimden metni de değiştirmem söz konusu olamaz. Bu sebeple ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim. Bu imzasız yazı KerdemY (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.00, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @KerdemY, maddeniz kopyala - yapıştır yöntemi ile oluşturulduğundan telif ihlali yaratıyor, maddenizde telif ihlali yaratan bölümleri silip özgün yazılar eklerseniz telif ihlali sorunu ortadan kalkacaktır.--Eren💬 14.20, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Adil kullanım gerekçelendirmeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba. AK dosyalarını gerekçelendirirken buradaki dosyaların gerekçelerini örnek alabilirsin. Gerekçeleri kopyalayabilirsin. Kolaylıklar dilerim. Kadıköylümesaj 14.38, 16 Mayıs 2021 (UTC)

@Kadıköylü ilgili görselleri gerekçelendirdim. --Eren💬 14.50, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Hıdır Işık[kaynağı değiştir]

Merhaba Eren Bey,

Hıdır Işık adlı konu başlığını, Wikipedia'daki Metin Altıok Şiir Ödülleri sayfasındaki ödüle değer görülen şairler kısmında göründüğü, fakat üstünü tıklanıldığında şairle ilgili bir bilgi olmadığını gördüğümden dolayı başlık sayfası eklediğimi belirtmek isterim. Ekşisözlük'ten birçok haber kaynağına ve gazetelere kadar bilgileri bulunan bir edebiyatçının bilgilerinin Wikipedia'da da bilgilerinin bulunması gerektiğini düşünmüştüm.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Metin_Alt%C4%B1ok_%C5%9Eiir_%C3%96d%C3%BCl%C3%BC


iyi günler--90.158.34.204 10.23, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba 90.158.34.204, evet yazarla ilgili pek çok kaynak var, ödül de kazanmış ancak madde telif ihlalinden silinmiş, yani kayda değerlik ve kaynaklarla alakası yok. --Eren💬 10.34, 17 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Eren456123,
19. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Açılması istenen bazı maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 13.21, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Portal:Biyografi/Seçkin biyografi[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben OvalThunder9. Oluşturduğun Portal:Biyografi/Seçkin biyografi maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --OvaThunder9💬 15.47, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Portal:Biyografi/Seçkin biyografiler[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben OvalThunder9. Oluşturduğun Portal:Biyografi/Seçkin biyografiler maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --OvaThunder9💬 15.47, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Portal[kaynağı değiştir]

yardım etmek isterken yanlışlıkla portalın alt sayfalarına zarar veriyorsunuz çalışma şablonunu kaldırana kadar biraz değişiklik yapmazsanız sevinirim, beni yanlış anlamayın... OvaThunder9💬 15.51, 17 Mayıs 2021 (UTC)

@OvalThunder9 zarar verdiğim için özür dilerim, aslında iş bölümü yapsaydık daha iyi olacaktı. --Eren💬 15.53, 17 Mayıs 2021 (UTC)
Özüre gerek yok sadece farklı şekilde sayfalar oluşturuyoruz düzen kötü gözüküyor öyle iş bölümü için seslenirim tartışma sayfasında. OvaThunder9💬 15.58, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Başlıksız[kaynağı değiştir]

Selamlar Eren, "Kayda değer olmayan konulu madde" diye belirtmesen bu kadar içerlemez insan da, daha popüler bir grubun bilgileri tarihe not düşüldüğünde mi kayda değer oluyor... Girdiğim maddede bir yanlışlık veya eksiklik yaptıysam düzelteyim, fakat grubumuzun bilgilerini de kıymetli sayacak insanlar vardır Bu imzasız yazı Zborbaski (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.52, 17 Mayıs 2021 (UTC)

@Zborbaski Kayda değerlik öznel değildir. Maddeler VP:KD kriterlerini karşılamaları halinde kayda değer sayılıyorlar.--Eren💬 15.55, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. ZATCAN HOLDİNG, siz bildirim yaptıktan 6:19:17 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 18.07, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Arkadaş ariyom, siz bildirim yaptıktan 7:12:40 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.02, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Buda~trwiki, siz bildirim yaptıktan 2 gün 5:16:33 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.03, 17 Mayıs 2021 (UTC)