Kullanıcı mesaj:Buzancar

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yönlendirme[kaynağı değiştir]

Selam Buzancar. Herhalde anonim mesaj senden geldi. Doğru hatırlıyorsun ancak Türkçe karakter ingilizce tabanında bozulduğu için olmuyor. O yüzden o harfleri gösteren kodlar kullanılır. Aşağıdaki link işini görecek. Hayırlı olsun başvurun..
--Aguzer|iletişimEP http://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Buzancar#Edit.C3.B6rl.C3.BCk_hakk.C4.B1nda

Önemli değil :)--Aguzer|iletişimEP

Hayırlı olsun.--Khutuckmsj 14:59, 29 Kasım 2012 (UTC)

Gorgonca[kaynağı değiştir]

  • merhaba, Gorgonca ve Gorgonya sayfalarına bakınca galiba vandalizm. Bödöŋtıl ile kmoksy'nin de görüşünü aldıktan sonra sileceğim her iki maddeyide. --Mskyrider ileti 08:07, 10 Aralık 2012 (UTC)
  • Gorgonca'nın kesinlikle "Gürgâni lehçesi" olmadığını söyleyebiliriz. Gorgonya diye tarif edilen yer ile Gürgân yöresinin ilgisi yok. Açıkçası Kilikya'dan önce Gorgonya denir ve buradaki dile Gorgonca adlandırılması da tutarsız. Türkmenlerin o bölgeye gelmesi yöreye Kilikya denmesinden çok sonra değil mi? --Mskyrider ileti 08:28, 10 Aralık 2012 (UTC)
Merhaba. Maddeler sorunlu. Mskyrider, Kmoksy de konuya eğilmiş. Silinmesini önerdim. İyi çalışmalar... taglıgalpileti 8:33, 10 Aralık 2012 (UTC)

Eski Şablonlar[kaynağı değiştir]

Merhaba. İngilizce Vikipedi'de yapımın 2011 yılında tümüyle rafa kaldırıldığından söz edilmiş. İçeriğin ayrı bir madde olarak kalıp kalmaması gerektiği konusunda da topluluğun şurada görüş bildirmesi yerinde olacaktır. Dikkatiniz için teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16:44, 11 Aralık 2012 (UTC)

Kuljhu[kaynağı değiştir]

Böyle bir şey daha önce duydunuz mu?: Kuljhu Kul: Türkçe, Hu: Arapça, aradaki -j eki için ilginç bir yorum getirilmiş? Ben bir şey anlamadım bu sayfadan. Kolay gelsin. Buzancar (mesaj) 07:10, 12 Aralık 2012 (UTC)

Merhaba, araştırdım bulamadım bu kavramı da yazımı da...Uydurma bir madde, maalesef bugüne kadar gelmiş, hızlı silinmesi için etiketledim. Teşekkürler, iyi çalışmalar...Vikiçizer (mesaj) 12:23, 12 Aralık 2012 (UTC)

Alp Er Tunga/Efrasiyab[kaynağı değiştir]

  • merhaba Buzancar, Alp Er Tunga ve Efrasiyab olarak iki maddemiz var. Bunların birleştirilmesi gerekir mi sence? Birleştirilmese bile madde başında birbirlerine bağlantı mı verilse? Ne düşünüyorsun? --Mskyrider ileti 09:05, 3 Mart 2013 (UTC)

Türk Mitolojisi[kaynağı değiştir]

İyi Günler Türk ve Akraba Halklar Mitlojisinde 500'ün üzerinde madde yazdım. Bunların 400 tanesini Azeri diline çevirdim. Şimdi İngilizceye ve mümkünse Rusçaya çevrilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatta Türkmence, Özbekçe, Kırgızca, Kazakça gibi başlıca akraba dillere bu ortak kültür unsurlarının tercüme edilmlesi bence bir zorunluluk, ama maalesef tek başıma elimden hiç bir şey gelmiyor. Ancak bu bahsettiğim dilleri ve Rusçayı hiç bilmiyorum. İngilizcem de pek iyi değil. Bana yardımcı olabilir misiniz. Veya yardımcı olabilecek kullanıcılara yönlendirebilir misiniz? En azından başlangıç için İngilizce'ye çevriye başlayabilirim böylece...

Çok teşekkür ederim. İsterseniz daha detaylı bilgi verebilirim. Buzancar (mesaj) 13:14, 4 Eylül 2013 (UTC)

Yardımcı olabilmek isterdim. Mitoloji bilgim sınırlı ve İngilizce bilgim Türkçeden çevirecek kadar yüksek değil. Dezekemesaj 18:16, 4 Eylül 2013 (UTC)

Yardım isteği[kaynağı değiştir]

Türk mitolojisi sayfasında kişisel bakış açısına bağlı değişiklikler yapılmış. Sayfa Eski Türk mitolojisi adıyla taşınmış. Sonra bir başkası tarafından geri alınmaya çalışılmış. Ben düzeltmeye çalıştım, fakat karıştı galiba. 20 Ekim 2013'den (dahil) sonrası... Mesela diğer dillere olan bağlantılar gitti. Bir kontrol edermisiniz? Buzancar (mesaj) 05:22, 24 Ekim 2013 (UTC)

  • Galiba tamamen düzelttim. Gerek kalmadı. Linkleri de hallettim. Ama yine de bir göz atabilirsiniz. Kolay gelsin...Buzancar (mesaj) 06:19, 24 Ekim 2013 (UTC)
selam, göz attığımda kalan bir yönlendirmeyi düzeltmiştim, sonra olanlar malûm. konuyu anlatma çabanız ve kişisel yorumlara aynı düzeyde cevap vermediğiniz için teşekkürler. yalnız Svalbard Küresel Tohum Deposu maddesiyle ilgili yorumunuz üzerine birşey söylemek isterim. şimdilik haklı çıktığımı söylemişsiniz. bir yanlış anlamaya neden olmamak için konuyu netleştirelim. içeriğin 'keyfi çıkarıldığını' söylediniz. ben de adresi verdim ve metnin telifli olduğunu kanıtladım. eğer bir yanlışlık varsa geri alalım, değilse bu haklı/haksız tartışması yapılacak bir konu değil ve telifli içerikleri barındıramıyoruz biliyorsunuz. kolay gelsin. kibele 13:20, 24 Ekim 2013 (UTC)

Tohum Deposu[kaynağı değiştir]

Telifli gibi görünen durumu düzeltme şansımız olmayacak. Yani yaptığınız işlem yüzde yüz doğru. Fakat benim o yazıda telif olmadığını düşünmeme daha doğrusu kesin olarak bilmeme neden olan bir durum vardı ki, maalesef o da ortadan kalkmış. Şu an pek uzun anlatma fırsatım olmayacak ama işin özeti şurada: Qiyamət anbarı (Azerice - Tartışma Sayfası). Bu sayfada şu cümleyi görebilirsiniz:

  • Məqalədə Müəllif hüquqları Bədəlov Tarıyel tərəfindən qorunur. nə olan şeydir?
  • Lazımsız 1 şeydir... Ona ehtiyac yoxdur.

Azerice sayfa, bahsi geçen site ile (çeviri olarak) birebir aynı. Bu cümleler sizin bahsettiğiniz asıl yazıdaki telifin sorun olmadığını, çünkü müellifin haklarının korunduğunu söylüyor. Ki zaten öyle idi... Çünkü izin alınmıştı. Ama alt satırdan da gördüğünüz üzere, lüzumsuz bir şey denilerek için kaldırılmış. Ve belki de hatta telif olmadığı açıkça tespit edilmiş. Ama böyle bir sorun olmadığını gösteren açık bir beyan da yok. İlgili siteye mail attım. Ama cevap gelmedi. Galiba gelmeyecek de... Yani şimdilik mecburen bekleyeceğiz. Bir ihtimal asıl yazı Azerice sayfadakidir, Türkçeye oradan çevrillmiştir. O takdirde telif zaten olmaz. Ama o da kesin değil. İşin aslı budur. Biraz karışık gibi yani... Kolay gelsin. Buzancar (mesaj) 13:47, 24 Ekim 2013 (UTC)

anladım. ama öyle olsa bile çevirinin de hakları var. yani çeviren kişiyi bilmediğimiz ve o da bunu vikipediye eklemediği için her durumda kullanamayız. kolay gelsin. kibele 13:59, 24 Ekim 2013 (UTC)

Gereksiz tartışma sayfalarının silinmesi[kaynağı değiştir]

G12. İçeriği geliştirmeye yönelik olmayan tartışma sayfaları silinebilir. Tartışma sayfası tamamen bu tür yorumlardan oluşmadıkça silme işlemi yapılamaz. Geliştirme amaçlı yorumlar mevcutsa sayfa silinmez, sadece ilgisiz yorumlar çıkartılır.

Buraya istinaden bir tartışma sayfasının içeriği kısmen veya tamamen nasıl silinir? Daha somut olarak bu sayfada Tartışma:Türk Söylence Sözlüğü tepedeki şablon hariç her şey gereksiz... Çünkü Türk mitolojisi artık ciddi birikime sahip bir kategori haline geldi ve ilk başta yapılan bu tartışmalar içeriği geliştirme amacından çok uzak... Oldukça da bireysel. Orada durmaları gereksiz.

Teşekkürler... Buzancar (mesaj) 06:43, 1 Kasım 2013 (UTC)

Sayfaya hızlıca baktım, G12'den silinmeye uygun değil. Bazı noktalarda bireysel olsa da genelde içerik üzerine bir tartışma gerçekleşmiş. --Khutuckmsj 10:32, 1 Kasım 2013 (UTC)

Vandalizm[kaynağı değiştir]

Bu kişi [1] vandalizm yapıyor, geçmişine bakarsanız görebilirsiniz. Ne yapılması gerek şu aşamada? Buzancar (mesaj) 19:42, 4 Kasım 2013 (UTC)

müdahale edilmiş, devamı gelmemiş. kolay gelsin. kibele 08:46, 5 Kasım 2013 (UTC)

Çalışkan Barnstarı[kaynağı değiştir]

Working Man's Barnstar.png
Çalışkan Barnstarı
Türk ve Akraba Halklar Mitlojisi ile ilgili yapmış olduğu katkılar çok değerli. Teşekkürler! --►Cekli829 21:16, 23 Kasım 2013 (UTC)

Yıldız için teşekkürler... Buzancar (mesaj) 07:12, 25 Kasım 2013 (UTC)

Bi şey değil. Zaten çok gec kalmışım... ;) --►Cekli829 07:13, 25 Kasım 2013 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yazı sistemleri ile ilgili yaptığın katkılar gerçekten çok güzel. Böyle devam etmen dileğiyle.. Teşekkürler.. SiLveRLeaDmsj? 20:35, 10 Aralık 2013 (UTC)
Yıldız için teşekkürler. Buzancar (mesaj) 20:37, 10 Aralık 2013 (UTC)
Rica ederim.. Bu arada buradaki oylamaya katılırsan sevinirim.. --SiLveRLeaDmsj? 20:38, 10 Aralık 2013 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Hiç durmak bilmeden yaptığınız yazı sistemleri ile ilgili değişiklikler için.... SiLveRLeaD mesaj 10:06, 16 Aralık 2013 (UTC)

Haydi iş birliğine![kaynağı değiştir]

İş birliği projesi çağrısı!


Vikipedi iş birliği projesine katılın!

Bu haftanın konusu: Bilgi kutusu bulunmayan sayfalara bilgi kutusu ekleme


Hemen, şimdi projeye katılın! Şimdi yeni kullanıcılar da daha kolay bir şekilde katkıda bulunabilecek, kazanan Vikipedi olacak!  

  Ayrıca özel önerilerinizle yeni iş birliği konuları aday gösterin veya mevcut adaylıkları sonuca bağlayın.


Bundan sonraki haftalar için mesaj almak istemiyorsanız lütfen bu sayfada bildirin.

SiLveRLeaD mesaj 09:53, 17 Aralık 2013 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

İyi günler, siz hasan bey misiniz? Galatasaray Spor Kulübü oyuncu takma isimlerinden Hasan Şaş bey'in ismi Buzancar bu nedenle soruyorum.

  • İletişimde kullanıcı adınızı girerseniz daha uygun olur. Mesajdan sonra dört tane ~ (tilde) arka arkaya yazdığınızda kullanıcı adınız otomatik gözükür. Sayfanın altında Tartışma sayfalarında yazılarınızı imzalayın notunun yanında var.

Bu bilgiyi ilk kez sizden duyuyorum. Maalesef değilim.Buzancar (mesaj) 12:04, 18 Aralık 2013 (UTC)

  • Yanlış anlaşılma olmuş, vaktinizi çaldım kusura bakmayın.--95.0.2.1 12:05, 18 Aralık 2013 (UTC)

Kategori tartışmasına davet[kaynağı değiştir]

Selam Buzancar. şuradaki tartışmada düşünceleriniz belirtebilir misiniz? İyi çalışmalar -esc2003 (mesaj) 12:17, 3 Ocak 2014 (UTC)

Kaliteli ve seçkin içerik adaylıkları[kaynağı değiştir]

Selamlar. Müsait olduğun zaman ilgini çeken kaliteli ve seçkin içerik adaylıklarını okuyup, bir değerlendirme yapabilir misin? İyi çalışmalar.--RapsarEfendim? 19:51, 13 Ocak 2014 (UTC)

Yabancı Dilde madde[kaynağı değiştir]

Şu madde: Minahanım_Tekleli_(Nuriyeva) Türkçe gibi başlıyor ama gerisi Azericeden çevrilmemiş. Yabancı dilde yazılmış maddelere dair bir şablon vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Buzancar (mesaj) 19:34, 13 Ocak 2014 (UTC)

Rapsar halletmiş zaten. Kolay gelsin, iyi vikiler... --SiLveRLeaD mesaj 20:42, 13 Ocak 2014 (UTC)

Yabancı Dilde madde[kaynağı değiştir]

Şu madde: Minahanım_Tekleli_(Nuriyeva) Türkçe gibi başlıyor ama gerisi Azericeden çevrilmemiş. Yabancı dilde yazılmış maddelere dair bir şablon vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.Buzancar (mesaj) 19:28, 13 Ocak 2014 (UTC)

Evet, öyle bir şabln var: {{Türkçe değil}}. Ama ben gec kaldım ;) Şablonu Rapsar maddeye eklemiş. İyi vikiler. --►Cekli829 06:05, 14 Ocak 2014 (UTC)

Tartışma - Türkçe[kaynağı değiştir]

Maddelere ilişkin tartışmaları maddelerin tartışma sayfalarında tutar, benim konuşma sayfama taşırmazsanız sevinirim. Ha, bir de dil konusuna meraklısınız diye belirtiyorum: "koyulmak" diye kullandığınız çekimin doğrusu "konulmak". "Yola koyulmak" hariç tabii... Selamlar. --E4024 (mesaj) 12:47, 17 Ocak 2014 (UTC)

Molla Sayfası[kaynağı değiştir]

Molla sayfasına oturum açmadan baktığımda sayfanın hemen başında "1. YÖNLENDİRME Şablon:Fıkıh yazısı" görünüyor ama sağdaki şablon görünmüyor. Oturum açtığımda bu yazı kayboluyor ve şablonda görünür hale geliyor. Problem benim browserda mı yoksa sayfada mı anlamadım. En son siz müdahale etmişsiniz sayfaya bir kontrol edebilir misiniz? Kolay gelsin. Buzancar (mesaj) 11:40, 23 Ocak 2014 (UTC)

Merhaba. Birkaç ufak düzenleme yaptım ama sorun düzeldi mi bilmiyorum. Ben oturumu kapatınca düzgün gözüküyor.--RapsarEfendim? 14:38, 23 Ocak 2014 (UTC)

Agresiflik değil, bu şekilde yansıttıysam eğer özür bile dileyebilirim. Defalarca mesaj yazıp sildiniz ve bu yüzden bi kaç kere değişiklik çakışması oldu, bu biraz sinirimi bozdu. Tahminimce Türk Mitolojisiyle baya ilgilisiniz ya da ilgili kitabın yazarı ile herhangi bir bağınız var. Her iki koşul da beni ilgilendirmediği gibi katkılarınız için kendi adıma minnettarım. Bazı durumlardan sizi tenzih ederek söylüyorum, rahatsızlık duyduğum konu şu aslında, insanlar bi şekilde dijital olarak web siteleri ya da benzer platformlar için hazırladıkları içerikleri aynen kullanmaya çalışıyor. Özgün içerik üretmek yerine varolan "her hakkı saklıdır" yazan sayfalardan içerikler ekliyor. Sırf bunlar burada kullanılsın diye belki daha önce hiç duymadığı lisans modellerini kabul ediyor. Bu lisansların, üretici tarafındaki haklarda getiri-götürülerini düşünmüyor. Ben buna benzer durumlarda, katkı sağlamaktan çok "reklam mı aceba" diye düşünüyorum ister istemez. Sözlükle ilgili yaşanan durum da şu ki, yazar eserini "Creative Commons Atıf-Benzeri Paylaşım" ile lisansladı, isteyen herkes bu içeriği Atıf yaparak ve benzer lisans modellini kullanarak istediğini yapabilir. Ancak bu lisansa sahip bir eseri gene yazarı alıp "her hakkı saklıdır" ibaresiyle sayfalara ekleme yaparak tekrar yayınlıyor. Bu yazar tarafından işlenen bir suç. Eminim sizde ilk defa böyle bir şeye şahit oldunuz. Dosyanın farklı bir şekilde yüklenmesini isteme sebebim uzun uzadıya budur. Lütfen sizde sırf bişiler elde etmek için bazı kullanılar gibi yukarıda belirttiğim şekilde davranmayın. Bunun dışında umarım şevkiniz kırılmamıştır, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim, elimden gelebilcek her konuda yardımcı olmaya hazırım. İyi çalışmalar. --taysin (mesaj) 17:37, 13 Eylül 2014 (UTC)

Sizi özledik Buzancar![kaynağı değiştir]

Buzancar, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
Sizi Bekliyoruz!


En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:20, 19 Aralık 2014 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Buzancar
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:00, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Bayçar silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Bayçar) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bayçar sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 17.19, 14 Mart 2018 (UTC)[yanıtla]

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Barnstarı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 19.10, 7 Temmuz 2020 (UTC)[yanıtla]

Adana Feke ilçesine bağlı Mahalle / Köy şablonu[kaynağı değiştir]

Konunun ilgili proje sayfasında ele alınması yerinde olacaktır. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.12, 23 Eylül 2020 (UTC)[yanıtla]

İyi vikiler[kaynağı değiştir]

Sevgili Buzancar, Vikipedi'ye katkılarınız için çok teşekkürler. Covid-19 önlemleri kapsamında pek çoğumuzun evinden çıkmadığı şu dönemi elimizden geldiğince Türkçe Vikipedi'ye katkı için kullanmak en güzel uğraş! Türkçe Vikipedi'nin her alanda uzman kişilerin bilgisine, emeğine çok ihtiyacı var ve katkılarınız çok değerli. Elinize sağlık.

Eğer Vikipedi'ye katkılarınız sırasında sorunuz, yardıma ihtiyaç duyduğunuz bir konu olursa deneyimli bir vikipediste veya Köy Çeşmesi'ne mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca birine hızlıca ulaşabilmek için Wiki-dışı bir ortamı kullanmak isterseniz şu adresteki Telegram grubuna da katılabilirsiniz.

Size Türkçe Vikipedi başta olmak üzere Türkçe özgür bilgi ve içeriğin gelişimi ve desteklenmesi için çalışan Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye (WMTR) adlı oluşumu da tanıtmak isterim.

WMTR üyeleri üniversiteler, kütüphaneler ve müzelerle çalışarak Vikipedi'yi geliştirmeye, katkıları arttırmaya çalışmakta. Bir süre önce İstanbul'da Salı akşamları düzenli olarak vikipedistler arasında sosyal buluşmalar gerçekleştirilmeye başladı. Şimdi bu buluşmalar çevrimiçi olarak İstanbul ve İstanbul dışından dileyen tüm vikipedistlerin katılımı ile gerçekleşiyor. Müsait olduğunuz bir zaman dilerseniz bu toplantılara da bekleriz. Tarafıma e-posta ile ulaşabilirseniz adresinize davet göndermek isteriz.

Kolay gelsin ve iyi vikiler Face-smile.svg Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.35, 26 Eylül 2020 (UTC)[yanıtla]

Halk astronomisi[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Buzancar. Yeni bir mesajınız var. Tartışma:Türk halk astronomisi.
Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

Nedim Ardoğa (mesaj) 10.50, 8 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

Ayn harfinin Ă ile gösterimi[kaynağı değiştir]

Bir sürü sayfada Arapça Ayn harfini Ă ile latinize edildiğini söylemişsin, bunu nerede bulduğunu sorabilir miyim? Benim bulduğum tüm kaynaklar kesme işareti ile latinize ediyor. Sinus46 (mesaj) 16.18, 8 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]

Davet[kaynağı değiştir]

Imperial Seal of Japan.svg Japonya Vikiprojesine Davetlisiniz
Merhaba, iyi çalışmalar, iyi vikiler.
Japonya ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Japonya Vikiprojesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak isterseniz katılımcılar listesine isminizi ekleyebilir ve çalışma sayfasında yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve tartışma için TIKLAYINIZ.

--Huunta ▪ ileti 22.08, 15 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]