Kullanıcı mesaj:Cem Rize

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşivden ulaşabilirsiniz.

Vikipedi tam bir despot. "Devriye"leri var. "Hizmetli"leri var. "Volkan Hacıoğlu" hakkındaki maddeyi üç defa sildiler. Daha fazla bir şey demek istemiyorum. Bu sitenin engellenmesi değil, tamamen kapatılması lazım.

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Düzenlenmesi gereken sayfalarla ilgili çalışmalarınız takdir edilesi, devamını görmek dileğiyle, elinize sağlık, iyi çalışmalar... Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 15.30, 3 Haziran 2018 (UTC)

Hakan Atabaş maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Cem bey, öncelikle değerli vaktinizi ayırarak bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Olabildiğince tarafsız bir şekilde sayfayı oluşturmaya çalıştım. Değerli editörümüz Chansey kontrol edip sanırım sayfayı yayınladı. Kendisine de ayrıca teşekkür edeceğim. Sayfa içerisinde üst kısımda bulunan uyarı yazısını bana kaldırma dedi başka bir arkadaşımız görüp kaldırır dedi. Kontrol edip yazıyı kaldırabilir misiniz yada bunun için ne yapmam gerekiyor bana tarif edebilir misiniz? Herşey için tekrar teşekkürler.

Filiz Aker maddesi[kaynağı değiştir]

Bu haliyle SAS'a taşırmısınız birde böyle karar verilsin... Daha önceden karar verilmiş maddeler tekrar ikinci bir SAS görüyor bildiğim kadarıyla iki dilde çevrimi yapılmış kabul edilmiş lütfen...--74.82.60.69 05.52, 5 Haziran 2018 (UTC)

Cinayet zamanından bu yana hiçbir yerde konu olmamış. Önceki SAS zamanı çalışan kaynakların da çoğu kullanılamaz hale gelmiş (erişilemiyor). Şimdiki SAS sonucunun farklı olma ihtimali yok. Diğer dillerde silinmemiş olmasının sebebi, o dillerdeki kimsenin konuyu detaylı incelememiş olması ya da farklı kayda değerlik kıstaslarına sahip olmaları. Burayı alakadar etmiyor.@74.82.60.69 Cem 53 (mesaj) 06.06, 5 Haziran 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
"Vikipedi düzenle" kategorisindeki maddelere olan katkılarınız için teşekkürler. Sayginerv-posta 09.46, 5 Haziran 2018 (UTC)

Laz[kaynağı değiştir]

Merhaba Cem Bey, gelişigüzel bir biçimde kaynak içermeden toplu olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türk tanımlanan kişi maddelerini değiştirme nedeninizi öğrenebilir miyim? --Ali Haydar (mesaj) 08.51, 11 Haziran 2018 (UTC)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Kürt kökenli insanların maddesinde “Kürt” oldukları belirtiliyor. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan Türk kökenli insanların sayfasında “Türk” oldukları belirtiliyor. Vikipedide nerenin vatandaşı oldukları değil, kökenleri belirtiliyor. Bunun doğru mu yanlış mı olduğunu köy çeşmesinde tartışabiliriz. Peki siz Türk olarak tanımladığınız kişilerin Türk olduğunu kaynaklandırabilir misiniz ? Ben fırsatımı bulduğumda kaynaklandıracağım. @Ali Haydar Cem 53 (mesaj) 10.21, 11 Haziran 2018 (UTC)

Beyefendi adları soyadları, doğum ve yaşadığı yerleri belli olan insanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu kanıtlamaya gerek var mı? Gelişigüzel ekleyerek olmaz efendim, milli futbolcuları dahi Laz milli sporcu olarak değiştirmişsiniz bunun konuşacak, tartışacak bir yanı varsa seve seve tartışalım. --Ali Haydar (mesaj) 10.24, 11 Haziran 2018 (UTC)

Nerenin vatandaşı oldukları değil, kökenleri önemlidir. Mesela Katalanların çoğunlukta olduğu bir ülke yok. Şimdi bu mantıkla tüm Katalanları yok mu sayacağız ? Tüm Katalanları İspanyol mu kabul edeceğiz ? Aynı zamanda bu insanların çoğunun doğum yerinde ve zamanında bölgede yaşayan Türk nüfusu yoktu ya da azınlıktaydı. Soyadları da hepsi olmasa bile çoğunlukla sadece Lazlar tarafından kullanılan soyadlar. Adlarının ne olduğu ise bir önem teşkil etmiyor. Mesela David ismi çoğu Hristiyan nüfusu çoğunlukta olan ülkede kullanılır. Muhammed ismi de çoğu Müslüman nüfusu çoğunlukta olan ülkede kullanılır. Bu ne vatandaşlığı, ne de kökeni belli eder. @Ali Haydar Cem 53 (mesaj) 10.33, 11 Haziran 2018 (UTC)

Kökene niye bu kadar taktınız efendim, nerede yazıyor Vikipedi'nin kökenlerini yazmayı şart koştuğu. Tarihsel olarak ele alma konusunda Katalanlar ile Lazlar örneği son derece birbirinden uzak örnekler. Savınızı daha benzer örneklere dayandırmanızı öneririm. Değiştirdiğiniz maddelerden hangi birinde kişinin Laz olduğuna dair bir emare, kaynak var? Hiç birinde yok efendim, belki siz o kişinin Laz olduğunu kaynaklarla kanıtlayabilirsiniz ama yapmıyorsunuz, gelişigüzel bir biçimde eklenmiş gibi gözüküyor. Ben etnik konularda hassas ve duygusal olan kişilerin bu konuda ansiklopedi yazmaması taraftarıyım. İş fanatikliğe, tarafsızlığa, çeşitli problemlere yol açabilir. --Ali Haydar (mesaj) 10.41, 11 Haziran 2018 (UTC)

Kökenleri yazma şartı yok, ama bu yazılmaması ya da yanlış yazılması için bir gerekçe değil. Bunun duygusallıkla, taraflılıkla ya da fanatiklikle alakası yok. Ben olanın yazılması taraftarıyım. Vatandaşlıkları ekstradan yazılabilir. Katalanlar örneği uygun değilse her hangi bir azınlık grup örnek gösterilebilir. Cem 53 (mesaj) 11.00, 11 Haziran 2018 (UTC)

Bağımsız ve güvenilir kaynakla dilediğiniz maddeye ekleme yapabilirsiniz Cem Bey, bunda problem yok. Problem bunu yapmamanızda ve gelişigüzel toplu değişikliklere gitmenizde. Cumhuriyetin Türk tanımı yurt sınırları içinde yaşayan, Türkçe konuşan, Türk vatandaşlığına sahip insanlardır. Türk tanımı bir ırk olarak değil örneğini verdiğim tanım içindir. Savınıza karşı örnek olarak Amerikalı örneğini verebilirim. Birleşik Devletlerde sayısız İrlanda, Fransa, Almanya, İtalya ve çeşitli ülke kökenli insan mevcut. Biz hepsini Amerikalı olarak tanımlıyoruz, neden? Çünkü Amerikalı tanımı bir ırkı değil bir milleti tanımlıyor. Ayrıca milliyet düzenleme demişsiniz yaptığınız değişikliklerde. Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus anlamına gelen bu kelimeyi Türk tanımı altında kullanmamak hangi düşünce tarzının ortaya koyduğu bir yorumdur size sormak istiyorum Cem Bey. --Ali Haydar (mesaj) 11.11, 11 Haziran 2018 (UTC)

Bu tanıma uymasına rağmen Türk olduğu belirtilmeyip, Çerkes, Ermeni ya da Kürt olduğu belirtilen çok sayıda insan var. Bu mantığa göre bu maddelerin hatalı olması gerekiyor. Aynı zamanda cumhuriyetinin Türk yorumunun objektif olduğunu düşünmüyorum. Bu yorum, anadolu halklarını milli mücadele döneminde bir arada tutmak için söylenmiştir. Başka bir dilin ansiklopesinde tanım olarak kullanılmayabilir ve kabul edilmeyebilir. Amerika örneği ise çok ekstrem bir örnek. Dünyada Amerika gibi değişik milliyetten insanların bir arada olduğu başka bir ülke yoktur. Tüm dünya standartlarını Amerika’ya göre belirlemek doğru olmaz. Cem 53 (mesaj) 11.28, 11 Haziran 2018 (UTC)

Olabilir Cem Bey, insanlar kendini çeşitli biçimlerde tanımlayabilir, kişinin beyanı esastır, koyun maddeye bağımsız ve güvenilir kaynağınızı bir şey demeyelim. Ama tarih böyle yazılmaz, kaynak adına hiç bir şey yok. Gelişi güzel değiştiriyorsunuz, olmaz böyle. --Ali Haydar (mesaj) 12.10, 11 Haziran 2018 (UTC)
  • Cem Bey, kullandığımız kaynaklara dikkat edelim. Güvenilir ve bağımsız kaynaklar kullanıp, özgün araştırmalara yer vermeyelim. --Ali Haydar (mesaj) 16.05, 11 Haziran 2018 (UTC)
  • Maddedeki kökenini değiştirdiğim insanların kökeni, halk için bir anlam ifade etmiyor. Çok ünlü bir siyasetçi ya da dünyanın en iyi futbolcusu değiller. Çoğunu insanların büyük çoğunluğu tanımıyor. Hatta bazılarının kayda değerliği şüpheli. Haliyle kendileri özel olarak bir açıklama yapmazlarsa hiçbir bağımsız ve güvenilir kaynak bunu "direkt" olarak haber yapmaz. Ama bu, bahsi geçen çoğu kişinin ufak bir araştırma sonucu Laz ya da Hemşinli olduğunun tespit edilmesini engellemiyor. @Ali Haydar Cem 53 (mesaj) 16.21, 11 Haziran 2018 (UTC)
Elinizde somut kaynak yoksa özgün araştırma sonucu öznel çıkarılar yaparak ekleme yapamazsınız Cem Bey, ansiklopedi, tarih böyle yazılmaz. --Ali Haydar (mesaj) 16.36, 11 Haziran 2018 (UTC)

Kürtaj Dede silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kürtaj Dede) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kürtaj Dede sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Ali Haydar (mesaj) 18.09, 12 Haziran 2018 (UTC)

Politika teklifi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Köy çeşmesindeki politika bölümünde, adlandırma kuralları ile ilgili bir politika teklifi var. Müsait olduğunda okuyup, değerlendirme ve görüşlerini belirtebilir misin? İyi günler.--RapsarEfendim? 20.44, 18 Haziran 2018 (UTC)

Space Pirate Captain Harlock[kaynağı değiştir]

Sayın Cem Rize! Anime Space Pirate Kaptan Harlock hakkında bir makale yazabilir ve karakterler hakkında anime yazıp karakterlerin ekran görüntülerini bulabilir misiniz? Bu makaleyi yaparsanız minnettar olacağım! Teşekkür ederim! --217.66.154.139 16.53, 21 Haziran 2018 (UTC)

Hizmetliliğin geri alınması konusu[kaynağı değiştir]

Merhaba Cem Rize. Öncelikle eksik olduğumuz konulardan birisi bu, elini taşın altına koyduğun için teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda adlandırma kurallarıyla ilgili bir politika teklifi var malum köy çeşmesinde ve senin de burada bulunduğun süre zarfında gözlemlediğin gibi politika/yönerge yenileme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Senden rica etsem bu teklifi, adlandırma kuralları ile alakalı teklif sonuçlandırdıktan sonra yapabilir misin? Zaten sıkıntı yaşadığımız bir konuda ilgi ve konsantrasyonumuzu iki farklı politikaya bölmeyelim, ayrı zamanlarda ikisine ayrı ayrı konsantre olup değerlendirelim. Ha bir de bu arada, teklifin yalnızca aktiflik ile alakalı, ama hizmetliliğin geri alınmasını gerektirecek tek etmenin bu olmaması lazım. Burada başka bir kullanıcı tarafından hazırlanan bir taslak vardı bu süreçle ilgili (eksiklikleri olabilir, güncel değil zaten vs). Bunun da üzerinden gidilerek bir politika teklifi hazırlayabiliriz ve emin olduğumuz zaman topluluğa sunup, ortak bir paydada buluşarak bu eksikliği de hep birlikte giderebiliriz. Ne dersin?--RapsarEfendim? 02.37, 25 Haziran 2018 (UTC)


Selamlar. Şimdi gündeme getirebiliriz istiyorsan :) Yukarıda verdiğim sayfadaki politika nasıl sence? Ben şu an okumadım, aklımda değil çok açıkçası. Bu metni iskelet kabul edip, İngilizce Vikipedi'deki politikayı da inceleyerek bir metin oluşturalım.--RapsarEfendim? 18.44, 19 Temmuz 2018 (UTC)

Selamlar. Politikanın gereğinden uzun yazıldığını düşünüyorum. Herhangi bir kullanıcının engellenmesine sebep olacak durumların (ispatlanmış kuklacılık gibi) hizmetliliğin alınması için sebep olarak ayriyeten yazılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu gibi durumlarda oylama yapılmasının gerekmediğini düşünüyorum. Hizmetliliğin alınmasına yönelik 10 imza gerekmesini günümüzün koşullarında fazla buluyorum. Hizmetliliğin alınması ile ilgili oylama bölümünün ise tamamen yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. (Vikipedinin engelli olmasından dolayı)
"En az on beş aydır aktif olmama (kullanıcının bu süre içerisinde az miktarda, örneğin 50 değişiklik yapması aktif olmama durumunu değiştirmez)" kısmına ekstradan "hizmetlilik fonksiyonlarının kullanılmaması" eklenebilir. Mesela kullanıcı son on beş ayda kullanıcı elliden fazla değişiklik yapmıştır ama hizmetlilik fonksiyonlarını hiç kullanılmamıştır. Bu durumda kullanıcının hizmetlilik haklarına sahip olmasını gereksiz buluyorum. On beş aylık süre bir yıla indirilebilir. İlk bakışta gördüklerim bunlar. @Rapsar Cem 53 (mesaj) 19.09, 19 Temmuz 2018 (UTC)
Dediğim gibi yıllardır incelemedim bu sayfayı. Engele sebep oalcak durumların belirtilmesi, ne yapılacağının net bir şekilde politikaya dayandırılması açısından önem taşıyor. Malum, yaptığımız şeylerin tamamını bunlara dayandırmamız lazım teoride. Net politika ihlalleri konusunda (kuklacılık gibi) tartışmadan harekete geçmek konusuna katılıyorum. Aktiflik durumu konusunda da seninle hemfikirim. Değişiklik yapmak, her kullanıcının yapabileceği bir şey, gelir ve AWB ile değişiklik yapar ve gider mesela. O zaman onun hizmetli olmasına ihtiyaç kalmıyor ki zaten. Hizmetlilik, diğer kullanıcılardan farklı olarak görev ve sorumluluk işi malum. Bu kullanıcılar bu görev ve sorumlulukları kendileri almak istiyor, topluluk da uygun görürse "buyur al" diyor. 10 devriye imzası da tartışılabilecek bir konu elbette.--RapsarEfendim? 19.39, 19 Temmuz 2018 (UTC)

özür dilerim. kusura bakmayın[kaynağı değiştir]

sizi de baya uğraştırdım. Böyle olmasın isterdim, 2 aydan fazla süre diplomasiyi sonuna kadar zorladım. Artık diplomasiyi zorlama imkanımı bile bırakmadı karşı taraf. vikipedi aksaklığa uğramasın isterdim, sizler de vikipedide zamanınızı daha yararlı harcayın isterdim ama gerçekten güce dayanarak bütün kapıları kapattılar --194.27.245.251 16.08, 20 Temmuz 2018 (UTC)

Vikipedi'de 1 yıldan uzun süredir bulunan biri olarak, bu "eylem"inizin hiçbir işe yaramayacağının garantisini verebilirim. Cem 53 (mesaj) 16.26, 20 Temmuz 2018 (UTC)

Nasılsa yok yerden engellendim, böyle keyfiliğe çıkartabildiğim kadar ses çıkartayım bari. Bir işe yaramaz bence de. Ya medeni iki insan gibi karşı tarafla masaya oturup sorunu halledeceğiz yada onların gücü yettiğii kadarına, ben de gücüm yettiği kadarına. Tekrar kusura bakmayın, hiç yok yerden siz uğraştınız enkazla --194.27.246.249 16.34, 20 Temmuz 2018 (UTC)

Özür[kaynağı değiştir]

Ya kusura bakma, tartışmada en son değişiklik yapan sen olunca, uyku sersemiyle Rapsar’a ping atacağıma sana atmışım :) Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 07.35, 23 Temmuz 2018 (UTC)

taşıma[kaynağı değiştir]

  • merhaba Cem Rize, Mycobacterium tuberculosis sayfasının adını "Mycobacterium tüberkülozu" olarak değiştirmişsin. Bu değişikliği geri aldım. Mycobacterium tuberculosis vereme neden olan bakterinin bilimsel adı. Madde adı değişikliği olarak yaptığın gibi bir Türkçe kullanım bulunmuyor bildiğim kadarıyla. Hangi kaynakları kullandığını öğrenebilir miyim? --Mskyrider ileti 11.51, 2 Ağustos 2018 (UTC)
Selamlar, bu iki kaynakta kullanımına denk geldim. Başka kaynaklar da var ama çok sık kullanılmıyor. Bu gibi durumlarda bilimsel adı mı tercih etmek gerek? @Mskyrider Cem 53 (mesaj) 12.16, 2 Ağustos 2018 (UTC)
  • Her iki kaynakta da kastettikleri bu bakteri kaynaklı hastalık, bakterinin kendisi değil anladığım kadarıyla. Eğer yaygın bir Türkçe kullanım yoksa bilimsel adını kullanmamız daha doğru olur bence. --Mskyrider ileti 14.10, 2 Ağustos 2018 (UTC)


Cem Rize, üçüncü tekil şahıs diliyle yazılan "Volkan Hacıoğlu" maddesine "hızlı silinme" kodu koymanız doğru değil. Lütfen bunun yerine maddenin başka kullanıcılar tarafından geliştirilmesi talebinde bulunun. Madde sübjektif değildir. Dış kaynaklar maddenin kayda değer olduğunu doğrulamaktadır. Volkan Hacıoğlu (mesaj) 16.03, 4 Ağustos 2018 (UTC)

Üzerinde çalıştığım maddeler[kaynağı değiştir]

Merhaba Cem. Şimdiye kadar üzerinde çalıştığım maddeler hep direkt silindiği için ben de şablonu silmek gibi bir hata yaptım. Kusura bakmayın.İyi gunlerMehk63 Mesaj 13.00, 11 Ağustos 2018 (UTC)

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Cem Rize. Yeni bir mesajınız var. Vikipedi tartışma:İş birliği projesi/Sorumlular.
Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{Mesajbildiri}} veya {{Mb}} şablonlarını kaldırarak silebilirsiniz.

Yeni İBP sorumluluğu[kaynağı değiştir]

merhaba Cem, İBP sorumluluğunu ve bayramını kutlarım. Sana bir özel mesaj gönderdim. Aktif olunca bakar mısın? Mukaddimeileti 14.20, 21 Ağustos 2018 (UTC) ,

merhaba @Cem Rize özel bir mesajla nasıl iletişim kuralım diye sormuştum, burdan mı konuşalım? İBP konusunda konuşmak istiyorum, nasıl yapabiliriz. Mukaddimeileti 19.58, 21 Ağustos 2018 (UTC)

Merhaba @Mukaddime, özel mesaja cevap vermiştim aslında. Benim için fark etmez. Cem 53 (mesaj) 20.05, 21 Ağustos 2018 (UTC)

sayende yanlış maile baktığımı öğrenmiş oldum. Neyse ki 2 yıldır özel mesaj yazan olmamış:) Mukaddimeileti 21.25, 21 Ağustos 2018 (UTC)

Yeni maddeler[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şurada ilginizi çeken maddeler varsa açmanız mümkün mü? --Ahmet Turhan (mesaj) 05.44, 23 Ekim 2018 (UTC)

Ödül[kaynağı değiştir]

Normal şartlarda 2. olmayı beklerken birinci olmuşum. Oradaki puanlama güncel değildi. Turgut46 12.04, 29 Ekim 2018 (UTC)

İş birliği projesi hesaplama hatası[kaynağı değiştir]

Merhaba Cem Bey, 43. haftanın birincisi benim. Vikipedi:İş birliği projesi/2018/43. hafta/Ali Haydar sayfasından göreceğiniz üzere ben 32 görsel yükledim, puanlaması yapılmadan beni 2. ilan ettiniz. Turgut Bey ise Vikipedi:İş birliği projesi/2018/43. hafta/Turgut46 sayfasından görüleceği üzere sadece 21 görsel yüklemiş. Tekrardan hesaplar mısınız? Bu imzasız yazı Ali Haydar (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Lazika kralları[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Başlıktaki gibi, birkaç krala ait madde açtığınızı gördüm. Hepsinde parantez içinde Lazika kralı diye belirtmişsiniz. Mobilde olduğum için kontrol edemiyorum. Eğer aynı isimde başka kral yoksa başlıkları yalınlaştırsak daha uygun olmaz mı? Ne dersiniz?thecatcherintheryemesaj 09.37, 16 Aralık 2018 (UTC)

Merhabalar. Maddelerin diğer dillerdeki adı bu şekilde olduğundan bu adları taşıyan başka krallar olduğunu düşünmüştüm. Görebildiğim kadarıyla yokmuş. Madde adlarını yalınlaştırıyorum. Bu arada maddelerle ilgili çalışmalarım devam ettiğinden ufak tefek hatalar olabilir. Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Cem 53 mesaj 11.08, 16 Aralık 2018 (UTC)

Pacorus adında 3 farklı kral daha varmış. Cem 53 mesaj 11.14, 16 Aralık 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Madde açma önerisi[kaynağı değiştir]

İyi günler, Bizansla ilgili en:Battle of Anglon (543) maddesini Türkçeye çevirmeniz mümkün müdür? Teşekkürler. Cem 53 mesaj 09.25, 3 Şubat 2019 (UTC)

Bu madde açıldı.--Yzkoc (mesaj) 20.16, 4 Şubat 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selam. Buradaki maddelerden biri veya birkaçı ilgini çeker mi? --Ahmet Turhan (mesaj) 22.17, 8 Şubat 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selamlar. Nazilerin Sovyet savaş esirlerine karşı işledikleri suçlar maddesi üzerinde çalışıyorum, epey bi kırmızı bağlantılı madde mevcut. Şu listede toparladım, ilgi alanın olan madde varsa açabilirsen sevinirim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 15.15, 9 Mart 2019 (UTC)

Selamlar, maddelere göz atabildin mi? --Ahmet Turhan (mesaj) 18.49, 17 Haziran 2019 (UTC)

Vikipedi:Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Merhabalar. Vikipedi:Vikibahar 2019, 23 Mart günü başlıyor! Köy çeşmesindeki duyuruyu inceleyebilir, proje sayfasına giderek projeyle alakalı daha ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz! Katılımınızı bekliyoruz!--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 00.07, 21 Mart 2019 (UTC))

Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

Yarışmayı organize eden kullanıcı olarak katılımcıların, yarışma kurallarını okumalarını ve kurallara dikkat etmelerini hatırlatan toplu bir mesaj atmak istedim :) İyi günler.--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 21.14, 23 Mart 2019 (UTC))