Kullanıcı mesaj:Berke Kaluç

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldiniz[kaynağı değiştir]

Merhaba Berke Kaluç, Vikipedi'ye hoş geldiniz!
Crystal Clear app kedit.svg
Herkes yazabilir

Herkesin özgürce katkıda bulunduğu Vikipedi'ye hoş geldiniz. Katkıda bulunmak için yapmanız gereken tek şey, üstteki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonlarından birine basmak. Ancak girdiğiniz bilgilerin ansiklopedik ve kişisel saldırıdan uzak olmasına, hakaret içerikli ve en önemlisi telif ihlali barındırıyor olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bantuan
İpuçları
 • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar var.
 • Lütfen tartışma ve mesaj sayfalarında yazdıklarınızı, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst üçüncü sekmesini Imza.png
kullanarak imzalamayı unutmayın!.
Tips
Yardım bilgileri

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portali'nde bulabilirsiniz. Sorularınızı Danışma Masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsiniz. Deneyimli kullanıcılarımız yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Herhangi bir sorununuzda, diğer kullanıcılarla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Membuat kesalahan?
For Non-Turkish Speakers
Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
Ελληνικά: Δεν ξέρεις Τουρκικά; Κάντε κλικ εδώ.
English: Don't speak Turkish? Click here.
español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
français: Vous ne parlez pas turc ? Cliquez ici.
日本語: トルコ語は難しいでしょうか。ここをクリックしてください。
русский: Не говорите по-турецки? Нажмите сюда.
Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   他の言語   Другие языки
MediaWiki logo without tagline.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Kolay gelsin... BSRF 💬 20.21, 15 Ocak 2020 (UTC)


Nuvola apps important blue.svg

Merhaba. Vikipedi'de deneme yaptığınız veya katkıda bulunmak istediğiniz için teşekkür ederim, olumlu katkılarınızı görmek isterim. Denemeniz işe yaradı, ancak şu anda geri alındı, silindi ya da silinmek üzere işaretlendi. Başka bir deneme yapmak istiyorsanız lütfen deneme tahtasını kullanın. Vikipedi'ye gerçekten katkıda bulunmak istiyorsanız, nasıl katkıda bulunabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hoş geldin sayfasına bir göz atın. Tekrardan teşekkürler, iyi çalışmalar... --kibele 07.59, 27 Ocak 2020 (UTC)Stop hand nuvola.svg
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Herkesi ansiklopedimizin gelişmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Katkıda bulunma hakkında daha fazla bilgi almak için hoş geldiniz sayfasına göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, gelişmeye katkıda bulunmayan, sayfa boşaltma, hakaret vb. değişiklikler vandalizm olarak tanımlanır ve eğer bu tavrınızı sürdürürseniz daha fazla uyarılmadan engellenebilirsiniz. Lütfen, diğerlerinin emeklerine zarar vermek yerine ansiklopedimizin gelişmesine yardımcı olun. Teşekkürler. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.58, 27 Ocak 2020 (UTC)


Tanecik[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Paradoksman. Oluşturduğun Tanecik maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G2: Deneme" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 09.53, 5 Temmuz 2020 (UTC)

Okubi[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evrifaessa. Oluşturduğun Okubi maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.18, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Hızlı silme etiketleri hk.[kaynağı değiştir]

Lütfen maddelerden, Okubi maddesinde yaptığınız gibi, hızlı silme etiketlerini çıkartmayınız. Eğer maddenin silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, lütfen hizmetlilere mesaj atınız. Teşekkürler.--Dr. Coalmesaj 14.25, 16 Temmuz 2020 (UTC)

2080'ler[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evolutionoftheuniverse. Oluşturduğun 2080'ler maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M1: Taslak kriterlerini sağlamayan madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 18.38, 17 Temmuz 2020 (UTC)

İhlas Ev Aletleri[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evrifaessa. Oluşturduğun İhlas Ev Aletleri maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.23, 28 Temmuz 2020 (UTC)

Yok Berke Kaluç (mesaj) 12.30, 27 Eylül 2020 (UTC)

Eylül 2020[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Merhaba, ben Caskination. Vikipedi çok farklı düşüncelere sahip olan kullanıcılar tarafından yazılır fakat maddelerin tarafsız bakış açısına sahip olması için uğraşırız. Son katkın tarafsız gibi görünmediği için katkını şimdilik sildim. Eğer hatalı olduğumu düşünüyorsan veya sormak istediğin bir soru varsa mesaj sayfam aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsin. Teşekkürler!---Caskination ? 11.48, 27 Eylül 2020 (UTC)

Bilgi simgesi Lütfen Vikipedi sayfaları üzerinde Yunanistan arması sayfasında yaptığınız gibi deneme değişiklikleri yapmaktan kaçının. Daha sonra düzeltme niyetiniz olsa bile bu değişiklikler uygunsuzdur ve geri alınmıştır. Yeni denemeler yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtanızı kullanın. Teşekkürler. --Vito Genovese 11.49, 27 Eylül 2020 (UTC)

Son uyarı![kaynağı değiştir]

Lütfen durun. Maddeleri belirli bir bakış açısına göre değiştirmeye çalışmaya devam ederseniz, engelleneceksiniz. Fikirlerinizi ilgili maddelerin tartışma sayfalarında belirtmeye çalışın.---Caskination ? 11.50, 27 Eylül 2020 (UTC)

VP:KET[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kullanıcı engelleme talepleri sayfasında yapmak istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olabilirim. Eğer deneme yapıyorsanız bunun için deneme sayfanızı kullanabilirsiniz. İyi vikiler. chansey mesaj? 12.25, 27 Eylül 2020 (UTC)

Tarafsız bakış açısı[kaynağı değiştir]

Uyarı
Lütfen maddelere "Hz", "(S.A.V.)", "Sayın", "Saygıdeğer", "Yüce" benzeri ifadeler eklemeyiniz. Bu ifadeler, Tarafsız Bakış Açısı'na aykırıdır. Saygı ifadelerini eklemenizde hiçbir art niyet olmadığına inanıyoruz, fakat eklemeye devam etmeyiniz. Vikipedi'ye bilgi edinmek amacıyla gelen diğer okuyucular bu yaptıklarınızı yararlı bulmayacaklardır. Unutmayın ki, Vikipedi milyonlarca kişi tarafından okunmaktadır ve bu nedenle de yaptığımız değişikliklerde tarafsız olmamız gerekir. Deneyim kazanmak için diğer maddeleri inceleyebilir ve deneme tahtasını kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.
--Victor Trevor (mesaj) 12.52, 27 Eylül 2020 (UTC)


Devriyelik şablonu hk.[kaynağı değiştir]

uyarı Merhaba!
Bildiğiniz gibi Vikipedi'nin amacı kullanıcıları sayesinde tarafsız bir ansiklopedi oluşturmaktır. Bu sebeple kullanıcı sayfalarımızda ve kullanıcı mesaj sayfalarımızda ideolojik, siyasi, kişisel (özgeçmiş, vs. gibi), reklam içeren, telifli veya herhangi başka bir Vikipedi politikaları'na aykırı hiçbir içeriği bulundurmamamız gerekiyor. Aslına bakarsanız, kullanıcı sayfalarında Vikipedi'de yaptıklarımız, Vikipedi'deki projelerimiz gibi konuları ve Vikipedi:Babil yoluyla da bildiğimiz dilleri koyuyoruz. Kullanıcı mesaj sayfalarında ise, yaptığımız değişiklikleri diğer Vikipedistlerle tartışıyoruz. Vikipedi:Kullanıcı sayfası maddemizi inceleyip, kullanıcı sayfanızı ve/veya kullanıcı mesaj sayfanızı burada yazılanlara uygun şekilde düzenlerseniz çok seviniriz. Teşekkürler. ---Caskination ? 13.38, 28 Eylül 2020 (UTC)


Ekim 2020[kaynağı değiştir]

Bilgi simgesi Lütfen yapıcı olmayan değişiklikler yapmaktan kaçının. Değişiklikleriniz vandalizm olarak değerlendirildi ve geri alındı. Deneme yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtanızı kullanın. Vandalizmin yinelenmesi değişiklik yapma hakkınızın elinizden alınması ile sonuçlanabilir. Teşekkürler.--Dakmor Tojira 07.33, 27 Ekim 2020 (UTC)

Bilgi simgesi Merhaba, kısa bir süre önce yeterli bir açıklama yapmadan sayfalardan içerik çıkardığınızı fark ettim. Gelecekte açıklayıcı bir değişiklik özeti yazarak Vikipedi'de yaptığınız değişikliklerin nedeni belirtmeniz yararlı olacaktır. Bir hata yaptıysanız endişelenmeyin; çıkarılan içerik geri getirilmiştir. Deneme yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtanızı kullanın. Yanıldığımı düşünüyorsanız ya da herhangi bir sorunuz varsa, mesaj sayfama yazabilirsiniz. Teşekkürler.--chansey mesaj? 09.31, 28 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı şablonları uyarısı![kaynağı değiştir]

- Caskination? 09.57, 28 Ekim 2020 (UTC)

Kasım 2020[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Lütfen kendi yarattığınız maddelerden Hızlı silme şablonunu kaldırmayın. Eğer sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız görüşlerinizi diğer kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanıyan maddenin tartışma sayfasında fikrinizi beliretebilirsiniz. Bu sayede hizmetliler, sayfayı silme kararı almadan önce görüşlerinizi göz önünde bulunduracaklardır. Teşekkürler! --Dicayes (mesaj) 10.16, 11 Kasım 2020 (UTC)

Tartışma:Kaluçya[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Kadıköylü. Oluşturduğun Tartışma:Kaluçya maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Kadıköylümesaj 10.59, 11 Kasım 2020 (UTC)

Lütfen yalnızca ansiklopedik ve kayda değer içerik eklemeye özen gösterelim.
Vito Genovese 13.07, 11 Kasım 2020 (UTC)

KET işlemi[kaynağı değiştir]

KET işlemi nedir. Berke Kaluç (mesaj) 12.03, 11 Kasım 2020 (UTC)

@Berke Kaluç KET'in açılımı Kullanıcı Engelleme Talepleridir. Tekrar devriyelik şablonu eklerseniz bildirimde bulunacağım demek istemiştim. Bkz. VP:KET. İyi çalışmalar--Kadıköylümesaj 13.19, 11 Kasım 2020 (UTC)
@Berke Kaluç Kullanıcı hakları geçmişinize baktım. Önceden de devriye olmamışsınız. Yani sonuç olarak adınız listede yoksa devriye değilsinizdir. Katkılarınızı olumlu yönde sürdürüp beyaz listeye alınıp saha sonra da VP:DEB sayfasından başvuru yapıp bir hizmetliden olumlu sonuç alırsanız devriye olursunuz. İyi çalışmalar.--Kadıköylümesaj 13.27, 11 Kasım 2020 (UTC)

Kasım 2020[kaynağı değiştir]

Dur simgesi Bir kez daha vandalizme kalkışırsanız, Vikipedi'de değişiklik yapmanız engellenebilir. --Kadıköylümesaj 13.29, 11 Kasım 2020 (UTC)

Information icon Lütfen yapıcı olmayan değişiklikler yapmaktan kaçının. Değişiklikleriniz işleyişi aksatıcı nitelikte görülmüş ve geri alınmıştır.

Lütfen Vikipedi'nin politika ve yönergelerine aşina olduğunuzdan emin olun ve işleyişi aksatıcı görünen değişiklikleri sürdürmeyin. Aksatıcı değişikliklerin sürdürülmesi değişiklik yapma hakkının kaybı ile sonuçlanabilir. Teşekkürler.--Dr. Coalmesaj 14.00, 11 Kasım 2020 (UTC)

Engelleme[kaynağı değiştir]

Dur ikonu
Görünüşe göre bir ansiklopedi oluşturmak için burada değilsiniz. Bu nedenle değişiklik yapmanız süresiz olarak engellenmiştir.
Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.

--Vito Genovese 14.03, 11 Kasım 2020 (UTC)

Jj Berke Kaluç (mesaj) 16.28, 11 Kasım 2020 (UTC)

Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

Berke Kaluç (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

tamam bir hata yaptım bir daha yapmamaya özen gösteririm ama ne olur engeli kaldır be kardeşim. Bu aileye yeniden girmek istiyorum. Saygılar. Berke Kaluç (mesaj) 16.29, 11 Kasım 2020 (UTC)
Lütfen beni bu aileye geri alın tamam bazen hatalarımız olabilir. Hatasız vikipedist olmaz değil mi? Ne olur kaldır bu engeli biz bir aileyiz. Saygılar. Berke Kaluç (mesaj) 16.34, 11 Kasım 2020 (UTC)

Ret gerekçesi:

Engel kaldırma talebi, engellemeye yol açan olay konusunda hiçbir açıklama içermediği ya da başka nedenlerle nedensiz görüldüğü için reddedilmiştir. Engellemenin kaldırılması için talebi gözden geçiren hizmetlinin aşağıdaki olasılıklardan en az birinin geçerli olduğuna ikna edilmesi gerekir:
 1. Vikipedi'nin zarar görmesini önlemek için engelleme gerekli değildir.
 2. Engel aşağıdaki nedenlerin tamamının geçerli olmasından dolayı artık gerekli değildir:
  - Engellenen kullanıcı engel nedenini anlamakta ve bu konuda dikkatli olacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı zarara veya işleyişin aksatılmasına neden olan değişiklikler yapmayacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı artık yararlı katkılara odaklanacağı konusunda güvence vermektedir.
Lütfen daha fazla bilgi için engellere itiraz etme rehberini okuyun. Vito Genovese 22.13, 11 Kasım 2020 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

Berke Kaluç (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

Lütfen engelimi kaldırın aileyiz biz. Hem ben vikipedideki maddelere zarar vermedim. Kendi sayfama şablon ekledim. Bunun içinde engellendim. Berke Kaluç (mesaj) 06.08, 12 Kasım 2020 (UTC)

Ret gerekçesi:

Engel kaldırma talebi, engellemeye yol açan olay konusunda hiçbir açıklama içermediği ya da başka nedenlerle nedensiz görüldüğü için reddedilmiştir. Engellemenin kaldırılması için talebi gözden geçiren hizmetlinin aşağıdaki olasılıklardan en az birinin geçerli olduğuna ikna edilmesi gerekir:
 1. Vikipedi'nin zarar görmesini önlemek için engelleme gerekli değildir.
 2. Engel aşağıdaki nedenlerin tamamının geçerli olmasından dolayı artık gerekli değildir:
  - Engellenen kullanıcı engel nedenini anlamakta ve bu konuda dikkatli olacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı zarara veya işleyişin aksatılmasına neden olan değişiklikler yapmayacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı artık yararlı katkılara odaklanacağı konusunda güvence vermektedir.
Lütfen daha fazla bilgi için engellere itiraz etme rehberini okuyun. Vito Genovese 22.00, 13 Kasım 2020 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

@Vito Genovese Berke Kaluç (mesaj) 10.05, 12 Kasım 2020 (UTC)

Vito Genovese ne olur şu engeli kaldır.Söz bir daha öyle yapmayacağım. Berke Kaluç (mesaj) 11.20, 12 Kasım 2020 (UTC)

@Vito Genovese ne olur engeli kaldır. Bir daha şablon koymayacağım öyle.

Berke Kaluç (mesaj) 11.21, 12 Kasım 2020 (UTC)

Vito Genovese engeli kaldır. Berke Kaluç (mesaj) 11.22, 12 Kasım 2020 (UTC)

Caskination engeli kaldır. Berke Kaluç (mesaj) 11.23, 12 Kasım 2020 (UTC)

Şablon:Caskinaton Berke Kaluç (mesaj) 12.05, 12 Kasım 2020 (UTC)

Bu kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve kabul edilmiştir.

Berke Kaluç (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

Merhaba bana niçin engel koyduğunuzu anladım bu konuda dikkatli olacağım. Zarara veya işleyişin aksatılmasına neden olan değişiklikler yapmayacağım bir daha. Artık yararlı katkılara odaklanacağım

Kabul gerekçesi:

İyi vikiler. Vito Genovese 12.50, 8 Aralık 2020 (UTC)

microwiki'ye ne dersin[kaynağı değiştir]

merhaba, mikrouluslarla ilgili olduğunu görüyorum. ben de vikipedi'ye ilk olarak kendi mikroulusumu yazmak için gelmiştim. eğer sen de mikroulusun hakkında bir madde olsun istiyorsan, benim gibi microwiki sitesini kullanabilirsin. --zemheri 'ye yaz 16.35, 5 Ocak 2021 (UTC)

Ocak 2021[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Lütfen Vikipedi'ye özgün araştırma ya da yayımlamış materyallerin sentezlerini eklemeyiniz. Tüm katkılarınızı güvenilir kaynaklara dayandırmanız önemlidir. Teşekkürler! --Veselov350💬 08.20, 13 Ocak 2021 (UTC)

Bilgilendirme simgesi Lütfen, Türkiye adlı sayfada yaptığınız gibi, maddelere hatalı bilgi eklemeyiniz. Değişikliğiniz vandalizm olarak değerlendirildi ve geri alındı. Eğer eklediğiniz bilginin doğru olduğuna inanıyorsanız lütfen kaynak gösterin veya değişikliğinizi tekrarlamadan önce konuyu diğer kullanıcılarla maddenin tartışma sayfasında tartışın. Eğer deneme yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtasını kullanın. Teşekkürler! --Veselov350💬 05.48, 19 Ocak 2021 (UTC)

Lütfen işleyişi aksatıcı değişikliklerinize son verin.

Vikipedi'de işleyişi aksatmayı İntihar yöntemleri sayfasında olduğu gibi sürdürmeniz durumunda, değişiklik yapmanız engellenebilir. --Veselov350💬 13.00, 19 Ocak 2021 (UTC)

değişiklik özeti hk.[kaynağı değiştir]

şu değişiklik yararlı bir değişiklik, ancak değişiklik özetinde yazdığı üzere bu bir yazım hatası düzeltme işlemi değil. biz bunlara iç bağlantı diyoruz. iyi çalışmalar. --zemheri 'ye yaz 17.58, 6 Şubat 2021 (UTC)

Kukla politikası[kaynağı değiştir]

Lütfen kukla politikasını dikkatle okuyunuz. Birden fazla hesabın öngörülenden farklı şekillerde kullanımı, tüm hesapların süresiz engellenmesiyle sonuçlanabilir. Bilginize. Dr. Coalmesaj 12.57, 13 Şubat 2021 (UTC)

Mart 2021[kaynağı değiştir]

Uyarı simgesi Vikipedi'de işleyişi aksatıcı değişiklikler yapmaya lütfen son verin. Vikipedi:Devriyelik başvurusu sayfasında olduğu gibi değişiklik özetine geçerli bir açıklama yazmadan içerik veya şablon silmeye devam ederseniz, değişiklik yapmanız engellenebilir. --Dr. Coalmesaj 19.37, 4 Mart 2021 (UTC)