Kullanıcı mesaj:Cem Rize

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
A child sleeping.jpg Cem Rize vikimola yapmaktadır.
Eski mesajlara arşivden ulaşabilirsiniz.

ingilizce wiki'deki resmi türkçe viki'deki sayfaya ekleme[kaynağı değiştir]

merhabalar, birşey sormak istiyorum, ingilizce wikipedia'daki "Pablo Escobar, The Drug Lord" maddesini vikipediye Pablo Escobar Kötülüğün Efendisi maddesi olarak ekledim, elimden geldiğince çevirdim, televizyon bilgi kutusuna ingilizce sayfadaki resmi de koymak istiyorum, ama nasıl koyabileceğimi bulamadım. Dosya ismi Pablo Escobar.jpg olarak görünüyor, bu isimle eklediğimde bulunamıyor, ingilizce'de olduğunu bir şekilde belirtebiliyor muyum dosya ismini verirken? yardımcı olabilirseniz sevinirim. LostMyMind (mesaj) 14.13, 20 Ocak 2020 (UTC)

Selamlar @LostMyMind, İngilizce Vikipedi'deki dosya bir adil kullanım dosyasıydı ve bu yüzden commonsa yüklenmemişti (adil kullanım dosyalarının commonsa yüklenmesi yasak). İngilizce Vikipedideki dosyaları Türkçe Vikipedi'de de kullanabiliyorsanız o dosyalar Wikimedia Commons'a yüklenmiştir. Kullanamıyorsanız İngilizce Vikipedi'ye yüklenmiş bir adil kullanım dosyasıdır (yüksek olasılıkla). Adil kullanım gerekçesine bağlı olarak aynı dosyayı Türkçe Vikipedi'ye ekleyebilirsiniz bir ihtimal. Bu dosyayı bahsettiğiniz maddeye ekledim. İyi çalışmalar. Cem 53 mesaj 15.17, 20 Ocak 2020 (UTC)

elinize sağlık, çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar. LostMyMind (mesaj) 06.09, 21 Ocak 2020 (UTC)

Pussycat Dolls[kaynağı değiştir]

PCD geri döndü viki sayfasına eklenen yeni bilgileri eski ve geçersiz bilgilerle değiştirmeyin lütfen GoldenCloset JK (mesaj) 11.00, 21 Ocak 2020 (UTC)

Recent changes to Isıyah[kaynağı değiştir]

Sorry, but I think I wrote in my changes to the Wikipedia article why I did it. Why in the article are the Chuvash and Ukrainian names given if the holiday: 1) has nothing to do with the Chuvash or the Ukrainians; 2) they simply repeat the names, respectively, from the Russian and Yakut languages.--Modun (mesaj) 11.21, 21 Ocak 2020 (UTC)

Petran köyü Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Cem, Petran köyü için yapmış olduğumu düzeltmemi eski haline getirmişsin. Petran adında bir yayla yoktur. Burası benim kendi köyümdür. Petran eski adıdır ve yeni adı Meşeköy köyüdür. Köy olan bir yer, nasıl oluyor da ikinci bir isimle yayla olarak görünüyor. Eğer yayları merak ediyorsan, Garzavan ve Kaban yaylası var sadece. Umarım düzeltmemi tekrar eski haline getirmezsin.

Ozgurhavuz (mesaj) 13.27, 22 Ocak 2020 (UTC)

İÜYYKÜD[kaynağı değiştir]

Merhaba, bugün bahsi geçen maddeye değişiklik yapmaya başladığım şu değişikliğe bakarak aslı olmayan yorumlar yapmaktan kaçınabilirsiniz. Yorumlarda kullanıcıya yönelik eleştiri olmasına hoşgörü gösterilebilir ama bir yorum iğnelemeye varan olumsuz eleştirilerden ibaretse bu, "İçerik üzerine yorum yapınız, katılımcı üzerine değil" politikası dahilinde değerlendirilir. Sevgiler. --Esc2003 (mesaj) 14.38, 19 Ocak 2020 (UTC)

Bu değişiklik özetinin sonraki değişikliklerle hiçbir alakası bulunmuyor. Bunu şuna benziyor: "üç tane bilgi ekleniyor ama sadece sadece üçüncü bilginin kaynağı var. Diğerleri gizli gizli maddeye eklenmiş." Ayrıca ben orada olumsuz bir eleştiride bulunmadım. Gerçekten merak ettim ne olacağını. İstiyorsanız aynı değişikliği değişiklik özetini kullanarak İngilizce Vikipedi'de ben yapayım. Değişiklik geri alınmaz ama geri alınırsa siz de destek çıkarsınız. Son olarak neden tartışma başlamamışken değişikliğimi geriye aldığınızı anlamış değilim. Benim bildiğim tartışma sonunda işlem yapılır. Tartışma bitmeden yapılmaz. Bunun kötü niyet varsayma ile bir alakası yok. Cem 53 mesaj 06.45, 26 Ocak 2020 (UTC)

Öldüğüm falan yok[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Böyle saçma ve ergence birşey ile uğraşmak zorunda kaldığınız için özür dilerim. 1 Ay önce köy çeşmesinde biri benim öldüğüme dair asılsız bir yazı yazmıştır. O kişi ben değilim, kuzenim de değil. Eski lise arkadaşım. Zamanında Facebookta hesabını çalıp öldüğüne dair yalan haber yapınca benden intikam almak istemiş ve bunun için vikipediyi tercih etmiş ama vikipedinin böyle birşey için yersiz olduğununun farkında değil. Ben "Toppolila 4" ile aynı kişiyim. Sizin de dediğiniz gibi 23 Ocak 2019 ve sonraki hafta içinde öldüğüme dair kanıt yoktur ve ölmedim. Yine dediğiniz gibi kimse "acaba ben ölsem vikipedistler nasıl tepki verir?" gibi bir işe girişmez. Ama o arkadaş ciddi ciddi yazmış. Öyle birşey yok, tüm iddaalar asılsızdır. Yaşıyorum ben. --Tryoic (mesaj) 19.28, 28 Ocak 2020 (UTC)

Bilgilendirme için teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim. Kolay gelsin. Cem 53 mesaj 10.14, 30 Ocak 2020 (UTC)

Levent'in ölümü[kaynağı değiştir]

Öncelikle başınız sağolsun,

Fakat böyle bir bilgiye nasıl ulaştınız? Vikipedi anonim bir ortam değil miydi?--217.131.82.218 09.06, 10 Şubat 2020 (UTC)

Bu sayfada görebileceğiniz üzere bir kullanıcımıza konuyla ilgili mail gelmiş. @217.131.82.218 Cem 53 mesaj 09.59, 10 Şubat 2020 (UTC)

Haftalık iş birliği projesi hakkında.[kaynağı değiştir]

Cem Rize Selamlar, Haftalık iş birliği projesi kapsamında : 2 maddeye bağlantı sağladım + 1 yeni madde oluşturdum maddeye kategori ve taslak ekledim. Fakat, öksüzlükten kurtarılan madde sayısı ve Oluşturulan madde sayısını Kullanıcı adımın yanına ekleyemedim. Yardımcı olur musunuz, sevgiler. Tanridagli61 (mesaj) 17.20, 12 Şubat 2020 (UTC)

Tekrar selamlar, Cem Rize haftalık iş birliği projesinin puanlaması halen devam ediyor mu? Bir madde daha hazırlıyorumda.sevgiler, saygılar.Tanridagli61 (mesaj) 10.22, 17 Şubat 2020 (UTC)

Beyaz Rusya bayrağı maddeleri[kaynağı değiştir]

İlgilenirsen şuradaki kırmızı bağlantılı maddelerden açabilirsen ve işbirliği açısından bana biraz yardımcı olabilirsen çok sevinirim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 18.02, 12 Şubat 2020 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Geçen haftanın puanlamasında eksiklikler var, rica etsem giderebilir misiniz? Elenktra (mesaj) 19.02, 17 Şubat 2020 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Geçen haftanın ödülleri ne zaman verilir? Elenktra (mesaj) 06.34, 19 Şubat 2020 (UTC)