Kullanıcı mesaj:Betseg

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Merhaba, Vikipedi'ye hoş geldiniz[kaynağı değiştir]

Dünyanın bütün dillerinde bilgi yaymayı amaçlayan özgür ansiklopedi, sizin katkılarınızla gelişiyor.
Katkıda bulunurken temel ilkeleri göz ardı etmezseniz seviniriz.
Telif hakları, tarafsızlık ve katılım davranışları bu ansiklopedinin en önemli başlıklarıdır.
Biçim konusunda bu rehberden yararlanabilir, her türlü konuda vikipedistlerden yardım isteyebilirsiniz.
Lütfen değişiklik yapmaktan çekinmeyin.
Mavi bağlantıları tıklayarak Vikipedi'yi tanımayı ve katkıda bulunmayı sürdürmeniz dileğiyle.
Kolay gelsin.
kibele 11:04, 11 Ocak 2014 (UTC)

YBot istatistikler hk[kaynağı değiştir]

İstek yapıldı Yapıldı --Superyetkinileti 16.09, 3 Ekim 2019 (UTC)

Desktop improvements prototype[kaynağı değiştir]

Merhaba, Betseg!

Thanks for taking the time to participate in the user feedback round for our desktop improvements prototype. This feedback is super valuable to us and is currently being used to determine our next steps. We have published a report gathering the main takeaways from the feedback and highlighting the changes we’ll make based on this feedback. Please take a look and give us your thoughts on the talk page of the report. To learn more about the project overall and the other features we’re planning on building in the future, check out the main project page.

SGrabarczuk (WMF) (mesaj) 12.37, 15 Nisan 2020 (UTC)

ülke ve bölgelere göre covid-19 pandemisi sayfası hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba sevgili Betseg, Öncelikle, değerli katkılarınız için Face-smile.svg Teşekkürler. Ülke ve bölgelere göre COVID-19 pandemisi sayfası ile ilgili bir konuyu belirtmek istedim. Bu sayfadaki sayısal veriler COVID-19 sayısal bilgileri şablonundan gelmektedir. Şablondaki verilerin büyük kısmı worldometer kaynağına göre günlük olarak güncellenmektedir. Worldometer sitesinde daha önce yayınlanan bazı bilgiler (Birleşik Krallık ve Hollanda için aktif vaka ve iyileşen sayıları) bir süredir yayınlanmamaktadır. Daha önce bu bilgiler yayınlanmaktaydı. Şimdi bu bilgiler yok diye tabloda bu kısımların veri sütunları silinip yerine "Veri yok" ifadesi yazılmış, yarın worldometer tekrar verileri yayınlasa bile bu durumda veriler görüntülenemeyeceği için ilgili değişiklikleri kaldırıp eski haline getirdim. Yaptığınız değişikliği geri almış olduğum için de size açıklama ihtiyacı hissettim. Tablodaki her bir kutu şablondaki bir değere karşılık geliyor ve güncelleme yapıldığında buralara uygun veriler kendiliğinden gelecektir. Bu bakımdan, nasıl olsa bu bilgi boş diye tablodan lütfen çıkarmayalım. Sayfanın tartışma sayfasına da bu durumu yazdım biraz önce. Sürç-i lisan ettimse affola. Sevgiler, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 21.32, 18 Mayıs 2020 (UTC)

@LostMyMind, o ülkelerin hükumetleri verileri yayımlamadığı için yaptım.--betseg|g 22.35, 18 Mayıs 2020 (UTC)
Yine de tabloda "veri yok" olarak yazmasına gerek olmadığını düşünüyorum, veri varken görünecek, yokken o kısım boş olacak sonuçta. Verinin açıklanıp worldometer'da yayınlanması halinde şablon güncellendiğinde listede de görünmesinin bir zararı olmaz bence. Ama kendi fikrimde ısrarcı olmak istemem, isterseniz tartışma sayfasında başka kullanıcıların fikrini almak için ilgili olabilecek kişileri ping'leyip fikirlerini sorabiliriz. Sevgiler, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 22.51, 18 Mayıs 2020 (UTC)
@LostMyMind ayrica, benim kendi gorusume gore, bu haliyle kalinca o ulkelerde kimse iyilesmemis gibi duruyor. Hicbir vakanin/iyilesmenin/olumun olmadigi ulkelerin hucreleri bos ve BK/Hollanda'nin o hucrelerinin de bos olmasi oyle bir etki birakiyor. --betseg|g 07.38, 24 Mayıs 2020 (UTC)
Sevgili Betseg, bu durumda sayfada veri yok şeklinde düzenleme yaptım, yanına da hükümetlerin açıklamadığı ile ilgili bir not ekledim. Tekrar veriler açıklanmaya başlarsa o zaman değiştiririz. Zaten sürekli takip ediyoruz vaka sayılarını. Sevgiler, iyi vikiler... LostMyMind (mesaj) 20.55, 24 Mayıs 2020 (UTC)

İspanya ve İsveç[kaynağı değiştir]

Selam Betseg,
Daha önce Birleşik Krallık ve Hollanda için iyileşen ve aktif vaka sayılarını açıklamıyorlar diye Ülke ve bölgelere göre COVID-19 pandemisi sayfasında düzenleme yapmıştın ya, şimdi worldometer'a göre İspanya ve İsveç için de bu bilgiler N/A olarak görünüyor. Bu ülkelerin hükümetlerinin de sansür uygulayıp uygulamadığı konusunda bir bilgin var mı? Eğer öyle bir bilgi varsa o ülkelerin satırlarını da Birleşik Krallık ve Hollanda'daki gibi değiştirelim.
Bu arada tablodaki satırlarda tüm tabloda bir değişiklik yapmak gerektiğinde çok zor oluyor diye satırları birer şablon olarak tanımladım, verileri açıklayan ülkelerin satırları için Şablon:COVID-19-ülke-bölge-tablo-satırı şablonunu, sansür uygulayanlar için Şablon:COVID-19-ülke-bölge-sansürlü-tablo-satırı şablonunu tanımladım. Bu tip değişiklikleri yapmak artık daha kolay olacak. Sadece kullanılan şablonun ismini değiştirmek yeterli olacak. Sevgiler, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 14.07, 3 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba @LostMyMind, o konuda cok bir bilgim yok ama Ingilizce Vikipedi'ye baktim, orada da veri olmadigini koymuslar. Buyuk ihtimalle onlar da veri yayimlamayi durdurdular. Sablonlar da oldukca guzel olmus, ellerinize saglik. --betseg|g 14.19, 3 Haziran 2020 (UTC)
Teşekkür ederim, böyle daha kolay olacak toplu değişiklikler. Evet herhalde öyle oldu, çünkü dün vardı bu veriler. Onları da sansürlü şablona geçirdim. Sevgiler, LostMyMind (mesaj) 14.23, 3 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Betseg, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 14.42, 7 Haziran 2020 (UTC)


Pandemi istatistikleri[kaynağı değiştir]

Haber vereyim dedim, Ingilizce Vikipedi'ye gore Ispanya verileri yayimlamaya baslamis, Sili sansurlemeye baslamis. --betseg|g 21.36, 10 Haziran 2020 (UTC)

Çok Face-smile.svg Teşekkürler, şu an Worldometer'da eskisi gibi görünüyor, herhalde bu akşam yayınlanacak verilerde öyle olur, bir sonraki güncellemeden sonra ülke ve bölgeler tablosunda da değiştiririm. Sevgiler, iyi vikiler... LostMyMind (mesaj) 06.13, 11 Haziran 2020 (UTC)

COVID-19 tarihce sablonlari[kaynağı değiştir]

Neden bilmiyorum ama aylar "oca şub Mart nis Mayıs" olarak cikiyor. Sablonlari sizin hazirladiginizi gordugum icin size yaziyorum. Module bakayim, belki anlarim sorun nerede diye dedim ama Lua'dan hic anlamiyorum, kodlar bana tamamen anlamsiz geldi. Eger mumkunse bir goz atarsaniz cok sevinirim :) --Betseg (mesaj) 18.58, 17 Haziran 2020 (UTC)

Evet farkındayım o sıkıntının, ne zamandır düzenleyeceğim vaktim olmadı pek fazla, önümüzdeki hafta bakmaya çalışırım. --Tekask1903mesaj 19.03, 17 Haziran 2020 (UTC)

İBP 50. hafta ödülü[kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Betseg,
50. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "TEMATİK YILDIZ KAMPANYASI" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 09.12, 14 Aralık 2020 (UTC)

Aşılama verileri[kaynağı değiştir]

Betseg selam, aşılama ile ilgili olarak aktarılabileceğini düşündüğün veri var mı? Varsa bana link atar mısın, göz atayım ne yapılabilir diye. Worldometerdan okunanların olduğu şablonu değiştirmeden onları da ayrı bir şablona aktarabilirsek ülke ve bölgelere göre ekranından da kullanabiliriz. Kusura bakma, parça parça aklıma geliyor. Sevgiler. --LostMyMind (mesaj) 16.54, 16 Ocak 2021 (UTC)

@LostMyMind Ingilizce Vikipedi'de bu kullaniliyor, .csv veriler de var o sitede. --Betseg (mesaj) 19.33, 16 Ocak 2021 (UTC)
Teşekkürler Betseg. Şimdi telefondan bağlanıyorum, bilgisayara geçince ilk fırsatta inceleyeceğim. Sevgilerimle LostMyMind (mesaj) 19.35, 16 Ocak 2021 (UTC)