Kullanıcı mesaj:Doruksal

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Belgelik

  triploit hakkında neden bilgi yoooookkk

  :)[kaynağı değiştir]

  Hoşgeldin, kesin dönüştür diye umalım :) --M.M.ileti 17:54, 17 Ekim 2009 (UTC)

  Seyrek de olsa uğra sen, özlettirme kendini :) sevgiler.. --M.M.ileti 18:06, 17 Ekim 2009 (UTC)

  Göbek bağımın kesilmesinden bu yana görmediğim kardeşimi görmüş gibi oldum yahu? Gidersen arkandan çok pis dedikodular yayarım, haberin olsun! Hele bir git! Hadi gitsene? Git! Ha, işte aferin! Şablonlar arkandan ağlar yoksa, nereye gidecekmişsin???

  Vito Genovese 17:59, 17 Ekim 2009 (UTC)

  Hoşgeldiniz[kaynağı değiştir]

  Sizi tekrar aktif görmek güzel. Daha sık bekleriz. --Manco Capac 10:05, 23 Ekim 2009 (UTC)

  • hoşgeldiniz. kolay gelsin.. :) --ki bl 17:33, 24 Ekim 2009 (UTC)

  Single[kaynağı değiştir]

  • Merhaba burada yazdıklarınızda sinirli olduğum belirtiliyor ama değilim. Rahatsıztek şey şudur: Benim single yazdığım yere başka birisinin tekli yazması. Yoksa isteyen "tekliyi" kullansın. Başta yazılan yorumları okudunuz mu bilmiyorum ama bu tekli tartışmasının bir sonu yok. O nedenle uzak kalmış idim ama single-tekli değişikliğiyle karşılaşınca tekrar geri dönmek zorunda kaldım. Kolay gelsin. --Hedda Gabler 13:05, 27 Ekim 2009 (UTC)
  • Hayır -kesinlikle- sizin değişikliğiniz ile alakalı değil. Şunun gibi olanlar. "Ben Türkçe olmayan kelimeleri kullanalım" havasında biri değilim, yaygın olanı kullanım taraftarıyım. Sitcom da diyorum durum komedisi de. Hatta durum komedisini daha çok kullanıyorum. Ama burada yaygınlığa da bakma gerekiyor. Müzik dergileri, şarkıcılar, gazeteler, müzik şirketleri vs geneli "single"ı kullanıyor. O nedenle ben "single" yanlısıyım. Neyse kolay gelsin. --Hedda Gabler 13:16, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Google[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  Dediğin gibi archive.org pek güvenli bir yöntem değil bu işler için. Daha ziyade nostalji yapıp "Tey tey!" demeye yarıyor.

  Google'un önbelleğini ben de oldukça sık kullanıyorum. Lakin bir ayrıntı dikkatimi çekiyorum bir süredir. Eğer site uçmuşsa, bir süre sonra sonuçlarda hala çıkmasına rağmen bağlantının altındaki önbellek yazısı da kayboluyor, sadece "benzer" yazısı kalıyor.

  Yani kendi giden sitenin önbelleğini postalıyorlar gibi bir izlenim edindim ben. Bu açıdan düşünecek olursak senin istediğin şekilde kullanmak da pek mümkün olmayacak sanki.

  Sevgiler

  Vito Genovese 13:37, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Hoşgeldin Doruk! Yukarıdaki konu ile ilgili olarak bir ekleme yapayım. Yok olmuş Web sitelerini bulmaya yaramayayacak ama geleceğe dönük bir tedbir olarak WebCite sitesi var [1]. Araştırmalarda ve yayınlarda kaynak olarak kullanılan Web sayfalarının yol olma olasılığına karşı, URL'si verilen bir sayfayı ücretsiz arşivliyorlar. Aslında düşünüyorum da, bu sitenin kullanımını Vikipedi çapında teşvik etmeliyiz. Uzun vadede çok yararlı olur çünkü Internet'te hiç bir şey biraktığın gibi durmuyor. --İnfoCan 14:56, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Şablon:cite web adlında o kadar da kötü değil, en asgari düzeyde "başlık" ve "url" parametreleri ile çalışıyor; ben çoğu zaman bir de "erişimtarihi" parametresini kullanmakla yetiniyorum ama biraz daha özenmek istersem (ve bilgi mevcutsa) "yazar" ve "tarih" de ekliyorum. Bir de "arşivurl" parametresini unutmayalım, onu nereden alacağını artık biliyorsun. Doğru dürüst bir kaynak vermek için bu kadarcık da bir hamallık yapılır artık değil mi?

  Kendi sorumu cevaplandırayım, yapılmaz! Sana daha da kolay bir yol öğreteyim. Wikipedia Template Filling sayfasında az bir bilgi girmekle çeşitli kaynakça şablonları otomatik olarak hazırlanıyor. Girebileceğin parametreler arasında URL, ISBN, pubmedID gibi kaynak tanımlayıcılar var. URL'yi giriyorsun, bir-iki tercih karesini işaretliyorsun ve sana çoğu parametresi doldurulmuş bir <ref>{{cite web|url= |title= |format= |work= |accessdate= }}</ref> hazır ediliyor. Ama doldurulan şablondaki parametreler İngilizce... O da sorun değil. Vikipedi'de bir {{cite web}}, bir de {{citeweb}} şablonumuz var. Birincisi Türkçe parametrelerle çalışıyor, ikincisi İngilizce parametrelerle; tek yapacağın "cite web"deki boşluğu silmek. Benzer şekilde {{cite journal}} İngilizce parametrelerle çalışıyor, {{dergi belirt}} Türkçe parametrelerle. İngilizce bir maddeyi Türkçeye çevirince bu şablonların parametrelerini Türkçeleştirmekle uğraşmamak büyük kolaylık oluyor.

  Fakat biz Türkçe Vikipedi'yiz, kod parametrelerinin dahi Türkçe olması gerekir diyebilirsin. Haklısın, ama o kadarcık kusur Vikipedi'de de olur. Aslında bunun da çözümü var, ama şu anda hazır değil. Bu konuyu bir ara ben Kullanıcı:Khutuck ile yazışmıştım, Khutuck Bot'una bu işi yaptırabileceğini söylemişti [2]. Khutuck şu anda askerde, ama döndükten sonra bir ara yapabilir sanırım.

  Senin yeni hazırladığın {{WebCite}} şablonuna gelince, yukarıda yazdıklarım ışığında, sanırım pek bir faydası olmayacak.

  Kolay gelsin, iyi çalışmalar. --İnfoCan 03:20, 7 Kasım 2009 (UTC)

  Prospektüsler[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  Keşke mümkün olabilseydi dediğin, zira ilgisizlikten genel olarak muzdaribiz. Ancak temel kurallar burada da geçerli. Özgür bir lisansla serbest bırakılmadığı müddetçe Wikimedia Vakfı projelerinde kullanım mümkün değil, telif hakkının süre nedenli olarak düştüğünü ise belki torunlarımız görür, belki görmez.

  Bahsettiğin olay birçok platformda yapılır, lakin bir burada yapılamaz :(

  Sevgiler

  Vito Genovese 04:32, 16 Kasım 2009 (UTC)

  Ankara ili[kaynağı değiştir]

  Selam Doruk. Son zamanlarda SM adayı olan Ankara ili maddesini toparlamaya giriştim. Madde şu anda fena değil ama bazı kırmızı bağlantılar kaldı. Bunlardan bir tanesi de Hacettepe Hastanesi, aklıma sen geldin, dedim Doruk bunu gözleri kapalı 5 dakikada yazar :-) . Ne dersin? Ayrıca, Ankara'da yaşadığına göre fazla yabancı sayılmazsın, Vikipedi:Seçkin madde adayları/Ankara ili sayfasında da bir görüş belirtebilirsen sevinirim. --İnfoCan 19:02, 17 Kasım 2009 (UTC)


  Hacettepe Hastanesi için eline sağlık. Eğer öbür Ankara hastanelerinin maddelerini de açabilirsen çok hoş olur. --İnfoCan 14:09, 18 Kasım 2009 (UTC)

  Selamlar. Ankara ili maddesindeki hastane maddelerinden bir veya ikisi için daha taslak madde açmaya fırsatın olur mu? Bu ayın sonunda (yani üç gün içinde) bu ayın SM adayları değerlendirilecek (Ankara maddesine katkıda bulunmuş olduğumdan dolayı maddeyi ben değerlendirmeyeceğim). Eğer kırmızı bağlar biraz azalırsa belki olumlu bir sonuç çıkar diye düşünüyordum. Tabii vaktin müsaitse, lütfen iki ayağını bir pabuca sokma. --İnfoCan 14:16, 27 Kasım 2009 (UTC)

  :)[kaynağı değiştir]

  Sizi SD de görmek çok güzel! --e.c. 20:43, 17 Kasım 2009 (UTC)

  Mono[kaynağı değiştir]

  Doruk,

  Önbelleğini boşaltırsan civciv çıkacakmış, kuş çıkacakmış, öyle diyorlar!

  Vito Genovese 20:44, 17 Kasım 2009 (UTC)


  Evet; VP:TY.

  Ufaklığı öpüyorum bolcana, kendine iyi bakasın.

  Sevgiler

  Vito Genovese 21:23, 17 Kasım 2009 (UTC)

  Resimler, lisanslar[kaynağı değiştir]

  Ah Doruk ah,

  Dün gibi yemin ediyorum, adil kullanım mı maksadı haklı kullanım mı diye az aşındırmadık birbirimizin mesaj kutularını, hey gidi!

  Genel olarak bu iş yapılacaklar listemde, yani geriye dönük olarak tüm resimleri tek tek kontrol edip sorunluları temizlemek, özgür lisanslıları da Commons'a dehlemek. Lakin insanlara Commons'a yüklemelerini dikte etmemiz söz konusu değil, o yüzden şablonlar var olmak zorunda (hatta güncellenmek zorunda da, işte betiklerden fırsat bulamıyorum). İsteyen istediği gibi yükler, biz de Commons'a yükleyip buradan D1 gerekçesiyle sileriz, ikisi de olağan durumlar.

  Bir de {{NowCommons}} şablonu var bu Commons'ta zaten olan dosyaları sildirmek için, onu da kullanabilirsin sil şablonu koymak yerine. KAT:SS'den görüyoruz hepsini kolaycana.

  Zaten bu resim temizliği işine girişmeden önce tüm süreci kapsamlı bir tartışmayla masaya yatırıp belirlememiz gereken bazı detaylar var. Şu an 7 farklı resim silme sürecimiz var misal. Çoğu angarya durumda. Genel bir değişiklik yapmak, bu değişikliği yapmak için bunun tartışmasını başlatmak, bunun tartışmasını başlatmak için buna fırsat bulmak, buna fırsat bulmak için de bu betikleri bitirmek lazım :)

  Ben ölmüşüm, ağlayanım yok :(

  Vito Genovese 12:44, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Özgür lisanslı resimlerin Commons'a yüklenmesi tavsiyesini vermek için betiğe ihtiyacımız yok zaten, yükleme sayfalarına bir uyarı düşebiliriz. Manco Capac epey ilgileniyor o sayfalarla, ona bir mesaj atalım konuyla ilgili.

  Şu anki silme kriterlerimiz bahsettiğin kişisel resimler açısından da yeterli ölçüde kısıtlayıcı gibi aslına bakarsan. Özgür lisanslı olmayanlar zaten madde haricinde kullanılamıyor. Özgür lisanslı olanlar da hiçbir sayfada kullanılmıyorlarsa ve dediğin gibi fazla kişisel olup ansiklopedik yarar taşımıyorlarsa yine siliniyorlar. Ansiklopedik yararı varsa da yine Commons'a taşıyıp D1'leyebiliriz.

  Şablonlar açısından da sen olmasan yanmışız zaten, yine niyetli olmana çok sevindim. Şu tartışmayı gerçekleştirir, gerekli kararları alırsak oturur beraber güncelleriz şablonları.

  Sevgiler

  Vito Genovese 13:05, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Hayır olsun? A'dan BY'a dönüş neden?

  Vito Genovese 13:37, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Yok yahu, aksaklık olacağından değil. Hani BY'ları A, SA'ları da BP yapmıştık insanlar kolay anlasın, rahatça kullansın diye. Seninle yapmamış mıydık biz bunları?

  Vito Genovese 13:44, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Öyle mi yapmıştım? Hay Allah, ezelden beri Türkçe kısaltmaları desteklemiş gibi hatırlıyorum kendimi ama olur, o da mümkündür, inanırım.

  Şimdi biraz geçmiş kurcaladım da, Mach bunları orijinal isimlerine taşımış 2008'de. Adam Commons'a admin olmuş o dönem, vardır bir bildiği. Bu aralar aktif değil, mail bile atsam ancak 2 haftaya cevap alırım muhtemelen, o yüzden bilemedim nasıl yapsak etsek.

  Çok da zor bir kısaltma değil aslına bakarsan, A demeyi bilen BY demeyi bilemez mi ki? Gerçi tüm şablonları Türkçeleştirmişken (GÖBL'sine kadar) bunların İngilizce olması da garip olacak gibi. Ben bilemedim, sen ne diyorsun?

  Vito Genovese 13:54, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Zaten isim verilen iki tane CC lisans türü var, onların da toplasan 5'er versiyonu vardır. Yani 10 tanecik şablon var topu topu. O zaman Türkçe yapalım istersen biz bunları, Mach'a da bir mesaj döşenelim, resim konusunu tartışmaya açana kadar o da bir cevap verir zaten konuyla ilgili. Ne dersin?

  Vito Genovese 14:08, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Şablonların esas isminin kısaltma olarak kalmasından yanayım ben pratiklik adına, zaten genel olarak yönlendirmeden hazzetmiyorum, kendi adını (pratik bir şekilde) kullanarak ekleme taraftarıyım şablonları. Kullanıcıların bilgilendirilmesi konusunda haklısın, eksikler çok, lakin bunu şablonun içine ya da noinclude etiketiyle sayfasına yazarak da yapabiliriz, şablonun adını uzatmak pek işlevsel gelmedi bana. Creative Commons lisansının tüm detaylarını açıklayan sayfayı En.Wp'den çevireceğim fırsat bulunca, vakit yaratabilirsek Creative Commons'ın sitesinde de çalışma yaparız. O da bildiğin kaydolunan Wiki zira.

  Vito Genovese 14:38, 3 Aralık 2009 (UTC)


  Valla normalde topluluğa sormayı öneririrdim ama geçmişte her zaman Türkçeci oldu topluluk, şimdi de aynı kararın çıkacağından eminim, o yüzden Türkçe yapalım derim ben. Zaten aktif kullanıcı az, çok uzun sürer öyle bir şeyin netleşmesi. Yap Türkçe gitsin!

  Vito Genovese 12:42, 5 Aralık 2009 (UTC)

  commons[kaynağı değiştir]

  Selam. Vito'nun sayfasındaki yazılarını gördüm, CC'ye karşılık arıyorsun galiba, maydanoz olacağım. Commons aslında mera, kışlak gibi, bir topluluğun ortak kullandığı, kimsenin mülkiyetinde olmayan bir yer veya kaynak demek. Bu bağlamda "en:Tragedy of the commons" meşhurdur. Bu Commons denen kavramın Türkçe'deki tam karşılığı "orta malı" oluyor sanırım: http://www.___.net/ictihat/91742_16h.asp (bağlantı reklam filtresine takıldı, ___ yerine 'hukuki' yaz). Argodaki anlamı dışında hukukî bir kullanımı da var. Bilmem Vikipedi'de kullandığımız "Commons"ın yerine bir alternatif getirmek için bu sana bir ilham verir mi? --İnfoCan 21:49, 3 Aralık 2009 (UTC)

  Sözlükte commons için "halk" veya "avam" denmesinin nedeni Birleşik Krallık'taki House of Commons'un Türkçe'ye Avam Kamarası olarak girmesi. Oysa ordaki "commons" İngilizce common (avam) anlamında değil, bu meclisteki temsilcilerin "Commons"a ait olması [3]. Yani bu insanlar burjuvaziye aitler (küçük esnaf, tüccar, vb.), Lordlar gibi kendi toprakları yok, İngiltere topraklarına aitler. İng. Wikideki Commons maddesinde belirtildiği üzere, commons, ortak kullanılan kamusal kaynaklar için kullanılıyor. Eskiden otlaklar, ormanlar, balıkçılık yapılan sular böyleymiş, ama günümüzde daha genel olarak kültür ürünleri için de bu terim kullanılıyor. Bu yüzden Commons'a eğer Türkçe bir karşılık bulunacaksa bu karşılıkta "orta malı", "ortak mülkiyet", "kamu malı" gibi bir anlam yüklenmeli. --İnfoCan 17:29, 5 Aralık 2009 (UTC)

  Bu konuda kafa yormamız aslında tamamen gereksiz. Creative Commons tescilli bir marka [4]. IBM şirketinin adını "Uluslararası İş Makinaları" olarak çevirip sonra da bunu UİM diye kısaltmayı tartışmaktan farkımız yok. Dolayısıyla Creative Commons adı olduğu gibi kalmalı, kısaltması da CC olmalı. Buna karşın, verdiğim bağlantıdaki veritabanında "Commons"un tescilli olduğuna dair bir bilgi bulamadım, dolayısıyla (en azından hukukî bir nedenle) onun Türkçeleştirilmemesi için bir neden yok. --İnfoCan 15:04, 11 Aralık 2009 (UTC)

  Kendimi düzeltiyorum. Konunun tescilli marka kavramıyla dahi ilgisi yok. Özel isimler çevrilmez. Bir İngiliz senin adını "Peak" olarak çevirip sana öyle hitap edemeyeceği gibi, biz de Wikimedia Commons veya Creative Commons adlarını çeviremeyiz. Ama tarihi bir olgu olarak "commons"a Türkçe bir karşılık bulabiliriz.--İnfoCan 17:26, 11 Aralık 2009 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 1. haftası için proje olarak Vikipedi'de yer almayan heykeltıraş maddelerinin açılması ve geliştirilmesi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --Vito Genovese 01:28, 4 Ocak 2010 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 2. haftası için proje olarak Düzenlenmesi için işaretlenmiş maddelerin düzenlenmesi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --Vito Genovese 01:45, 11 Ocak 2010 (UTC)


  Selam Doruk. Tamam, bir bakarım. --İnfoCan 14:19, 4 Şubat 2010 (UTC)

  Herşey düzgün artık sanırım. --İnfoCan 16:45, 4 Şubat 2010 (UTC)

  Edittools[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  U'ları ekledim ancak görünür hale gelmesi biraz sürecek sanıyorum. Site genelini etkileyen değişikliklerde böyle gecikmeler oluyor, yarın hala gelmemişse (s'nin yanında çıkması gerekiyor) beni mutlaka dürt lütfen.

  Seviye başlıkta ise; gördüğüm kadarıyla ikinci seviye başlık da yok orada. Sadece bir eşittir işareti eklesek yeter mi, toplu görülmüş olsun iş?

  Vito Genovese 23:04, 7 Şubat 2010 (UTC)


  U değişiklik penceresinin altındaki bölüme, seviyeli başlıklarda üstündeki mavi kutucuklara eklendi.

  Vito Genovese 11:05, 8 Şubat 2010 (UTC)


  İlk on bir tanesi (yani düz çizgiye kadar, düz çizgi dahil) standart, gerisini biz kafamıza göre düzenliyoruz. O standartları komple devre dışı bırakarak manuel olarak düzenlenenler arasına almanın da şu an bilmediğim ama araştırınca bulabileceğim bir yolu vardır elbette, ancak bekleyen bir yığın iş varken ona bulaşmaya hiç niyetli değilim, ne yalan söyliyim. Çifte olsun, bir zararı yok.

  Sevgiler

  Vito Genovese 16:50, 9 Şubat 2010 (UTC)

  StringFunctions[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  Bu kodların çalışması için StringFunctions eklentisinin kurulu olması gerekiyor. Bu eklenti de Wikimedia sitelerinde kurulu değil, o yüzden çalıştıramıyorsun.

  Mesela kurulu olduğu şu sitede kodu deneyerek çalıştığını görebilirsin. Hatta yukarıdaki konuda bahsettiğim standart düğmeleri de görebilirsin giderayak :)

  Sevgiler

  Vito Genovese 12:54, 10 Şubat 2010 (UTC)


  Neden yapmadıklarının cevabı burada, etkinleştirilmesi istenmiş, bug WONT şeklinde kapatılmış, yani "Canımı iste, bunu isteme" demiş developerlar, bu da bir sorun olduğunun işareti, bu kadar uzun yazıyı okuyamadım tabii 2 dakikada.

  Mesaj uyarısında ise yanılabilirim dediğin noktada yanılıyorsun bence, zira ben her seferinde "sürüm farkı" zamazingosuna tıklıyarak okuyorum mesajları ve yazı kayboluyor hemen, tüm mesajlar mutlaka sayfanın en altına eklenmediği ve bazen eski konuya devam edilebildiği için, bir de bu aralar yoğunluktan mesajları beşer beşer okuyabildiğim için, o fark olayı işime yarıyor.

  Teke düşürme konusunda ise olmayacak şey değil, lakin bu çok genel bir standart, tüm Wikimedia projelerinde uygulanan bir standart. Böyle bir standardı en azından kafama göre değiştirmemem yerinde olacaktır. En azından bir karar alınırsa belki değiştirmemiz "legal" hale gelebilir derim ben.

  Tek sorunlu gördüğüm nokta o fark yazısının gereksiz uzunluğu. En.wp'de mesaj aldığımda gördüğüm kısalığı burada da istiyor deli gönül, dur hatta kısaltayım onu şimdi ben.

  Vito Genovese 13:19, 10 Şubat 2010 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  • Bahaneyle, "tekrar hoşgeldin" diyorum Doruk. Eski kullanıcıları yeniden aktif görmek güzel. Sana ait Doruk.jpg dosyasını sildim, sanırım sen istemişsin, yeniden gereksinim duyarsan çıtlatman yeterli, geri getiririz. İyi çalışmalar.  Levent İleti Katkılar   20:02, 14 Şubat 2010 (UTC)

  Boyutsal[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  Bir ışık yılı geç gelen cevabım için kusura bakma. Yoğunluk öyle bir bela ki, dün mesajlarıma cevap vermeye koyuldum, sıra senin mesaja gelesiye yine vakti bir şekilde doldurup bugüne kaldım.

  Bahsettiğin resim şu an küçük boyutlu olarak gözüküyor ama ne dediğini çok iyi anlıyorum. Hedda Gabler Marge Simpson'ın resmi için aynı şeyi sormuştu bana, o an eski büyük sürümü silerek düzeltebilmiştim. Sunucular son zamanlarda çok saçma davranıyor resimler konusunda. Bazen görüntülemiyor, GIF formatında bir sürü problem çıkarıyor, değişiklikleri iş sırası varmış gibi geç aksettiriyor. Sanırım ben cevabı verene kadar yeterli süre geçmiş bir nevi ve sunucu toparlamış kendini. Problem çözülmezse tek seçeneğimiz o sürümü silmek zaten, o da bir mesaj attın mı halledilir zati.

  Sevgiler

  Vito Genovese 09:54, 19 Şubat 2010 (UTC)


  Ben göresiye, hakkından gelmişler Maymunlar Cehennemi'nin. Geçen üçünü dördünü beşini falan izledim film serisinin, tam da aşinaydım aslında konuya, o silme benim hakkımdı, en kalifiye bendim. Derhal sileni keşfedip kayıcam kuzusunu!

  Vito Genovese 22:38, 19 Şubat 2010 (UTC)

  Gerekçe[kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruk,

  Bu gerekçe kavramını çok saçma buluyorum ben esasen. Daha doğrusu; zorunluluk olduğunu biliyor ve daha pratikleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

  Bu zorunluluğu doğuran yasalar, hatta spesifik olmak gerekirse Amerikan yasaları olduğuna göre, bizim Türkçe olarak uğraşıp yazdığımız gerekçelerin ne anlamı var? Bana sorarsan yok. O yüzden bir süre önce (sanırım) Manco'yla konuşurken bunları telif etiketlerine gömmemizin daha pratik olacağından bahsetmişti, o da (yine sanırım) mümkün olduğunu söylemişti.

  Aynı şekilde telif etiketlerinin de gizli bölümde yer alacak İngilizce metinlerine ihtiyaç var hatta. Yasal açıdan bizim Türkçe etiketlerin yine bir numarasını görmek mümkün değil. O yüzden kapsamlı bir resim revizyonu deyip duruyorum ama vakit bulamıyorum, bulabilecek gibi de görünmüyorum.

  Sen bugünlerde şablonlara el atıyorsun iyi kötü. Daha kapsamlı ve tüm işi görecek tek bir şablon tasarlasak ya, ne dersin?

  Şablonun parametreleri girilmediği zaman yine Hata Kategorilerine yerleştirme yapılır bir şekilde. Yoksa kategoriyi silmişim, açmışsın, mesele değil.

  Vito Genovese 19:02, 20 Şubat 2010 (UTC)


  "Nasıl olmalı?" diyerek uzun uzun düşünme imkanım olmadı hiç. Kafamdaki daha ziyade yine Kapak-Kitap diye bir şablon kullanmak ve her şeyin bu şablonun içinde olması. Parametre için temel ihtiyaç kullanılacağı maddenin adında doğuyor bence, bunun dışında ihtiyaç duyulabilecek bir parametre geliyor mu aklına? Kaynak falan etikete gömülse çok karışır işler değil mi?

  Vito Genovese 14:59, 21 Şubat 2010 (UTC)

  Anlamsız silinenler[kaynağı değiştir]

  • Merhabalar Doruk; sildiğim sayfalar ve geri almaların bir açıklaması var elbet: sanırım birisi bir şablonla oynadı ve geri aldığım sayfalar "silinecekler kategorisinde" çıkıyordu; ben de geçmişlerine bakarak son değişikliği senin yaptığını görünce geri aldım, o zaman sayfalardan "sil şablonu" kayboldu. Sildiğime gelince, bunun da senin daha önce yaptığın gibi işi biterek silinmesini istediğin sayfalardan olduğunu düşündüm, çünkü onda da sil şablonu vardı. Sana haber vermeyi de ne yazık ki ben ihmal ettim, çünkü kısa süreli girmiştim o zaman. Bir dahaki girişimde haber veririm diye düşünmek, unutmayı engellemedi. Başlangıcı her ne kadar benden kaynaklanmasa da bu olumsuzluk için özür dilerim, istediğin bir şey varsa geri getirebiliriz. Kolaylıklar diliyorum. Sevgiler.  Levent İleti Katkılar   21:08, 28 Şubat 2010 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 9. haftası için proje olarak Seçkin madde üretimi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --CnkALTDSmesaj/message 02:13, 2 Mart 2010 (UTC)

  Fil hastalığı - FTR[kaynağı değiştir]

  • Çok teşekkürler, o kadar acil değil, kendini sıkıntıya sokma. Elin ne zaman rahatlarsa yaparsın. Ben sadece senin görüşünü almak istedim. Ayrıca bu vb. toplumca ilgi çekebilecek, nedir ne değildir çok iyi bilinmeyen, ya da dikkat çekilmesi gereken sağlık konulu maddeler varsa önerilerinden memnun olurum.. İyi çalışmalar.  Levent İleti Katkılar   11:17, 13 Mart 2010 (UTC)
  • Tekrar merhaba Doruk. Sık sık başını ağrıtacağa benziyorum. Çünkü tıp-sağlık maddelerimizin acilen geliştirilmeye ihtiyacı var. Bu konuda yeterli değiliz. Şimdi de Fizik tedavi ve rehabilitasyon'un mavileştirilmesi, en azından taslak olarak bulunması gerekliliğiyle kapını çaldım. Birkaç satır da olsa bu madde yer alırsa bir açığımız daha kapanmış olacak. Şimdiden teşekkürler, emeklerine sağlık.  Levent İleti Katkılar   11:53, 19 Mart 2010 (UTC)
  • Sevgili Doruk, ne kadar yoğun olduğunu tahmin edebiliyorum; sağlık dünyasına yabancı değilim. Az önce FTR'yi gördüm, şimdiden ellerine sağlık. Dediğim gibi zaman sınırımız yok-önem ve öncelikler sıralamasını ise en iyi sen saptayabilirsin. Rotayı çiz, dümeni çevirmek kolay :o) Zaman bulabildiğim sürece yardıma hazırım. Sevgiler.  Levent İleti Katkılar   20:24, 19 Mart 2010 (UTC)
  Bu küçük viki-teşekkür heykelciği, tıp ve sağlıkla ilgili maddelerimizde Vikipedi'ye büyük ve doyurucu katkıları nedeniyle, Doruk'a, kabul etmesi dileğiyle sunulmuştur.  Levent İleti Katkılar   20:31, 19 Mart 2010 (UTC)

  Cinsi-yet[kaynağı değiştir]

  Selam, kullanıcı geçmişinize merak üzerine baktım. Ancak henüz yazma nedeninizi anlayamadığım şu değişikliğiniz de "Lütfen, ezici çoğunluğu anonim olsa da burada da cinsiyetimize sahip çıkalım. Sonradan karışıklık olmasın; yok "Ben duymadim...", vay "Ben bilmiyem..." demeyin !" tripleri yazarak neyi kastettiniz? Bir de kastettiğiniz şey düşündüğüm gibi diğer vikipedistlerin bilmesi üzerineyse burda neyi ispatlamaya çalıştınız? (Umarım özel girmiyorumdur) Face-smile.svg - Nebeviye!^□ 18:04, 9 Nisan 2010 (UTC)

  Nazik, kibar ve de düşüncelisiniz. Geçmişinizi bir maddedeki katkı geçmişinizden Vuaan deip kaykayımla süratle yola çıkarak inlemiştim. x)) Ordada dikkatimi çekti. Gerçekten de komik bir olaymış. xD Face-grin.svg - Nebeviye!^□ 16:21, 10 Nisan 2010 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  • Merhabalar Doruk; Doruksal'ı görünce merhaba demeden geçmeyeyim dedim. İzmir'den sevgiler. --Oytun PINAR 15:47, 27 Nisan 2010 (UTC)
   • Dün buraya adam gibi iki satır yazayım derken telefon geldi, apar topar çıktım, o yüzden ne bağlantı ne de birşey yapabildim. Hatta imzayı bile unutuyordum :) İzmir'e yolun düşerse arasana. Benim artık Ankara'ya pek yolum düşmez, doktor kuzenim İstanbul Florance Nightingale'e taşındı.. --Kullanıcı:Oytun_73ileti 16:33, 28 Nisan 2010 (UTC)

  acarina = örümcek ?[kaynağı değiştir]

  Haklısınız "acarina = örümcek ?" demekle. Ben Taksoörümcek yapınca böyle sonuç çıktı; gayrı ihtiyari şablon kaynaklı yanlışlık. Taksokutu diye düzeltince, çirkin yanlışlık da ortadan kalkmış oldu. Aslında, Taksoakarlar diye bir şablonun yapılması gerekir. Bilindiği üzere Örtümceğimsiler grubundan hayvanlar Araknoloji ve Akaroloji olarak iki ayrı ana bilim dalı tarafından incelenir. O yüzden taksokutularının da ayrılması daha doğru ve kullanışlıdır. Duyarlılığınız için teşekkürler. Saygılarımla, kaleminiz kırılmasın. --Kmoksy 21:51, 8 Mayıs 2010 (UTC)


  :-), açıklama için teşekkürler, iyi çalışmalar.

  --Doruk Salancıileti 10:35, 9 Mayıs 2010 (UTC)

  Vikipedi sizi özledi!
  Sadness.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik.

  Eski temponuz ile devam etmeniz dileğiyle...
  Sizi Bekliyoruz!
  Şubat 2011


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Doruksal,

  Oluşturmuş olduğunuz Şablon:/kılavuz adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden g1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  --Stultiwikiabana yaz 16:13, 3 Nisan 2011 (UTC)

  Reality 13:20, 16 Ağustos 2011 (UTC)

  Siyaset VikiProjesi'ne Davet Edildiniz![kaynağı değiştir]

  Siyaset VikiProjesi Sizi Çağırıyor![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
  İyi günler.
  Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.--~~~~

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, VikiProje Siyaset
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 03:47, 20 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  ~--~ Cano58ileti 08:00, 5 Temmuz 2012

  Türkiye yerleşim yerleri[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  İşbu mesaj, 3 yıla yakın bir süredir Teklif statüsünde olan Vikipedi:Adlandırma kuralları (Türkiye yerleşim birimleri) sayfasına yönelik tartışmalara katılmış ve an itibarıyla yapacağım davetten haberi olmayan tüm kullanıcılara gönderilmektedir.

  Topluluğun tartışmaların sonucundaki kararı/kanaati konusunda tartışmalar olduğu ve artık yönergenin uygulamaya girmesi gerekliliğinin açık olmasından hareketle, şuraya katılımını rica ediyorum.

  Vito Genovese 18:08, 15 Temmuz 2012 (UTC)

  Global account[kaynağı değiştir]

  Hi Doruksal! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (mesaj) 11:47, 17 Ocak 2015 (UTC)

  ICD-10, Bölüm 17 (Q00-Q99): Konjenital malformasyonlar, deformasyonlar ve kromozom anormallikleri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (ICD-10, Bölüm 17 (Q00-Q99): Konjenital malformasyonlar, deformasyonlar ve kromozom anormallikleri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/ICD-10, Bölüm 17 (Q00-Q99): Konjenital malformasyonlar, deformasyonlar ve kromozom anormallikleri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Zaitsév 11:01, 18 Nisan 2015 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg
  VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

  Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  --Ahmet Turhan (mesaj) 23:08, 29 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]  Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
  7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Communism template.svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

  Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

  Lenin nükleer buzkıranı[kaynağı değiştir]

  Lenin (nükleer buzkıran) maddesi, taslak madde olma kategorisiyle bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesi kapsamında. Katılımcı olarak belki katılmak istersiniz diye bilgi vermek istedim. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:28, 7 Ocak 2017 (UTC)

  • Projeyle ilgili gelen mesajlar üzerine sayfasına bakarken ilgimi çekmiş, biraz düzenlemeye girişmiştim. Vaktim elverdiğince devam edicem. teşekküler. --Doruk Salancıileti 09:50, 9 Ocak 2017 (UTC)
  Katılımcılar ve puanlama kısmına katılmayı ve katkılarınızı buraya eklemeyi unutmayın. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:15, 10 Ocak 2017 (UTC)

  Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Soviet Union film clapperboard.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

  Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

  Soviet Union film clapperboard.png

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

  Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

  Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

  Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

  16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

  Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:35, 13 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Lapa Altair.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

  Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Lapa Altair.png

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

  Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  USSR animated flag.gif
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet bayrakları işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "SSCB bayrakları şablonundaki yer alan eksik maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 16 Mayıs 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:33, 12 Mayıs 2017 (UTC)

  Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet projesi oylamaları[kaynağı değiştir]

  GuentherZ 2015-1030 Wien22 AspernerFriedhof Russischer Heldenfriedhof (21).JPG

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde gelecek dönemlerde planlanan tüm katkılar konusunda anket ve oylamalar sayfasında önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve ayın görseli başta olmak üzere aklınızdaki herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi oylama sayfasında paylaşın, dilediğiniz öneriye oy verin. Sayfada an itibariyle 14 aday görsel ve 14 aday proje bulunmakta. Bunun dışında aklınıza gelen yeni fikirlerinizi de ekleyebilirsiniz.

  Proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte. İyi Vikiler, bol katkılar.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:16, 23 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet futbolu işbirliği projesinin bitmesine son 4 gün[kaynağı değiştir]

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturma" projesine son 4 gün. 33 madde olan proje hedefine dair henüz 2 madde (6.06%) tamamlandı. Proje bitim tarihi olan 31 Mayıs 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:39, 27 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği birinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmektir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:34, 1 Haziran 2017 (UTC)

  Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "{{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirme" projesine son 2 gün. Bu kapsamda {{VikiProje |Proje = Sovyetler Birliği |Sınıf = |Önem = }} şablon kodu proje kapsamında ilgili maddelerin tartışma sayfalarına eklenecektir. Proje bitim tarihi olan 15 Haziran 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:19, 14 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Nuvola Red Plus.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu 30'dan fazla dildeki olup Türkçe Vikipedi'de olmayan Sovyet konulu önemli maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:06, 15 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Turkey Soviet Union Locator.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:08, 4 Temmuz 2017 (UTC)

  Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri konulu Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  Turkey Soviet Union Locator.svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 31 Temmuz 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:03, 29 Temmuz 2017 (UTC)

  Sanat konulu Vikiproje Sovyetler Birliği birinci Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Триптих Коммунисты. Поднимающий знамя (центральная часть). 1959-1960г..jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet tabloları kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:30, 1 Ağustos 2017 (UTC)

  Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

  WLM logo-2.svg

  Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

  Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:31, 2 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union.svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg RedSquare SaintBasile (pixinn.net).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla
  Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu ilk ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının Ağustos 2017'de Ankara merkezli Rus Kültür Derneği ile yaptıkları görüşme neticesinde periyodik olarak ortaklaşa ödüllü projeler gerçekleştirme kararı alındı. Bu kapsamda ilk proje olarak Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu bir ay süreli işbirliği projesi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 14 Eylül 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan bir aylık süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Rus Kültür Derneği tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:
   • Birinci: Toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ) değerinde üç kitap ödülü;
    • 650 ruble (yaklaşık 39 ₺) değerinde Aleksandr Soljenitsin'nin Gulag Takımadaları adlı eserinin Rusça basımı (Александр Солженицын - Архипелаг Гулаг)
    • 220 ruble (yaklaşık 13 ₺) değerinde Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı eserinin Rusça basımı (Борис Пастернак - Доктор Живаго)
    • 130 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel adlı eserinin Rusça basımı (Чингиз Айтматов - И дольше века длится день)
   • İkinci: Toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap ödülü;
    • 360 ruble (yaklaşık 22 ₺) değerinde Joseph Brodsky'nin Küçük İşler adlı eserinin Rusça basımı (Антон Чехов: Малое собрание сочинений)
    • 140 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Mihail Bulgakov'un Usta ile Margarita adlı eserinin Rusça basımı (Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита)
   • Üçüncü: Toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödülü;
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:31, 11 Ağustos 2017 (UTC)

  Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

  VikiprojeAfrikaResim.PNG
  İyi günler, iyi çalışmalar,
  Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

  Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union.svg

  Rus Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen "Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma" konulu bir ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesine son 10 gün. 250 madde açma hedefli projenin %38,8'i (97 madde) an itibariyle tamamlandı, geri kalan maddeler açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ₺) değerinde üç kitap, ikinciye toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap, üçüncüye toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödül olarak verilecektir. Proje bitim tarihi olan 14 Eylül 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:41, 4 Eylül 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu George Koval maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:00, 16 Eylül 2017 (UTC)

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg Roj emblem.svg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

  • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

  • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

  Ödüllü Sovyet işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg

  Kustodiev The Bolshevik.jpg

  Meeting at the Blagovescenskaya Square.jpg

  Manifestación-petrogrado-diciembre-1917--russianbolshevik00rossuoft.png

  Митинг на Путиловском заводе (1917).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi konulu üçüncü ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci ve ikinci projenin ardından üçüncü proje olarak "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma konulu 45 gün gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 18 Aralık 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 4 Şubat 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 45 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.

  Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi), Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:

  • Birinci;
   • Rus Kültür Derneği tarafından verilecek Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 2017 tarihinde İzdatelstvo E Yayınevi tarafından basılan Ekim 1917 isimli kitabı (Rusça)
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 4 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • İkinci;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Maksim Gorki'nin 3 adet kitabı;
    • Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda adlı eserler
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • Üçüncü;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 2 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta

   • Tüm katılımcılara ödüller

  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi) tarafından projeye özgü hatıra ödülleri verilecektir.
  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserleri hediye olarak verilecektir.
  • Ödül verilecek eserler hakkında ayrıntılı bilgi proje ana sayfasında yazılıdır.
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol ödüller, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:28, 15 Aralık 2017 (UTC)

  Şablon:ICD-10, F51: Organik olmayan uyku bozuklukları silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Şablon:ICD-10, F51: Organik olmayan uyku bozuklukları) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:ICD-10, F51: Organik olmayan uyku bozuklukları sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Selahattin ilhan (mesaj) 09:25, 21 Ocak 2018 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 1 hafta[kaynağı değiştir]

  Kustodiev The Bolshevik.jpg
  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Moskova Yurttaşları Evi, Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi katkılarıyla düzenlenen "Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi" konulu bir buçuk ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesinin bitimine son bir hafta. "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma projede maddeler hala sizler tarafından açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye Rus Kültür Derneği tarafından Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 1917 isimli kitabı, Kor Yayınevi tarafından Sovyet Devrimi I, Sovyet Devrimi II, Emmanuil Kazakeviç - Mavi Defter ve Nikolay Dobrolyubov - Oblomovluk Nedir? isimli 4 kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta; ikinciye Kor Yayınevi tarafından Maksim Gorki'nin Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda isimli 3 adet kitabı ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta, üçüncüye ise Kor Yayınevi tarafından Ivan Popov - Kavganın Şafağı ve Jan Otchenachek - Yurttaş Brych isimli 2 adet kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta ödül olarak verilecektir. Bununla birlikte tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserler ile Moskova Yurttaşları Evi tarafından projeye özgü hatıra ödülleri hediye olarak verilecektir.

  Projenin bitim tarihi olan 4 Şubat 2018 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:14, 29 Ocak 2018 (UTC)

  Sovyet kozmonotları projesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Laika ac Memorial Museum of Astronautics (6849617334) (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet kozmonotlar kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım![kaynağı değiştir]  Gauntlet.png OpenRA.png
  Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg VikiProje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım!
  Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje:Sovyetler Birliği'nde 2 yıl 9 ay geride kaldı. Proje katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Proje kapsamında 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 28 adet işbirliği projesi oluşturuldu. Bu kapsamda toplam 46 katılımcı işbirliği projelerine katkı sağladı, yüzlerce madde periyodik olarak düzenlenen işbirliği projeleri kapsamında oluşturuldu ve düzenlendi. Bunun yanında pek çok yeni kategoriler ve şablonlar meydana getirilerek proje ile ilgili maddeler geliştirildi. (detaylı istatistik) Proje kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Marşı ve George Koval seçkin madde olarak Vikipedi'ye kazandırıldı. Sovyetler Birliği liderleri listesinin adaylığı ise devam etmekte.

  Maalesef sorumlu eksikliği nedeniyle projeye ara vermek zorunda kalmıştık. Ağustos 2019 itibariyle projeyi tekrar canlandırmak istiyoruz. Proje bülteninde yapılan gelişmeler ve yenilikler yer almakta. Projeyi tekrar canlandırmak için sizin katkılarınıza ihtiyacımız var. Anket ve oylamalar sayfasında görüşlerinizi bildirerek gelecek işbirliği projelerinin kolektif biçimde ilerleyebilmesi için yardımcı olun, Sovyetler Birliği ile ilgili maddelerin geliştirilmesine katkıda bulunun. Birlikte çalışmak için iletişime geçebilirsiniz. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeniden canlanmak umuduyla iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Sovyet casusları projesi[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  KGB Symbol.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Ağustos 2019'un proje konusu Sovyet casuslar şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 09.59, 29 Temmuz 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Şablon:ITIS[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Şablon:ITIS üzerinde yaptığınız değişikliği geri aldım. O kodlar kullanıcının önizleme şeklini görebilmesi amacıyla konmamıştır, bilginize. İyi Vikiler :) ᕓikiolog ♥෴ 12.16, 3 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  15 yıl önceden birilerini aktif görmek ne güzel. Hoşgeldin tekrar...--Tanyel (mesaj) 12.26, 3 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  onca aradan sonra bi heveslendim, umarım devamı gelir. teşekkürler, selamlar... Doruk Salancıileti 22.57, 4 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Yaygın adlar[kaynağı değiştir]

  Tekrar merhaba :) Thromidia catalai maddesindeki altbaşlıklardan birinde çeviri usulü yaygın adları eklemişsiniz. Yaygın adlar her dilin veya ülkenin kendisine aittir. Çevirisi yapıldığında çevrildiği dilin yaygın adı halini almaz. O yüzden Türkçedeki adlandırması değilse dahil edilmesi bilgiyi değiştirebilir veya yanıltıcı hale getirebilir, bilginiz olsun. Sevgiler :) ᕓikiolog ♥෴ 22.40, 4 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  teşekkürler... Doruk Salancıileti 22.58, 4 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Bir yıldız da sizin için[kaynağı değiştir]

  Red Rose Barnstar.svg
  Yaşam Yıldızı
  Yaşam Ağacına kattığınız değerler için teşekkürler :)
  ᕓikiolog ♥෴ 22.41, 4 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  
  teşekkürler... Doruk Salancıileti 22.59, 4 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]